Skocz do zawartości
Bobr

Zadaj Pytanie Administracji

Rekomendowane odpowiedzi

Z P A

Zadaj Pytanie Administracji

Witam bardzo serdecznie wszystkich tych którzy czytają ten temat, ale również tych co zobaczyli nazwę tego tematu. Cały zespół administracji platformy MTA, zgodził się, abyście wy, czyli wszyscy gracze mieli z nami (czyt. z administracją) bliższy kontakt.
W ostatnich czasach wszystko stawało się skomplikowane, bywały pomyłki co najgorsze więzi Gracz-Administrator poluźniły się.

Temat ma na celu związanie całej społeczność i wraz z waszymi ulubionymi bądź znienawidzonymi członkami administracji.
Ponieważ to nie administracja tworzy serwer tylko WY! Dlatego teraz będziecie mieli szansę zapytać każdego członka administracji o to co was dręczy, bądź co was ciekawi. Pod spodem znajduję się parę podstawowych zasad których trzeba będzie przestrzegać zanim napiszecie coś głupiego.

Główne zasady dotyczące całego tematu:

• Wszystkie zasady regulaminu forum.
  • W 1 poście możecie napisać maksymalnie 4 pytania.
  • W każdym pytaniu ma się znajdować informacja do kogo pytanie jest kierowane: np: "Pytanie do: Bobra: Co jest Twoim zajęciem jako moderator ?"
  • Pytanie również może zostać zadane do całej administracji czyli: "Pytanie do Administracji: kiedy nowy gamemode?"
  • Jeżeli w 1 poście pytania będą kierowane do powiedzmy 4 członków administracji, to jeden członek odpisuje swoją odpowiedź na dane pytanie, a pozostali członkowie dopisują się do jego postu. Jest to antyspam w temacie.
  • Proszę również nie zadawać ciężkich pytań które będą nas dręczyć, nie wiecie jakie to? Pora się domyślić ;)

Zapraszam do OFICJALNEJ konwersacji między Graczami a całą Administracją serwera MTA!!!

Pytania na które została już udzielona odpowiedź!!!!

• Pytanie nr 1

Cavern zapytał: Pytanie do Administracji zajmującymi się towarami: Czy będzie dużo więcej towarów na cysternę, od wyższego poziomu score (od 1000sc)? Ponieważ aktualnie jest ich mało.

Angel odpowiedział: Dodamy jakieś towary ale czy dużo więcej? Raczej nie.

• Pytanie nr 2

Fabio zapytał: Pytanie do administracji zajmującej się towarami: Ogólnie czasem wożenie towarów jest dziwne. Mianowicie chodzi mi o to, że (taki przykład) towar: Iphone, który jest przewożony w chłodni (albo cysternie? tutaj nie jestem pewien) no ogólnie jest to trochę dziwne tak samo jak wożenie ich na tartak. Czy któreś z tych rzeczy zostanie poprawione, chociażby to pierwsze?

Angel odpowiedział:

1) Propozycja warta uwagi.
2) Losowanie rozładunków jest losowe, więc wiele się z tym nie zrobi.

• Pytanie nr 3

Polniak zapytał: Pytanie do Administracji: Kiedy i czy w ogóle planowane jest wprowadzenie jakichś gruntownych zmian w obecnym gamemodzie?

Bobr odpowiedział: Bądźmy sobie szczerzy, w niedalekiej przyszłości możemy was czymś zaskoczyć :)

• Pytanie nr 4

Amel zapytał Pytanie do administracji: Czy będą dodane nowe towary dla busów itp. ? Obecnie na maksymalne score są tylko Modelki (2700)

Angel odpowiedział: Tak.

• Pytanie nr 5

RenaultMagnum zapytał: Pytanie do administracji: ile firm na serwerze będzie? czy planujecie znów że tak powiem "zakuć rynek?"?

Bobr odpowiedział: Jest jak jest i widać gołym okiem jak jest. Firm jest coraz więcej i robi się straszny tłok. Można przypuszczać ,że tak się właśnie stanie.Nope // Legend

• Pytanie nr 6

Liq zapytał: Pytanie do administracji, czy zostaną dodane jakieś bonusy dla większych busów ( Coach, Bus ).

http://truckers.com.pl/tracker/issue-1584-finanse-autobusy/

Angel odpowiedział: Na ten moment nie przewiduję czegoś takiego.

• Pytanie nr 7

Inders zapytał: Pytanie do administracji: Czy planowane jest dodanie towarów na wyższe score? Aktualnie już od 2000score wybór jest dość ubogi, nie mówiąc, że wybór kończy się na 4000score, pomimo że coraz więcej osób przekracza tą liczbę.

Angel odpowiedział: Tak

• Pytanie nr 8

MaVik zapytał:
Pytanie do H@: Jakie są wyciągnięte wnioski z QuoVadis?

Pytanie do @: Czy wreszcie ogarniecie silniki i spalania w większości aut dostawczych, autobusów?

Bobr odpowiedział: Ja odpowiem na drugie pytanie: W skrócie: Tak.

• Pytanie nr 9

Poons zapytał: Pytanie do osoby zajmującej się dodawaniem nowych załadunków: Będą dodawane nowe przystanki dla autobusów?

Raiden odpowiedział: Będą, prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości.

• Pytanie nr 10

Polniak zapytał: Pytanie do administracji: Czy planowane jest wprowadzenie nowego, realistyczniejszego systemu spalania?

Bobr odpowiedział: System spalania? A i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ytanie do administratorów, którzy zajmują się firmami.

W opisie firmy jest napisane, że firma specjalizuje się w transporcie materiałów budowlanych etc.

No to taka firma powinna wozić te materiały budowlane, a jak widać na naszym serwerze, głównie pracownicy takiej firmy woza towary w naczepach typu chłodnia, lub burtowka.

Będą jakieś zmiany co do tego czy nie są takowe przewidziane?

Napewno pracownicy takich firm nie wożą towarów w chłodniach. Co do burtówek, dlaczego niby nie mogą w nich wozić? Styropian w paczkach, cement w workach, to nie są materiały budowlane? W regulaminie firm jest napisane "Zakazuje się jeżdżenia w firmach prywatnymi zestawami, nie zgodnymi ze specyfikacją firmy(czyt. W Petrolu np. nie można jeździć z burtówką, w Salexie z cysterną etc., dodatkowo firmy Security Transport dotyczy całkowity zakaz poruszania się zestawami)." Myślę iż ten podpunkt rozwiewa wszelakie wątpliwości. Jeżeli jednak któryś z szefów się do tego nie dostosował, wyciągnę konsekwencje. // Legend

Styropian w paczkach, cement w workach, niby wszystko pasuje, ale pracownicy takiej firmy wożą np. Sprunka, iPhone, i tym podobne.

Postaramy się wymyślić coś w tym kierunku, gdyż faktycznie troszeczkę mija się to z celem. Dzięki za sugestie.// Legend

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji (głownie inspektora): kiedy kolejne spotkanie na TS3?

Przez inspektor,

Pewnie w sierpniu jak będę w domu ;) Zresztą nie trzeba robić wielkich spotkań by pogadać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do tych co wiedzą: Jakie są wyciągnięte wnioski z Quo vadis ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co się stało z moim pytaniem, ale domyślam się że nie sprecyzowałem osoby, do której je kieruje więc jeszcze raz:

Pytanie do: Pawelo, Legenda, Insa: Czy pomysł na dodanie skryptów firm takich jak posiada Petrol dla pozostałych firm jest brany pod uwagę w przyszłych aktualizacjach? Nie mówię tu o wszystkich firmach tylko o tych lepiej prosperujących/dużych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do: Administracji, szczególnie Pawła.

Czy dałoby radę wprowadzić coś takiego jak comiesięczny przegląd pojazdów prywatnych i osobowych u PD? PD miałoby co do roboty dodatkowo,nie byłaby to żmudna praca czyściciela ulic, policja też mogłaby sprawdzać czy przegląd został zrobiony i byłby na to paragraf w taryfikatorze, przy okazji bardziej realistyczny serwer. Co wy na to? Mogę dodać propozycję również do trackera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem co się stało z moim pytaniem, ale domyślam się że nie sprecyzowałem osoby, do której je kieruje więc jeszcze raz:

Pytanie do: Pawelo, Legenda, Insa: Czy pomysł na dodanie skryptów firm takich jak posiada Petrol dla pozostałych firm jest brany pod uwagę w przyszłych aktualizacjach? Nie mówię tu o wszystkich firmach tylko o tych lepiej prosperujących/dużych

Tak, to ma związek z rozwinięciem projektu specjalizacji firm

Pytanie do tych co wiedzą: Jakie są wyciągnięte wnioski z Quo vadis ?

Było to już w zasadzie przedstawione przez inspektora na spotkaniu TS3 ale myślę, że niedługo pojawi się też tekstowe podsumowanie na forum :)

Pytanie do: Administracji, szczególnie Pawła.

Czy dałoby radę wprowadzić coś takiego jak comiesięczny przegląd pojazdów prywatnych i osobowych u PD? PD miałoby co do roboty dodatkowo,nie byłaby to żmudna praca czyściciela ulic, policja też mogłaby sprawdzać czy przegląd został zrobiony i byłby na to paragraf w taryfikatorze, przy okazji bardziej realistyczny serwer. Co wy na to? Mogę dodać propozycję również do trackera.

Tak, to jest już w planach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji: Jak wygląda kwestia, którą poruszyłem niegdyś w temacie "Quo Vadis", a mianowicie wprowadzenie tachografów. Czy macie w planach to wprowadzić, czy jest to raczej sprawą dla was mało interesującą?

Przez Pawelo,

Na pewno nie jest "mało interesującą" sprawą bo to element typowo truckerski, tylko że dla przeciętnego gracza może być za bardzo skomplikowany porównując do aktualnego zamiennika, czyli poziomu zmęczenia. Będziemy musieli to jeszcze przedyskutować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za Lemona:

Pytanie do administracji: Dałoby radę wprowadzić coś takiego jak brudzenie się pojazdów tak jak w realnym życiu? Było by to ciekawą opcją, i można jeszcze by było dodać jakąś myjnię samochodową. Co do tego brudzenia pojazdów to jak pojazd stoi długo nieużywany to może się zabrudzić, albo jak się jeździ po drodze :)

PS: Gang, raczej jest to wykonalne bo kiedyś widziałem to na serwerze Truckerskim.//Lemon

Edytowane przez Gieras
Przez Bobr,

Brudzenie samochodów? Dałoby radę to wprowadzić, nie powiem czy było to już omawiane czy nie, ale jest taka możliwość.

Przez Gang,

Nie wiem, czy to wykonalne, potrzebne tutaj zdanie programisty, czyt. Pawela. Wszelkie propozycje prosimy zamieszczać w Trakerze, nie tutaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji [szczególnie do Ganga (jeśli dobrze trafiłem)] Kiedy kolejny event albo konwój?

Przez Gang,

Mam kilka pomysłów na eventy, jak i inni administratorzy z Ministerstwa Eventów mają, więc o eventy możecie być spokojni. :) Nie mogę podać dokładnej daty czegoś "większego", gdyż do końca lipca mam bardzo mało czasu na opracowanie czegokolwiek, co mam w głowie aale myślę, że w sierpniu (bliżej środka/końca) będzie jakiś evencik. :) O konwoju też można pomyśleć w bliższym czasie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy takie pytanie mogę zadać, ale czy skład PTS (administratorzy i moderatorzy) płacą jakieś składki?

Przez inspektor,

Tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie raczej do inspektora: w jaki sposób można zdobyć rangę Przemytnik na forum? Słyszałem o dotacjach, czy są jakieś konkretne kwoty?

Niewiem również czy takie pytanie można zadać, jak coś to nie odpowiadaj :D

Przez inspektor,

Ranga przemytnik jest nadawana osobom, które zasłużyły się w sposób szczególny dla serwera lub za wspieranie serwera finansowo(po jakimś czasie ranga zostaje odebrana - chyba, że wpłaty są regularne)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji.

Kiedy i czy w ogóle na serwerze zawita nowy gamemode?

Przez inspektor,

Nie ma potrzeby robienia nowego GM. Od początku mamy jednego GMa, który jest ulepszany i udoskonalany. To, że numerek się nie zmienia, to nie znaczy, że nie zachodzą żadne zmiany ;) Paweł jest zwolennikiem wprowadzania zmian drobnych ciągle i cały czas a nie co kilka miesięcy wydawać w formie GMa z innym numerkiem. Dlatego nie będzie tak jak za maweja, że jak zrobimy 20 rzeczy, to dopiero je wrzuimy na serwer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do Kierownika. Wpadłem na PTS w 2009 roku. I wtedy Mawej był H@ i skrypterem. Wpadam potem po resecie chyba i jakis CoscaSiliccana czy cuś :E Teraz Inspe. Jako iż musze wiedzieć wszystko, może ktoś przedstawić jak to z serwerem było i jego Adminami :>

Przez inspektor,

Zbyt szczegółowe pytanie i za dużo do wyjaśniania :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kieruje to pytanie do administracji. Czy karanie przez adminów w policji za towar jest sprawiedliwym zagraniem? Ponieważ zaobserwowałem, (np. u Raidena nie wiem jak jest u innych adminów pewne tak samo) że widzi co dany gracz rozładowuje.

@Ale bynajmniej widzi co rozładował.

nn4BZ7P.png

Screen z tematu zaległych mandatów od Raidena.

@MaveR

Ależ oczywiście, ja nic takiego nie chciałem sugerować.

Edytowane przez Liq
Przez x.goody,

żaden z obecnych administratorów, poza insem oraz pawłem nie widzi co gracz w danej chwili ma załadowane.

Przez x.goody,

Widzi co rozładował, ponieważ jest nam to potrzebne do tworzenia towarów etc.

Przez =Lambre=,

Admini widzą wiele, ale to nie znaczy, że mamy w teamie ludzi, którzy to wykorzystują, by kogoś gnębić. To nie tak działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji: Czy changelog będzie prowadzony na bieżąco? Jak na razie nie został aktualizowany od 4 lutego.

Przez Avenged,

W ogłoszeniach serwerowych znajdziesz wszystkie informacje o zmianach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji: Czy zostanie u nas na serwerze zorganizowana akcja na wzór tej z SA-MP'a, a mianowicie: http://truckers.com.pl/topic/18981-obiekty-do-usuni%C4%99cia/?do=findComment&comment=267295

Przez inspektor,

Nie rozważamy tego jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja już coś takiego proponowałem ponad rok temu http://truckers.com.pl/topic/16283-propozycja-obiekty-pod-domkiem/?do=findComment&comment=211954

To tak w gwoli przypomnienia

Edytowane przez MichaS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do ministerstwa eventów: Czy w najbliższym czasie możemy się spodziewać jakiegoś "większego" eventu?

Przez Gang,

Myślę, że tak. Wspólnie z PTS Klubem pracujemy nad jakąś zabawą dla graczy. :)

Przez inspektor,

Wraz z Polakiem i FB przygotowujemy kolejny event z serii "eventy fabularne". Ruszamy w ten weekend jak nic nie przeszkodzi w planach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie do administracji: Dlaczego nie ma w automatycznym salonie takiego samochodu jak elegy. Ponadto dlaczego nie da się go kupić w inny sposób (mam na myśli komis samochodowy) ?

Przez Gang,

Elegy nie został wprowadzony do sprzedaży na naszym serwerze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiadomo kiedy mniej więcej będzie nowy licznik? :P

Przez Slayer,

HUD zostanie wprowadzony jak tylko Pawelo upora się z problemami technicznymi.
http://truckers.com.pl/topic/15920-og%C5%82oszenia-serwerowe/page-2#entry269198

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak się ustawia kolory ograniczeń z pod F9 na radar w lewym dolnym rogu ?

Przez CleveR,

Jedyne co przychodzi mi do głowy to : http://truckers.com.pl/topic/17251-modyfikacja-zmiana-mapki-radaru-hud-na-tę-z-ograniczeniami-prędkości/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W jaki sposób mogę założyć swą firmę i jak wygląda taki przebieg?

Przepraszam, źle szukałem. :/

Edytowane przez xBOLEQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy w najbliższej aktualizacji możemy się spodziewać możliwości ustawienia kierunków względem podmianki?

Przez Pawelo,

Tak, po HUDzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi