Skocz do zawartości
karolokupski

[MTA]Wydarzenia "losowe"

Rekomendowane odpowiedzi

Firma ochroniarska jak widać jest bardzo zainteresowana ochroną banków. Może mają jakieś wpływy w takich działaniach(z pewnością kuszący jest fakt sporej gotówki jak przystało na banki)? Sam napad na 100% musiał być dobrze zaplanowany, a informacje o przerwach ochroniarzy wykryte, tu też zadziwia fakt że wraz z napadem rabusiów, którzy poruszali się motocyklami pojawił się szary Premier. Stąd moje pytanie, czy jakiś świadek zauważył jego rejestracje, gdyż jeśli były to rejestracje firmy ochroniarskiej moglibyśmy być pewni, że są świadomi możliwych napadów, a nawet czekają na działania ze strony rabusiów. Dodatkowo pojawienie się ich na lotnisku oraz wzmożony ruch samolotów może sugerować ewentualny transport(czegoś) pomiędzy stanem San Andreas i Europą. 

Gdyby można było uzyskać więcej informacji o poszukiwanym z pewnością ułatwiłoby to działania, lecz zauważyłem pewną nieścisłość. Firma ochroniarska, która jest bardziej "prywatnym wojskiem", do tego osoba poszukiwana, o której nie ma większych danych może znaczyć że poszukiwany może być kimś ważnym zarówno dla firmy jak i gangu. Czy jest szansa że poszukiwany mógł być "tajnym agentem" lub kimś działającym w pewnym sensie pod przykrywką - praca na stacji, obiektywnie przeciętny majątek patrząc na dane. Nie wygląda to na opis osoby, która miałaby zostać porwana, jej ciało do tej pory nie zostało znalezione, a po której zaczęły się dziać takie rzeczy jak napady, czy pojawienie się dziwnej firmy ochroniarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1. Jak widać po zdjęciach wyżej żółty Yosemite to ten sam co był wcześniej widziany pod domem zaginionego, a następnie w lesie. Czy to oznacza, że policja jakimś cudem oddala samochód właścicielowi? Jeżeli tak to czy go przesłuchali?

2. Czy zostanie przeszukany budynek przy którym aktualnie stoją motory i Yosemite? 

3. Jak widać stoi tam też niebieski Wayfayer ( nie wiem czy dobrze pisze XD ), który wcześniej stał pod bankiem i jego właściciel twierdził, że nie ma nic z tym wspólnego, a teraz nagle zostaje znaleziony obok motocykli... Może powinien zostać wezwany na komendę i ponownie przesłuchany?

4. Zaginiony mężczyzna zaginął w okolicach tamy. Jak widzimy na tych zdjęciach [ spojler niżej ] ochrona pilnowała budynku w środku tamy ( nie wiem czy oni pilnowali czy tam wchodzili xD ). Może budynek powinien zostać przeszukany?

Spoiler

xv27trF.jpg

c4FHMec.jpg

5. Ostatnie moje takie dziwne spostrzeżenie. Firma Ochroniarska ma swoją siedzibę w Moskwie czy Rosji... Dziwnym trafem właściciel tartaku obok którego toczyło się wcześniej śledztwo również jest Rosjaninem ["Właścicielem tartaku jest Rosjanin Dima Leskov". Czy ma to jakiś związek ze sobą?    Dodatkowo najprawdopodobniej jeden z pracowników tartaku był widziany na tamie [ spojler ]... Coś tu nie gra.

Spoiler

pIPOMn9.jpg

6. Wracając jeszcze do poprzedniej części. Według zeznań z doków wypłynęła łódź. Czy świadkowie mogą powiedzieć coś więcej o jej "wyglądzie"? Czy jest prawdopodobieństwo, że to ta samą łódź, która była widziana w Bayside, a następnie przy brzegu obok Angel Pine? Może jednak to jeden z trzech kutrów, które przewoziły broń? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@drftmn Podoba mi się twój tok myślenia. Co do pytań - świadkom zostały pokazane zdjęcia Premiera znalezionego w BS oraz jego "załogi". Zdania są jednoznaczne - chociaż nikt nie był w stanie przypomnieć sobie rejestracji, to potwierdzają że to są mężczyźni którzy tego dnia pojawili się pod bankiem, aczkolwiek jednego z nich brakuje. Do tej pory śledztwo wykazało że tam gdzie jest Premier, tam jest tylko trzech ochroniarzy. Nie wiadomo gdzie jest ten czwarty. Może został ranny. A może znajduje się w innym miejscu.

Wygląda na to że ochroniarze przywieźli swój sprzęt z Europy. Po przebadaniu ich "obozu" na lotnisku LS można dojść do wniosku że wykorzystują samolot Andromeda jako mobilne centrum dowodzenia. Swoją drogą warto dodać że mimo iż nikt z ochroniarzy nie był zbytnio rozmowny, ich "dowódca" wydawał się być bardzo przyjazny. Nie przedstawił się, ale pozwolił na swobodne poruszanie się po ich obozie. Wartym uwagi jest również jego rosyjski akcent.

Nie jest wykluczone że istnieje jakaś informacja o poszukiwanym o której jeszcze nie wiemy. 

@Kapi0988

1. Po odnalezieniu i przebadaniu Yosemite przez kilka miesięcy był przechowywany na komisariacie policji w LS. Sytuacja zmieniła się kilka dni temu, kiedy ten od tak zniknął. Kamery monitoringu nic nie wykryły - nawet momentu wyjazdu samochodu z parkingu. Nie wiadomo więc kto ani nawet dokładnie kiedy. Równie dobrze samochód mógł zniknąć tygodnie temu i zostało to zauważone dopiero niedawno.

2. Na pewno zostanie przeszukany. Pytanie tylko kto będzie na miejscu pierwszy.

3. Zostanie podjęta próba zdobycia dodatkowych zeznań od tego motocyklisty.

4. Poszukiwany mężczyzna - Samuel Johnson - prawdopodobnie został zabrany z własnego domu. Nie ma dowodów na to że zaginął w okolicach tamy. Jeżeli chodzi o ochroniarzy - spróbujemy dowiedzieć się czegoś od ich dowódcy.

5. Właściciel tartaku zostanie przesłuchany. Jeżeli chodzi o pracownika tamy - możliwa zbieżność ubioru. Zostanie on jednak przesłuchany dla pewności.

6. Wszystko wskazuje na to, że był to jeden z kutrów używanych do transportu broni. Skonfiskowane zostały tylko dwie z trzech łodzi, a o położeniu trzeciej nic nam nie wiadomo. Łódź z Bayside jest prywatną własnością jednego z mieszkańców tego miasteczka - wypożycza on ją regularnie turystom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może warto też przesłuchać tego mieszkańca co wypożycza łodzie turystom? Może on coś widział czego my nie wiemy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Motocyklisty nie udało się znaleźć, więc nie został przesłuchany. Dowódca ochroniarzy również nie chciał nic powiedzieć na temat ich działań w SA. Właściciel tartaku nie miał nic do powiedzenia na temat śledztwa ani ochroniarzy. Pracownik tamy zeznał że rozmawiał z ochroniarzami na temat konstrukcji tamy. Nie chciał jednak nic powiedzieć na temat spotkania z motocyklistami. Mieszkaniec BS zeznał że wypożyczył łódź motocyklistom na jeden dzień, natomiast ochroniarzom na dwa. Cel ich rejsów nie był znany.

Na mapie pojawiły się nowe wskazówki, możecie szukać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Found this while on patrol. I don't know if it helps, I hope it does. :E

xs74Rmb.jpg

edit: this too :E

aM2wenz.jpg

Edytowane przez Gyro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na lotnisku w LS z wszystkich zasobów "BH SECU" które przyleciały samolotem został tylko jeden enforcer a samolot został przestawiony:

Spoiler

pUKSL5B.jpg

7Vo6WuN.jpg

W SF znalazłem to: 

Spoiler

RSKVjpl.jpg

I tu nasuwa się pytanie co znajduje się w tym magazynie? Policja na pewno powinna to sprawdzić.

BS zostało opuszczone, została tylko pusta łódź:

Spoiler

NE1dpuh.jpg

Przed wjazdem do tunelu nad BS stoi szary enfrocer oraz 3 osoby:

Spoiler

yxoffXq.jpg

Obok hotelu który znalazł Gyro stoi żółty Yosemite który wczoraj był widziany w LV:

Spoiler

Kc0uS7A.jpg

Edytowane przez Marquiez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To prawdopodobnie kuter, którym podejrzani uciekli z doków LS

Spoiler

C82NkrH.jpg

W poszukiwaniach pomógł detektyw - @Marquiez

Edytowane przez Linshi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Marquiez

Wygląda na to że dwa z trzech znanych nam Enforcerów znajduje się poza obozem ochroniarzy. Łódź w BS to dobry znak - oznacza to że będzie można ją zbadać albo może nawet wykorzystać w dalszych poszukiwaniach. Wygląda na to że BH bada coś w okolicach BS, nie wiadomo jednak co ani po co. Jeżeli chodzi o Yosemite - dobrym pomysłem byłoby dokładne przyjrzenie się pojazdowi i śledzenie jego ruchów. Ewidentnie ktoś z niego korzysta.

@Linshi

Mało prawdopodobne, zbiornik wodny za tamą jest kompletnie odizolowany od reszty oceanu otaczającego SA. Łódź jest również za duża aby przetransportować ją na przyczepie - do tego potrzeba większego pojazdu, a takie są kontrolowane przez miejscową policję. Żaden transport kutrów nie został ostatnio zanotowany.

Jednemu z detektywów udało się zrobić zdjęcie mapy znajdującej się w Andromedzie stojącej na lotnisku LS. Jest na niej zaznaczone kilka miejsc m.in komisariaty policji, banki ale również Bayside i Angel Pine. Zaznaczenia są dodatkowo podpisane pojedynczymi literami, które powtarzają się w niektórych miejscach. Bez informacji od pracowników bądź dowództwa BH może być ciężko zrozumieć tą mapę.

BH Map I.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przejeżdżając pod mostem obok LS, zauważyłem pewnego dziwnego klauna, obok niego stała bazooka. Wygląda to jakby ktoś szykował na kogoś napad. (Jeżeli było to przepraszam)

Spoiler

qos3W05.jpg

spoiler]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem coś takiego: 

0L1YhLq.jpg

MVldvWl.jpg

fbaQSsP.jpg

Przepraszam za jakość zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Bayside znalazłem jeszcze jedną jednostkę ochrony ;p 

Spoiler

1cMlKbw.jpg

tbkRKM1.jpg

Przez WiejskaPyra,

Wygląda na to że te napy się zbugowały :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przemierzając Tierra Robada w poszukiwaniu Porzuconych samochodów znalazłem Grupe BH Secu rozkładającą drabiny przy Tunelu obok Bayside Marina. Wyglądało to dziwnie więc postanowiłem zrobić zdjęcia.

https://imgur.com/a/5ZSkXng

Przez WiejskaPyra,

Zostało to już odnalezione wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W El Quebrados pracownik "BH SECU" ma obok siebie położony karabin snajperski, oraz jest zwrócony w stronę motocyklistów. Czyżby chciał kogoś zamordować?

Tutaj ss:

Spoiler

iIRkptA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Znalazłem zwłoki oraz premiera z otwartymi drzwiami.

https://imgur.com/a/a1iY3n3

Przejeżdżając obok komisariatu policji zauważyłem jakiegoś ,,agenta". 

https://imgur.com/a/TD1uM98

Edytowane przez Mike.
Przez WiejskaPyra,

Link do pierwszego zdjęcia jest zły, a poza tym wygląda na to że nic z tych rzeczy nie ma związku ze sprawą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, Mike. napisał:

Znalazłem zwłoki oraz premiera z otwartymi drzwiami.

https://imgur.com/a/a1iY3n3

Przejeżdżając obok komisariatu policji zauważyłem jakiegoś ,,agenta". 

https://imgur.com/a/TD1uM98

https://imgur.com/a/KecPZgZ     jest zaginiony screen shot z premierem.

Przez WiejskaPyra,

Zostało to już odnalezione wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe wieści! Kilka osób z Bayside zgłosiło że w nocy słyszeli coś co przypominało eksplozje. Dodatkowo w El Quebrados została zgłoszona strzelanina, policja jest już na miejscu.

Ps Oznacza to że są nowe obiekty do szukania :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W BM zastałem dziurę po wybuchu w, której są drzwi. Również na przy tunelu odnaleźli drzwi.

Spoiler

tgZwliV.jpg

brVVzkY.jpg

W El Quebrados jeden policjant na zewnątrz.

Spoiler

fttQYmV.jpg

bhowRP3.jpg

Na tamę powróciło czarne Burrito.

Spoiler

ph4lKiO.jpg

Edytowane przez Kapi0988

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas patrolu w SF zauważyłem że premier zniknął a pojawił się patrol policji:

Spoiler

QRAbW3T.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi