Skocz do zawartości
Magik34

Kącik IT - Problemy, solucje, pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie gdzieś w Moje dokumenty > Obrazy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanko. Dla takiego komputera

Procek - AMD Athlon XP, 1466 MHz (5.5 x 267) 1700+
Nazwa płyty głównej ASRock K7VT2 (5 PCI, 1 AGP, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)\
Pamięć fizyczna - 1024 MB (DDR SDRAM)

która karta graficzna będzie lepsza Radeon 9200 (128MB) czy Radeon 9550 (256 MB). Nie znam się na tym, obecnie zamontowany jest 9550, a 9200 leży w szafie i zastanawia mnie czy przypadkiem się nie marnuje bo właśnie na nim przy gorszym procesorze i innej płycie gta chodziło mi znacznie lepiej :) Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

9200 pomimo mniejszej pamięci wydaje się być lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oba pracują na AGP - magistrali 32 bitowej, bardziej tutaj powinno się patrzeć na szybkość, jaką obsługują, ale oba pracują nawet do 8x.

http://www.cnet.com/graphics-cards/ati-radeon-9200/4507-8902_7-21238661.html

http://www.cnet.com/graphics-cards/ati-radeon-9550-agp/4507-8902_7-31136967.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość FunnyGun

Jak komp i DVD nie czyta płyty jest to wina nagrania tej płyty czy kompa/dvd?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli inne płyty działają, to ta feralna jest uszkodzona lub zniszczona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczebna mnie wasza pomoc ;)

Więc do rzeczy. Muszę jeszcze dzisiaj zamówić myszkę do komputera. Postawiłem na A4tech X748. Testowane u brata więc ok. Lecz wyczytałem w internecie że ten model występował z dwoma sensorami a mianowicie z Avago 3080 oraz Pixart. Podobno da się je jakoś odróżnić lecz ja jakoś nie daję rady. Tu moja prośba. Pomóżcie mi je odróżnić. Poniżej linki do aukcji:

http://allegro.pl/my...3300426839.html

http://allegro.pl/mysz-gracza-a4tech-x748-xgame-v-track-x7-krakow-i3245003578.html#tabsAnchor

Proszę o jak najszybszą pomoc. Tak jak pisałem wcześniej, myszkę muszę zamówić już teraz.

Edytowane przez Madej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Przepraszam za post pod postem.

Jednak nie zamówiłem tej myszki. Wolę kupić coś na miejscu. I teraz znowu moja prośba o pomoc w wyborze myszy.

http://avis.bitstore...-3200dpi-gaming

http://www.neonet.pl/mysz_a4tech_evo_xgame_oscar_x747.html

Która mysz będzie lepsza? Czy może różnią się tylko wyglądem? Nie znam się na akcesoriach komputerowych. :)

Pozdrawiam

Edytowane przez Madej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam taki problemik, mam karte pamięci SDHC 16GB, pewnego dnia nawaliła i co włożyłem żądała formatowania, wczoraj chciałem ją naprawić i zrobiłem format za pomocą SDFormatter, tym razem gubi pliki tzn. nie wszystko da sie odczytać. Zna ktoś lepszy program albo inny sposób żeby działała poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka wersja systemu (x86/x64)?

Spróbuj w trybie zgodności z jeszcze starszymi systemami, jak nie zadziała to scrackuj grę. Często piracone gry lepiej działają niż te kupione w sklepie. >.<

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Maver zainstaluj c+++ miałem tak ze zmodem na Win 8 i pomogło .

Zrobiłeś coś z nią? Czy coś? Bo to chyba uszkodzenie mechaniczne i nic już raczej nie podziałasz.

Tak szurałem nią o ziemie ... Pewnie sie rozkodowała, czytałem żeby zrobić obraz takiej samej i kombinować ale nie mam ani jej obrazu ani takiej karty drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie dzięki za pomoc przy wyborze myszy. Natec zamówiony. Będzie jutro lub w środę ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, pierwszy raz od bodajże stycznia chce wejśc na MTA, i BANG ERROR.

[Error 193: %1 nie jest prawidłową aplikacją systemu Win32.J]

Nie jestem dosyć obeznany na komputerach, mógłby mi ktoś pomóc? Będę wdzięcznyy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć.

Znowu potrzebuję pomocy lecz tym razem z kartą graficzną. A więc, jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną w BIOSie? Mój BIOS to jakiś Phoenix czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Funny

Halo? Zagląda tu ktoś?

Mam problem z dźwiękiem. Dokładniej mówiąc podczas ustawienia w komputerze głośności na max co chwilę wyskakuje "Gniazdo Podłączono/Odłączono" Dzieje się tak od ok. 75 vol w górę. Podejrzewam jakiś sterownik, przeszukałem internet i nic. Wszystko jest podłączone dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat przeznaczony do rozwiązywania problemów z modelami - zmodeler.

Edytowane przez MichaS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj tak:

skopiuj obecne drzwi, naciśnij prawym i convert to dummy. nastepnie zmień nazwę drzwi z door_lr na door_lr_dummy (chyba, nie pamiętam dokładnie, musisz sprawdzić, bo pół roku temu zmoda widzialem na oczy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie słuchj magika to nap :E Zrób tak:

Skopiuj drzwi, wywal wszystko zostaw tylko jeden poligon czy jak to tam się zwie (ten trójkąt) daj na niego center to obiect i ustaw ten obiekt (widok: left i front) na środku kwadracika, dodaj ten kwadracik do drzwi (apache czy jakoś tak to się nazywa) (tak żeby jak najedziesz na drzwi to te strzałki były na kwadraciku) i usuń ten poligon.

Jak zrozumiesz o co mi chodzi to drzwi będą działały :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z pobieraniem gier na tablecie z sklepu play (android). Włącza się normalnie, a jak wybiorę grę i kliknę ”zainstaluj” to wyskakuje błąd ”Podczas pobierania informacji z serwera wystąpił błąd [RPC:S-5:AEC:-0].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już działa. Wszedłem w ustawienie i wyczyściłem pamięc Sklepu Google Play, dałem "Wymuś zatrzymanie" i restart. Dzięki Magik za chęć okazania pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Funny

Nie wiem jak to sprawdzić. Głośniki dobre bo pod laptopem smigają, czy może to karta dźwiękowa? Gdy mialem xp nie odczuwałem tego problemu dopiero na Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Funny

Na drugich głośnikach to samo. Poszukam sterownika tylko pod system czy pod głośniki? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi