Skocz do zawartości
CaverN

Propozycje zmian firmowych

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wszyscy dobrze wiemy, firmy na pewnym poziomie mogą zaopatrzyć swoją bazę w stację paliw. Moim (nie do końca moim) pomysłem jest, wprowadzenie opłaty za uzupełnienie stacji przez Petrol. Wspomogło by to nieco budżet firmy Petrol,a z drugiej strony, wprowadziłoby pewnego rodzaju opłaty za korzystanie z własnej stacji paliw. Co więcej, taki krok, spowodowałby, że stacja paliw stałaby się niejako prestiżem i możliwością na którą, mogłyby sobie pozwolić tylko najlepiej prosperujące firmy.

Czy funkcja ta działaby na takiej samej zasadzie jak wzywanie pracownika frakcji, czy po prostu na zasadzie wpisania zlecenia na uzupełnienie stacji na forum, to zostawiam już do dalszej dyskusji, po zaakceptowaniu pomysłu przez Ministerstwo (oczywiście cena za taką usługę również pozostaje do ustalenia).

Na koniec dodam, że podczas uzupełniania stacji, pracownicy Petrol, nie otrzymując zlecenia od firmy, omijali by stacje znajdujące się na bazach firmowych.

Pozdrawiam cieplutko.

Przez Tajniak,

Według mnie okej, do przemyślenia. Czekamy na decyzję innych ministrów.

Przez Cudak,

Zostanie wprowadzone na dniach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co więcej można wnieść opłate za litr czy coś i na bazie pracownicy mogli by tankować za darmo płacąc za to firmie Petrol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polniak napisał bardzo dobrą propozycję, dziwie się że nikt tego wcześniej nie napisał, ale jest w tym jedna rzecz która dla mnie jest trochę bez sensu, ale postaram się to wytłumaczyć. Firma xyz zamawia od petroli uzupełnienie firmowej stacji, pracownik petrol przyjmuje zlecenie i jedzie załadować np Ropę na załadunek. Elegancko uzupełnił stację firmy xyz więc jej szef wpłaca pieniądze na konto Petrol, i teraz brakuje mi tu jednego elementu. Gdzieś zgubił się punkt w którym petrol płaci za paliwo które zatankował na stację. Więc do propozycji Polniaka dorzucił bym żeby oni też płacili za paliwo które nam dają. Oczywiście oni płacą np 0,30$ za L  a my 0,70$ czy tam ileś (kwoty brane z czterech liter).

*ehe* dobra propozycja AlameR 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wychodzę z propozycją, żeby dla firm były specjalne PnS również na naczepę, ponieważ wieczorami albo rankami zazwyczaj nie ma PD na serwerze, a PnS dla naczep także by się przydał, np. po wypadku naczepa ma około 75%.

Przez Grzan3k,

Był projekt, zrobione zostały PNSy, ładne graficzki do nich, ale no niestety. Gdzieś to zatrzymało się u Pawła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja propozycja jest taka, żeby znieść całkiem nowo dodane rozporządzenie odnośnie zmian strukturalnych w firmie. Moim zdaniem jeśli szef ma firmę to on decyduje ile ma byc zastępców, pomocników itp. Nie zaprzeczę, że owa zmiana uderzyła w firmę TimberTrades ( i pewnie nie tylko), a narzut z góry nie jest za bardzo przemyślany ze strony administracji.

Ostatnimi czasy było kilka incydentów jeśli chodzi o dostęp panelu firmowego w niepowołane ręce, lecz w moim mniemaniu odpowiedzialność ponosi szef, ponieważ taką osobę wyznaczył do pełnienia funkcji.

Trochę to jest nielogiczne, Wy jako ministrowie firm i tak już macie bardzo dużą kontrolę nad firmami.

Struktury firm zostawcie dla szefów, chodzi tutaj o różnorodność, specyfikę firm i przede wszystkim o konkurencje. Teraz mamy monopol w każdej firmie jeśli chodzi o kadry. Dajcie się wykazać rożnymi rozwiązaniami w strukturach i nie blokujcie tego.

Przez Grzan3k,

Może inaczej. Chodziło bardziej o zredukowanie liczby osób mających dostęp do panelu. Wprowadzenie vice-szefa miało to uregulować i wyznaczyć dwie odpowiedzialne osoby, które miałyby zarządzać firmą. W niektórych firmach więcej osób było w zarządzie niż na stanowisku kierowcy. Zgodzę się, to wasz interes i wy o tym decydujecie, ale to my jesteśmy odpowiedzialni za rozdawanie paneli i wy, jak sobie do zarządu powołacie z 4 osoby, to mamy tym 4 osobom rozdać panel? Jeżeli przeszkadzają wam dwa wyznaczone z góry stanowiska to okej, można to znieść, ale jednym i niepodważalnym warunkiem będzie to, że panel będą mogły mieć tylko trzy osoby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, wychodzę z propozycją dodania specjalizacji albo raczej funkcji doładowywania barów dla jednej z firm. Oczywiście najbardziej nadającą się do tego firmą jest Sprunk Trans Inc. z oczywistych względów. Stacjami zajmuje się Petrol, a bary zostały trochę pominięte więc można zrobić z nich użytek i dodać ciekawy element rozgrywki. Sposób i zasada działania by była podobna jak ta stosowana w przypadku Petrol i stacji, więc myślę że jest to do zrobienia i na pewno by urozmaiciło to rozgrywkę na serwerze. Pozdrawiam ;). 

Przez Lipazy,

Były już takie propozycje w trackerze. Do tego potrzeba skryptera, a jak wiadomo nasz jedyny skrypter nie ma zbytnio czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

#Propozycja

Spotkania Ministerstwo Firm z Szefami/Zarządem. Miałoby to na celu nie tylko poprawę na linii : Administracja - Gracze, ale także mozna porozmawiać wspólnie na tematy związane z Firmami lub zawsze się was coś dopytać. Raz typu w miesiącu ktoś zawsze znajdzie czas :)

Przez Lipazy,

Chętnie weźmiemy udział w takich spotkaniach, na dniach pojawi się ogłoszenie z datą pierwszego z takich wydarzeń. Myślę, że discord będzie odpowiednim miejscem do tego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moją propozycją jest to aby zmienić płacenie za panel na to, że jak jakaś firma się nim faktycznie bawi poprzez rozdawanie 50 razy w ciągu tygodnia na to, że gdy już faktycznie do tego dojdzie wtedy dana firma poniesie karę np. pieniężną ewentualnie degradację o poziom niżej, bo bezsensu, że inne firmy mają płacić za panel gdy nic złego nie zrobiły i nie rozdają go jak zielonoświątkowcy ulotki.

Przez Lipazy,

Wszystkie firmy będą traktowane jednakowo. Panel nie jest zabawką, szef powinien wiedzieć komu daje uprawnienia. Jedynym wyjątkiem od opłaty za zmiany w panelach może być całkowita zmiana zarządu firmy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może zrobić tak.
Podzielić rok na kwartały (oznaczało by to zapewne ruch na rynku pracy co 3 miesiące).Podczas jednego kwartału jedno nadanie i odebranie panelu jest darmowe, kolejne zgodnie z cennikiem.

Lub nie dzielić sztywno na kwartał tj. styczeń-marzec, kwiecień-czerwiec ... tylko raz na 90 dni firma otrzymuje darmową obsługę panelu (nie kumulują się)

Można jeszcze się zastanowić nad cennikiem:
2 nadanie i odebranie panelu podczas kwartału x $

3 nadanie i odberanie panelu podczas kwartału x + x $

4 nadanie .... x+x+x$

Takie dzielenie na kwartały mogłoby być ciekawe pod względem transferów między firmami i frakcjami, byłoby to bardziej przewidywalne niż dziś, kiedy nigdy nie wiemy ile osób odjedzie i przyjdzie do organizacji, można by stosować ciekawe taktyki i mogłoby to otworzyć nowe możliwości.

Edytowane przez Chlebek95
Przez Cudak,

W sumie, pomyślę o tym, brzmi całkiem nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprowokowałem pewną dyskusję na shoutboxie, wielu graczy podzieliło moje poglądy więc postanowiłem je przedstawić tutaj. Jak wiemy firmę można nabyć poprzez 2 sposoby. Sposób numer jeden - otrzymać ją z rąk szefa, który z niej odchodzi. Sposób numer dwa - wygrać przetarg. Aby wprowadzić administrację w mój prosty zamysł przedstawię historyjkę. Maciek gra na PTS'ie, kolegą Maćka jest Franek. Franek jest szefem firmy. Maciek zostaje przyjęty do firmy przez Franka i zostaje od razu powołany do zarządu. Franek po tygodniu stwierdza, że bycie szefem to nie jego bajka więc oddaje firmę w ręce Maćka. Maciek jest teraz szefem. Maciek po miesiącu postanawia wystawić firmę na przetarg. Firma zostaje sprzedana za 5kk. Maciek wyszedł 5kk na czysto, nie zrobił praktycznie nic. Czy to fair? No nie bardzo, a maszyna może kręcić się w nieskończoność. Stąd moja inicjatywa: Szefem firmy powinno móc się zostać WYŁĄCZNIE POPRZEZ PRZETARG. Szefowie firm na pewno doceniliby bardziej swoją własność, kiedy wyłożyliby na to swoje pieniądze, firma byłaby dużo bardziej zadbana. Administracja ostatnio bardzo narzekała na 'szastanie' panelem. Myślę, że to na pewno by złagodziło, jak nie zniwelowało tej sprawy. Firmy nabywaliby tylko gracze z doświadczeniem na serwerze, więc nie byłyby dowodzone przez byle kogo, zarobienie 4-5kk na serwerze nie jest takie proste. Przy okazji zastanówmy się, czemu założenie firmy kosztuje tyle pieniędzy, a z kolei zostanie jej szefem w 90% przypadków jest darmowe? To by było na tyle z prezentacji mojego pomysłu i uargumentowania jego racji wprowadzenia w życie. 

@edit mała literówka

Edytowane przez shot.
Przez Cudak,

Przedyskutowane, doklepane, dziękujemy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka, dziś weszła fajna nowość na PTSiku i wpadłem na jeden pomysł dot. usprawnienia tego systemu.

Jak wiadomo stacje na bazach tankowane są za 50k$ miesięcznie, patrząc na aktualne ceny paliw na stacjach cena paliwa na stacjach firmowych niemalże podwaja się(doliczając do tego jeszcze zwroty za paliwo). Dochodząc do sedna, czy nie byłoby dobrym pomysłem aby stacje firmowe byłyby np. tańsze o 25%? Zwiększyłoby to użyteczność tych stacji, nawet jeśli na serwerze byłaby tańsza stacja.

Dla przykładu Tanker, który ma pojemność 800L, jeśli tankujemy go nawet zakładając że stacja na bazie będzie w cenie 4$ to wydajemy na to 3200$. Lecz wciąż możemy podjechać na stacje tańszą, w przypadku najtańszej w okolicach 3.30$ wydajemy już 2640$. Jakby stacja była tańsza o te 25% w tym przypadku cena wynosiłaby 3$, co zmniejsza cenę pomiędzy najtańszą stacja o 200$, zakładając że firma dziennie tankuje 2-3 razy mnożąc to o 30 dni dostajemy 18k$ dolarów różnicy co już robi całkiem niezłą kwotę, która nie daje jakiejś wielkiej przewagi firmom ze stacją na bazie. :3

Oczywiście jest to luźna propozycja z możliwością jej zmiany, nie chodzi żeby firmy miały łatwiej ale żeby była korzyść ze stacji firmowych skoro już się nimi zajmujemy.

Przez Cudak,

Zostałeś poinformowany, że to nie nasza sprawa. Bardziej do tego przyda się ktoś pokroju Engela lub Grzanka, którzy odpowiadają za te sprawy.

Przez Cudak,

I cym, najniższe możliwe ceny paliw ustawione. Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tam nie rozumiem jednego :huh:. Skoro firma kupuje na swój użytek paliwo od Petrol - to dlaczego na ich prywatnej stacji mają za nie płacić? :Insiakv2:

Edit: @Polniak, o pracowników chodzi ;) 

Przez Polniak,

Paliwo jest wlasnością i dystrybuowane jest przez państwo. Zatem zalewaja oni za darmo tylko "swoje" czyli publiczne stacje. Za tankowanie prywatnych stacji państwo pobiera odpowiednia opłatę.

Przez Polniak,

A w sumie o tym nie pomyślalem :). Według mnie pytanie warte przedyskutowania :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, inspektor napisał:

Ja tam nie rozumiem jednego :huh:. Skoro firma kupuje na swój użytek paliwo od Petrol - to dlaczego na ich prywatnej stacji mają za nie płacić? :Insiakv2:

Dlatego proponowałem już żeby firma płaciła za litry wlane na stacji, a na firmie paliwo dla pracowników jest za darmo :D

Przez Cudak,

Kontrolowanie litrów mogłoby być problematyczne, więc zostały wprowadzone abonamenty oraz niskie ceny - średnia 1,5 $, gdyż ustalenie niższej wiązało się z cenami na minusie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej, mam propozycję, która była już stosowana na SA:MP, nie wiem czy była na MTA, ale zaraz się najwidoczniej przekonam :E. I żeby nie było, nie jest to propozycja stricte związana z firmami, można to też zastosować we frakcjach. Tak czy siak, chodzi o to żeby wprowadzić umowy/kontrakty w firmach (i frakcjach), które polegały by na tym że po prostu przy przyjściu do firmy podpisujemy umowę na powiedzmy dwa tygodnie okresu próbnego, po przejściu okresu próbnego możemy podpisać pełną umowę która mogłaby być na miesiąc, dwa, 6 to już zależy od firmy. I w jaki sposób to ma pomóc? Po pierwsze musielibyśmy się konkretnie zastanowić jaką pracę wybieramy przed podpisaniem kontraktu, teraz piszemy podanie i po 3/4 tygodniach jesteśmy tak na prawdę wolni i możemy się w każdym momencie zwolnić, przy umowach byłoby inaczej, bo na czas umowy jesteśmy związani z danym pracodawcą i odejście wiązałoby się z surową karą, więc przykładowo: Przychodzisz do firmy, podpisujesz kontrakt na miesiąc (powiedzmy, że 4 tygodnie), zbliża się końcówka miesiąca i masz wybór: albo odchodzisz, albo przedłużasz kontrakt i zobowiązujesz się do pozostania w firmie przez kolejny miesiąc/dwa/więcej. Ustabilizowało by to według mnie trochę sytuację w firmach i dodało choć troszkę realizmu. Jest już trochę późno w nocy więc jestem zmęczony, ale mam nadzieję, że to co napisałem ma jakiś sens i każdy zrozumiał o co mi chodzi. Pozdrówki :E.

Przez MjolnirThor,

O ile dobrze pamiętam coś takiego było w jednej z firm u nas na serwerze. Myślę, ze jest to propozycja, nad którą warto się pochylić.

Przez Cudak,

Owszem, jak już napisał Thor - jedna firma tak miała, a może nawet i więcej. Na ten moment kwestią szefostwa jest nadawanie kar, być może część dla firm jest bardziej zasłużona, inni mniej, ale i też terminy kontraktów mogłyby na to rzucić inną perspektywę. Z tego, co pamiętam, to na SAMP był to obowiązek, dlatego też przemyślimy to z Busterem i damy Wam znać

Przez Buster,

Mi osobiście podoba się propozycja, na SAMPie działało to bardzo dobrze, więc myślę, że i u Nas byłoby podobnie, przedyskutujemy tą opcję z Cudakiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy istnieje szansa obniżenia nieco podatków firmowych (od poziomu firmy) zamiast co 30k na 20k
w skrócie: Mamy koniec wakacji i kryzys, zarabiamy ~33% mniej, a aktywność napów zmaleje.

Spoiler

Przed:

Spoiler

1 Poziom: 30k
2 Poziom: 60k
3 Poziom: 90k
4 Poziom: 120k
5 Poziom: 150k
6 Poziom: 180k
7 Poziom: 210k
8-10 Poziom: 250k

Po:

Spoiler

1 Poziom: 20k
2 Poziom: 40k
3 Poziom: 60k
4 Poziom: 80k
5 Poziom: 100k
6 Poziom: 120k
7 Poziom: 140k
8 Poziom: 160k
9 Poziom: 180k
10 Poziom: 200k

Przez Cudak,

Przemyślimy to, gdyż jest to możliwe, jednak nie wiem, czy konieczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja propozycja:
Delikatnie poprawić pkt, który mówi o zwolnieniu bez kary score (dla tych do 300 score).
W przypadku, kiedy trafimy na odwalacza - proponuje zabrać mu 100% jego score.

Przez MjolnirThor,

Nie moja działka, ale coś napiszę. Punkt, o którym wspominasz mówi o odejściu z firmy, tzn.: gracz posiadający poniżej 300 score może SAM odejść z firmy bez kary score w dowolnym momencie. Natomiast zwolnienie dyscyplinarne raczej takim odejściem nie jest, więc kara score powinna być naliczona bez względu na score posiadane przez zwalnianego.

Przez Cudak,

Myślałem, że kara dyscyplinarna to rzecz oczywista, ale w takim razie wprowadzimy tę poprawkę

Przez Buster,

Dla mnie to akurat rzecz jasna, odwalacz, czyli osoba, która działa na niekorzyść firmy, co jest jednoznaczne dla mnie ze zwolnieniem dyscyplinarnym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję dodać to, że jeżeli ktoś wyłapie mandat (nie licząc 110% i przemytów) to wtedy firma dostaje ten mandat a co firma zrobi to już zależnie. Myślę, że jeżeli kogoś się bierze do firmy to nie po to żeby odwalał a po to żeby się bawił no ewentualnie zarobił sobie na skromny domek i sabre.

EDIT: Jeżeli to by weszło to wtedy cennik kar firmowych powinien ulec lekko zmianie.

Edytowane przez Cropek
Przez Cudak,

Wydaje mi się, że ten przepis może być trochę bez sensu, bo każdy z nas popełnia swoje wykroczenia drogowe. W rzeczywistości za mandaty też płacimy z własnej kieszeni. Problem tkwi w zachowaniu, bo można śmieszkować i sobie uciekać, a potem łagodnie przyjąć karę, ale i są właśnie charaktery, które nie potrafią sobie poradzić z presją i wtedy właśnie dochodzi do sytuacji np. z ASL

Przez Buster,

No ale prędkość, skróty? Nie jest to zawsze oznaką odwalania, każdemu mogą przytrafić się takowe wykroczenia, chwila nieuwagi nawet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem Cropek napisał dobrą propozycję, ale niech tyczy się to na przykład tylko prędkości, skrótów i dajmy na to jazdy pod prąd, a nie ucieczek, niewykonywania poleceń, utrudniania itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam pewną propozycję.

Jak dobrze wiemy tanie stacje na firmach i rata od nich była trafieniem w środek tarczy i jest super, do czasu...

Jest pewien problem, a więc stacje na terenach szczególnie baz dużych firm przemieszczających się zestawami są pod dużym natężeniem i są "wysysane" w ciągu godziny, dwóch no może trzech. Dzisiaj Petrol chyba 4 razy tankował stację Zoomie i po raz kolejny musimy ich prosić by nam ją uzupełnili, jest to męczące ponieważ limit 4000 dm3 na stację firmową która posiada ponad 20 pracowników to jest kategorycznie za mało, dlatego wpadłem na propozycję która pozwoliła by zapobiec temu problemowi, co prawda kosmetycznemu problemowi, ale cały czas problemowi.

A więc zmiana limitu stacji paliw na terenach firm do 10000-20000 dm3, oszczędziło by to sytuacji takich jak przedstawiona wyżej, ułatwiła by normę Petrolom oraz uprzyjemniła rozgrywkę innym potrzebującym paliwa firmom. 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fajną propozycję dał Hubeert, ale ja bym jeszcze do tego dołożył szybsze tankowanie stacji firmowych dla Petrolu, bo tankowanie takiej stacji do pełna przy 20000 dm3 to by był dramat i pewnie nikomu by się nie chciało tego robić. 

Przez Karot,

od zera do 20k przy 60 fps'ach to jakieś max. 10 minut, więc i tak pracownik wychodzi na plus :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A minimalizując grę zyskujesz kolejne cenne dziesiątki sekund ;) No przynajmniej u mnie to tak działa :E A ogólnie lepiej moim zdaniem tankować 20k dm3 raz a porządnie niż dolewać po 500 dm3 co każdą stację co by "ino norma było".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja propozycja jest taka, żeby znowu szef firmy mógł być dobroczyńcą i zarabiał na nią, jeśli chce.

Edytowane przez Matize

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Matize napisał:

Moja propozycja jest taka, żeby znowu szef firmy mógł być dobroczyńcą i zarabiał na nią, jeśli chce.

Popieram - wakacje się skończyły, mniej ludzi lub mają ograniczony czas a co za tym idzie praktycznie wszędzie są otwarte nabory (tak, zdaję sobie sprawę iż jakiś malkontent napisze "to po co wam te gwiazdki" lub coś w podobnym tonie) oraz wrócił podatek firmowy. Szef i jego świta też ludzie (gracze) więc przywrócenie przywileju pracy ''pro bono'' na swoją firmę nie jest złym pomysłem. Jeżeli nie na stałe, to okresowo, jak np. wakacyjne zniesienie podatku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi