Skocz do zawartości
Erik2010

Internet

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję przed świętami zmienić internet i tak rozmyślam z czego by wziąć. Obecnie mam LTE z Plusa i jest masakra. Myślałem nad UPC, ale wolę dopytać teraz niż później żałować. Może ktoś podpowie z czego najlepiej wziąć internet. Jak coś to mieszkam w woj. łódzkim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dobra wyskakuje, że jest nie dostępny ale nawet jak Łódź wpiszę to jest to samo. Może to jest wina tego, że u mnie nie ma ulicy dokładnej i nie wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie szukaj internetu na podstawie szybkości łącza w umowie. Może być tak, że płacisz sobie za internet 30Mb/s a tak naprawdę używasz 10Mb/s bo tylko tyle możesz uzyskać w swoim domu. Winą tego są kable, odległość od "chmury internetu" itd. Warto znaleźć w miarę interesującą ofertę i zadzwonić do pomocy technicznej czy czegoś tam żeby Ci powiedzieli jakie łącze uzyskasz u siebie. Tak samo jak chcesz w pełni wykorzystać łącze to musisz zastanowić się nad zmianą kabli m.in między Access Pointem a komputerem. Także nie sugeruj się wyłącznie szybkością internetu w umowie bo praktycznie niemożliwe jest wykorzystanie tego tak jak napisali.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie można zastosować kable między, np: routerem, a komputerem?

ps. to tak nie działa, że dzwonisz do PT netii, a oni Ci podadza przybliżoną prędkość na twojej ulicy :)

Edytowane przez Cosmo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może z netii, jak myślicie? Albo wymieńcie mi takich lepszych operatorów, na których zwrócić uwagę.

Edytowane przez ~Lexani~

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam UPC. Sprawuje się u mnie świetnie :) Bardzo szybki, film na youtubach też obejrzysz bez jakichkolwiek ścin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi