Skocz do zawartości
Kimi

Poszukiwania strategi

Rekomendowane odpowiedzi

ELO PIS JOŁ.

Szukam jakies strategi nie bede dużo mówił ma być wyje*** jeden warunek ma byc realna (?) nie jakies stracrafty czy inne ufoludy.

Aktualnie pykam w Anno 1701 Anno 1404 Age Of Empires III oraz American  Conquest. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aktualnie grywam w ów grę: http://stonehearth.net/

Może trochę droga jak na nie dokończoną(Alpha), ale świetna jest. Jak chcesz zobaczyć jak wygląda zajrzyj do użytkownika Sheo na YouTube.

Sheo StoneHearth

Edytowane przez Karot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodam że moja konfiguracja sprzętowa nie jest za dobra wiec wszystkie nowe gry raczej odpadaja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiele nie znam, ale może spodobają ci się, któreś z poniższych:

1. Twierdza: Deluxe > Ciekawa gierka, dobrą kampanię ma i nie ma też przy tym wysokich wymagań.

2. Twierdza: Krzyżowiec > To kolejna część z serii jest dla mnie nieco lepsza od tej wyżej i lepiej nadaję się do gry multiplayer (którą również polecam). Ogólnie jak będziesz chciał sprawdzić Krzyżowiec to załatw sobie od razu Twierdza: Krzyżowiec Extreme. To taka ulepszona wersja, jest tam parę rzeczy jak nowa kampania, a na ekranie może być więcej jednostek.

3. Kozacy II: Bitwa o Europę > Fajna gierka, grałem kiedyś. Są też inne części tej gry, ale nie miałem okazji zagrać, więc musisz sobie sam to obczaić.

4. Joint Task Force > Kolejna 'realna' strategia. Tym razem steruje się wojskowymi. Ma fajną kampanię według mnie, kiedyś grałem. Możesz sprawdzić.

Jak coś mi przyjdzie na myśl jeszcze to dopiszę :P

Edytowane przez Fabio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to ja polecę Ci najlepszą moim zdaniem strategię typu RTS w czasach drugowojennych.
1. Jest to seria Blitzkrieg. Polecam - ja się osobiście wciągnąłem i przeszedłem całą pierwszą serię na najwyższym poziomie, co nie jest dosyć łatwym wyzwaniem.

Kolejna strategia, tylko nie te czasy co poprzednik:

2. Europa Universalis IV lub III - jest to strategia wymiaru "grand strategy wargame". Sterujemy całym państwem, podkreślam, że może nie wygląda imponująco dla przeciętnego gracza, ale mechanika gry jest cudowna.

3. Kolejna gra, którą mogę polecić odbywa się w czasach współczesnych - jako głowa państwa musisz zarządzać swoimi ziemiami, prowadzić politykę zagraniczną, gospodarkę, wojskowość - podpisywać pakty, sojusze. Możesz wprowadzić różne ustroje w państwie, wprowadzać różną politykę - albo socjalną albo liberalną lub jak wolisz - totalitarną. Tytuł ten to - Supreme Ruler.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie lubie gier na których widac tylko mape :E Co do Supreme Ruler wg. mnie Tropico 4 lub 5 pija tą gre na głowe polecam jeżeli lubisz takie klimaty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale takie strategie są najlepsze. Nie ma lepszych realistycznych niż takie. Wiem czo to Tropico, koledzy już polecili Civilisation, to może ja polecę jeszcze Cesara?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja od siebie polecę Heroes of Migh and Magic. Fajna gra strategiczna. Trójka ze starszych najlepsza, w IV nie graj, teraz ciekawa jest jeszcze VI a w tym roku ma się ukazać jeszcze VII. Polecam

A sorry miała być realna. Nie doczytałem :D

Edytowane przez Laud.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ale tam nie ma nic związanego z realiami. No chyba że grasz zamkiem z chłopami, kuszownikami i innymi :D Ogólnie gra świetna i tak oczywista, bo to strategia w 100% no ale jak ktoś nie lubi ufoludów i innych stworów to nie jest to gra dla niego :D Ja ogólnie też nie przepadam za fantazy-grami ale wytjątkiem dla mnie są własnie Heroes-y :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardzo często grywam w strategie i z według mnie najlepsze gry tego gatunku to:

Stronghold [Do części II, wyżej to już same gnioty], szczególnie z tej serii polecam Twierdzę, jej klimat powala z nóg miłośników strategii, po tym oczywiście Crusader - tu już nie ma tak niesamowitego klimatu jak w Twierdzy ale sama gra również może powalić z nóg

Heroes of Might and Magic - co tu dużo mówić, fantastyczna strategia.

Goodgame Empire - przeglądarkowa strategia, mocno rozbudowana, ostatnimi czasy ostro mnie wciągnęła, polecam :P

Alien Nations - to już nie twoje klimaty, tutaj mamy doczynienia ze światem fantastycznym, gra pewnie przez wielu nieznana lecz jest ona naprawdę świetna, moja ulubiona gra z dzieciństwa :P

Age of Empires - w III zarywałem nocki :P

no i z moich top strategii to tyle :P

p.s. wszystkie wymienione gry działają na moim PC [o ile można go nim nazwać] więc na pewno pójdą, chociaż gg empire to przeglądarkowa gra więc na pewno będzie się ciąć

Edytowane przez RenaultMagnum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi