Skocz do zawartości
Majson

Samochody osobowe w naszej rodzinie

Rekomendowane odpowiedzi

Volvo S60 2.4 D5

Mh2pFyF.jpg

Mówiłem że, będzie dzisiaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.07.2018 o 21:10, Chlebek95 napisał:

A to nie jest naturalne w tych zwieszeniach hydropneumatycznych że one tak siadają? Czy tam koło wgl. zostawia 4 ślad? :D

Naturalne jest to, że one schodzą nisko, ale jeśli wydech był oparty o ziemię, to chyba aż za nisko :E

Po ponad miesiącu bez myjni, wypucowałem wczoraj Audi, świeciła się jak psu jajca.

h980OwP.jpg

Przy okazji umyłem nowy zakup, który stoi przed Audi :L

O dziwo nie padało, umyłem w tym tygodniu 3 auta i zero deszczu, klątwa myjni chyba ze mnie zeszła :E

A dzisiaj, człowiek pojechał do Bydgoszczu po części do Audi od poprzedniego właściciela Polo ( :E ), no i nie dotarł, pierwsza taka awaria po zrobionych prawie 2000km że Audi została uziemiona :|

zWkGgZk.jpg

Misja naprawcza, nie dość że czekałem na swojego mechanika 2h, to przez półtorej godziny męczyliśmy się z przewodem podciśnienia paliwa, bo rozerwało przewód, przy okazji założyliśmy nowy, który woziłem w bagażniku od 2 tygodni, w końcu nie ma wycieku :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie o to autko się trafiło dzisiaj do robienia. Brak efektów na zdjęciu auto jest po specjalnym wosku. :)

37919638_2031114543619906_47881956966856

37877661_2031114306953263_64668858332856

37919973_2031114193619941_59967522362548

37880182_2031264226938271_62328336434845

37843724_2031264096938284_41162572501614

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A oto i mój najnowszy nabytek. Passat B5 FL 1.9 TDI AFV 131KM. Przesiadka z vaga do vaga, planowałem zakup czegoś innego, ale trafił się ten egzemplarz zadbany i w dobrej cenie więc postanowiłem dać mu szansęO0xFelS.jpggvuuIYR.jpgTDiuxyj.jpgLVizUlE.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może i to nie fotka. Jakość też nie powala, musze coś pozmieniać w tej kamerce.

Sytuacja z piątku, szerokokątna kamera nie oddaje kąta pod jakim poszedłem w tym zakręcie, ale teraz wiem, żeby nie naciskać hamulca w takim momencie :ENawet muzyczka przypasował.  Youtube coś mi nie pozwala wkleić lepiej.

Edytowane przez Chlebek95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal nie zmieniłem szyby :E

ROomUe1.jpg

JczmSex.jpg

wpsoYlT.jpg

W sumie to nic w niej nie zrobiłem przez ostatnie 3k km :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Trochę mnie nie było więc na przywitanie trzeba by jakiegoś posta wrzucić :D Czas skończyć serię VAGów i przejdźmy do czegoś innego :)

Oto mój samochód, u mnie już niecałe pół roku :)

Jest to BMW e39, koniec wypustu - rocznik 2003. Pod maską drzemie skromne 2.2 170km. W środku może tyłka nie urywa, ale to się zmieni :P

3d6dca7be411f7d8gen.jpg

d1987b3f9bce6b1fgen.jpg

95313a5cd7dbb02fgen.jpg

6ca4affbb2c5fc22gen.jpg

d4e98aaa4a7cbb53gen.jpg

97178c32a8667c43gen.jpg

eff1debbcaf72b03gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vitarka po modach zawieszenia

NvUAdMO.jpg

Edytowane przez Matize

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, Matize napisał:

Vitarka po modach zawieszenia

NvUAdMO.jpg

Vitarka na Radziku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W drodze do Gdańska.

C9tEfBX.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
31 minut temu, Kasztan322 napisał:

Vitarka na Radziku? 

Tak, od Radzika, przód 2", snorkel, dystans sierżanta, dystans wału, obniżenie mostu, odboje. Tył amortyzatory astra sedan, sprężyny tył focus kombi ucięte o 1 zwój, sprężyny przód "beczka" ucięte o 1,5 zwoju. Teraz będę zamawiał mocowanie na wciągarkę od Radzika i będzie robiona osłona silnika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Matize napisał:

Tak, od Radzika, przód 2", snorkel, dystans sierżanta, dystans wału, obniżenie mostu, odboje. Tył amortyzatory astra sedan, sprężyny tył focus kombi ucięte o 1 zwój, sprężyny przód "beczka" ucięte o 1,5 zwoju. Teraz będę zamawiał mocowanie na wciągarkę od Radzika i będzie robiona osłona silnika.

Ja u siebie nie robiłem radziła akurat :) Jedynie poszły dystanse na kielichy no i amorki do tyłu od poloneza :) Jeszcze podkładki pod sprężyny i efektem jest prześwit 32cm. I daje sobie radę teraz w porównaniu do serii. Tylko minus jeden że mam longa no i ostre górki to idzie rama na szczytach :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę mnie tu nie było :E

W Corsa trochę się zmieniła :D

Zakup alufelg 15'' <3

2naiph0.png

Malowanie bębnów pod kolor nadwozia (Miał być inny kolor, ale wyszło jak wyszło :E )

2zsmk1z.jpg

Założona końcówka tłumika (dźwięk dużo się nie zmienił)

35jdnya.jpg

I miałem kupować nowy zderzak w kolor nadwozia, ale postanowiłem, że spróbuje pomalować obecny (Miałem cały czarny, a z tyłu był w kolor nadwozia) i mały test jak to będzie wyglądać. Wygląda elegancko i jutro  ściągam i maluje :D

wwcl69.jpg

Doszło jeszcze pare innych rzeczy takich jak zmiana koloru podświetlenia licznika ze standardowego na zielony, wyprana tapicerka itd :D

Pozdrowionka!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie chcę cię obrażać ani nic, ale to takie trochę wieś-tuning.Robisz coś dodatkowego i inwestujesz w jakieś wydechy, malujesz bębny, wymieniasz felgi a ja na twoim miejscu zajął bym się konserwacją nadwozia, wypolerowaniem lakieru i jego całkowitym odświeżeniu, pozbyciem się rys  które są widoczne na zdjęciu wyżej.

Moim osobistym zdaniem robienie z samochodu sportowej fury, który oficjalnie został wyprodukowany do wożenia starych dziadków i ich wnuków do przedszkola, nie ma żadnego sensu, ale jak kto woli.

Oczywiście akceptuję krytykę wywołaną moją wypowiedzią, jednak jest to moje osobiste zdanie która zawiera małą radę dla ciebie, z szacunkiem, pozdrawiam.

Edytowane przez Hubeert

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Samochód był polerowany mie raz i nie dwa :) Na samochodzie drobrne rysy ma tylny zderzak (i nawet nie widać ich na zdjeciu) na zdjeciu widać cień wydechu, które wyglądają jak rysy.  A zobacz ile młodych ludzi robi projecty, tuninguje Corsy B. Ja robię to co mi sie podoba i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś auto zaliczyło pierwszą wklejkę

sO4r1X5.jpg

uJuRi7Q.jpg

No i dam jeszcze filmik z GoPro, ja za pierwszym razem pokonałem to wzniesienie (4:15) jeszcze jak nie było tak bardzo zaorane. 

Edytowane przez Matize

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 2.09.2018 o 19:58, MarcinWGM napisał:

Samochód był polerowany mie raz i nie dwa :) Na samochodzie drobrne rysy ma tylny zderzak (i nawet nie widać ich na zdjeciu) na zdjeciu widać cień wydechu, które wyglądają jak rysy.  A zobacz ile młodych ludzi robi projecty, tuninguje Corsy B. Ja robię to co mi sie podoba i tyle :P

Aż mi się przypomniało jak ja tjuningowałem swoją Corshę :E

ISKTIoc.jpg

8DYXrqE.jpg

jQ7zWbO.jpg

Niby mały detal, a cieszył mordę :E

Aktualnie kupiłem nowe auto :L

Mercedes W210 3.0 TD Avangarde :3 Planowałem E36 w Touringu, ale przypadkiem trafiłem na tego Merca :E

1SjUUGd.jpg

rahE7wP.jpg

F41QVWy.jpg

7joOcW5.jpg

ELv5qEN.jpg

Ogólnie z wyposażenia ma kilka tam bajerów, typu el. szyby, grzane i el. lusterka, czujniki parkowania przód i tył, klimatyzowany schowek na czteropaka, skórzane, grzane i wentylowane fotele, podgrzewane spryskiwacze ( tsa, pierwszy raz się spotkałem z podgrzewanymi spryskiwaczami ) na lampy i szyby, pompowany fotel kierowcy, dociąganie klapy bagażnika, dwa telefony, dwa podłokietniki, hak i na pewno jeszcze wiele pierdół o których zapomniałem :E

Dodatkowym plusem jest to, że pali mniej niż Audi, Audi na tej samej trasie, równe 100km spaliła 14l benzyny przy w miare spokojnej jeździe, Mercedesem lecąc w okolicach 160-190km/h w 4 osoby na tej samej trasie, spalił mi 10l ropy :E (Trasa Chełmno - Bydgoszcz - Chełmno)

No ale cóż, w piątek kupiłem, w sobotę odstawiłem do mechanika bo po 200km rozsypała się piasta :E

LumYchv.jpg

Chyba od nowości nie była ruszana i trzeba było ciąć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że tam nie ma 2 telefonów jest tylko jeden ten przy pasażerze, a ten drugi uchwyt to na moduł taki co możesz połączyć się przez bluetooth z telefonem, takie rozwiązanie jest w W211. Sąsiad co ma garaż naprzeciwko kupił taki moduł za ok 500zł. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Matize napisał:

Wydaje mi się że tam nie ma 2 telefonów jest tylko jeden ten przy pasażerze, a ten drugi uchwyt to na moduł taki co możesz połączyć się przez bluetooth z telefonem, takie rozwiązanie jest w W211. Sąsiad co ma garaż naprzeciwko kupił taki moduł za ok 500zł. 

Ogólnie jest to możliwe, mam jakiś moduł w schowku, jeśli to jest ten, myślisz że dałoby radę podłączyć przez bluetooth telefon żeby puszczać muzykę? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do puszczania muzyki on nie jest, tylko do zestawu głośnomówiącego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawno nie odwiedzałem ptska, to chociaż dam znak,:ban: że żyję. :P   Gdy miałem zamiar kupić samochód, długo myślałem co brać, ale gdy dostałem przymusowy urlop to musiałem decyzje podjąć szybciej. Wiedziałem, że jak kupie to będzie trzeba coś podłubać, więc urlop akurat wypadało wykorzystać. Pośpiech zdecydował, że posłuchałem swojego serca. Mimo że słyszałem odradzanie, to ciesze się że zostałem na swoim. Bo teraz bym się tym nie woził: 

pIRVQHK.jpg

Co się dało, to się naprawiło/wymieniło. Niestety, jako że to był przyspieszony zakup, to hajs na naprawy ograniczał, więc nadal czeka ją jeszcze dłubanie i to pewnie w tą sobotę. (Czekam na kurierów :D)

3gFsWXu.jpg

Nie chce mi się rozpisywać o samochodzie, jak kogoś coś ciekawi to pytać.  Ja tylko napiszę, że wpadłem w nałóg, praktycznie codziennie nią jadę się przejechać :E (Nie mam gazu, portfel pusty ;C ale serce pełne radości ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi