Skocz do zawartości
Chlebek95

Iphone 5,5c,5s

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, wiem że pewnie nie powinienem otwierać nowego tematu, ale potrzebna mi wasza pomoc :) Ostatnio w mojej xperi t3 padło gniazdo karty sim, oddałem ją na gwarancje ale jej nie naprawili i dali nowy telefon :D W związku z tym doszedłem do wniosku, że lepiej będzie go sprzedać za ok. 700 ziko (+ smart band, etui Nilikin)  dołożyć kilka stów (300zł) i kupić sobie coś lepszego. I tu właśnie główne pytanie do was myśle nad iPhonem lecz nigdy nie miałem żadnego z smartphonów Appple'a. Hajsu mam tyle ile widać plus minus i chciałbym was prosić o porady czym się różnią te 3 wymienione przeze mnie w temacie modele (wujek google mnie zawodzi), która opcja będzie najlepsza? W gre wchodzą raczej tylko nowe telefony. Jak ktoś ma jakieś inne porady dotyczące tej sytuacji np. odradza kupienie iPhone'a też będę wdzięczny :)

Prosze o wypowiadanie sie w miare konstruktywne, a nie "antyAplle" lub "Iphone jest zajebisty a reszta to shit"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apple = jedynie znaczek jest ich produkcją (lub nie)

5c omijaj. 

Polecam Huawei p8 mam od miesiąca i świetnie się spisuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Apple = jedynie znaczek jest ich produkcją (lub nie)

5c omijaj. 

Polecam Huawei p8 mam od miesiąca i świetnie się spisuje. 

Nie ma to jak oceniać androida po miesiącu użytkowania :D Androidy na początku zawsze ładnie śmigają, dopiero po jakichś pół roku wszystko zaczyna ścinać itp :D Znajomy ma iphona 5 już jakiś czas, nie wiem dokładnie jaką wersję no i na prawdę bardzo płynnie mu to wszystko śmiga. Zdziwiłem się tylko jak to zobaczyłem, bo w sumie wygląd bardzo marny w porównaniu do dzisiejszych smartfonów. Nigdy nie byłem jakimś zwolennikiem apple ale jednak jeżeli chodzi o płynność to jest wzorowo. W każdym bądź razie od siebie polecam Xperie Z1 Compact :D Posiadam od 7 miesięcy i jestem bardzo zadowolony, a jak jeszcze uda Ci się ją zalać to przy odrobinie szczęścia dostaniesz Z3 Compact :D Parametry w stosunku do ceny ma bardzo fajne, a do tego bateria trzyma bez problemu nawet do 4-6 dni chyba, że zaczniesz grać czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem wiele telefonów z androidem (s5, z3, z2, staroć lg e400) i dobrze mi się spisywały.

Jak decydujesz się na tego "srajfona" to ubezpiecz go dobrze. Obudowa z metalu, tytan może być. 

Dalej pozostaje przy Huawei p8 - świetny aparat, zajefakerbisty wyświetlacz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam i Z1 i iPhone.

Mialem Z1, smigala mi bardzo dobrze, nie ciela sie, ani nic.. Obecnie mam iPhone 6, rowniez jest niezawodny :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udzielę się z perspektywy użytkownika jabłuszka. Iphony to telefony tylko i wyłącznie dla pokazu, bo bez względu na to co mają w środku, wystarczy logo. Jeżeli imprezujesz, pokazujesz się w towarzystwie znajomych, a jesteś osobą, która lubi uwagę i w jakimś stopniu "szacunek" to śmiało możesz kupować, ale jeżeli jesteś freakiem osiągów, parametrów to nie polecam żadnego telefonu tej firmy (no może z wyjątkiem 6S Plus, bo na chwilę obecną jest dość hojnie obdarzony. Apple to logo i renoma i nic więcej - żyją swoim życiem, nastawiają się na zysk, a wiedzą, że kto raz kupi ich telefon, nie przesiądzie się na żaden inny, bo w większości przypadków ich właściciele popadają w swego rodzaju nałóg. Obecnie posiadam 4S 16GB, ale planuję zmianę telefonu na 6S, bądź 6S Plus właśnie. Dlaczego? Apple wypuszcza nieprzymusowe aktualizację systemu iOS, które wprowadzają masę ułatwień, optymalizacji i udogodnień dla użytkownika, ale celowo je wypuszczają, bo każda kolejna jest coraz bardziej zasobochłonna. Najnowsza wersja systemu na 4S w moim przypadku strasznie "muli", głównie przy przełączaniu z tekstu na emoji. Ceny tych telefonów też nie są małe, więc jeżeli szkoda Ci pieniędzy to omijaj je szerokim łukiem, ale jeżeli masz gruby portfel i chęć posiadania tylko loga jabłka, bo de facto dla tego te telefony się kupuje to sięgaj po nie jak najbardziej. Z telefonów, które podałeś, polecam najbardziej 5s, bo jak koledzy pisali i z własnego doświadczenia wiem, że dopisek 's' zmienia dużo. Nie wiem natomiast ile, ale wiem, że te telefony nastawione są na wyciągnięcie jeszcze większych pieniędzy od użytkownika co przekłada się na to, że dłużej będzie działał zadowalająco, ale musisz się sugerować z tym, że za tą cenę kupisz telefon tylko i wyłącznie używany (mowa tutaj o 5s) także lepiej kupować je z komisu GSM, ewentualnie od ludzi pod warunkiem, że mają na nie gwarancję producenta (punkty GSM udzielają z reguły swojej gwarancji), bo jeżeli coś się stanie z telefonem to koszty naprawy też nie są tanie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam od grudzień 2014 xperia z2
Mam 2 strony aplikacji nic nie zacina
Nie używam nic do oszczędzania bateri i trzyma 2 dni max

@edit  3 gb ramu pewnie wystarczy  moje aktualne zużycie

Link do zrzutu zużycia 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

iPhone to fajna zabawka, ale szybko sie nudzi gdy ma sprostać codziennym wyzwaniom. Nieprzekonuje mnie interface, troche dziwny, ale w tydzień myśle że bym go ogarnął (od kolegi porzyczyłem na dwa dni zobaczyć jak to sie sprawuje, nie pamiętam jaka wersja), zaletami jest fakt że nie zapychają sie tak szybko jak telefony z andkiem, ale androida można przywrócić do ustawień fabrycznych (czyszczenie, recovery) i bd śmigał. Jak już szukasz odskoczni od androida to może pójdź w kierunku Windows Phone, oczywiście polecam ci najpierw przejść sie do kilku salonów/sklepów i jeżeli jest taka możliwość to pobawić sie takimi telefonami i zobaczyć który by ci odpowiadał

@Edit: w salonach T-Mobile oraz Play często można spotkać stoisko z iPhonem, to też bd miał okazje i tego sprawdzić (choć nie zawsze)

Edytowane przez HellRaider

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie problem z androidem jest taki, że po kilku miesiącach zaczyna sie zamulanie ostatnio w T3  męczyłem sie z tym iż klawiatura mi nie wyskakiwała co strasznie denerwowało. Windows phone według mnie to dobry system, ale z tego co mi wiadomo to jest problem z dostępnością aplikacji oraz nie przekonuje mnie interface, dlatego w celach sprawdzenia jak zachowuje sie iOs myśle nad kupnem tego smartphone'a :) Za wszystkie dotychczasowe opinie dziękuję i powiem, że zwróciliście moją  uwage na Z-etki :) Tylko z telefonami sony mam zawsze pecha (tak jak i z butami adidasa, ale to inna historia) miałem wspomnianą xperie t3 i teraz używam w zastępstwie telefon który miałem przed T trójką czyli xperie P. Obydwa musiałem oddać na gwarancje, a w P coś szaleje bateria, dlatego mam nieco uraz do soniaczy, chociaż nie są to flagowe modele jak Z. Jednak co do androida to nie interesuje mnie robienie mu co jakiś czas resetów, recoverów itp.

Jak macie jeszcze jakieś ciekawe opcje zapraszam do dyskusji.

@down nie obchodzi mnie ideologia... to jest rzecz i ma zarabiać. Filmu nawet nie włączę, jak nie macie nic ciekawego do powiedzenia to sie wstrzymajcie :) Chodzi mi o porady użytkowników różnych telefonów (głównie Apple'a bo nie mam o nich pojęcia) i odpowiedzi na pytanie z tematu :) Czym to sie różni. Nie zaczynajcie burzy android vs ios...

Nabrała mnie chęć na iphone 5s, ale strasznie drogi :(

Edytowane przez Chlebek95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz mam pytanie bardziej hardcorowe. Wujek google mówi, że raczej nie ma co sie obawiać wersji "Refurbished" czyli odnowionej, jednak martwi mnie 3 miesięczna gwarancja. Ma ktoś jakaś wiedzę na ten temat? (mam na myśli iphone)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wersja odnowiona, czasami jak oddajesz na gwarancje i ci go odnowią to możesz dostać lepszą wersje np. miałeś iPhone wersja 4GB a dostajesz 8GB. Ogólnie nie jestem przekonany, nie jest to nowy sprzęt a tylko "sprawdzony" 3 miesięczna gwarancja jaj nie urywa... rób co chcesz

Edytowane przez Amel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po 1 Brownskin fajnie że posty nabijasz :E

A co do tematu sam posiadam Microsoft lumie 535 dualsim i telefon fajny płynnie chodzi czasami tylko łapie zawiechy ale jak włączysz z 20 aplikacji,podoba mi się ze względu na internet bo ma do tego aplikacje fajne.Można sprawdzić ile już zużyłeś MB lub GB internetu i ile ci jeszcze zostało pakietu.Na plus mogę też zaliczyć wytrzymałość,zalałem go herbatą :D Prze 2 dni nie chciał chodzić, potem zaczął działać i do tej pory żadnych oznak ŻADNYCH, parę razy też mi spadł i tylko trochę obramówka wokół ekranu się zgniotła/zbiła.Jednak minus jest np sklep który jest ubogi jeśli chodzi o darmowe aplikacje,reszta jest za pinionszki.I chyba największy w tych modelach minus(chodzi o 535 nie wiem jak jest z resztą)to całkowite zacinanie/ścinanie się pod ładowarka/USB nie da się wtedy nic zrobić ale na szczęście nie dzieje się tak z PowerBankiem nie dzieje a używam go dużo.No i bateria która jest słaba(około 1800 maH) przy moim użytkowaniu,a używam internetu,Facebooka i muzyki, bo w gry nie gram to pada w około 10h. No to chyba tyle moim zdanie warto było coś napisać o Microsof'cie ponieważ jestem jej posiadaczem :D Raczej wniosłem coś do tematu :)

Edytowane przez lukki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz ja się wypowiem przez większość czasu korzystałem z androida, a do marki Apple miałem teorię, że to telefon dla szpanu, albo płacisz za jabłuszko, lecz po pewnym czasie dorwałem mojej dziewczyny jabłuszko pobawiłem się trochę i postanowiłem zakupić, pierwszy mój produkt Appla to był iphone 5s 32 gb, powiem Ci że miałem zawalone 27gb pamięci i nie spotkałem się z żadnym "zamulaniem" płynnie wszystko śmigało jak nowy, wiele ludzi narzeka że szybko pękają, że nie są wytrzymałe itp. Jestem osobą, która nie dba o telefony wiele razy mi spadł i jedyne jego wady po upadkach to liczne rysy, a digitizer cały. Aktualnie posiadam Iphona 6s plus 128gb, ale planuje się jego pozbyć bo jednak wymiarami mi nie odpowiada i przerzucę się na 6s. Powiem Ci tyle, jeśli chcesz mieć telefon, który nie będzie się ścinał itp. to polecam wybór iPhone. Kiedyś narzekałem na te produkty, pomimo że nawet nie miałem z nimi do czynienia, teraz nie wyobrażam sobie przerzucić się na androida, czy windows phone. Osobiście mega polecam :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dawio dobrze gada. Dam przykład z życia Kimiego. Miałem iPhone 5s jednak musiałem się go pozbyć telefon nie najnowszy ale smigało wszystko. Kupiłem sobie LG g3. Powiem jedno, mam nadzieję że szybko wrócę do Apple. LG tnie, nie tylko aplikacje ale i cały system.  Ajfon miał już swoje latka bo kupiłem go w 2013 a jedyne co się zacinało to Snapchat. LG jakiś mega tani i budżetowy nie był więc powinien jakoś działać. No cuż pozostaje mi czekać do premiery iphone 7 to może 6s coś zjadą z ceną :)

Edytowane przez Kimi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

warto wspomnieć ze OS jest robiony tylko dla produktów Appla, a android ma pasować na większość telefonów dlatego iPhone lepiej chodzi ;D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

warto wspomnieć ze OS jest robiony tylko dla produktów Appla, a android ma pasować na większość telefonów dlatego iPhone lepiej chodzi ;D

To jest prawda, ale większość posiadaczy androida i tak będzie się wykłócać, że ios to za przeproszeniem gówno, że android lepszy i lepsze możliwości. Wiadomo, że nie wrzucam wszystkich do jednego wora, ale moja teoria jest taka, że jak dla mnie ios jest lepszy, ale do andorida też nic nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja po 3 latach korzystania z IOS dostrzegłem 1 minus. Żeby przenieść muzykę trzeba bawić się itunes, ale od czego mam spotify :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi