Skocz do zawartości
Magik34

Kącik IT - Problemy, solucje, pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Po co jest ten temat:

• Jak podkręcić, gdzie znaleźć i dlaczego nie działa. Swoje pierwsze kroki skieruj właśnie tutaj.
  • Tutaj możesz się dowiedzieć co się opłaca teraz kupić i co jest trendy tudzież jazzy.
  • Wszystko o urządzeniach, do których przenoszenia nie musisz wynajmować transportu.
  • Audio (hi-fi), GSM, telewizory i... patefony?
  • Wszelkie dyskusje o sterownikach i biosach.
  • Problemy związane z bezpieczeństwem systemów podłączonych do internetu.
  • Szukasz solucji, patchy, porad i nie pytasz o cracki i warezy? To dział dla Ciebie

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Czyli wszystko co związane z grami, komputerami, konsolami, telefonami, internetem itd. itd.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Solucje"? A co to takiego niby?

Co do samego pomysłu, to powodzenia w ogarnięciu wszystkiego w jednym wątku ;) Na to by się zdał osobny dział raczej moim skromnym zdaniem.

Edytowane przez Pawelo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

temat jeden styknie i tak bedzie ktos tu pisal co jakis czas :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszłość promocji AMD Never Settle – jeszcze więcej gier dodawanych do Radeonów

AMD widocznie nie zraża się tym, że konkurencja też dodaje gry do swoich kart graficznych. Producent Radeonów szykuje kolejne odświeżenie promocji Never Settle, w ramach której każdy nabywca karty z czerwonym logo dostaje cyfrowe kopie kilku atrakcyjnych tytułów. Nie zostało to jak na razie oficjalnie potwierdzone, ale najprawdopodobniej jeszcze w tej połowie roku firma zaoferuje swoim klientom pięć produkcji, które dopiero co wyszły z "piekarnika".

Do sieci wyciekł slajd pochodzący najpewniej z wewnętrznej prezentacji AMD, na którym oprócz gier wchodzących w skład pakietu Never Settle: Reloaded pojawiło się aż osiem nowych: GRID 2, Company Of Heroes 2, Total War: Rome II, Splinter Cell: Blacklist, Lost Planet 3, Battlefield 4, Raven’s Cry oraz Watch Dogs. Rzecz jasna bez potwierdzenia tej listy nie można brać za pewnik, jednak obecność części z nich jest bardzo możliwa z uwagi na uczestnictwo w programie Gaming Evolved.

slajd-m.jpg

Duża część wymienionych produkcji nie miała jeszcze oficjalnej premiery, co nie znaczy jednak, że na nową edycję promocji trzeba będzie długo czekać. Podobno gry będą dodawane do kart graficznych z serii Radeon HD 7000, które nie doczekają się następców jeszcze przynajmniej przez dwa-trzy miesiące.

Źródło: pcLab

Moje zdanie na ten temat jest następujące: To bardzo miłe ze strony AMD że obsypie nowych userów tych właśnie kart takimi propozycjami które brzmią na dzisiejszym rynku dosyć smacznie. Jednakże musimy uzbroić się w dosyć poważny sprzęt by wszystko na full wystarczy :). Według moich obserwacji wystarczy stary, dobry i poczciwy Phenom II X4 955/965 BE :). Koledzy mają ten procesor i bardzo wychwalają sobie. Jeden z nich ma GTX'a 550 Ti a następny Radzia 7850. Temu drugiemu Kryzys 3 'chodzi' na najwyższych ustawieniach. Budżetowy sprzęt od AMD wcale nie jest zły! :)

-Poradnik-

1) Jak usunąć aplikacje które uruchamiają się przy starcie systemu Windows XP?

Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych programów. Wystarczy podążać za wskazówkami które znajdują się na kolejnych zdjęciach.

Zamieszczam screeny, krok po kroku, jak wykonać bezboleśnie i bez zbędnego software'u tą czynność.

!UWAGA!

Nie odpowiadam za szkody, które możesz wyrządzić poprzez narzędzie 'msconfig'. Odpowiada ono za jedne z ważniejszych funkcji systemu operacyjnego XP.

Nie próbuj odtworzyć tej operacji na innych systemach z rodziny Windows - nie testowano!

Jeżeli się już przekonałeś - zaczynajmy!

1_zpsed853054.png

2_zps89f70843.png

3_zps2b34008a.png

4_zpsed6e7a1b.png

5_zps6f4869b7.png

Dziękuję za uwagę!

Myślę, że pomogłem choć troszkę i choć 1 osobie :P

Ciekawostka 1#

Jak wykonać ScreenShoota pulpitu aktywnego okna bez obróbki w Painicie za pomocą kombinacji klawiszowej, w ten sposób?

c1_zpsfec487de.png

Naciśnij kombinacje klawiszy: [Lewy Alt] + [Print Scrn]

Następnie otwórz edytor graficzny i wybierz opcje WKLEJ.

Możesz się 'cieszyć' z Twojego super screenshota!

Działa na Win XP.

Zastrzegam prawa do kopiowania poradnika i ciekawostek!

Magik34

2013.

Edytowane przez Magik34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odkryłeś Amerykę magik :E

MSconfig działa też na 7, pewno na 8 tyż działa.

Wpisujemy w menu start w okno "Wyszukaj programy i pliki" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP Pempesik, zaczynam od banalnych które są potrzebne, a nóż komuś się przyda?

-Poradnik-

2) Internet na Twoim telefonie z systemem Android bez routera Wi-Fi.

Kolejne kroki poradnika umożliwiają na korzystanie z internetu przez kabel USB na Twoim telefonie z Android OS. Niestety - autor aplikacji nie potrafi rozwiązać problemu z połączeniem z Google Play(możesz oglądać aplikacje - nie możesz pobierać) oraz Skype - które również wymaga protokołu API.

Jeżeli bardzo zależy Ci na przeglądaniu sieci, internetu w grach takich jak np. Drag Racing itp. możesz uzyskać połączenie poprzez ten poradnik.

Twój telefon wymaga odpowiedniej konfiguracji do wykonania tego poradnika. Podążaj za wskazówkami niżej, aby móc rozpocząć korzystać z internetu na telefonie przez kabel USB:

0. Zainstalowane sterowniki USB z tej paczki

- >>KLIK<<

lub

- >>KLIK<<

Podziękowania dla "1wayjonny" z xdaforums który stworzył taką paczkę sterowników.

1. Włączona funkcja debugowania USB w opcjach:

Dla 2.x.x -

Ustawienia > Aplikacje > Ustawienia Deweloperskie > Debugowanie USB > Włącz

Dla 4.x.x -

Ustawienia > Opcje programistyczne* > Debugowanie USB > Włączone

* - aby włączyć Opcje programistyczne:

Ustawienia > Informacje o telefonie > Numer kompilacji - Naciśnij siedmiokrotnie - Ujrzysz okno;

"Od teraz jesteś programistą!"

2. Włączona funkcja instalowania aplikacji spoza marketu Google Play:

Ustawienia > Zabezpieczenia > Nieznane źródła > Włącz

3. Telefon MUSI być zrootowany. Czyli musisz mieć dostęp do plików systemowych oraz poleceń zablokowanych domyślnie dla każdego użytkownika telefonu.

Nie będę tłumaczył jak się to odbywa. Na każdym telefonie i każdym sofcie(od operatorów) jest troszkę inaczej.

Proszę uważać by nie popełnić błędu przy rootowaniu telefonu i przeczytać opinię gdy znajdziemy poradnik rootowania na swój telefon!

4. Musisz mieć zainstalowaną aplikacje: Android SuperUser* - do pobrania w Google Play.

* - Konfiguracja aplikacji SuperUser na telefonie:

Screenshot_2013-05-01-16-51-37_zps12026b4b.png

Twój telefon po odpowiednim skonfigurowaniu za pomocą powyższych wskazówek jest gotowy by przystąpić do części instalacji aplikacji na komputerze oraz na telefonie. Zaczynajmy!

1. Wypakuj zawartość TEJ PACZKI: (KLIK) do jakiegoś folderu:

Powinieneś mieć:

a1_zps7c471e5e.png

Postępuj z jedyną instrukcją na ekranie. Przejdźmy dalej.

2. Po zainstalowaniu aplikacji i podłączeniu telefonu(tryb Połączenie przez USB - zielone logo Android) do komputera, włącz aplikacje AndroidTool.exe. Ujrzysz takie okno:

a2_zpsaa77ab01.png

Naciśnij podkreślony przycisk [Connect], i czekaj na działanie programu.

Mniej więcej przy zaznaczonym poniżej na niebiesko punkcie:

a3_zps1ec83cd1.png

Otrzymasz na telefonie komunikat:

Screenshot_2013-05-01-18-46-18_zps744fa615.png

Oczywiście naciskamy 'Zezwól'.

Po tej akcji, program może mielić przy ostatnim punkcie 'Run script' wybitnie długo(jak trwa dłużej niż 2 minuty, wyłącz to okno i spróbuj ponownie nacisnąć Connect - jeżeli się powtórzy to przejdź do zakładki 'Tools' w oknie głównym programu, naciśnij guzik 'Kill ADB', zrestartuj program i spróbuj ponownie nacisnąć Connect.

3. Jeżeli dotrwałeś do tego punktu, możesz być dumny z siebie i ze swojego czytania ze zrozumieniem! Gratuluję! Połączenie powinno działać i możesz korzystać z internetu na swoim telefonie!

Jakby przypadkiem coś nie działało, nie miałbyś połączenia pomimo że w programie na komputerze widać ruch sieciowy - spróbuj zmienić ustawienie DNS tak, jak na załączonym zdjęciu:

a4_zps7976639b.png

Twoje połączenie na pewno działa, jeżeli w ruchu pobierania i ruchu wysyłania pakietów widać jakąkolwiek liczbę kilobajtów.

Ostatecznie gratuluję! Twój telefon jest podłączony do internetu!!

Zastrzegam prawa do kopiowania i rozpowszechniania poradnika bez mojej zgody.

Zastrzegam prawo do zdjęć zamieszczonych w poradniku.

Pozdrawiam,

Magik34.

//Edit: No i czemu jakieś tępe ch**je mnie minusją cały czas? Czemu????

Edytowane przez Magik34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magik ja się tylko śmieje dobrze że ktoś robi takie poradniki :P

Ja ci daje + :E

Edytowane przez Kempesik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdzie zniknął ten dzisiejszy poradnik? Chciałem skorzystać , i kupa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Pempesik - Dzięki za plusika, :))

Koko, jest przecież :) nic nie zniknęło dude :P

Edytowane przez Magik34

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie, chciałbym sobie przerobić mod w Zmodelerze. Czy może mi ktoś powiedzieć jak podnieść jeden element? W moim przypadku chodzi o koguta na dachu radiolki. Daje modify->Move, ten wskaźnik XYZ podnosi się, ale niestety obiekt zostaje nieruszony. Dodam że inne opcje jak mirror, etc działają.

http://www.youtube.com/watch?v=BAkgrdVCPkY

Robie dokładnie tak jak n tym poradniku, jednak obiekt się nie rusza...

Edit// Już wiem, w opcjach move trzeba było zmienić na "Affect Children"

Edytowane przez Dawid_90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może tu ktoś będzie wiedział co zrobić. Mam problem z klawiszami "f1" itp, otóż gdy chce je nacisnąć muszę przy tym kliknąć też FN. Mam laptopa i tu moje pytanie. Czy da się zmienić by domyślnie można było kliknąć te "f" bez tego klawisza FN? Klikając F bez FN włączają się klawisze funkcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wielkie dzięki, zrobione :) W końcu nie będę musiał tego FN dociskać. Plus!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

W związku z tym że jest dużo tematów na poradniki/ciekawostki, proszę Was, abyście mi podsunęli pomysł na poradnik, który Wam się przyda.

Bardzo mi na tym zależy żeby nie narobić się na marne godzinę, dwie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie! :)

Moje pytanie, jaką polecacie pastę termo przewodząca w dobrej cenie do laptopów chodzi mi o chłodzenie procesora oraz grafiki

Co sądzicie o tej?-http://allegro.pl/aab-cooling-tg1-pasta-termoprzewodzaca-srebro-i3227522271.html

Czytałem o tym w internecie ale jest tego masa :D :D

Edytowane przez Raben ®

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Otóż problem jest taki:

grałem sobie w minecrafta... No i postanowiłem nagrać filmik. Ściągnąłem frapsa, zacząłem nagrywać. Od tamtej pory minecraft, SAMP, GG crashują mi się po 5 minutach używania. Podejrzewam, że tu chodzi o jakiś klawisz, który zamyka owe aplikacje. czy ktoś może pomóc? Z góry dzięki.

minecraft po prostu się wyłącza. Bez komunikatu. Teraz to już GTA nawet się nieodpala.

Edytowane przez Novex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pirat jakiś. Używałem AntiMalware oraz HijackThis... Wykrył, usunął. Nadal nic. Nawet myślnika nie mogę wcisnąć, kiedy podłoga ( _ ) normalnie działa...

Edytowane przez Novex

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Problem rozwiązany, zrobiłem formata bo już mi się nie chciało z tym bawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejny problem. Gdy chcę włączyć Map Editor w MTA, jest ładnie, odpala lokalny serwer i po chwili komunikat 'time out' z jakimś tam błędem. Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapora nawet nie jest uruchomiona. Wybacz, ale nie jestem Bóg wie kim, i nie wiem ile powinno być Resourcesów i w jakich miejscach powinny się znajdować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z instalacją GTA 4. Dzisiaj kupiłem oryginalną kopię. Problem leży w tym:

67096948546829672775_thumb.jpg

Nie mam pojęcia czemu się tak dzieje. Ktoś inny miał porobny problem tyle że przy deinstalacji i musiał coś tam robić w panelu sterowania. Opcja po lewej instaluje RG's Social Club (zainstalowałem). Po wybraniu opcji po prawej nie dzieje się nic. Nie wiem co robić :/

No i czytałem zaskakująco skomplikowaną instrukcję instalacji, wszystko powinno być dalej w porządku...

Edytowane przez Moro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi