Skocz do zawartości
Grzan3k

Propozycje zmian

Rekomendowane odpowiedzi

Wspólnie z Pyrsonem doszliśmy do takiego czegoś: rozbudować funkcje życiowe graczy o jeszcze jedną. Mamy teraz zmęczenie i zdrowie, przy czym zdrowie możemy poprawić jedząc a zmęczenie wypiciem kawy lub odpoczynkiem ewentualnie skorzystać z hotelu. Proponujemy zmienić to na zmęczenie, głód i zdrowie. Zmęczenie jak obecnie zbijamy kawą lub odpoczynkiem, głód odwiedzając knajpki, budki z jedzeniem lub automaty, natomiast zdrowie mogłoby być poprawiane tylko i wyłącznie poprzez usługi pogotowia lub odwiedziny w szpitalu, przy czym te drugie płatne tak jak tańsza usługa pogotowia czyli 100$. Obniżanie poziomu zdrowia byłoby zależne od poziomu zmęczenia i głodu- im bardziej gracz zmęczony lub ( i) głodny, tym poziom zdrowia szybciej spada, a przy uzupełnionych tych dwóch czynnikach na maksa, zdrowie spadałoby proporcjonalnie do zmęczenia. Rozwiązanie to pozwoliłoby urealnić nieco rozgrywkę, o ile wprowadzenie go nie byłoby zbyt kłopotliwe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Thor, ja bym akurat dodał że gdy jest postać nakarmiona i wyspana to hp by się trochę regenerowalo ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Parkingi, stworzenie, strefy "friz" czy jak to można nazwać,tak jak pod domkami. 
Parkingi na PTS są bezużyteczne, zostawiasz zestaw wracasz, i masz wraka, jaki to ma sens?

@Edit: A sorki, przeglądałem różne tematy, i w złym napisałem ;v

Edytowane przez Jaluassai
Przez Fabio,

A jaki to ma związek z frakcjami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję dodać do frakcji coś takiego jak wypłaty proporcjonalne do wyrobionych minut, jednakże wg poniższych zasad.
Jak wiemy praca we frakcji jest swego rodzaju odpoczynkiem. Nie mówię, że pracownicy frakcji mają za darmo dostawać wypłaty, bo nie o to chodzi. Mam na myśli przedstawione powyżej rozwiązanie, które polegałoby na tym, że dany pracownik frakcji może raz w miesiącu/raz na tydzień tak żeby nie miało to miejsca np dwa tygodnie pod rząd (jak sobie to tam zmodyfikujecie jeśli propozycja się spodoba) może wyrobić np 100 min i od tego zostanie proporcjonalnie nadana wypłata. Ma to na celu dane możliwości otrzymania wypłaty dla kogoś kto np w danym tygodniu znalazłby godzinkę czy dwie na grę, bo ma inne rzeczy do zrobienia, które uniemożliwiają wyrobienie pełnej normy. Przyznam też, że dobrym rozwiązaniem było całkiem niedawno zniesione to, że była możliwość wyrobienia połowy normy za połowę wypłaty.

Mam nadzieję, że dobrze to wszystko przekazałem oraz, że moja propozycja zostanie dobrze zinterpretowana. W razie jakiś uwag proszę o odpowiedni komentarz.

@edit
Przyszła mi do głowy jeszcze jedna sytuacja, która obrazuje to, że moja propozycja nawet ma sens :E w przypadku gdy w firmie ktoś nie wyrobi normy, to nie ma wypłaty w postaci 0$ tylko od tego co wyrobił dostaje odpowiednie wynagrodzenie. Kolejnym przykładem jest to, że jak ktoś we frakcji pograł w jakiś dzień tygodnia np 100 min, a później już aż do wypłaty nie grał w ogóle i wziął urlop lub nie, to już nie jest istotne to podczas rozliczenia wypłata takiego gracza wynosi równe 0$.

@edit

W sumie najważniejsza rzecz, której nie napisałem wyżej, która nie skreśli tej propozycji w przedbiegach. Ta tzw. " wypłata proporcjonalna " nie byłaby uwzględniania w przypadku gdy ktoś wyrobi normę powyżej 5. godzin, aby nie było sytuacji, że ktoś nabije sobie 20./30. godzin i dostanie z tego proporcjonalnie wypłatę. Powyżej 5. godzin wypłata tak jak jest obecnie czyli podstawa + premia (lub sumujące się premie).

Edytowane przez Ronnieu
Przez Karot,

Pomyślę i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dotyczy frakcji, więc tu. Kryzys szaleje, ceny paliw z kosmosu. Moją propozycją jest jakiś rabacik skromny dla frakcji. Nie mówię tu o zejściu z ceny jak dla Petrol, ale troszkę taniej by się przydało. Bo wylądowałem ostatnio zatankować śmigłowiec i mało mi serce nie stanęło, przeszło 6$ za litr. Frakcje pracują na rzecz graczy i nie zawsze w natłoku wezwań jest czas, żeby jechać do najtańszej stacji. (Śmigłowce to już w ogóle wyboru zbyt dużego nie mają ;))

Edit 1: Nie zaobserwowałem tego, a i moje źródła twierdzą że nie ma zwrotów :)

Edytowane przez ZiooMaaL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Propozycja głównie dla PD (ale może sprawdzi się też dla innych).

Nakładka na mapę, dająca dodatkowe markery/podpisy dla baz i filii firm.
Coraz bardziej wszystko się rozrasta, a nie zawsze idzie spamiętać wszystkie lokalizacje.

Przez Karot,

Odpada. CO innego jakby firmy były na stałe na serwerze. Jeżeli szef pomocy drogowej chcę to może dodać mapkę do poradnika i ja aktualizować w własnym zakresie. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, że była ta propozycja, jeśli tak to proszę usunąć ten post. Mianowicie o policję chodzi. Wszyscy bardzo dobrze wiemy o nowych graczach, którzy przyjdą, zaczną odwalac, uciekać i mandat wychodzi kosmiczny, a tu się okazuje, że tylko upomnienie. Moja propozycja jest następująca. Dać takim graczom upomnienie, ale żeby mieli świadomość, że nie są bezkarni, to wsadzić ich do więzienia (takie jakie wykaże mandat przykładowo te 15 czy tam 20 minut) i dopiero później karać mandatami normalnymi. 

Przez Karot,

To jest gra, mamy czerpać z niej przyjemność, a w przypadku takiego nowego gracza, jeżeli dostanie więzienie to raczej już nie pojawi się na serwerze, a nie o to chodzi. Mam w głowie pewen plan, ale to muszę uzgodnić z aktualnym szefem policji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Juz chyba była taka propozycja, ale zmian nadal nie widać to zaproponuje jeszcze raz, chodzi o upomnienie dla graczy np do 100 score żeby się przedawnialo po miesiącu lub dwóch miesiącach, bo wchodzi taki gracz na serwer miał upomnienie rok temu i za wykroczenie idzie do więzienia, wychodzi z serwera i już nie wraca :p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, kubusplay napisał:

Juz chyba była taka propozycja, ale zmian nadal nie widać to zaproponuje jeszcze raz, chodzi o upomnienie dla graczy np do 100 score żeby się przedawnialo po miesiącu lub dwóch miesiącach, bo wchodzi taki gracz na serwer miał upomnienie rok temu i za wykroczenie idzie do więzienia, wychodzi z serwera i już nie wraca :p

Upomnienia mógłyby się przedawniać każdemu, wtedy Ci co popełniają mało wykroczeń byliby za to "nagradzani". Tak jak napisałeś - po miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję ujednolicić system urlopów we frakcjach. Skoro mamy takie same lub zbliżone normy i wynagrodzenia, powinniśmy mieć również takie same możliwości odnośnie odpoczynku od pracy. Wydaje mi się, że czas 10 dni w miesiącu jest optymalnie najlepszym rozwiązaniem lub, jeśli już ktoś uważa, że za mało, dostosować urlopy do zajmowanego stanowiska.

Przez Karot,

Już Pyrson, podał mi podpowiedź co do urlopów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, MjolnirThor napisał:

Proponuję ujednolicić system urlopów we frakcjach. Skoro mamy takie same lub zbliżone normy i wynagrodzenia, powinniśmy mieć również takie same możliwości odnośnie odpoczynku od pracy. Wydaje mi się, że czas 10 dni w miesiącu jest optymalnie najlepszym rozwiązaniem lub, jeśli już ktoś uważa, że za mało, dostosować urlopy do zajmowanego stanowiska.

Bo siedzimy razem, to i razem, po odpowiednio długich dyskusjach, podsuwamy jakieś-tam propozycje.

Oczywiście nie to co powinienem nacisnąłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#Pogotowie

Proponuję wprowadzić darmową usługę w postaci leczenia dla pracowników Policji.

Przez Lipazy,

Dopiero teraz zauważyłem, że pisałeś. Pomyślę nad tym ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy było ale zapodam propozycję jako iż w prawdziwym życiu idziemy do więzienia to możemy wyjść z niego za odpowiednią kaucje czy na PTS będzie kiedyś taka możliwość by nie iść do więzienia za odpowiednią kaucję? :grin3:

@edit mały błąd

Edytowane przez GerinnMorg
Przez Lipazy,

Raczej nie będzie takiej możliwości

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Firmy mają swoje filie, to może dodać możliwość freezowania pojazdów frakcyjnych w należytych miejscach. Policji na posterunkach, pogotowia szpitalach. :)

Przez Lipazy,

Pomyślimy, w sumie głupie to to nie jest. W końcu żeś Liq coś mundrego powiedział :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuje wprowadzić helki dla Pomocy Drogowej. Ułątwiłoby to i przyspieszyłoby docieranie do napraw, wraków itp.

Przez Lipazy,

Nie.

Przez MjolnirThor,

Dziwne- w zwolnieniach piszecie o nudzie panującej w PD, a nagle potrzebujecie helek do obsługi wezwań. Troszkę logiki by nie zaszkodziło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krótko i na temat: wprowadzenie 4h normy na stałe. 

Przez MjolnirThor,

Norma 300 minut była standardem, jej obniżenia miało mieć charakter czasowy, ale gdyby miało być na stałe, to czy za tym nie powinna iść obniżka pensji również? Oczywiście to decyzja całego pionu Administracji a w szczególności działu Ministerstwa Frakcji, ale warto spojrzeć na to także z tej strony.

Przez Lipazy,

Pomyślę nad tym, ale niczego nie obiecuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z uwagi na rok szkolny propozycja może być ciekawa:
Proponuje, aby gracze frakcyjni mieli możliwość gry na 2giej postaci na zielony do np: godziny 11, ale tylko w przypadku:
* Na serwerze jest, np: poniżej 5 graczy (w tym nie wliczamy tych frakcyjnych) 
* Na serwerze jest mało graczy, a liczba na serwerze jest kilku pracowników danej frakcji - przykład 3 :D.
* Pracownik frakcji ma już zrobiona normę.
Można to trochę bardziej doprecyzować jak już będzie uważać pomysł za dobry :D.  
Wiadomo jak teraz wygląda sytuacja do tej godziny 12 liczba osób na serwerze to maksymalnie 5/6 graczy :D. Chyba, że jakiś Nap nie pójdzie, bo chory lub ni ma zajęć jakiś ostatnich :E 

Przez MjolnirThor,

Ciekawa propozycja, ale co z graczami, którzy już obowiązek szkolny mają za sobą i podjęli pracę zarobkową? Wszak oni nie będą mogli skorzystać z tego udogodnienia, bo w tych godzinach są w pracy. Może lepszym rozwiązaniem byłaby możliwość zastosowania " dyspensy frakcyjnej" w dni wolne zarówno od nauki w szkole jak i pracy, czyli w soboty i w niedziele? Proszę przeczytać regulamin Pomocy Drogowej- tam jest punkt dotyczący tego zagadnienia. Co prawda tylko w niedzielę, ale do przedyskutowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tam Ronnieu pisał o normie. Ja bym miał inne rozwiązanie. Wprowadzić % wypłaty. To znaczy: norma zostaje te 300 minut, a jeśli ktoś nie wyrobi tych minut to dostaje procent z wypłaty. Wiem dodatkowa robota dla szefów, jednak moim zdaniem nie jest to nie do zrobienia. Oczywiście jakieś minimum można ustalić żeby za 10 minut nie dawać śmiesznej wypłaty. Ewentualnie można ustawić stawkę na przykład za 10 minut, czy inny przedział czasowy również z dolną granicą oraz górną granicą wypłaty. W tym wypadku to mogą być stawki zgodnie ze stopniem/pozycja czy jak to się zwie ;) Albo coś w ten deser. Bo w tym momencie jest taka sytuacja, że nie wypełnienie normy skutkuje brakiem wypłaty, więc nawet jak braknie 0,5h to przez 4,5h pracuje się jako wolontariusz w sumie ;) Oczywiście propozycja do przedyskutowania,  najlepiej z szefami frakcji. 

Przez Lipazy,

Chłopie, przecież taka zasada funkcjonuje od conajmniej dwóch miesięcy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi