Skocz do zawartości

• Photo
  • Witaj internauto - Aby móc swobodnie korzystać z forum musisz się zalogować lub zarejestrować!
Zdjęcie

Regulamin serwera - otwarta dyskusja

16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grzan3k

Grzan3k

Trybunał Ludowy

• Administrator
  • 520 postów
2078
Doskonała

Napisano 02 kwiecień 2018 - 17:52

Witam, chciałbym tutaj troszkę z wami podyskutować na temat regulaminu serwera. Skupmy się stricte nad regulaminem serwera, bo to on na tę chwilę jest najważniejszy i wymaga lekkich poprawek. Zanim jednak wprowadzę tam kilka swoich pomysłów, chciałbym posłuchać waszych. Nieraz spotykałem się z waszymi opiniami i chęciami zmian, jednakże nigdy i nigdzie nie miało to miejsca. Myślę, że jest to odpowiedni moment do pochwalenia się własnymi doświadczeniami i propozycjami co do zmiany. Można swobodnie cytować obecny, proponować zmiany punktów czy też proponować własne punkty, które można byłoby wcielić w życie serwera.

Moim głównym pomysłem jest zmiana co do banów. Od teraz bany permanentne miałyby nieco inne znaczenie. Każda osoba, która została zbanowana permanentnie miałaby jedną szansę i możliwość na unbana. Załóżmy, że Pan "X" został przez admina "Y" zbanowany permanentnie. Taki gracz wchodzi na forum i ma prawo się odwołać, nadal będzie to zależało od admina banującego czy takową szansę mu da. Jeżeli zdecyduje się mu ją nadać, taki gracz ponownie wkracza do rozgrywki, ale uwaga! Jeżeli taki gracz ponownie otrzymałby bana permanentnego, nie miałby już możliwości odwołania się. Jego kariera w tym momencie by się zakończyła. Owszem, to jest dosyć restrykcyjny zapis, ale uniknąłby wielokrotnych banów i unbanów z nadzieją, że taki gracz się poprawi. Jeżeli nie wykorzystałby od nas tej szansy, to dlaczego miałby wykorzystać 10 innych? Moim zdaniem to proste. Odwalasz - odpadasz i koniec dyskusji. 

Zachęcam do dyskusji. 

Regulamin serwera

#2 OFFLINE   Maksymo

Maksymo

Wszystko ma swoje Priorytety, wszystko ma swoje wady, zalety...

• Przemytnicy
  • 409 postów
1190
Doskonała

Napisano 02 kwiecień 2018 - 18:11

Moim zdaniem twój pomysł jest dobry. Możnaby znieść też ograniczenie majątku do 10kk, albo po prostu je zwiększyć. Gracze mają coraz większe majątki, dlatego to tylko przeszkadza. Pozdrawiam :D

Gdzie pracowałem: Sprunk Trans Inc. -> Pomoc Drogowa -> GNW Fresh Company(SZEF) -> Zoomie -> Policja -> Petrol -> Pol-Trans -> Pogotowie -> Security Express -> Policja -> Military Logistic Aktualnie - Petrol(SZEF)

lO6lXvP.png

#PetrolPOWER --> eNzaQg8.pngmtCZAPv.png

:banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana: :banana:

#3 OFFLINE   MichaS

MichaS

Rosja-Moskwa

• Gracze
  • 956 postów
2370
Doskonała

Napisano 02 kwiecień 2018 - 18:29

Moim zdaniem ten pkt powinien zostać doprecyzowany do chatów teamowych:

d. Na serwerze obowiązuje bezwzględny zakaz używania wulgaryzmów.

Często jest tak że jak ktoś przeklnie na czacie teamowym, a ktoś na webie to widzi to leci mute. Moim zdaniem wulgaryzmy powinny być zakazane wyłącznie na ogólnodostępnym czacie oraz czacie teamowym truckerów. Jeśli natomiast chodzi o czaty teamowe to zakaz przeklinania powinien wypływać z regulaminu danej "ogranizacji", a nie z ogólnego regulaminu.  

Według mnie to przesada, że od czasu do czasu, we własnym gronie nie można sobie bluzgnąć chociażby dla beki(jeśli szefostwo na to pozwala).

Nie mam zamiaru teraz na czacie robić jakiejś wsi, ale każdy czasami chce dać upust emocjom i jeśli nie zrobi tego na serwerowym teamowym czacie to może to zrobić na serwerowym teamowym discordzie gdzie nic mu za to nie grozi, a w końcu ten sam "właściciel" obu "platform".

PS. Nie jest to konieczne, ale pytałeś o przemyślenia związane z serwerem to po tych 7latach to mi się najbardziej rzuciło w oczy. 

@EDIT: No może jej przeszkadzać, ale decyduje po pierwsze większość, a po drugie ma wolną rękę i może odejść z danej organizacji lub wyciszyć kogoś.

Fabio (02 kwiecień 2018 - 18:33):
Ale zauważ, że bardzo często jak osoba X i osoba Y przeklina na czacie, to osobie Z nie musi się to podobać, bardzo często tak jest. Ja osobiście daję tylko w sytuacjach, gdy jest taka ewentualność.

Użytkownik MichaS edytował ten post 02 kwiecień 2018 - 18:41

#4 ONLINE   Ronnieu

Ronnieu

Ten od Savanny

• Gracze
  • 462 postów
850
Wzorowa

Napisano 02 kwiecień 2018 - 19:27

Myślę, że powinien pojawić się zapis mówiący o zakazie handlu własnością serwera (kontami, majątkiem, czymkolwiek) w celu realnego zarobku.

RPL344c.jpg

#5 OFFLINE   にっこにっこにー

にっこにっこにー

NicoNicoNii

• PTS Klub
  • 236 postów
626
Wzorowa

Napisano 02 kwiecień 2018 - 19:59

Jestem za tym aby zezwolić na sprzedaż wirtualnej waluty oraz pojazdów za prawdziwe pieniądze, handel kontami dalej by była zakazana.

Podnieść limit pieniędzy dla graczy, 10kk to za mało.

tTpkU1i.gif

An9MBDQ.jpg

1Pr0vXA.png

NicoNicoNii jest religią!!!

Chcesz wiedzieć ile mam km na ETS2/ATS? Zobacz sam:klik 

#6 OFFLINE   MjolnirThor

MjolnirThor

dziadek

• PTS Klub
  • 303 postów
806
Wzorowa

Napisano 02 kwiecień 2018 - 20:33

Podniesienie limitu posiadanej wirtualnej gotówki na koncie do ceny najdroższego możliwego do zakupu domu.

Możliwość sumowania wartości posiadanych nieruchomości( lub chociaż ich wartości w Agencji Nieruchomości) do możliwości zakupu pojazdów, tzn. 10 domów o wartości 250k= 1 dom o wartości 2,5kk i dla nich takie same limity posiadanych pojazdów.

Rozpisanie w miarę dokładne przewinień podlegających ukaraniu mutami i banami. Nie może być tak, że admini różnie interpretują poczynania graczy. Jesteśmy równouprawnionymi graczami i kary powinny być równe dla wszystkich przekraczających postanowienia regulaminu. W zależności od " ciężaru" bana umożliwić co najmniej jedną apelację i unbana. Kary powinny dotyczyć również adminów, którzy wystawiają je dla żartów lub brak możliwości cofnięcia kary " mute" poza prośbą policjanta w trakcie kontroli.

Za przekleństwa lub inne nieregulaminowe wpisy na chacie teamowym wyciągać konsekwencje tylko na wniosek osób " poszkodowanych". Jak napisał jeden z moich " przedmówców"- to co dzieje sie na chacie teamowym jest widoczne tylko dla członków firmy lub frakcji, a to, że admini widzą to również nie oznacza, że ma to negatywny wpływ na wszystkich graczy. Informacje uzyskane z " podglądania" chatu teamowego nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób przez  adminów do własnych celów.

Wyznaczyć spośród adminów minimum dwie osoby odpowiedzialne za różne działy, tzn. przynajmniej dwóch adminów z równorzędnymi uprawnieniami do prowadzenia warsztatu, komisu, nieruchomości, itd. Nie może być tak, że czekamy po kilka dni na zakup domu czy pojazdu.

Jak mi coś jeszcze zaświta w pacynie, to napiszę. Teraz walę w kimono, bo do roboty trza jutro wcześnie wstać.

#7 OFFLINE   Famek

Famek

Sprunk Trans Inc.

• Gracze
  • 1157 postów
967
Wzorowa

Napisano 02 kwiecień 2018 - 22:44

Ja również jestem za zniesieniem limitu pieniędzy lub podwyższenia go minimum dwukrotnie ale myślę że lepiej znieść od razu niż bawić się co jakiś czas bo jeden woli mieć milion domkow i płacić dużo czynszu a drugi woli trzymać kaske przy sobie na coś a tak to można mieć max 10kk i załóżmy że się tyle ma przychodzi licytacja na eksa chcemy wziąć udział wygrywamy i prawdopodobnie nie mamy już nic a kolejna sprawa są domki warte powyżej 10kk no więc?

Historię mojej pracy na PTS, znajdziesz w moim profilu "O mnie" :]

UDx5iTj.png

GMchZA5.png

eLyZutq.png

#8 OFFLINE   ファビアン

ファビアン

先輩

• Przemytnicy
  • 96 postów
185
Dobra

Napisano 02 kwiecień 2018 - 23:42

Co do tych banów, tutaj zależy to od osoby nakładającej, ale często spotykamy się z tym, że osoba zbanowana dostaje szansę a inna osoba, która faktycznie nie zrobiła aż tyle złego nie dostała go. Tutaj najlepiej żeby admini mieli dowody czy coś i wtedy była by zwoływana rada czy coś i była by podejmowana decyzja czy odbanować czy jednak nie, bo coś tam. Była by to może strata czasu i za dużo roboty, ale było by to fair w stosunku do zbanowanego chociażby.

wI6z5Zg.gif

#9 OFFLINE   Magnat

Magnat

♫♫♫

• Gracze
  • 211 postów
512
Wzorowa

Napisano 03 kwiecień 2018 - 00:49

1.Banami karać za zachowanie! Odwalanie, przeklinanie, wyzywanie = BAN. Za oszustwa finansowe karać karami finansowymi i utratą punktów score. Gracz X dopuszcza się oszustwa finansowego na jakąś kwotę - oderbrać mu równowartość tej kwoty czy to w kasie czy zabierając dom lub pojazy. Mówię o tym dla tego iż było już wiele takich sytuacji że gracz dopuszcza się oszustwa, dostaje bana po czym pisze apelacje, dostaje ub i wraca na serwer mając cały lub część mjątku i tą samą liczbę score. Kara finansowa jest bardziej rozsądna niż ban i według mnie taki gracz nabierze więcej pokory niż po powrocie z banicji.

2. Ustalić za jakie zachowanie jaki ban czyli wprowadzić więcej banów czaaowych. Wiem dziwnie to brzmi ale np. za nagminne przeklinanie ban na 24h, za niszczenie mienia innych czy utrudnianie rozgrywki w sposób ciągły (interwence policji nie pomagają) ban na 7 dni, za wyzwiska i prowokacje ban na miesiąc. Co za tym idzie mniej odwołań i administracja nie musi sobie zaprzątać głowy odwołaniami na forum. Szczególne przypadki oczywiście karać permem.

Wiem napisałem tylko o karach ale jak będę miał więcej pomysłów to napiszę :)

200.gif#23

#10 OFFLINE   Feniks

Feniks

I co się lampisz? :--)

• Gracze
  • 224 postów
539
Wzorowa

Napisano 03 kwiecień 2018 - 00:57

@Up +. Dodam jeszcze do tego że bany czasowe mogłyby być bez możliwości odwołania się.

Użytkownik Feniks edytował ten post 03 kwiecień 2018 - 00:58

Pracowałem w: Sprunk Trans.inc ( okres próbny ), Pomoc Drogowa ( mechanik ), Speeder Transport ( kierowca ), Pogotowie ( ratownik ), Policja ( podkomisarz ),

Sprunk Trans.inc ( kierowca ), Policja ( obecnie ).

Mój potworek: Gigabyte H87-HD3, Intel® Core™ i5-4570 CPU @ 3.20GHz, 8GB RAM ddr3, NVIDIA GeForce GTX 660, HDD: Seagate ST1000DM003-1CH162 1TB.

#11 OFFLINE   Liq

Liq

Tytuł użytkownika jest wyświetlany obok napisanych postów

• Gracze
  • 470 postów
1224
Doskonała

Napisano 03 kwiecień 2018 - 02:07

Przyzwolenie na handel pieniędzmi serwerowymi przerodziło by się momentalnie w handel administracji, jak to się ma w wielu przypadkach - w celu dorobienia większych pieniążków (wykorzystując sztucznie pompowany hajsik), a wartość $ by spadła i ceny automatycznie się podniosły, i gracz który nie mialby ochoty kupować, a uczciwie zarobić grając nie mialby za wiele do powiedzenia i musiałby się do tego podporządkowywać.

Zresztą chyba teraz nie ma zakazu który jasno zabrania takich czynności.

Okruchy szczęścia to wszystko co masz

#12 OFFLINE   Polak333

Polak333

sprunkowicz jakich mało

• Gracze
  • 186 postów
314
Wzorowa

Napisano 03 kwiecień 2018 - 11:10

Ja to popieram osoby wyżej - znieść limit pieniędzy ponieważ jest to czysty bezsens, do tego odwalaczy banować bez możliwości ub, no bo po co mają być takie toxic'i

Nieregulaminowa sygnatura ~Engel

#13 OFFLINE   Cudak

Cudak

Ten Cudujący

• Przemytnicy
  • 113 postów
140
Dobra

Napisano 03 kwiecień 2018 - 11:17

Osobiście również uważam, że powinien zostać wprowadzony taryfikator kar banicji oraz mute, oczywiście z odpowiednimi progami. Wiadomym jest, że ktoś przeklinający nagminnie powinien zostać ukarany banem, bo jest to ewidentne odwalanie, mimo "dość" niskiego stopnia toksyczności.

Dlatego też od tzw. perma powinno być jedno odwołanie, jak już powiedziałeś, ale to raczej w najgorszych przypadkach. Przybliżyć zasady banowania do kodeksu karnego np. tj. nagminne wulgaryzmy do 7 dni mute lub 24 h banicji. Bany czasowe nie podlegałyby wtedy apelacji, chyba, że ukarany miałby wystarczająco dobrą argumentację i dowody. 

Z PTS od 06.08.2011-...

Pomoc Drogowa 29.11.2013 r. - 02.02.2014 | Petrol 03.02.2014 - 14.02.2014 | Bonhart 22.04.2014 - 22.05.2014,14.07.2014 - Kiedyś tam :P Pogotowie 11.04.2015 - 01.05.2015 GNW Fresh Company 24.07.2015 - 09.08.2015 Kor-Cud 19.08.2015 - 27.08.2015 AS Logistic 24.02.2018 - ...

#14 OFFLINE   Mariuszek23

Mariuszek23

Little Trucker

• Gracze
  • 7 postów
41
Neutralna

Napisano 06 kwiecień 2018 - 15:20

Ja uważam że na serwerze powinna być możliwość żeby sobie przekląć. 

#15 OFFLINE   Grzan3k

Grzan3k

Trybunał Ludowy

• Autor tematu
  • Administrator
  • 520 postów
2078
Doskonała

Napisano 13 kwiecień 2018 - 14:31

Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie. Wiele propozycji mi się podoba i jestem wstanie wprowadzić kilka z nich, po uprzednich poprawkach. Jedynie czego się nie spodziewajcie, to zniesienia przeklinania czy na tsay czy na ogólnym. Jesteśmy jednym z nielicznych serwerów, które mogą się poszczycić nienaganną kulturą osobistą (nie mówię tutaj o nowych graczach, którzy dopiero weszli i z grubej rury rzucają mięsem, ale mowa tutaj o tych, co już trochę grają).

Temat zostawię otwarty, na wypadek gdyby jeszcze wam się coś przypomniało i chcielibyście się tym z nami podzielić.

#16 OFFLINE   BelievePL

BelievePL

20.02

• Gracze
  • 360 postów
102
Dobra

Napisano 14 kwiecień 2018 - 10:54

Pomyłka

Użytkownik BelievePL edytował ten post 14 kwiecień 2018 - 10:55

Pomoc Drogowa [18.04.18 - ...]

AS Logistic [22.03.18 - 14.04.18]

Salex, Petrol, Pomoc Drogowa, Rapide Travel, Bonhart.

#17 OFFLINE   MjolnirThor

MjolnirThor

dziadek

• PTS Klub
  • 303 postów
806
Wzorowa

Napisano 14 kwiecień 2018 - 13:36

Jeśli ktoś uważa za normę " rzucanie mięsem" to proszę mi wybaczyć, ale według mnie osoba taka nie ma po prostu do powiedzenia absolutnie cokolwiek interesującego. Kaleczenie języka poprzez używanie wulgaryzmów i wtrąceń pochodzących z innych języków oraz spolszczonych wyrażeń powinno być karane i to surowo. Tłumaczenie, że jest to swego rodzaju " nowomowa" jest idiotyczne- takie sposoby porozumiewania się możecie uskuteczniać w swoim towarzystwie gdziekolwiek jesteście tylko między sobą, ale nie na forum publicznym a za takie uważać należy forum naszego serwera. A jeżeli nie podoba się Wam nasz język ojczysty w postaci takiej jakiej uczono, przynajmniej mnie, kilkadziesiąt lat temu, to pora zmienić otoczenie na bardziej otwarte na tego typu rzeczy. Tylko gdzie takie znajdziecie? Ja osobiście też przeklinam, ale nigdy nie odważyłbym się na coś takiego w rozmowie z człowiekiem, którego znam jedynie " z widzenia" lub, co chyba gorsze, ze świata wirtualnego. Są sytuacje, w których siarczyste " k...a" lub " ja p....ę" rzeczywiście rozładowują nieco napięcie wynikające z tejże sytuacji, ale jeśli tutaj na serwerze nie potraficie sobie bez tego poradzić, to współczuję Wam waszej ułomności w życiu realnym. Jeśli kogokolwiek uraziłem- przepraszam. Nie było to moim zamiarem, ale przynajmniej będę wiedział kto jest kim.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników