Skocz do zawartości

=Rambo=

Administrator

Zawartość dodana przez =Rambo=

 1. Witajcie, każda firma poszukuje swojego opiekuna - dlatego zostaje otwarta rekrutacja do każdej firmy na stanowisko szefa. Podania składajcie w dowolnej formie, ale nie zapomnijcie napisać o waszych doświadczeniach na podobnych stanowiskach, wiek, znajomość języków obcych w skali od 1-5, imię, nick na serwerze. Na samej górze proszę napisać do jakiej firmy składacie podanie. Final Build - firma zajmująca się budowaniem. Center Trans - firma zajmująca się transportem paliw i uzupełnieniem ich na stacjach paliwowych. GoodTrans - firma zajmująca się transportem art. spożywczych i uzupełnianiem barów oraz restauracji. Podania składajcie w tym temacie.
 2. =Rambo=

  Karot zostaje zdyskwalifikowany za działanie na szkodę całego PTS. Firmę Final Build przejmuje Waniliowy.
 3. =Rambo=

  Czas najwyższy ogłosić wyniki. GoodTrans przejmuje Procentowy. Center Trans przejmuje Orzeł. Final Build na chwilę obecną nie będzie mieć szefa, bo padł remis przy wyborze. Karot oraz Waniliowy proszę o wykonanie platformy wiertniczej. Po szczegóły możecie się zgłosić do mnie. Osoba, która otrzyma więcej punktów za zbudowany obiekt, to przejmie firmę. Rekrutacja zostaje zamknięta.
 4. =Rambo=

  Witajcie Gracze. W tym temacie będziemy Was informować ze zmianami dotyczącymi SAMP. Pierwszą informacją będzie wyjaśnienie co my tutaj robimy. Projekt PSP został zatrzymany ze względu na to, że programista (Mac) stracił motywację do dalszej pracy. Grzanek chciał znaleźć serwer, który mógłby godnie reprezentować PTS na platformie SAMP i ja miałem Jemu pomóc przy wyborze jakiegoś serwera. Po rozmowie z inspektorem stwierdziłem, że może to jest szansa do zmotywowania Maca by ukończył swój innowacyjny projekt gamemodu. Zaproponowałem więc Grzankowi, że tym serwerem może być PSP. Kilka dni później czy też na następny dzień napisał do mnie Lee, że chcą utworzyć konferencję ze mną. Po rozmowach z wszystkimi ustaliliśmy co i jak. Tak więc PSP wraca pod nową nazwę - Polski Truckerski Serwer. :) Chciałbym uniknąć pytań typu "Kiedy gamemod?" dlatego napiszę tutaj w skrócie. Mac będzie stawać na głowie po to, żeby ruszyć serwer. Gamemod co prawda już jest prawie ukończony, ale trzeba przeprowadzić wiele zmian tego co już było np. zmienić nazwę serwera z PSP na PTS. To jedna z wielu poprawek. Dlatego jeżeli mógłbym Was prosić o cierpliwość, to bardzo proszę. Mac jakiś czas temu wspomniał, że potrzebuje 2-3 tygodnie. :) Pomoc - jeżeli są jakieś osoby chętne by pomóc przy rozwijaniu serwera to chętnie "zatrudnimy" budowlańców. Chcemy zrobić wielkie "wow" z gamemodem oraz z obiektami. Wiele osób powtarza, że SAMP umiera. I tu Was zaskoczę - SAMP nie umiera, po prostu gamemody oraz serwery są podobne do siebie. My nie chcemy się upodabniać do tych serwerów - my chcemy być jedynym serwerem, który będzie mieć innowacyjny wygląd mapy (zmiany organizacyjne ruchu, nowe mosty, nowe "tło" na drogach - więcej drzew itd.), innowacyjny gamemod i w to wchodzić będzie wygląd gamemodu oraz jego grywalność. Dodatkowo na sto procent wprowadzę na SAMP nagrody pieniężne dla najaktywniejszych osób. Zasada jak w konkursie - Trzy najaktywniejsze osoby będą wybierane. Postaram się namówić Mac'a do informowania Was na bieżąco jeżeli chodzi o gamemod. :)
 5. =Rambo=

  Witajcie. Ogłaszam, że ruszamy z serwerem dnia 17.01.2019r. o godzinie 18:00. Jeżeli chodzi o pierwszy tydzień, to będą przeliczane zarobki czy nie są za małe lub za duże. Po tygodniu zostanie wszystko przeanalizowane i zarobki będą zmniejszone lub zwiększone. Osoby, które zarobiły pieniądze na starej stawce będą mieć zmodernizowany budżet zgodnie do nowych zarobków. Mam nadzieję, że nie będzie konieczności zmian zarobków - lecz to jest kwestia, którą będziemy musieli przeanalizować by nie było tak, że po miesiącu ktoś będzie mógł kupić wille i X pojazdów. Co do startu... Firmy nie mają szefów, zostaną wybrani w ciągu kilku dni - zachęcam do zgłaszania swoich kandydatur. Pozdrawiam, Wojciech.
 6. =Rambo=

  Już czas najwyższy by przygotować frakcję JRG do pełnej gotowości gdy serwer ruszy, więc zamykamy rekrutację na dowódcę. Po kilku przemyśleniach uważam, że najlepszym wyborem będzie MjolnirThor. Dlaczego ta osoba? Po krótkim podaniu wnioskuję, że będzie potrafił stworzyć pozytywny zespół, który będzie bardzo dobrze współpracować między sobą oraz z innymi frakcjami. Gratuluję oraz zapraszam Cię do rozmowy jeżeli potrzebujesz jakiś wskazówek.
 7. Witajcie, otwieramy rekrutację na stanowisko dowódcy JRG. Podania możecie pisać w formie obojętnej, ale musicie podać w podaniu takie informacje jak: nick na serwerze, wiek, doświadczenie na podobnym stanowisku, staż na PTS, znajomość języków obcych. Za kilka dni nastąpi zamknięcie rekrutacji oraz wybranie odpowiedniej osoby na to stanowisko.
 8. =Rambo=

  Witam. Zamieszczam tutaj informacje do osób, które chętnie zbudują obiekty. Pisząc obiekty mam na myśli całą budowę, a nie pojedyńczy obiekt np. drzewo. Zamieszczam poniżej mapę, żeby było wiadomo w których miejscach można budować - każdy kształt zamalowany kolorem zielonym lub czerwonym to miejsca w których już są zbudowane obiekty i tych miejsc należy unikać. Nagrody dla najlepszych mapperów - będzie brana pod uwagę ilość obiektów (budowli) oraz jakoś w którą będzie wchodzić estetyka. Prace będzie oceniać kilku doświadczonych mapperów. Nagrody: 1 miejsce - 100 zł 2 miejsce - 75 zł 3 miejsce - 50 zł Myślę, że nagrody są atrakcyjne i będziecie mieć motywację by postawić obiekty estetycznie. :) Mapa będzie aktualizowana na bieżąco pod warunkiem, że będę mieć dostęp do komputera. Wy jedynie przed przystąpieniem do budowania zaznaczacie miejsce w którym chcecie budować oraz udostępniacie mapę w tym temacie. Mapa:
 9. =Rambo=

  Nie wszystkie prace do mnie dotarły dlatego proszę wszystkie osoby, które budowały o wysłanie swoich prac do administratora Xr95. Od razu mówię, że jest to ostatni kluczowy element do ruszenia serwera - jeżeli dotrą obiekty w miarę szybko do Xr95, to nie wykluczamy startu serwera jeszcze w tym roku.
 10. =Rambo=

  "Gdybym wrócił na serwer, bardzo rzadko uczestniczyłbym w rozmowach, aby dać sobie czasu." Weź to trochę rozwiń, bo aż mnie zaciekawiło. Na co byś dał sobie czas?
 11. =Rambo=

  Następnym razem sformułuj lepiej pytanie Begar, to nie będę odpowiadać pytaniem na pytanie. Bo Twoje pytanie można dwuznacznie odebrać.
 12. =Rambo=

  To jest tylko propozycja, a możliwości jest trochę sporo. A co miało się stać, że jest nowy skrypter?
 13. =Rambo=

  Wszystko jest do ustalenia. Zarobki będą odpowiednie do cen nowych pojazdów czy domków. Nie będzie tak, że w miesiąc ktoś zarobi na dom czy na samochód. Będzie trzeba się trochę pomęczyć. To samo tyczy się odblokowywania lepszych samolotów itd. przykładowo żeby odblokować lepszy samolot to będzie trzeba np. przelecieć 2000h gorszym samolotem. Tak, wiem, że 2000h to szmat czasu, ale postaramy się dogodzić graczom pod tym względem, żeby nawet jazda ciężarówką nie była nudna.
 14. =Rambo=

  Dobra. Prace nad samouczkiem trwają. Pomyślmy teraz nad ubezpieczeniem pojazdów - moja propozycja, jeżeli gracz utopi nieubezpieczony pojazd, to po wyciągnięciu go z wody będzie musiał zapłacić spore koszty za naprawę tego pojazd - przykładowo 10 000$. Przy ubezpieczeniu koszty naprawy tego pojazdu będą wynosić przykładowo 300-500$. To samo tyczy się osoby, która spowoduje wypadek/kolizję pojazdem bez ubezpieczenia.
 15. =Rambo=

  Myślę, że bez tego serwer by nie ruszył. Samouczek to podstawa wraz z możliwością wyłączenia jego.
 16. =Rambo=

  Marcin, co do tego byś miał na spokojnie pracę od poniedziałku przy tworzeniu gamemodu. Spawny - będą polegać na kupnie lub wypożyczeniu pojazdu w salonie/wypożyczalni samochodowej. Nie będzie tak, że na spawnach będą ustawione pojazdy i biorę jaki chce lub też nie chcę komendy typu "/pojazd" gdzie wybieram sobie pojazd, a on mi przed nosem pojawia po spadnięciu z nieba. Gracz, w salonie/wypożyczalni będzie mógł kupić lub wypożyczyć pojazd na jakiś okres czasu. Dodatkowo gracze, którzy na starcie będą chcieli "zaoszczędzić" kilka groszy będą mieli możliwość podpisania kontraktu z daną firmą lub siecią sklepów. Przykładowo gracz podpisujący 7-dniowy kontrakt z siecią sklepów biedronka miałby na zadaniu dostarczać towar z hurtowni spożywczych do marketów "biedronka" przez okres 7 dni, np. takich marketów byłoby pięć na mapie. Kontrakt z firmami również by polegał na podobnym działaniu. Przy kontraktach gracz otrzymywałby pojazd od pracodawcy. Firma budowlana Final-Build. Jak wie większość graczy ta firma ma na zadaniu remontowanie dróg - a raczej stawianie obiektów, które będą przypominać roboty drogowe, dodatkowym zadaniem tej firmy jest upiększanie prywatnych domów graczy (dodawanie roślin typu krzaki, drzewa czy też dodawanie garaży). Chciałbym by to trochę bardziej realistyczne było i miało jakieś większe rozwinięcie. Dotychczas pracownik stawiał obiekty i na tym Jego zadanie się kończy. Jak ja to widzę? Widzę to w ten sposób, że po zakończeniu stawiania większej ilości obiektów na drodze pracownik tej firmy miałby na zadaniu dostarczyć towar na budowę. Przykładowo - dostarczyć 120 ton piasku, 60 ton żwiru, 10 ton cementu, 10 "gruszek" betonu itd. I dopiero wtedy kiedy pracownik/cy dostarczą ten towar, to zacznie płynąć czas, po upływie czasu znikną roboty drogowe (Czas trwania remontu będzie zależeć od wielkości remontu - im większy tym dłuższy czas trwania prac i czas sięgać mógłby np. 30 dni). Co do innych prac - jutro lub pojutrze spróbuję Ci opisać więcej.
 17. =Rambo=

  Mniej więcej taką samą jak w transporcie lądowym. Czyli transport ropy z platformy wiertniczej do portu, a portu do rafinerii, z rafinerii paliwo dopiero będzie trafiać na stacje benzynowe. Rozważam coś takiego by wydobycie ropy z platformy wiertniczej było mieszane - czyli jednego dnia wydobycie byłoby wielkie, a następnego dnia już mniejsze przez co by się wahały ceny na stacji paliw.
 18. =Rambo=

  Jeżeli chodzi o środki transportu, to tutaj się nic nie zmienia. Transport wodny, powietrzny oraz lądowy. Licznik musi być cyfrowy dlatego, że licznik analogowy (ze wskazówką) jest niedokładny przez co przykładowo przy pomiarze prędkości przez policjanta byłaby niepotrzebna/zbędna dyskusja. Interface - Tła nie można usunąć, to już wiemy. Pomniejszyć nie możemy, bo Jego wielkość już jest "najmniejsza" ponieważ przy pomniejszeniu obecnego odkryje nam się oryginalny interface. Marcin, można by zamienić czarne tło na np. szare - to by jakoś tak nie gryzło w oczy. Jeżeli jest możliwość, to można by zrobić dwie wersje interface. Przykładowo: /interface1 byłby oryginalny interface wraz z nowym interface'm w postaci "paska" u dołu ekranu lub /interface2 w postaci tego z tym czarnym tłem.
 19. =Rambo=

  Witajcie. Ogłaszam, że nowym programistą serwera SAMP zostaje xCoreM52.
 20. =Rambo=

  Witajcie. Miało być pięknie, a wyszło jak wyszło. Mac po raz kolejny zignorował pomocną dłoń jaką Jemu podałem okazując przy tym totalny brak szacunku do graczy i do mnie, bo kolejny raz obiecał - i nie dotrzymał słowa. Sam wybrał jaką głupią drogą chce w życiu podążać - na to już nie mam wpływu, choć próbowałem pomóc. Nie mam zamiaru zwalać winy na kogokolwiek - biorę to na siebie, bo to mój błąd, że wierzyłem w Niego przez tyle czasu mimo, że wielokrotnie urywał się z Nim kontakt na parę dni, a nawet tygodni. Gdybym miał posłuchać samego siebie z przed kilku miesięcy, to powinienem teraz odejść i zakończyć przygodę z SAMP. Nie zrobię tego z jednego powodu - zbyt bardzo niektórzy pokazali, udowodnili mi, że chcą powrotu tej platformy na Polski Truckerski Serwer. Sytuacja zakończenia współpracy z Mac'kiem komplikuje sprawy trochę ze względu na to, że zaczynamy całkowicie od zera. Więc na chwilę obecną pytania typu "Kiedy będzie gamemod?" byłyby nie na miejscu - bo teraz należy zadać pytanie "Kiedy będzie nowy programista?". Nie było SAMP tutaj przez długi czas, to może nie być jeszcze przez kilka miesięcy. Wybranie programisty nie należy do łatwych, bo oszustów na rynku jest pełno. Postawiłem sprawę jasno - SAMP będzie, bo to obiecałem samemu sobie - choćbym miał stracić wiele pieniędzy, uznam to za inwestycję godną swojej ceny. Mac na wylocie. Laud oraz Mercedes również tracą posadę administratorów ze względu na to, że przez jakiś okres czasu nie interesowali się w ogóle postępami związanymi z tym projektem. Czasami bywa tak, że trzeba zamknąć pewne rozdziały w życiu - współpraca z tymi osobami to jeden z rozdziałów w moim życiu. Mimo wszystko - dziękuje Im za te kilka lat współpracy. By zdobyć szczyt musisz mieć ekipę, która przy wzlotach i upadkach pomoże Ci wstać, a w tej ekipie tego brakowało od jakiegoś czasu. Moim zadaniem na chwilę obecną jest znaleźć odpowiedniego programistę do tego wyjątkowego serwera jakim jest Polski Truckerski Serwer. Pozdrawiam, Rambo.
 21. =Rambo=

  Gwarantuje Ci, że nie będziesz mógł mieć wszystkiego w miesiąc, a tym bardziej w dwa tygodnie.
 22. =Rambo=

  Badyl, uciekasz od sensu istnienia tych "obiegów", za bardzo na siłę szukasz dużej ilości obiegów. To jest proste, ale nie znaczy, że nie trzeba tego przemyśleć. To ma mieć sens. Jakie zastosowanie ma kopalnia złota? Żadne. Wrócę z pracy, a wrócę o 6, to na komputerze spróbuję wykonać instrukcje jak to wygląda. Chcę rozwinąć transport na szeroką skalę - i nie chcę żeby był transport bez celu. Aby był rozwój serwera, to musimy iść naprzód. Czyli nie tak jak to miało miejsce w 2009 roku gdzie w kopalni LV można było załadować tonę cukru i zawieźć ten towar do już sam nie wiem gdzie - np. na złomowisko. Kilka lat później transport poszedł naprzód i w kopalni LV można było jedynie załadować materiały sypkie takie jak węgiel, piasek, żwir itd. I nie można było zawieźć tego do sklepu Biedronki. Bo po jaką cholerę tam piasek. Spróbuję to przedstawić bez graficznej prezentacji jak to ma działać. Naprawiony samochód -> Warsztat samochodowy -> Hurtownia części samochodowych -> Fabryka części samochodowych -> Fabryka obróbki metali -> Huta metali. Przedstawiłem Wam to w odwrotnym kierunku. Nie będziemy mieć naprawionego samochodu, jeżeli nie damy go do mechanika. Mechanik nie naprawi samochodu nie mając do niego części. Hurtownia nie będzie mieć części jak Fabryka C. S. ich nie wyprodukuje. Fabryka C. S. nie wyprodukuje części skoro Fabryka O. M. nie obrobi metali. Fabryka O. M. nie zrobi obróbki metali jeżeli Huta nie dostarczy jej odlewów do obróbki. Po co to? Po to żeby kontrakty z firmami czy nowe firmy miały sens i robotę na okrągło. Dotychczas było tak, że pomoc drogowa naprawiała pojazdy, nikt nie wnikał skąd te części mechanik miał. Nie chcemy robić tego po to, żeby uprzykrzyć graczom rozgrywkę. Wręcz odwrotnie, chcemy żeby nie było monotoni. Przykładowo firma z przemysłu paliw dotychczas polegało to na: Załadune w rafinerii -> rozładunek na stacji Jak to dalej wygląda to chyba nie muszę przedstawiać, bo każdy wie, że to się zapętla. Jak to ma wygląd przy nowym sposobie: Płyniemy łodzią lub lecimy helikopterem do platformy wiertniczej, później dostarczamy towar na ląd gdzie towar przejmuje ciężarówka, która zawozi do rafinerii. Z rafinerii bierzemy już gotowe paliwo i dostarczamy na stację. Jest mniejsza monotonia? Jest, bo nie siedzimy cały czas za kółkiem ciężarówki. I nie robimy cały czas tego samego. To samo tyczy się wielu innych kwestii dotyczących gamemodu. W 2009 roku można było brać pojazdy ze spawnu, bo stały. Gdzie tak w rzeczywistości jest, że bierzesz pojazd stojący na parkingu - brak właściciela, kluczyki w stacyjce. Kilka lat później zmieniono to na komendę /pojazd. Teraz również wykonujemy rewolucje w tym kierunku, bo gdzie w rzeczywistości pojazd spada z nieba prosto przed nos po powiedzeniu słowa "pojazd". Teraz będą wypożyczalnie i pojazdy po wypożyczeniu pojawiać się będą w garażu. Chcemy zyskać graczy, to czas w końcu ruszyć naprzód i dokonywać rewolucji. Powiedzmy sobie szczerze gamemod z 2010 roku, nie różnił się zbytnio od tego co był w 2017 roku. Jedyną rewolucją było dodanie ogólnego transportu. Teraz czas uczyć się na błędach, bo to jedyna i ostatnia szansa. Wyciągnąłem wnioski z poprzednich błędów i przedstawiam Wam nowe rewolucję byście mieli wkład w ten serwer i te rewolucje dopieszczali.
 23. =Rambo=

  Na chwilę obecną są potrzebne "obiegi" bez tego serwer nie ruszy do testów. Dlatego skupcie się na obiegach.
 24. =Rambo=

  To są szczegóły Badyl na chwilę obecną. Kluczowym celem jest teraz ustalenie "obiegów" transportu. Przykłady: Wywóz drzew z lasu -> Tartaki -> Fabryki palet -> Załadunki. Huta stali ->Fabryki obróbki metali ->Hartownie -> Fabryki części samochodowych -> Warsztat pomocy drogowej. Platforma wiertnicza -> Port -> Rafinerie -> Stacje paliw. Port/Lotnisko (eksport żywności) -> Hurtownie -> Bary/Sklepy żywnościowe. I teraz możecie ustalać inne "obiegi" transportu. Brak ograniczonych możliwości, bo to można wymyślać bez końca. Po co to? Po to żeby można było wykonać testy gamemodu. Pozdrawiam.
 25. =Rambo=

  Wszystko jest do ustalenia.
×