Skocz do zawartości
Magik34

Kącik IT - Problemy, solucje, pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Po formacie miałem to samo i pomogło wgranie oryginalnych sterowników karty dźwiękowej z płytki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaka jest różnica wydajności Intel Dual-Core E5300 a Intel Core 2 Quad Q6600? Odczuwa się to czy nie ma sensu w to inwestować?

To, że jest różnica 2 rdzeni procesora to akurat wiem, ale nie samymi rdzeniami żyje procesor.

Edytowane przez Bzyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiedziałem o takiej stronce, dzięki. To czas zbierać kasę i wymienić procesor, coby nie musieć jeszcze wymieniać komputera na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie chcę teraz kręcić, nie wiem, czy jest to teraz warte swojej ceny, a być może będę musiał jeszcze wymienić zasilacz.

A co do gier to nie zależy mi na działaniu na ultra detalach, tylko płynności na średnich ustawieniach. Do tego Crysis 3 mi nie pójdzie, bo nie mam karty obsługującej DX11. I jakoś nie spieszy mi się do jej zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, nówki stoją dużo taniej niż ten Quad, ale moja płyta (ASUS P5KPL-AM IN/ROEM/SI) niezbyt nadaje się do podkręcania, o ile w ogóle się nadaje.

Chyba, że masz jeszcze coś ciekawego na LGA 775. Chcę go tanimi kosztami nieco ulepszyć, może za jakieś 2 lata będę się rozglądać za nowym sprzętem.

A w porównaniu do mojego obecnego procesora a tego C2D to nie ma czego porównywać, E8400 niszczy go we wszystkim.

Nie wiem czy wspomniałem, ale nie używam komputera tylko i wyłącznie do gier. Poza tym raz na jakiś czas coś tam z Corela, czasami jakieś filmy (chociaż tutaj to bardziej RAMu potrzeba) i wszelkiej innej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pewien nietypowy problem z GTA SA, bowiem gra nie chce mi się uruchomić, przez kilka sekund jest tylko klepsydra. Problem jest nietypowy o tyle że kiedy poszukiwałem solucji to każdy deklarował że nie włącza mu się nawet proces - mi tak, lecz nie zmienia mu się zużycie pamięci.

-niedawno instalowałem sterowniki;

-reinstalowałem kilka razy;

-czyściłem rejestr;

-nie mam folderu User Files;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nie mówię tylko o podkręcaniu bo i bez podkręcania ten E8400 miażdży wszystkie proce z kategorii C2D i C2Q.

Nie ma raczej nic lepszego niż najmocniejsza perełka E8400.

Jest jeszcze E8700 ale wątpię że go gdziekolwiek dostaniesz bo to już jest eksponat kolekcjonerski, może na zagranicznych portalach typu ebay byś go dostał, ale po co, skoro E8400 wystarczy na prawdę do nowych gier.

Zasilacz w dzisiejszych czasach to koszt do 150-200 zł, więc nie są to kokosy, również karty typu GTX 260 albo GT8800 9800.

Poza tym era C2D to był kunszt OverClockingu, nie jak teraz że każde dziecko 10 letnie może włączyć UFEI i podkręcić procka lub zrobić to On-Air z poziomu programów na komputerze.

Nie polecam podkręcać mało doświadczonym użytkownikom podkręcanie proca z tej epoki, bo dzisiaj to na prawdę, przesada z tym OC.

Q6600 może i ma 4 rdzenie ale grzeje się i pobiera duuuużo prądu (proces technologiczny 65mm robi swoje).A po OC trzeba elektrownie mieć i dobre chłodzenie.Jak już chcemy zabierać się do podkręcania to tylko na płytach z dobrą sekcją zasilania i dobrym zasilaczem (a o pamięciach ram nie wspomnę).

Płyty na LGA 775 były najlepsze do OC-np ś.p firmy Abit albo DFI i seria Lan Party.

http://www.anandtech...roduct/56?vs=53 tu masz porównanie w programach "użytkowych" jak i w grach-E8400 robi swoje.Jednak w programach i grach wykorzystujących w 100% 4 rdzenie Quada-jest różnica.

GT 9800 czy też 8800 (to samo gt 9800 to 8800 tylko że odgrzane)-unikałbym.Cierpią na tzw "zimnne luty".Chodzi o to że pod układem GPU zastosowano słabej jakości cynę która po paru latach użytkowania "ulatniała się".Powodowało to artefakty w grach i problemy z działaniem karty.GTX za to biorą dużo prądu więc zasilacz min 600w i w górę (np XFX Core 650W albo OCZ StealthXStream 2.)

Edytowane przez versu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do grafiki to mój GT 220 mi wystarczy i nie mam zamiaru go wymieniać na nowy.

A jeśli chodzi o OC to moja płyta się do tego nie nadaje, więc takie coś odpada z góry.

Rozejrzę się za tym E8400.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. chciałbym zapytać jaką mogę kupić kartę graficzną najlepszą dla mojego komputera?

Ma jakieś 10 lat, i tu jest płyta główna :

Typ procesora AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v6

Na razie mam taką karte graficzną

Karta wideo nVIDIA GeForce FX 5200 128 MB 128 bit

Jak coś jeszcze trzeba to dam więcej info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładniej :P Teraz to zauważyłem

Nazwa płyty głównej ECS K7VTA3 v6 (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

@Bzyk

Dla mnie może być i używana, tylko nie mam pojęcia jaka :E

@Immo

Zasilacz wziąłem pierwszy lepszy używany, nawet nie wiem jaki to, bo ten ostatni to szwankował troche.

P.S A to DDR to jest ważne w przypadku karty graficznej? Bo ja mam DDR 1 a to co Bzyk podesłał jest DDR2 i nie wiem czy pasowało będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam pod koniec wakacji mam zamiar kupić komputer tylko za bardzo sie na nich nie znam wypatrzyłem tylko taki

http://allegro.pl/ki...html?source=mlt Czy ta cena jest warta tego?

Po pierwsze

http://stopgotowcom.pl/

Po drugie-podaj budżet i do czego zamierzasz wykorzystać komputer.

Mój budżet do 2000PLN

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam pod koniec wakacji mam zamiar kupić komputer tylko za bardzo sie na nich nie znam wypatrzyłem tylko taki

http://allegro.pl/ki...html?source=mlt Czy ta cena jest warta tego?

Po pierwsze

http://stopgotowcom.pl/

Po drugie-podaj budżet i do czego zamierzasz wykorzystać komputer.

Mój budżet do 2000PLN

Zestaw komputerowy http://www.arest.pl/...iguracja-688850

Procesor: AMD PHENOM II X4 965 - 3.4 GHz, BOX / Black Ed., AM3 (369 zł)

Płyta główna: GIGABYTE GA-990XA-UD3 - ATX, AMD 990X, 4x DDR3, 3x PCI-E 16x, RAID, S-AM3+ (405 zł)

Pamięć RAM: DDR3 GOODRAM - 4 GB / 1333 (2x 2 GB), CL9 (125 zł)

Karta Graficzna: PCIex GIGABYTE HD 7850 1024 MB DDR5, 256 bit, DVI, HDMI, D-PORT - GV-R785OC-1GD (679 zł)

Obudowa: SILENTIUMPC BRUTUS M23 Pure Black - ATX, USB 3.0, bez zasilacza, czarna (149 zł)

Zasilacz: SILENTIUMPC Deus G1 - 600 W, 80+ (225 zł)

Wentylator CPU: SILENTIUMPC Fortis HE1225 - S1155, S1156, S775, S754, S939, S940, AM2, AM2+, AM3, AM3+ (120 zł)

Całość: 2072 zł

W porównaniu z poprzednią konfiguracją otrzymujemy lepszą grafikę.Procesor może i gorszy ale mamy możliwość OC-wskazane z tą grafiką (bez problemu osiągniesz 3,7-3,8 Ghz i nawet 4,0Ghz.

Polecam napisać na tym forum.Zawszę coś doradzą,poprawią.

Wersja do druku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja złożyłem coś takiego, z tym, że na Intelu i GeForce:

38975769858136217807.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja złożyłem coś takiego, z tym, że na Intelu i GeForce:

38975769858136217807.png

Jeżeli kupił bym ten zestaw to musiał bym go sam składać i konfigurować? I czy to wszsytko potrzebne żeby komputer działał:X?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, jeszcze Windows za 400 zł albo z internetu.

Windows to nie problem:)Mam kumpla który zrobi ci win 7 za 30zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mają jeszcze usługę montażu zestawu za 1 zł, jeśli zamówisz tam więcej niż 3 podzespoły.

Magik: płyta obsłuży IB, może i masz rację, że stary chipset, poza tym dałem słabszy procesor, jak będzie przy kasie to wymieni sobie na jakiegoś mocniejszego i3/i5.

Edytowane przez Bzyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bzyk mój budżet zwiększył sie do jakiś 2300-400Zł jak możesz uzupełnij tabele z tymi lepszym procesorem jak możesz.To zobacze ile to wszystko wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli komputer będzie służył mu tylko do gier, to nie widzę sensu dawać teraz 8GB RAM. Do tego karta graficzna niezbyt pasuje do płyty głównej, ponieważ ta jest przeznaczona pod Radeony ze względu na obsługę CrossFire.

Poza tym nadal jestem zdania, żeby dać mocnego i3 zamiast pakować się do i5, a w zamian włożyć lepszą grafikę.

Na przykład: zamienić grafikę na tą:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-hd7770-flex-ghz-edition-1gb-ddr5128bit-dvihdmimdp-pci-express,33881.html

a procesor na

http://techplanet.pl/produkty/procesory/intel-core-i3-3240-ivy-bridge-lga1155-box,33988.html

Tych, które proponowałeś nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Nie ma płyt głównych przeznaczonych pod GeForce i pod Radeony. Tylko pod usługę łączenia ich - CrossFireX oraz SLi - w mostki, czyli np 2,3,4 karty(zależy ile miejsc na płycie głównej, tutaj 2x CrossFireX).

Powiedzmy, że dokładnie to miałem na myśli, tylko użyłem nie tych słów co trzeba.

A po co mu dwie słabe karty w mostku, skoro może po x latach sprzedać 1 i kupić kolejną mocną?

Ja nie mówię, żeby od razu 2 karty, ale zawsze można wybiec trochę w przyszłość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi