Skocz do zawartości

MjolnirThor

Administratorzy serwera MTA

Zawartość dodana przez MjolnirThor

 1. MjolnirThor

  Wczoraj wieczorem na serwerze miała miejsce sytuacja, w której zbanowałem dwóch graczy za użycie lenny-ego a trzeciego za niszczenie pojazdów innych graczy. Nastąpiło po tym wielkie poruszenie wśród oburzonych moim postępowaniem graczy po karach bana za lenny-ego, którzy uważali, że tak nie powinno się robić. Owszem- w Regulaminie serwera jest podany wykaz kar jakie można nałożyć za dane przewinienia i za użycie tego pokręconego symbolu ów Regulamin przewiduje upomnienie, następnie mute-y czasowe do tygodnia włącznie. Nie ma tam mowy o banach, ale... są to kary PRZYBLIŻONE i od admina zależy jaką karę na gracza nałoży. Jeśli po umieszczeniu takiego symbolu na czacie część graczy wpisuje: " ban", " bana mu" itd. to widocznie ukaranie tymże banem nie jest działaniem, które narusza jakiekolwiek etykiety. Wyszedłem tylko naprzeciw oczekiwaniom graczy. Poza tym- jeśli gracz posiada ID w granicach 80k a score równy 0 i na wstępie wali z lenny-ego, to, jak napisałem na czacie, nie wszedł sobie pograć tylko poodwalać. Gdyby później któremuś z oburzonych rozwalił pojazd, to krzyczelibyście o ukaranie go. Ale że nie chcę być przez niektórych graczy uważany za buca( tak mogłem wywnioskować z jednego z wpisów na czacie po całym zajściu, a nick sobie zapamiętałem) to dziś wieczorem odbanuję całą trójkę, jako iż zachowanie trzeciego ukaranego było konsekwencją bana dla jego dwóch, wątpliwej reputacji, ziomków. I proszę w czasie mojej obecności na serwerze nie truć mi tyłka wpisami na czacie lub jakimś niedozwolonym zachowaniem graczy- jeśli jakieś wpisy będą wulgarne lub obraźliwe to ja zadecyduję czy kogoś ukarać czy nie, a bez ss-ów dokumentujących owe zachowanie nie kiwnę nawet palcem. Nie mam zamiaru też kogokolwiek obserwować- chcecie ulgi dla odwalaczy, będziecie ją mieć. Nie zdążę kogoś ukarać, bo szybko opuści serwer? Gdy następnym razem wyrządzi Wam jakąś szkodę, to może zrozumiecie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Gracze, którzy zostaną odbanowani to: Marhew, truckers.com.pl_302 oraz Uchat3k. Te nicki i ID tez zapamiętam i jeśli kiedykolwiek zostanie napisana na nich skarga, o ile powrócą, to będzie to tylko i wyłącznie Wasza zasługa.
 2. MjolnirThor

  Dziękuję za zaakceptowanie mojego podania i umożliwienie mi podjęcia pracy w firmie. Dziewicze kursy już za mną- chyba wiem o co biega. Jeśli mogę o coś poprosić to czy można udostępnić też forum dla stylu ciemnego, bo ja na takim pracuję i troszkę jest mało widoczne.
 3. MjolnirThor

  Witam Zarząd firmy Petrol. Mój nick na serwerze to Thor69, ID 47366, a score oscyluje w granicach 7500. Wszystkie te informacje są łatwe do sprawdzenia, ale podałem tak dla dodania powagi własnej postaci. Mieszkam niedaleko Częstochowy, na imię mam Radek i wiekowo jestem już nieco posuniętym, starszym człowiekiem, który wciąż nie może doczekać się wnuków, a liczba wiosen za chwilę osiągnie 50( no cóż- czas nie .... w miejscu nie stoi). Moje zainteresowania w realu nie wybiegają poza ramy wieku, a praca w firmie rodzinnej pozwala mi na dość dowolne dysponowanie wolnym czasem, który zazwyczaj zaczyna się od 17-tej( wiadomo, że kończy się wraz z wygaśnięciem dobrego humoru mojej drugiej połówki, ale i tak troszkę go jest). Poza tym moją pasją od najmłodszych lat było pożarnictwo i tak pozostało do dzisiaj- mam nadzieję, że gdy nadejdzie czas zwijać manatki nadal pozostanie to moim konikiem. Jeśli chodzi o serwer: ponad trzy lata błąkam się po drogach SA, pracowałem w czterech firmach, które już nie istnieją oraz w jednej frakcji- pogotowie, którą uważam za jedyną grupę wartą uwagi. Dlaczego Petrol? Nie wiem- może dlatego, że jesteście pół firmą- pół frakcją? Dość specyficzne specjalizacje? A może fakt, że na dobrą sprawę nigdy nie ciągnąłem za ciągnikiem siodłowym cysterny? Mam jednak taką iskierkę nadziei, że zadomowię się tutaj na tak długo jak w poprzednich moich zajeciach. Pod waruniem oczywiście, że dostąpię tego zaszczytu jeżdżenie w żółtych barwach9 mój Tanker i tak pozostanie czarny). Pozdrawiam- Thor69.
 4. MjolnirThor

  Temat zwolnień ze służby. ( dla mięczaków i odwalaczy)
 5. MjolnirThor

  Zgodnie z moją propozycją podaną na forum Ministerstwa Frakcji ustalam składowe tygodniowego uposażenia ratownika JRG: - 75% pieniędzy zarobionych za uczestnictwo w akcjach ratowniczych, - zwrot kosztów poniesionych podczas służby( tankowanie, jedzenie ), - dotacja z funduszu JRG, - ewentualne premie. Krótkie wytłumaczenie: Jeśli na koncie ratownika znajduje się 30.000$, koszty jakie poniósł wynoszą 4.000$ i jest zatrudniony na stanowisku Rekrut, to jego uposażenie wyniesie: - 75% kasy czyli 22.500$, - zwrot kosztów- 4.000$, - dotacja JRG- 1.000$, - razem wysokość uposażenia: 27.500$ + ewentualna premia. Dotacja oraz zwrot kosztów nastąpi wypłatą z panelu, natomiast ratownik jest zobowiązany do przelania na swoje konto bankowe 75% kasy za akcje oraz 25% na konto JRG. Po otrzymaniu wypłaty dotacji i zwrotu kosztów jest zobowiązany przelać je również na swoje konto bankowe. Po wykonaniu tych operacji ratownik powinien zacząć nowy tydzień służby z zerowym kontem w panelu.
 6. MjolnirThor

  Temat ogłoszeń wewnątrz sekcyjnych.
 7. MjolnirThor

  Temat służy do składania podań rekrutacyjnych do JRG według określonego wzoru. Wymagania: Wymagania są proste- chęć pomagania innym i dbanie o dobre imię JRG. Oferta: Dostęp do pojazdów specjalnych, stała pensja, premia dla odważnych, unikalna atmosfera pracy i, najważniejsze, przynależność do Rescue Team- elitarnej jednostki ratowniczo- gaśniczej. Czy potrzeba czegoś więcej?
 8. MjolnirThor

  Zamykam rekrutację do czasu naprawienia błędów serwera. Obecna obsada pozostaje na stanie jednostki.
 9. MjolnirThor

  Finansowe rozliczenie za dany okres służby.
 10. MjolnirThor

  Odpowiednie stawki uposażenia zostały podane w dziale " Ogłoszenia" forum JRG. Pierwsze pełne rozliczenie nastąpi w sobotę 26 stycznia. Przez ten tydzień będziemy testować poziom zarobków i możliwe, że naniesiemy poprawki w stawkach. Kondycja finansowa JRG zależy więc od dobrej współpracy wszystkich ratowników- ograniczając własne dochody możemy liczyć na szybszy rozwój jednostki oraz lepsze doposażenie jej w sprzęt ratowniczy.
 11. MjolnirThor

  Ustalam stawki dotacji dla poszczególnych stanowisk z funduszu JRG za 7 dni służby: Rekrut- 1000$, Ratownik- stażysta- 1100$, Ratownik- 1200$, D-ca zastępu- 1400$, D-ca zmiany- 1500$, Ratownik- weteran- 1600$, Z-ca dowódcy JRG- 1800$, Dowódca JRG- 2000$. Stawki zawarte w tym oraz poprzednim poście są zgodne z wytycznymi Regulaminu Frakcji mówiącymi o wysokości stawek, gdzie najwyższa przysługuje Szefowi frakcji. Rzeczywiste zarobki będą uzależnione od zaangażowania ratownika w wypełnianie obowiązków służbowych i będą uwidaczniane w odpowiednim dziale na forum JRG( dział " Rozliczenia") oraz będą zawierać zwroty kosztów poniesionych podczas pełnienia służby. Wytyczne do rozliczeń mogą ulec zmianie po dokonaniu wstępnych analiz zarobków pracowników innych frakcji i firm..
 12. MjolnirThor

  Ustalam stawki score dla poszczególnych stanowisk za każdą godzinę służby: Rekrut- 5 score, Ratownik- stażysta- 6 score, Ratownik- 7 score, D-ca zastępu- 9 score, D-ca zmiany- 10 score, Ratownik- weteran- 11 score, Z-ca dowódcy JRG- 13 score, Dowódca JRG- 15 score.
 13. MjolnirThor

  Hashashin- masz 7 dni na zgłoszenie się w bazie JRG w celu przyjęcia na stan jednostki i odbycia testów. Najwcześniej w piątek o godz. 17.00.
 14. MjolnirThor

  W związku z wczorajszymi problemami ze startem serwera wszelkie przyjęcia na stan JRG oraz testy odbędą się dzisiaj około godziny 17-tej.
 15. MjolnirThor

  Kolejna informacja dla ratowników- funkcjonariusze policji również nie płacą za nasze usługi a w zamian my.... sami się przekonacie i nie chodzi tutaj o niewystawianie mandatów.
 16. MjolnirThor

  W trakcie dzisiejszych negocjacji pomiędzy Opiekunem Frakcji, szefem PD i mną ustaliliśmy, że naprawy pojazdów służbowych JRG będą darmowe a na przeglądy uzyskaliśmy 50% rabatu. W zamian PD otrzyma nasze usługi bezpłatnie. Sprawa kolejna to testy dla czwórki kandydatów- w związku z tym, że najprawdopodobniej Karlosow będzie nieobecny podczas startu serwera postanowiłem testy przeprowadzać od godz. 18.00 z włączeniem doń przypuszczalnych wezwań. Mam nadzieję, że nie sprawi Wam to większych problemów.
 17. MjolnirThor

  Tajemne miejsce ze studnią zapomnienia.
 18. MjolnirThor

  LemoN i Diabelek- według Regulaminu macie 7 dni na zgłoszenie się w bazie JRG w celu przyjęcia na stan jednostki i odbycia testów, jednak nie wcześniej niż w czwartek o godz. 18.00. Rekrutacja trwa nadal.
 19. MjolnirThor

  Dodano pkt.1.8 dotyczący uprawnień.
 20. MjolnirThor

  Regulamin Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 dla SA:MP JRG jest jednostką elitarną i przynależność do niej to najwyższy zaszczyt. 1. Postanowienia ogólne. 1. Ratownik ma być wzorem do naśladowania dla innych graczy i służyć im pomocą w każdej sytuacji takiej pomocy wymagającej. 2. Ratownik ma obowiązek przebywać na służbie w godzinach 9.00- 22.00. 3. Ratownik nie ma prawa przewozić towarów- jakiekolwiek dorabianie na truckerce będzie skutkowało wezwaniem do raportu karnego. 4. Nieobecność nie zgłoszona trwająca dłużej niż 3 dni może skutkować usunięciem z szeregów JRG, dlatego w odpowiednim dziale na forum jednostki należy takową zgłosić ( Urlopy). 5. Po ogłoszeniu wyników rekrutacji rekruci mają obowiązek zgłoszenia się w terminie maksymalnie 7 dni kalendarzowych do dowództwa JRG w celu dodania do obsady i zdania egzaminu kwalifikacyjnego do służby. Warunki egzaminu do wglądu w dziale " Egzaminy i wytyczne służby". 6. Służba na stanowisku Rekrut nie może trwać dłużej niż 3 tygodnie. Po tym czasie dowództwo JRG podejmuje decyzję co do przydatności ratownika do dalszej służby. 7. Rekrut, który zostanie awansowany na stanowisko Ratownik- stażysta ma obowiązek przepracowania co najmniej 3 pełnych okresów rozliczeniowych. Urlopy i niewyrobione normy tygodniowe nie wliczają się do okresów rozliczeniowych. 8. Do momentu uzyskania 30 score ratownik musi zaliczyć kurs nauki jazdy i zdobyć uprawnienia do prowadzenia pojazdów. W przeciwnym wypadku kierowanie pojazdami będzie skutkowało otrzymaniem mandatu karnego podczas kontroli. 2. Służba. 1. Każdy ratownik posiada przydzielony pojazd służbowy i w trakcie wykonywania obowiązków może poruszać się tylko nim. Pojazd ten nie służy do innych celów niż służbowe. 2. Pojazd po skończonej służbie ma być odstawiony na bazę jednostki zatankowany i naprawiony. 3. Parkowanie pojazdu służbowego poza bazą JRG jest niedopuszczalne. Wyjątek stanowi nagłe wyjście z serwera. W takim przypadku należy zgłosić ten fakt do odpowiednich służb, aby pojazd został zholowany na bazę. 4. Pojazdem służbowym z włączonymi sygnałami uprzywilejowania udajemy się tylko do zgłoszeń wypadkowych. Dojazd do zgłoszeń zamówionych przez graczy nie upoważnia do poruszania się z włączonymi sygnałami- w takiej sytuacji ratownik ma obowiązek stosowania się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. 5. Wezwania wypadkowe mają bezwzględny priorytet. 3. Baza JRG. 1. Utrzymanie porządku na bazie jednostki jest obowiązkiem każdego ratownika. 2. Pojazdy służbowe mają wyznaczone miejsca do parkowania na terenie bazy i na nich mają być pozostawione po skończeniu służby( patrz pkt. 2.2 i 2.3). 3. Pozostawienie pojazdu służbowego poza bazą bez powodu będzie traktowane jako brak dbałości o powierzony sprzęt i odpowiednio karane. 4. Zabrania się wpuszczania lub wwożenia na bazę osób postronnych. Wyjątkiem są pracownicy Pomocy Drogowej oraz osoby uprawnione do kontroli stanu bazy. 4. Urlopy, premie, kary. 1. Każdy członek JRG po zaliczeniu okresu próbnego( Rekrut ) ma prawo do 7 dni roboczych urlopu wypoczynkowego w miesiącu. 2. Na stanowisku Rekrut urlop taki może być przyznany przez Dowódcę JRG tylko w nagłych przypadkach. 3. Wydłużenie czasu trwania urlopu w jednym miesiącu, powoduje jego skrócenie w miesiącu następnym. 4. Premie i nagrody dla ratowników mają charakter uznaniowy i przyznawane są przez Dowódcę JRG tylko wyróżniającym się ratownikom za ich sumienną służbę lub w przypadku zabezpieczania eventów organizowanych na serwerze. 5. Ratownik, który odejdzie ze służby przed upływem trzech okresów rozliczeniowych po uzyskaniu awansu na stanowisko Ratownik-stażysta otrzyma zwolnienie w trybie dyscyplinarnym. 6. W przypadku braku wyrobienia normy ratownik zostaje pozbawiony 50% przysługującego mu uposażenia. 7. Jeśli sytuacja taka powtórzy się dwukrotnie z rzędu, poza odebraniem 50% uposażenia ratownik zostanie zdegradowany o jeden stopień. 8. W przypadku trzykrotnego z rzędu niewyrobienia normy ratownik zostanie zwolniony w trybie dyscyplinarnym. 9. Kara score w przypadku zwolnienia w trybie dyscyplinarnym wynosi 20% posiadanego stanu bez względu na jego wielkość. 10. Norma tygodniowa JRG wynosi 300 minut. Dowództwo Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej jak również Administracja serwera, w porozumieniu z wcześniej wymienionym, zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień powyższego Regulaminu i pozostałych działów forum. Wszelkie zmiany będą poprzedzone wnikliwymi przemyśleniami i ogłaszane z odpowiednim wyprzedzeniem przed datą ich obowiązywania. Dowódca JRG SA: Starszy brygadier Thor69.
 21. MjolnirThor

  W związku z moim wyjazdem w sprawach rodzinnych, otwarcie komisu w dniu dzisiejszym, tj. 15.01, może nastąpić z opóźnieniem.
 22. MjolnirThor

  Karlosow w czwartek o godz. 18.00 stawi się na bazie JRG w celu przyjęcia na stan jednostki i zabezpieczenia startu serwera. Testy przełożone na inną godzinę. CaverN w czwartek o godz. 18.00 stawi się na bazie JRG w celu przyjęcia na stan jednostki i odbycia testów. Rekrutacja trwa nadal.
 23. Najlepszego Fajo!!

 24. MjolnirThor

  Temat przydziału pojazdów służbowych oraz cennik usług JRG.
×