Skocz do zawartości
karolokupski

[PROBLEM]Dysk twardy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis rano po włączeniu komputera zauważyłem okienko które mówi o problemie czy uszkodzeniu dysku twardego. Czy jest na to jakas rada czy nie obejdzie się z wymiany dysku?
Niestety nie mogę zrobić kopii zapasowej gdyż waży ona 102GB i  "dysk" D był robiony z partycji dysku C, który również ma awarię :( a żadnego nosnia który by to pomiescil nie mam :( Z góry dziękuję za pomoc.
SS:
h57rAiP.jpg

SeIMeL4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyczyść cały dysk. Wszystkie jego partycje i wszystkie pliki przy instalowaniu Windowsa. Jak nie będzie działać to zakup nowy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy takiej ilości uszkodzonych sektorów to lepiej ratować pliki i kupować nowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy do uszkodzenia dysku mogłyby się przyczynić programy takie jak Advanced SystemCare i Game Booster?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej te programy nie zrobiły Ci aż takiego bałaganu na dysku. Do zrobienia kopii zapasowej polecam program Acronis True Image. Obraz zapchanego dysku 500gb ważył niecałe 80gb, więc nawet jak będziesz zdesperowany, to możesz wypalić go na płytach, chociaż nie pamiętam czy Acronis ma taką możliwość. Jeśli chcesz wypalić obraz, to na pewno Norton Ghost ma możliwość wypalenia na płytkach. Ghost był umieszczany w Hirens Boot CD do wersji 9.6, w nowszych jest już tylko Acronis, ze względu na to, że Ghost stał się płatnym programem. W każdym razie obydwa programy sprawdzone, działają, polecam.

Edit: A, no i dysku trzeba szukać nowego. Przeskanuj go jeszcze dla pewności HDD Life, pokazuje więcej informacji o dysku i jest dużo prostszy w ogarnięciu (zielony sektor dobry sektor, czerwony uszkodzony :E)

Edytowane przez Lipazy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi