Skocz do zawartości
[SiKr]CaverN

Propozycje zmian firmowych

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w nazwie tematu, skoro powstał temat we frakcjach, to pomyślałem że założę taki temat w firmach i pragnę Was wysłuchać odnośnie propozycji, zmian i postaram się jakoś zadziałać. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana systemu podatkowego w taki sposób, żeby nie była to liczba stała, tylko była zależna od pewnych założeń. Oczywiście ustalonych w jakiś sensowny sposób.

Jakieś "wydarzenia" dla firm, zlecenia zleceniami, ale tak jak u nas w Petrolu raz na jakiś czas trafi się restart serwera, to jest fajna odskocznia wręcz zmuszająca nas do tankowania stacji. Tu kwestia polemizacji, co byłoby taką odskocznią dla innych firm jeżeli wpadnie mi jakiś pomysł to zedytuje post lub napiszę.

EDIT///
Tak jak napisałem na shoutboxie, naprostowaniem kwestii podatku byłaby zmiana w systemie wypłacania. Pracownik dostaje wypłatę BRUTTO co powoduje tj. podwójny podatek. Uważam że system podatek procentowy od pojazdu + podatek od zarobków miałby się równać tym co firma otrzymuje z zarobionych pieniędzy, a następnie wypłata w % dla pracownika tj. netto. Bo pracownik wychodzi że pracuje w 100% na rękę, gdy odliczy sobie procent jaki dostaje z zarobionych pieniędzy.

A wzór na podatek od poziomu wtedy składałby się na ilość pracowników + podatek za bazę + udogodnienia(posiadanie filii,stacji i tego typu rzeczy). Tutaj zależność polegałaby na ustalenia procentów dla poszczególnych firm bo jak wiemy różne specjalizacje wiążą się z różnym wynagrodzeniem na tym samym poziomie score. Dla przykładu ja w Petrolu zarabiam o 1/4 więcej na tym samym poziomie score, na którym zarabiałem w np. Sprunkach.

Kwestia do dalszej dyskusji, nie jestem pewien w 100% czy ma to sens ale jestem pewien że wprowadziłoby to balans.

Edytowane przez drftmn
Przez [SiKr]CaverN,

Hm... ten pomysł wcale nie jest zły, postaram się jak najszybciej w tym zaradzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Usunąć zakaz przemytów na bazie.

2.Możliwość brania więcej zleceń niż jedno na tydzień.

3.Może nie związane z samą firmą ale by się przydało poprawić jakiś parametr SC. 

Przez [SiKr]CaverN,

1. Odpada
2. To jest zależne od naszego czasu (mojego i Maćka)- pogadam z Maćkiem i zobaczymy co z tego wyniknie.
3. Jeśli chodzi o to to niezbyt mogę w tym coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@2xUP

Popieram, także jestem za tym, aby podatek od poziomu firmy nie był stały.

Podatek od pracownika jest różny. Im więcej zarobisz kasy pod F4 tym mniejszy %-owo podatek.

Żeby ktoś nie sądził, że pobierane jest ok 13-15%. Nie jednej osobie tłumaczyłem, że tak nie jest. Np. zarobisz 25k$ to podatku jest 27%, co najlepsze - może przekroczyć skalę i może wynosić nawet 102%! Wystarczy wbić pod F4 3899$(ostatnie rozliczenie Zoomie). A takie 15% to jest dopiero przy nabitych 175k :)

Tak jak pisałem w rozmowach ogólnych Zoomie - podałem pomysły np. aby podatek zależał od liczby pracowników aktualnie pracujących, a nie od maksymalnej na poziom.

Przez [SiKr]CaverN,

Podatek od działalności będzie przedyskutowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Propozycja:

Często spotykałem się z problemem w przypadku Nowych Dodanych osób podatek był liczony za całość łącznie z truckerka. Nie raz spotkałem się z czymś takim,że gracz zarobił 20k, a podatek miał 45k.

Proponuje, aby taki Nowo Przyjęty gracz miał przyjęty podatek -3500$ :). Ewentualnie umawiamy się na dany % z jego dochodów np: 25% :)

Edytowane przez IwanRk
Przez [SiKr]CaverN,

Okej, wezmę to pod uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Otwarcie rynku na stałe, niechaj ludzie mają jedno osobowe firmy.

Zmiana systemu podatku od poziomu firmy.

Co do spraw skryptowych nie będę pisał, bo wiemy co i jak jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temat nie służy do dyskusji.

Może by tak lekko zlecenia firmowe "poprawić", tj. dodać coś nowego. Ja swój pomysł na to już kiedyś komuś przedstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli już mowa o podatkach, to może znieść ten chory podatek dla ministerstwa firm? Bo jakby nie patrzeć firmy muszą w ten sposób płacić 2 podatki, a jakby to jakoś wszystko fajnie razem połączyć do kupy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem wam tak, jeżeli system podatkowy i wszystko z nim związane będzie zależne od ręcznego zmienienia, a nie ingerencji w pliki - to bez problemu to zrobię. W ten sposób będzie można wytworzyć nowy i sprawniejszy system podatkowy.

Przez mimosik,

Podatek pobierany w sobotę, czyli ten automatyczny odbywa się za pomocą jakiegoś skryptu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrą zmiana była by kontrola przestrzegania regulaminu firm. Jedna z firm zrobiła szemrany interes.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A więc tak, zrobię krótkie podsumowanie tego co udało nam się zaplanować.

1. Jeśli chodzi o ten nieszczęsny podatek. Tutaj będzie najwięcej roboty, bo dochodzi do tego napisanie od podstaw nowego skryptu podatkowego. Będzie on w pełni zoptymalizowany i postaramy się, by uwzględniał każdy aspekt. Jak wiecie trudno jest wymyślić coś, co będzie odpowiadało za wszystko, ale postaramy się zrobić tak, by miało to ręce i nogi. Przedyskutowaliśmy wasze propozycje i niektóre okazały się być trafne, co do nowego systemu.

2. Uwolnienie rynku. Cavern napisał odpowiedni post w tym temacie -> Uwolnienie rynku. Zatem działajcie.

3. Zostanie stworzony nowy temat odnośnie wyceniania bazy i obiektów znajdujących się na nim. By wszystko było w jednym, zaoszczędzicie dzięki temu szukania.

4. Zostaną dodane "ekstra" zlecenia, dopowiem tylko, że będą to zlecenia stricte dla firm, które wykazują największe zaangażowanie. Natomiast do obecnych zleceń zostaną dodane lekkie urozmaicenia i modyfikacje.

5. Pomysł na "Złotą gwiazdę", o tym w innym temacie. Napomknę, że ową gwiazdę otrzyma firma, która spełni wyznaczone przez nas wymagania. Gwiazda przyniesie bardzo dużo korzyści dla firmy, między innymi oznaczy daną firmę jako najlepszą ze wszystkich. Będzie o co walczyć.

Z tego co widzę, wszystko opierało się o ten podatek. Także to będzie nasz główny cel.

Zatem zamykam ten temat i działamy z resztą ekipy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój pomysł polega na tym, aby dodać do firmy Petrol pachołki (id 1238)  bądź te płotki biało czerwone (id 3091). Potrzebne by były one wtedy, gdy Petrolowcy uzupełniali by stacje paliw, wtedy stacja przez te itemy byłaby zabezpieczona i nie można by było wjechać i tankować. Z tego co zauważyłem, to nowi gracze często wjeżdżają na stacje, bo po prostu nie wiedzą, że nie można.

Przez Fabio,

To dział związany z propozycjami dla frakcji, a nie firm. Przeniosłem to do odpowiedniego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie może jakiś event (chociaż nie wiem czy to bardziej do ministerstwa eventow by się nie nadawało), który będzie taka "walka" pomiędzy firmami, coś jak na 6-lecie serwera?

Przez Tajniak,

To bardziej do ziomeczków od eventów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy możemy się spodziewać otwarcia rynku?

Przez Tajniak,

Sam nie wiem. Rynek jest ciągle badany. Jak uznamy, że czegoś potrzeba - rynek zostanie otwarty. W momencie pisania tej notatki jest zapotrzebowanie na pracowników, więc nie potrzeba (póki co) dodatkowych miejsc pracy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nagroda: Możliwość zakupu firmowej limuzyny

Limuzyna- pojazd ekskluzywny, można go otrzymać po wygranej licytacji. Na jakiej zasadzie będzie sprzedawany ten pojazd? Cena 800k?

To za niedługo będzie można kupić dla firmy bulleta, elegy lub innego jestera. Czy to nie lekka przesada?

Moja propozycja jest taka by wycofać tą "nagrodę".

@Grzan3k, skoro już mają być te limuzyny, co dla mnie jest bez sensu, to niech one będą kosztować wiele. Chcesz mieć w firmie ekskluzywne auto to zapłać za nie. Niech to auto będzie dla firm które będzie na nie stać.

Edytowane przez NexuS
Przez Tajniak,

Nagroda nie zostanie wycofana. Cena jest tajemnicą dla osób zewnętrznych.

Przez Grzan3k,

Aktualna cena Limuzyny dla firm, przekracza ich obecny budżet. Powiedziałbym nawet, że ich ŁĄCZNY obecny budżet (oprócz ML), bo Ci już 4 krotnie przegonili każdą firmę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli na 9 i 10 poziomie będzie większy podatek to proponuje zmienić ilość pracowników. W końcu ktoś musi zarobić na niego. Moja propozycja jest taka

9 gwiazdka - możliwość zatrudnienia 23 pracowników

10 gwiazdka - możliwość zatrudnienia 25 pracowników oraz 3 dobroczyńców

Przez Tajniak,

Podatek na tych poziomach będzie taki sam jak na 8 poziomie. 20 pracowników to już jest dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam- ja natomiast w takim układzie proponowałbym pozostawienie podatku na poziomie 8*. O pracowników teraz ciężko, więc w sumie " koszty" firmy powinny pozostać na niezmienionym poziomie, chyba że zostaną podniesione stawki za towary ze specjalizacji dla firm, które podskoczą wyżej. 3 dobroczyńca brzmi sensownie, ewentualnie możliwość przejścia na to stanowisko także Zarządu z Szefem włącznie.

Przez Tajniak,

Co do trzeciego dobroczyńcy - przedyskutujemy temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodać ilość ukończonych zleceń do wymogu awansu firmy. Np. awans z 1 na drugi 10 zlecen, itd. 

Przez Tajniak,

Dobra propozycja, pomyślimy nad tym :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moze to nie propozycja ale dodac do poziomow firm ChemiSped xD

Przez Tajniak,

Gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem gdzie ta propozycje napsiac wiec pisze tu poniewaz dotyczy po czesci firme oraz infrastrukture.

Moim pomyslem jest dodania na drodze (w poblizu firmy) znak drogowy z logiem firmy lub nazwa i strzalka wskazujaca wjazd do firmy, napewno urozmaicilo by to troszeczke wjazdy do firm:D

W dziale Ministerstwa infrastruktury nie ma tematu z propozycjami dlatego pisze to tutaj.

Jesli za bardzo wylecialem poza granice fantazjii to wystarczy napisac ;)

Przez Tajniak,

To raczej infrastruktura. Pisz do Fabia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję zrobić ankietę w której zagłosujemy, możliwość taką żeby szef lub vice-szef mógł być dobroczyńcą. 

@Grzan3k Jak wybijemy 9 poziom, wystarczy nam 3 dobroczyńców ale żeby też Maniak lub ja mógł być nim. A co do połowy składu w zarządzie to się nie zgodzę z tym, przecież nic o takim czyś nie wspominaliśmy więc czemu tak sądzisz? Trochę dziwnie jest to że są jakieś tygodnie dla firmy po 30% a szef lub vice szef nie może wspomóc firmy i pójść na dobroczyńcę. 

Edytowane przez Matize
Przez Tajniak,

Na obecną chwilę są ważniejsze tematy.

Przez Grzan3k,

Na razie nie ma takiej możliwości. Wy to byście najchętniej chcieli mieć połowę składu w zarządzie i drugą połowę w dobroczyńcach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję dodać towary specjalne dla firm z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy to już gdzieś było poruszane, jeśli tak proszę o usunięcie.

Kompletną paranoją dla mnie jest to, że pojawiają się zapiski w firmach typu: "Jak mi się zachce to pracujemy za 30% wypłaty". Jest możliwość posiadania rangi "dobroczyńca", więc nie rozumiem, dlaczego pojawia się możliwość takiego zaniżania stawek. Tak naprawdę teraz w firmie wszyscy pracownicy mogą być "dobroczyńcami", jednakże mają o 3, 4% wyższe wynagrodzenie od w/w rangi. Nie chcę na nikogo donosić, bo nie o to chodzi, ale zapisy typu:

"W pierwszym tygodniu każdego miesiąca pracujemy za 35%." to jakieś nieporozumienie. Fakt, faktem jest zapis:

2. Decyzja odnośnie wysokości podstawowych stawek wynagrodzeń w firmach należy do szefa. Jednakże nie może być niższa niż 25%, każde następne muszą rosnąć wraz z kolejnymi szczeblami kariery. Największa stawka przysługuje tym samym wyłącznie szefowi.

Jeśli firma musi się ratować takimi rozwiązaniami to moim zdaniem zarząd nie potrafi robić tego co powinien i taka firma nie powinna istnieć. Mam nadzieję, że wkrótce w tej sprawie zostaną poczynione odpowiednie kroki i zostanie ona rozwiązana na korzyść pracowników.

Dziękuję za uwagę, tak jak wspomniałem, jeśli temat został już poruszony, to proszę o usunięciu postu.

Przez Grzan3k,

W sumie to masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję usunąć Express TAXI z tematu "Poziomy firm" :)

Express TAXI 14651961475_bdc39fbfdd_o.png14651961475_bdc39fbfdd_o.png14651961475_bdc39fbfdd_o.png
Edytowane przez CaverN
Przez Tajniak,

i cyk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi