Skocz do zawartości
MichaS

Z jakiej sieci korzystasz?

125 użytkowników zagłosowało

1. 1. Z jakiej sieci korzystasz?

• T-mobile
      23
    • Plus
      24
    • Play
      47
    • Orange
      31

Rekomendowane odpowiedzi

T-Mobile, Plus, Play, Orange

Siemka, ostatnio bardzo interesuje się telefonią komórkową i zastanawiam się ile tak naprawdę klientów mają nasi krajowi operatorzy tzw "wielka czwórka".
Zapewne wielu z was korzysta z tzw. operatorów wirtualnych, którzy nie posiadają swoich nadajników, ale opierają się na ww. wielkiej czwórce. Jeśli ktoś chciałby(ANONIMOWO) podzielić się informacją w jakiej sieci jest to jest stworzona do tego specjalna ankieta.

Sciągawka
1.T-mobile
  • Heyah
  • tuBiedronka
  • Truphone
  • MTV Mobile
2. Plus
  • Lajt Mobile
  • Lycamobile
  • Premium Mobile
  • a2mobile
  • multiMOBILE
  • w naszej Rodzinie
  • Klucz Mobile
  • Sferia
  • FM GROUP Mobile
  • Sat Film
  • wRodzinie
  • OTVARTA
3. Play
  • Virgin Mobile (wraz z T-Mobile Polska)
  • Mobile Vikings (wraz z T-Mobile Polska)
  • Red Bull Mobile (wraz z Centertelem, Polkomtelem i T-Mobile Polska)
  • Fakt Mobile
  • Vectra
  • Netia
  • Multimedia
  • IZZI
  • Inea
  • Truphone (wraz z T-Mobile Polska)
  • Folx
4. Orange
  • Nju Mobile
  • MNI Mobile
*Ankieta ta jest anonimowa i służy tylko do mojego osobistego użytku Edytowane przez MichaS

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play - taryfa no limited na karte. Sms - no limit. Polaczenia do wszyatkich sieci i na stacjonarne - no limit + Roaming free. Internet no limit (10GB pelna predkosc Ultra LTE ) potem net sie nie konczy tylko zwalnia nieco ;p Koszt 50zl Samsung Galaxy J5 2017k

Edytowane przez Driv3r™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nju mobile na kartę za ponad 9gb bo około 9300mb internetu place tylko 9 zł :p i mam to na miesiąc a jak ktoś woli abonament to są tutaj moim zdaniem kozak oferty gorąco polecam niby to jest Orange a jednak oferty lepsze

@EDIT: konto wazne po wieku w nju jest nie ważne za ile zł doladujemy :)

Edytowane przez Famek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niby mam Playa, ale na pewno przejdę, bo internet nie powala

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam w sieci Plush na kartę. SMS bez limitu i 2GB internetu 15zł/miesiąc. Internet LTE chodzi w miarę szybko :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam tak samo 

Mam w sieci Plush na kartę. SMS bez limitu i 2GB internetu 15zł/miesiąc. Internet LTE chodzi w miarę szybko :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orange na abonament

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play - Formuła Unlimited na kartę. Nie polecam sieci, duże problemy z zasięgiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Falusek polecam Virgin Mobile. Teoretycznie za nic dostaje od nich co miesiąc 300MB 30minut rozmów oraz 30 sms-ów oraz korzystają z nadajników Plusa Play'a oraz T-Mobile ( co do T-Moblie nie jestem pewien ale chyba tak). Ale ostatnio nie wiem czemu, żeby transfer mi działał muszę włączyć by mógł korzystać z Roumingu (nie bierze przy tym i tak opłaty, może chodzi o to że korzysta z ,,innych" nadajników np playa? nie wiem)

@Edit: Korzystam z pakietu #FREEmium

Edytowane przez Scjargh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja aktualnie mam w Orange i Orange jest pobugowane albo to ma tak być bo co miesiąc przy każdym doładowaniu dodaje mi 10 GB internetu zamiast resetować i w sumie już mam ponad 100 GB :E Smsy i rozmowy bez limitu za 30 zł bodajże

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play - Formuła Unlimited na kartę. Nie polecam sieci, duże problemy z zasięgiem

To musisz gdzies serio mieszkac ze z żadnej sieci Ci nie lapie jak Play ma dostep do nadajnikow Orange Plus T-mobile  :E zmien w ustawieniach telefonu wybor sieci na automatyczna to powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś czas temu pisałam pracę na temat działań marketingowych znanych sieci komórkowych i przeprowadzałam ankietę, z doświadczenia wiem że chyba najwięcej osób korzysta z Orange i Play, bo ciężko było mi znaleźć osoby do badań chociażby z sieci T-Mobile. :) ale to akurat w moim regionie, nigdy nie wiadomo czy gdzieś indziej nie miałabym łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ankiecie jest tylko 1 opcja do wyboru, a ja tak naprawdę korzystam z 2, Plus MIX (główny numer), oraz Play na kartę (bo wszędzie mam zasięg i tylko kilka ważnych dla mnie osób ma ten numer, by mogły się ze mną zawsze skontaktować) xDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jako autor tematu troszkę się wypowiem o moim doświadczeniu z operatorami

W czasie gdy pojawił się Play korzystałem z abonamentu w sieci Era/T-mobile. Play nieźle namieszał na naszym rynku, bowiem oferty jakie promował były bardziej atrakcyjne niż konkurencji w wyniku czego(jeśli pamiętacie) Plus, Orange i T-mobile wprowadzili wyższe stawki na połączenia z tym operatorem. Wielu moich znajomych wsiadło na ten fioletowy okręt, a ja zastanawiałem się nad jego fenomenem. Pro młodzieżowe kampanie reklamowe, powiew świeżości, znajomi w tej sieci, wszechobecność starterów bardzo mnie kusiły aby również skorzystać z tej oferty.

Korzystanie z sieci Era/T-mobile było na bardzo wysokim poziomie, nie miałem żadnych zastrzeżeń bowiem; zasięg sieci był dobry, jakość rozmów również na wysokim poziomie, ale jednak... Umowa z T-mobilem się skończyła, została mi przedstawiona propozycja przedłużenia jednak ówczesne oferty(jak i teraźniejsze - abonament) były śmieszne i nie do przyjęcia w wyniku czego musiałem zrezygnować.

Kolejna sieć

Pomimo że Play tak mnie kusił jednak na horyzoncie zobaczyłem coś idealnie dla mnie: nju mobile

Oferta była dla mnie znakomita: konto ważne "po wieki", ile wykorzystam tyle płace, optymalne stawki za połączenia, usługa im dłużej tym lepiej no wprost idealna oferta. Nie miałem żadnych zastrzeżeń(oprócz jakości aplikacji, która do tej pory jest fatalna) zasięg na dobrym poziomie, jakość rozmów nie odbiegała od różowych i może byłbym w tej sieci dalej...

Gdyby nie...

Virgin Mobile (Janusz Mobile jak określiła moja dziewczyna) i pakiet freemium. Z uwagi na to że nie korzystałem zbyt dużo z telefonu to te 30min, 30sms i 300mb mi wystarczało a do tego również brak konieczności doładowywania konta i w końcu mój upragniony PLAY. Dzięki tej sieci mogłem w końcu doświadczyć fenomenu naszego fioletowego operatora(tak wiem, virgin to zasięg Play i T-mobile tylko w czystym Play i Redbull mobile są 4 sieci) i po roku użytkowania mogę się wypowiedzieć co nieco. Wszystko niby jest okej, jakiś zasięg zawsze jest, internetu dużo dają, smsy dochodzą, ale co z tego... 

Jak:

- Internetu LTE dużo dają - ALE co z tego jak LTE działa tylko w większych skupiskach ludzi (niby mieszkam w Bydgoszczy, blisko Fordonu a macierzysty Play nie dochodzi), a prędkość internetu nie powala szczególnie na roamingu

- Pogadać można - ALE tylko jeśli masz farta i nie przechodzi Ci z macierzystej Play na Roaming bo wtedy najczęściej zrywa połączenie, a jakość połączenia jest bardzo często fatalna, a Roaming praktycznie jest non stop

Koniec końców uważam, że Play jest nieźle przereklamowany i jeśli operator ten ma zamiar się rozwijać to liczę na rozbudowę infrastruktury.

UWAGA!

Wiem, że Virgin jest podległy Play i może być tak, że Play jakoś zmniejsza jakość sieci(nie wiem w jaki sposób może taki jest) swoim operatorom wirtualnym i moje doświadczenie może być nieprawdziwe.

Czas na kolejną próbę Orange

Mam zamiar znowu skorzystać z oferty nju mobile, tandem. Na razie po kupieniu startera sieć sprawowała się dobrze więc mam nadzieje na owocną współpracę z nowym(starym) operatorem. Może po dłuższym użytkowaniu podzielę się swoją opinią.

Tymczasem, dziękuje za oddane już głosy i oczywiście liczę na kolejne. Jasno widać że jest nas po trochu u każdego operatora, ale jak można było się spodziewać Play wysuwa się na podium.

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia zachęcam do dyskusji! 

Cya  :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

T-Mobile - niezawodne ( w moim przypadku jak i rodziców ), zasięg w zasadzie wszędzie, tani abonament na korzystnych warunkach, miła u pomocna obsługa, system utrzymania kliena :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Play: Formuła mix 50zł. Nielimitowane rozmowy do wszystkich, nielimitowane sms do wszystkich, 10gb internetu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Orange Free na kartę: Dostaję pakiet internetu po każdym doładowaniu - ostatnio doładowałem za 50 zł i dostałem 25 gb internetu na 3 miechy. Zasięg nawet dobry, na pierwszej lepszej wsi internet jest, nie za szybki, ale da się z niego korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak w woli ścisłości. Korzystam z Play'a od dobrych 4 lat w abonamencie. Zazwyczaj były to nielimitowane rozmowy/smsy i kilka gb internetu. Ale fakt faktem że na tej samej ofercie korzystając z różnych telefonów(Huawei,Samsung,Blackberry) miałem różne odczucia jakościowe. Najlepiej wychodził i wychodzi Samsung, który łapie mi najczęściej LTE i w ogóle zasięg. Nie mogę tego samego powiedzieć o T-Mobile, gdyż ten sam Samsung używany przez mojego ojca u mnie w domu potrafił gubić zasięg, gdy na karcie sim Play'a go miał(nawet przy korzystaniu z satelity T-Mobile'a). Ja osobiście wybieram Play, teraz przedłużyłem umowę, gdzie mam za 45 zł nielimitowane SMSy/rozmowy i internet(chodź wiadomo że to jest 10gb LTE +nielimitowany na zwolnionej prędkości). Postaram się skonfrontować to potem na Xiaomi, czy też będzie wszystko ładnie działało. A i zapomniałbym, problemy z T-Mobile na Samsungu po wymianie na iPhone'a(4S i 7) zniknęły, a nawet odczuwalne jest lepsze działanie sieci komórkowej.

EDIT//
Na XIAOMI Mi6 wszystko śmiga pięknie, oczywiście ze względu na to że mieszkam w rejonie polski, gdzie satelity nie łapią pewnych miejsc to wciąż w mieście mam cały czas LTE a nawet LTE+. Oczywiście dalej korzystam z roamingu krajowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus na abonament. 50zl miesięcznie (w pakiecie że Smart-Dom 25) nielimitowane rozmowy, sms'y, 5gb neta + 2,6 w roamingu i 120 min w UE.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi