Skocz do zawartości

 • Photo
 • Witaj internauto - Aby móc swobodnie korzystać z forum musisz się zalogować lub zarejestrować!
Zdjęcie

Ogłoszenia serwerowe


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
88 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   inspektor

inspektor

  Dyktator

 • Gracze
 • 1170 postów
5630
Doskonała

Napisano 18 marzec 2014 - 17:29

Nie mogę podać wam za wiele informacji, bo ciągle staramy się skontaktować z właścicielem, a to może potrwać jeszcze. Nie jest powiedziane czy będzie restart statystyk, czy ruszymy z ostatnim zapisem(z 22 lutego), czy uda się odzyskać aktualne dane. Póki co zalecam cierpliwość i wyrozumiałość :)

 


 

I can not give you too much information, because I still try to contact the owner, and it may take more. It is not said whether it will restart the statistics, if we move to the last record (February 22), if we can recover the actual data. For now, I recommend patience and understanding :) .#2 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 11 grudzień 2014 - 14:40

Przypominam wszystkim graczom o punktach w regulaminie dotyczących bugów na serwerze.

 

Zakaz używania bugów mapy w celu szybszego wzbogacenia się w score lub pieniądze. Gracz, który będzie z takich bugów potajemnie korzystał i się nielegalnie wzbogacał może zostać bardzo surowo ukarany.

 

Jeżeli wykryty zostanie błąd skryptu, gracz ma obowiązek niezwłocznie powiadomić o tym fakcie administrację, podając szczegóły wystąpienia błędu.

 

Gracze wykorzystujący bugi, albo świadomi ich istnienia (lub co gorsza rozpowszechniający dodatkowo szczegóły błędów wśród graczy) ale niechętni do zgłoszenia ich w trackerze / mi na PW będą banowani permanentnie lub tymczasowo, a ich konta w grze będą czyszczone. Nikomu nic nie ujdzie na sucho, miejcie to na uwadze.


a50zI82.png


#3 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 23 grudzień 2014 - 04:43

*
Popularny

Na naszym serwerze zawitała w końcu zima! Zaczęło się dość łagodnie, póki co nie trzeba obawiać się niekontrolowanych poślizgów podczas jazdy.

Życzymy miłej gry :)


gaAMU24.png
utX1aPi.png

9i8yJWe.png

Screeny: Liq

 

Efekty graficzne można wyłączyć w ustawieniach pod klawiszem F4


a50zI82.png


#4 OFFLINE   inspektor

inspektor

  Dyktator

 • Autor tematu
 • Gracze
 • 1170 postów
5630
Doskonała

Napisano 28 grudzień 2014 - 21:09

*
Popularny

Pragnę poinformować, że podjęliśmy się już próby zlokalizowania źródła problemu jakim jest występowanie co jakiś czas timedów częściowych lub masowych. Podjęliśmy też współprace z usługodawcą(dostawcą vps'a) by wszystko sprawnie poszło. Prosimy o wyrozumiałość.#5 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 22 styczeń 2015 - 00:38

*
Popularny

Uwaga uwaga, kolejny raport pogodowy Polskiego Truckerskiego Serwera.

 

Zima atakuje coraz mocniej! Wszystkie zbiorniki wodne zamarzły w dość znacznym stopniu. Radzimy od teraz unikać skoków na główkę, a pływanie trzeba raczej zastąpić ślizganiem. Jednak apelujemy o rozważność, bo lód może załamywać się w słabych punktach ;)

 

Woda jest zamarznięta niezależnie od tego, czy efekty śniegu są włączone czy nie.


a50zI82.png


#6 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 04 luty 2015 - 02:53

*
Popularny

TruckWorld 6.5!

 

Najnowsze wydanie gamemoda to łącznie ponad 55 oficjalnych poprawek, z czego aż 24 wchodzi w życie dzisiejszego dnia. Jakie są największe kamienie milowe?

 

Żegnamy "kampienie"!

 

Wraz z dzisiejszą poprawką zażegnamy raz na zawsze problem, który pojawił się jakiś czas temu na naszym serwerze. Częściowo rozumiemy motywy takiego działania, w końcu to prosta kalkulacja - po co jeździć przez całą mapę skoro za przejechanie 100 metrów można dostać prawie tyle samo pieniędzy.

Mija się to jednak z celem i ideą PTS, gdzie chodzi właśnie o jazdę dłuższymi dystansami i czerpanie z tego przyjemności. Nie chcieliśmy usuwać możliwości samodzielnego wyboru rozładunku, jedyną opcją było więc pozbycie się dawnej formy "bonusu za dystans", która nie zdawała egzaminu, i uzależnienie płacy w znacznym stopniu od pokonanego dystansu. Rozwiązanie tego problemu wymagało sporo czasu i pomyślunku, żeby wszystko tworzyło spójną całość. Ale oto jest. Od dnia dzisiejszego obowiązuje nowy przelicznik wynagrodzeń, który nagradza prawdziwych Truckerów :)

 

Lepsze losowanie rozładunków przez serwer!

 

Żeby wyżej opisana zmiana miała jakikolwiek sens, wymagana była też modernizacja algorytmu losowania celów. Ta propozycja długi czas czekała na realizację, ale w końcu się doczekała. Nie będziemy zdradzać dokładnego sposobu działania nowego skryptu, bo nie ma takiej potrzeby.

Najważniejsze dla Was drodzy gracze jest to, że od tego momentu losowane są jedynie dalsze rozładunki, i że wybór celu przez serwer zapewnia prawie 100% szansy na otrzymanie pełnego możliwego wynagrodzenia za towar. Tym sposobem chcemy zachęcić was do korzystania z tego dobrodziejstwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że czas oczekiwania na rozładunek jest o całą minutę krótszy ;) Mamy nadzieję, że okryty niezbyt dobrą sławą przycisk "Skrypt" będzie teraz dużo częściej przez Was wybierany.

Wiemy też, że większość z was nie lubi jeździć na Chiliad... Jeśli nie ze względu na bugi czy poziom trudności wspinaczki, to na pewno ze względu na sporą częstotliwość losowania tamtego miejsca przez dotychczasowy algorytm. Ale mamy dla was dobrą wiadomość. Szansa na wylosowanie Chiliad będzie od teraz drastycznie niska. Może się to zdarzyć praktycznie tylko w przypadku wyczerpania puli kombinacji :)

Nowy system losowania będzie przez najbliższy czas monitorowany i w razie potrzeby korygowany. Nie jest on na pewno jeszcze w pełni doskonały, ale można powiedzieć, że jesteśmy blisko perfekcji!

 

Aktualizacja serwera MTA

 

Zwykle nie ogłaszamy tego oficjalnie na forum, ale w zasadzie... czemu nie? Kilka dni temu mistrzowie z devteamu MTA wypuścili wersję 1.4.1, która jest w pełni kompatybilna z 1.4 i zawiera szereg usprawnień. Informujemy więc, że i nasz serwer został dziś zaktualizowany do najnowszego wydania R3 (build 7060) z 3 lutego. Polski changelog można przeczytać tutaj.

 


Pozdrawiamy i życzymy miłej gry!
Administracja Polskiego Truckerskiego Serwera


a50zI82.png


#7 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 30 marzec 2015 - 02:01

*
Popularny

Kolejne nowości!

 

Ostatni miesiąc, czy półtora miesiąca nie obfitował w duże, ambitne aktualizacje. Ilość wolnego czasu niestety nie sprzyjała wprowadzaniu jakichś większych zmian i informowaniu w changelogu o wgrywanych małych usprawnieniach i poprawkach błędów (nie zawsze zauważalnych na pierwszy rzut oka). Aż do teraz...

 

 

16469628548_5747e5e829_o.png
Autor grafiki: MichaS

 

Na drogach pojawiły się długo wyczekiwane znaki ograniczeń prędkości. Całość została przygotowana specjalnie dla naszego serwera, przez MichaSia! Dziękujemy mu w tym miejscu serdecznie za trud włożony w rozmieszczenie nowych obiektów, usunięcie tych domyślnych wbudowanych w mapę oraz wykonanie wstępnych modeli. Co prawda tarcze znaków są trochę ciemne, ale DarkMaster pracuje już nad nowymi i zostaną one podmienione w ciągu najbliższego tygodnia :)

 

Być może w przyszłości zostanie dodane pełne oznakowanie skrzyżowań, autostrad itp. jednak jest to dość pracochłonna czynność. Jeśli ktoś ma trochę wolnego czasu, który chciałby poświęcić na rzecz serwera oraz zna na wystarczającym poziomie prawo o ruchu drogowym (bo raczej będziemy bazować tylko na polskich znakach i przepisach), by wiedzieć co, jak i gdzie umieszczać, to prosimy o kontakt. Prawdopodobnie z czasem stworzę również odpowiednią wtyczkę do Map Editora, która znacznie ułatwi ten proces.

 

Uwaga: Znaki pełnią rolę informacyjną i estetyczną i co prawda powinny pokrywać się prawie całkowicie z mapką ograniczeń pod F9, to jednak wciąż zgodnie ze starymi zasadami to ona jest podstawą do karania za wykroczenia, a nie obiekty na mapie, które mogą czasem pojawiać się w złych miejscach.

 

Spalanie pojazdów!

 

Czyli propozycja, która dość długo czekała na realizację, ale w końcu się doczekała... Spalanie DFT-30 oraz Utility Vana zostało zmniejszone, dodatkowo ten drugi pojazd otrzymał nowy, większy zbiornik paliwa. Mamy nadzieję, że te zmiany zachęcą was do korzystania z tych mało popularnych, acz na swój sposób fajnych pojazdów :)

 

Została stworzona w administracji również specjalna ekipa, która przez najbliższy czas będzie pracować nad nowym, ujednoliconym projektem spalania, pojemności baków oraz typów silników dla wszystkich pojazdów. Głównymi mózgami operacji są Buster i Kuba., efekty ich pracy zostaną udostępnione na serwerze najszybciej jak to będzie możliwe, nie wiemy jednak ile dokładnie czasu to potrwa.

 

Inne poprawki!

 

Być może większość wie, ale niekoniecznie każdy. W ostatnim czasie zostały ostatecznie zniwelowane dwa najbardziej irytujące błędy. Pierwszy z nich to przebieg pojazdów, który już nie resetuje się już samoczynnie. W związku z tym możemy teraz swobodnie planować różne ficzery z tym związane. Drugi - radio. Otrzymałem oficjalny raport z Urzędu Komunikacji Elektronicznej, że nie dochodzi już do popularnych wcześniej "przecieków stacji radiowych", czyli nie odtwarza już jednocześnie kilku stacji naraz u jednego gracza.

 

Pełny changelog pojawi się niedługo.

 

Raport pogodowy!

 

Nieuchronnie zbliża się koniec zimy na naszym serwerze. Prognozy przewidują nagłe nasłonecznienie i roztopy w niedalekiej przyszłości. Spodziewamy się tym samym powodzi. Będziemy informować o rozwoju sytuacji.

 

Aktualizacja serwera MTA

 

26 marca została wydana stabilna wersja 1.4.1 R4 (build 7156). Z niewiadomych przyczyn powodowała ona jednak dziwne problemy z synchronizacją graczy, dlatego ostatecznie zainstalowany został starszy o kilka dni build oznaczony numerem 7150. Szczegółowe informacje można jak zawsze znaleźć na stronach projektu: http://mtasa.com

 

 

Pozdrawiamy i życzymy miłej gry!
Administracja Polskiego Truckerskiego Serwera


a50zI82.png


#8 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 14 kwiecień 2015 - 05:26

Zmiana IP serwera

 

Serwer MTA został tymczasowo na próbę przeniesiony na nową maszynę. Gdyby pojawiły się jakieś problemy, to proszę od razu zgłaszać. Proszę też o informowanie czy w dalszym ciągu występują NT.

 

Serwer na poprzednim IP jest w dalszym ciągu uruchomiony, jeśli ktoś na niego wejdzie to zostanie po chwili automatycznie przełączony na nowy :)

 

mtasa://178.33.53.38:22003


a50zI82.png


#9 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 14 kwiecień 2015 - 16:01

Może jeszcze dla uściślenia dodam, że Teamspeak stoi nadal na starym IP. Najlepiej łączyć się do niego bezpośrednio przez adres ts.truckers.com.pl, który zawsze będzie poprawny (tak jak s.truckers.com.pl oraz mta.truckers.com.pl będą zawsze poprawne dla serwera MTA) niezależnie od przenosin itp.


a50zI82.png


#10 OFFLINE   inspektor

inspektor

  Dyktator

 • Autor tematu
 • Gracze
 • 1170 postów
5630
Doskonała

Napisano 13 czerwiec 2015 - 22:10

Zostaje zniesiony zakaz dla administracji dotyczący obejmowania przez nich stanowisk szefów firm. #11 OFFLINE   Angel

Angel

  Paaanie daj pan spokój

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1263 postów
1356
Doskonała

Napisano 19 lipiec 2015 - 01:54

*
Popularny

Nowe towary!

Dzisiejszy restart serwera dał nam wiele nowych towarów. Ale to nie koniec zmian! Mamy teraz możliwość do skorzystania z nowej kategorii towarów o nazwie "Chemikalia".

Teraz chyba najważniejsza zmiana. Zostały zbalansowane WSZYSTKIE istniejące towary. Szczegółów nie podam, odkryjecie je sami. Dodam jedynie, że będziemy bacznie obserwować opłacalność towarów. Jesteśmy otwarci na sugestie z Waszej strony.

 

Moonbeam - coś za coś

Prędkość maksymalna Moonbeama została zwiększona do 120 kosztem pobierania punktów ViaToll przy przejeździe przez bramki znajdujące się na autostradach.

 

Nazwy dla stref załadunkowych

Każda strefa załadunkowa (nie mylić z przystankami) ma nadaną unikalną nazwę. Mamy nadzieje, że urozmaici to rozwożenie towarów.

 

Nowe przystanki

Została zwiększona liczba przystanków na całej mapie. Precz z powtarzającymi się trasami!

 

 

No to na tyle z większych zmian, pewnie o czymś zapomniałem :P

 

Pozdrawiamy i życzymy miłej gry!
Administracja Polskiego Truckerskiego Serwera

 #12 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 20 lipiec 2015 - 02:51

*
Popularny

MTA 1.5!

vI57TL9.png


Serwer został zaktualizowany do długo wyczekiwanej stabilnej wersji MTA 1.5. Największą nowością (jak pewnie już wszyscy wiedzą) jest możliwość tworzenia bezpośrednio w grze okien przeglądarki internetowej opartej na silniku Chromium, co na pewno w przyszłości wykorzystamy także i u nas.

Gamemode pomyślnie przeszedł wstępne wewnętrzne testy, ale niewykluczone, że pojawią się jakieś nowe błędy czy utrudnienia. Jak zwykle prosimy zgłaszać je w trackerze.

Instalator najnowszej wersji klienta możecie pobrać z http://mtasa.com jednak można też po prostu spróbować połączyć się z serwerem z poziomu 1.4, pojawi się wtedy komunikat o aktualizacji i zostanie ona pobrana. Tak jak w przypadku poprzednich wydań instalator zapyta, czy chcecie przekopiować wszystkie ustawienia (graficzne, bindy itp) ze starszej wersji, dzięki czemu ich nie stracicie ani nie będziecie musieli ręcznie przywracać :)

Więcej informacji o nowym wydaniu:


Edit: Niestety z przyczyn technicznych serwer aktualnie nie działa. Do południa powinien znów stanąć na nogi.


a50zI82.png


#13 OFFLINE   Lee

Lee

  omomomom

 • Moderatorzy
 • 963 postów
1397
Doskonała

Napisano 25 lipiec 2015 - 21:22

*
Popularny

Przypomnienia

 

Nie wszyscy o tym wiedzieli, ale niektórzy byli informowani o tej sprawie. Warto jednak nadmienić to w regulaminie, który zostanie zaktualizowany na dniach oraz poinformować o tym w ogłoszeniach serwerowych. Ostatnimi czasy mieliśmy kilka sytuacji związanych z handlem kontami i narzucania, że korzystamy z czyichś prac w Map Editorze bez zezwolenia. Do tego dochodzą sytuacje, w których osoba zbanowana lub ta, która odeszła z serwera twierdzi, że ich prace nie mogą dalej znajdować się na naszym serwerze. W związku z tym informujemy, że każda praca wykonana w Map Editorze wysłana na forum lub bezpośrednio do administracji serwera staje się własnością Polskiego Truckerskiego Serwera. Dodatkowo każde konto założone na serwerze oraz majątek na nim posiadany jest własnością Polskiego Truckerskiego Serwera. W związku z tym przypominamy o zakazie handlu kontami i majątkiem poza serwerem (allegro, sms, itp.) oraz przekazywaniu komukolwiek danych do konta.
 

Z poważaniem, administracja Polskiego Truckerskiego Serwera.#14 OFFLINE   inspektor

inspektor

  Dyktator

 • Autor tematu
 • Gracze
 • 1170 postów
5630
Doskonała

Napisano 31 lipiec 2015 - 09:16

*
Popularny

Powstanie Warszawskie

Jutro(tj. 01.08.2015) zostanie wemitowana w formie audio: kartka z kalendarza Powstania Warszawskiego, dzień pierwszy(wersja z 2008). Całość trwa 4 minuty 40 sekund. Emisja zacznie się o godzinie 16:58:49. W tym roku zostanie puszczona tylko jedna kartka, ponieważ nie jest to okrągła rocznica jak w ubiegłym roku, kiedy to słuchaliśmy kartek przez 63 dni, czyli przez cały czas trwania Powstania Warszawskiego. Planowane są również transmisje w formie video jakichś kronik z Powstania ale nie zostało to jeszcze określone kiedy ;)#15 OFFLINE   Angel

Angel

  Paaanie daj pan spokój

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1263 postów
1356
Doskonała

Napisano 31 sierpień 2015 - 22:05

*
Popularny

Rozpoczęcie roku szkolnego

Krótko i na temat. Po północy dnia 1 września do 10 września będzie dostępna nowa, sezonowa kategoria "Akcesoria szkolne". Towary jakie będą w tej kategorii są następujące:

 • Kredki bambino
 • Piórniki
 • Wieczne pióra
 • Flamastry
 • Przemyt: Podrobione plecaki
 • Długopisy
 • Ołówki kopiowe
 • Przemyt: Ściągi

To tyle, więcej informacji nie podam. Całą resztę odkryjecie samemu :)


Angel (01 wrzesień 2015 - 05:05):
Wygląda na to, że kategoria jest ale nie ma możliwości załadowania czegokolwiek z tej kategorii :D Naprawimy to najszybciej jak tylko potrafimy.
Angel (01 wrzesień 2015 - 09:01):
Błąd naprawiony. Szerokości!


#16 OFFLINE   inspektor

inspektor

  Dyktator

 • Autor tematu
 • Gracze
 • 1170 postów
5630
Doskonała

Napisano 04 październik 2015 - 22:54

*
Popularny

Paweł ma drobne problemy z czymś tam(nie pamiętam już o co kaman) ale jeśli tylko się z nimi upora to na serwer zawita nowy hud autorstwa Mavera. Będzie troszkę różnił się od tego prezentowanego, bo zaszły delikatne zmiany.

 

hud2.png

 

Informuje teraz o tym, bo wielu się niecierpliwi. Zapewniono mnie również, że specjalizacje w pewnym wymiarze zostały już przez maweja zrobione. To oznacza, że jeśli przejdą testy i inne tam pierdoły, to zawitają na serwer. Nie będzie to jedyna zmiana w firmach i wożeniu towarów, ponieważ projekt jaki mawej realizuje jest troche większy, więc podzielił go sobie na części. Paweł natomiast skończył(prawie) huda i pracuje nad dużym projektem związanym z częściami samochodowymi i innymi tego typu rzeczami(tyle zdradzam tylko). To są aktualne zadania, nad którymi nasi skrypterzy pracują, oczywiście zaplanowanych zadań jest dużo więcej. 

Duże opóźnienia nie są spowodowane tylko tym, że mawej i Paweł mają napięty harmonogram zajęć ale również tym, że nasz GM jest już tak ogromny, że nawet drobne rzeczy wymagają poświęcenia ogromnej ilości czasu. Z tego też powodu przepraszam wszystkich, którzy się niecierpliwią od dłuższczego czasu. Rozumiem wasz ból i rozczarowanie, jednakże nic poradzić na to nie mogę. Obiecałem drugiego skryptera i jest. Obiecałem, że ten wielki projekt handlingów wypuścimy w wakacje ale niestety zawiodłem. To zadanie nas przerosło ale na pewno zostanie zrealizowane. Jeszcze raz przepraszam i zachęcam do gry ;)#17 OFFLINE   Angel

Angel

  Paaanie daj pan spokój

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1263 postów
1356
Doskonała

Napisano 28 październik 2015 - 22:56

*
Popularny

Nowe towary i zmiany obecnych

Jakiś czas temu na serwerze zawitała nowa porcja towarów. Dodatkowo, zmieniłem wiele różnych rzeczy w obecnych towarach. Wszystkie zmiany poniżej, pewnie o czymś zapomniałem:

 

Przedmioty wartościowe

 • Nowe towary: Iryd, Certyfikaty, Weksle, Obligacje, Przemyt: Kradzione paszporty, Antyczne monety, Kubańskie cygara
 • Usunięte towary: Papiery wartościowe
 • Zamiana wynagrodzenia i wymagania minimalnego score pomiędzy towarami Platyna i Biżuteria.
 • Wydłużenie czasu ładowania towarów: Srebro, Złoto, Platyna oraz zwiększenie wynagrodzenia dla tych towarów

 

Zwierzęta

 • Zezwolenie załadunku niektórych towarów do pojazdów dostawczych

 

Maszyny

 • Nowe towary: Młoty pneumatyczne, Szlifierki taśmowe, Łopata wirnika, Wózki widłowe

 

Budowlane

 • Zamiana wynagrodzenia i wymagania minimalnego score pomiędzy towarami Ładunki wybuchowe i Rusztowania

 

Drewno

 • Nowy towar: Cedr

 

Spożywcze

 • Nowe towary: Mrożone flądry, Halibut

 

 #18 OFFLINE   Pawelo

Pawelo

  Ԁ∀N

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1205 postów
3272
Doskonała

Napisano 06 grudzień 2015 - 23:21

*
Popularny

Na serwer nieśmiało powraca zima. Przewidywane są łagodne opady śniegu i temperatura powietrza w okolicach 0 stopni Celsjusza. Wilgotność bez zmian.

 

Spoiler

 

Efekty graficzne można oczywiście wyłączyć w ustawieniach pod klawiszem F4.


a50zI82.png


#19 OFFLINE   Angel

Angel

  Paaanie daj pan spokój

 • Administratorzy serwera MTA
 • 1263 postów
1356
Doskonała

Napisano 21 grudzień 2015 - 23:30

*
Popularny

Święta Bożego Narodzenia

Pewnie się domyślacie o co chodzi. Od 21.12.2015 do 6.01.2016 będziecie mieli do dyspozycji towary sezonowe związane ze Świętami Bożego Narodzenia i nadchodzącym nowym rokiem. Towary te charakteryzują się wyższą opłacalnością w porównaniu do zwykłych towarów.

Lista towarów sezonowych poniżej.

Kategoria "Artykuły świąteczne":

 • Kalendarze adwentowe

 • Choinki sztuczne

 • Choinki żywe

 • Lampki adwentowe

 • Papier na prezenty

 • Przemyt: Gwiazda Betlejemska

 • Lampki choinkowe

 • Sztuczny śnieg

 • Karpie

 • Barszcz

 • Sanie

 • Łańcuchy choinkowe

 • Płyty z kolędami

 • Opłatki

 • Uszka

 • Przemyt: Fajerwerki

 • Bombki

 • Przemyt: Petardy hukowe

 • Paliwo do sań

 • Napoje energetyzujące dla elfów

 • Mleko dla Mikołaja

 • Szampan

 

Kategoria "Pasażerowie VIP":

 • Przemyt: Mikołaje

 • Kolędnicy

Kategoria "Zwierzęta":

 • Renifery

 

 #20 OFFLINE   inspektor

inspektor

  Dyktator

 • Autor tematu
 • Gracze
 • 1170 postów
5630
Doskonała

Napisano 23 grudzień 2015 - 13:27

*
Popularny

Do 7 stycznia nie będzie można pisać skarg. Moja decyzja podyktowana jest ostatnim nachalnym pisaniem skarg na wszystko co się rusza i co stoi. Cokolwiek drgnęło, to już skarga się pojawiała. Przywilej pisania skarg ma pomagać w eliminacji złych zachowań i nawyków u graczy, którzy notorycznie łamią regulamin lub złamali jeden z kilku najważniejszych punktów regulaminu(np. wykorzystywanie bugów). 


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników