Skocz do zawartości
Grzan3k

Regulamin serwera - otwarta dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym tutaj troszkę z wami podyskutować na temat regulaminu serwera. Skupmy się stricte nad regulaminem serwera, bo to on na tę chwilę jest najważniejszy i wymaga lekkich poprawek. Zanim jednak wprowadzę tam kilka swoich pomysłów, chciałbym posłuchać waszych. Nieraz spotykałem się z waszymi opiniami i chęciami zmian, jednakże nigdy i nigdzie nie miało to miejsca. Myślę, że jest to odpowiedni moment do pochwalenia się własnymi doświadczeniami i propozycjami co do zmiany. Można swobodnie cytować obecny, proponować zmiany punktów czy też proponować własne punkty, które można byłoby wcielić w życie serwera.

Moim głównym pomysłem jest zmiana co do banów. Od teraz bany permanentne miałyby nieco inne znaczenie. Każda osoba, która została zbanowana permanentnie miałaby jedną szansę i możliwość na unbana. Załóżmy, że Pan "X" został przez admina "Y" zbanowany permanentnie. Taki gracz wchodzi na forum i ma prawo się odwołać, nadal będzie to zależało od admina banującego czy takową szansę mu da. Jeżeli zdecyduje się mu ją nadać, taki gracz ponownie wkracza do rozgrywki, ale uwaga! Jeżeli taki gracz ponownie otrzymałby bana permanentnego, nie miałby już możliwości odwołania się. Jego kariera w tym momencie by się zakończyła. Owszem, to jest dosyć restrykcyjny zapis, ale uniknąłby wielokrotnych banów i unbanów z nadzieją, że taki gracz się poprawi. Jeżeli nie wykorzystałby od nas tej szansy, to dlaczego miałby wykorzystać 10 innych? Moim zdaniem to proste. Odwalasz - odpadasz i koniec dyskusji. 

Zachęcam do dyskusji. 

Regulamin serwera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem twój pomysł jest dobry. Możnaby znieść też ograniczenie majątku do 10kk, albo po prostu je zwiększyć. Gracze mają coraz większe majątki, dlatego to tylko przeszkadza. Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem ten pkt powinien zostać doprecyzowany do chatów teamowych:

d. Na serwerze obowiązuje bezwzględny zakaz używania wulgaryzmów.

Często jest tak że jak ktoś przeklnie na czacie teamowym, a ktoś na webie to widzi to leci mute. Moim zdaniem wulgaryzmy powinny być zakazane wyłącznie na ogólnodostępnym czacie oraz czacie teamowym truckerów. Jeśli natomiast chodzi o czaty teamowe to zakaz przeklinania powinien wypływać z regulaminu danej "ogranizacji", a nie z ogólnego regulaminu.  

Według mnie to przesada, że od czasu do czasu, we własnym gronie nie można sobie bluzgnąć chociażby dla beki(jeśli szefostwo na to pozwala).

Nie mam zamiaru teraz na czacie robić jakiejś wsi, ale każdy czasami chce dać upust emocjom i jeśli nie zrobi tego na serwerowym teamowym czacie to może to zrobić na serwerowym teamowym discordzie gdzie nic mu za to nie grozi, a w końcu ten sam "właściciel" obu "platform".

PS. Nie jest to konieczne, ale pytałeś o przemyślenia związane z serwerem to po tych 7latach to mi się najbardziej rzuciło w oczy. 

@EDIT: No może jej przeszkadzać, ale decyduje po pierwsze większość, a po drugie ma wolną rękę i może odejść z danej organizacji lub wyciszyć kogoś.

Edytowane przez MichaS
Przez Fabio,

Ale zauważ, że bardzo często jak osoba X i osoba Y przeklina na czacie, to osobie Z nie musi się to podobać, bardzo często tak jest. Ja osobiście daję tylko w sytuacjach, gdy jest taka ewentualność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że powinien pojawić się zapis mówiący o zakazie handlu własnością serwera (kontami, majątkiem, czymkolwiek) w celu realnego zarobku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem za tym aby zezwolić na sprzedaż wirtualnej waluty oraz pojazdów za prawdziwe pieniądze, handel kontami dalej by była zakazana.

Podnieść limit pieniędzy dla graczy, 10kk to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podniesienie limitu posiadanej wirtualnej gotówki na koncie do ceny najdroższego możliwego do zakupu domu.

Możliwość sumowania wartości posiadanych nieruchomości( lub chociaż ich wartości w Agencji Nieruchomości) do możliwości zakupu pojazdów, tzn. 10 domów o wartości 250k= 1 dom o wartości 2,5kk i dla nich takie same limity posiadanych pojazdów.

Rozpisanie w miarę dokładne przewinień podlegających ukaraniu mutami i banami. Nie może być tak, że admini różnie interpretują poczynania graczy. Jesteśmy równouprawnionymi graczami i kary powinny być równe dla wszystkich przekraczających postanowienia regulaminu. W zależności od " ciężaru" bana umożliwić co najmniej jedną apelację i unbana. Kary powinny dotyczyć również adminów, którzy wystawiają je dla żartów lub brak możliwości cofnięcia kary " mute" poza prośbą policjanta w trakcie kontroli.

Za przekleństwa lub inne nieregulaminowe wpisy na chacie teamowym wyciągać konsekwencje tylko na wniosek osób " poszkodowanych". Jak napisał jeden z moich " przedmówców"- to co dzieje sie na chacie teamowym jest widoczne tylko dla członków firmy lub frakcji, a to, że admini widzą to również nie oznacza, że ma to negatywny wpływ na wszystkich graczy. Informacje uzyskane z " podglądania" chatu teamowego nie mogą być wykorzystywane w jakikolwiek sposób przez  adminów do własnych celów.

Wyznaczyć spośród adminów minimum dwie osoby odpowiedzialne za różne działy, tzn. przynajmniej dwóch adminów z równorzędnymi uprawnieniami do prowadzenia warsztatu, komisu, nieruchomości, itd. Nie może być tak, że czekamy po kilka dni na zakup domu czy pojazdu.

Jak mi coś jeszcze zaświta w pacynie, to napiszę. Teraz walę w kimono, bo do roboty trza jutro wcześnie wstać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również jestem za zniesieniem limitu pieniędzy lub podwyższenia go minimum dwukrotnie ale myślę że lepiej znieść od razu niż bawić się co jakiś czas bo jeden woli mieć milion domkow i płacić dużo czynszu a drugi woli trzymać kaske przy sobie na coś a tak to można mieć max 10kk i załóżmy że się tyle ma przychodzi licytacja na eksa chcemy wziąć udział wygrywamy i prawdopodobnie nie mamy już nic a kolejna sprawa są domki warte powyżej 10kk no więc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tych banów, tutaj zależy to od osoby nakładającej, ale często spotykamy się z tym, że osoba zbanowana dostaje szansę a inna osoba, która faktycznie nie zrobiła aż tyle złego nie dostała go. Tutaj najlepiej żeby admini mieli dowody czy coś i wtedy była by zwoływana rada czy coś i była by podejmowana decyzja czy odbanować czy jednak nie, bo coś tam. Była by to może strata czasu i za dużo roboty, ale było by to fair w stosunku do zbanowanego chociażby.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

1.Banami karać za zachowanie! Odwalanie, przeklinanie, wyzywanie = BAN. Za oszustwa finansowe karać karami finansowymi i utratą punktów score. Gracz X dopuszcza się oszustwa finansowego na jakąś kwotę - oderbrać mu równowartość tej kwoty czy to w kasie czy zabierając dom lub pojazy. Mówię o tym dla tego iż było już wiele takich sytuacji że gracz dopuszcza się oszustwa, dostaje bana po czym pisze apelacje, dostaje ub i wraca na serwer mając cały lub część mjątku i tą samą liczbę score. Kara finansowa jest bardziej rozsądna niż ban i według mnie taki gracz nabierze więcej pokory niż po powrocie z banicji.

2. Ustalić za jakie zachowanie jaki ban czyli wprowadzić więcej banów czaaowych. Wiem dziwnie to brzmi ale np. za nagminne przeklinanie ban na 24h, za niszczenie mienia innych czy utrudnianie rozgrywki w sposób ciągły (interwence policji nie pomagają) ban na 7 dni, za wyzwiska i prowokacje ban na miesiąc. Co za tym idzie mniej odwołań i administracja nie musi sobie zaprzątać głowy odwołaniami na forum. Szczególne przypadki oczywiście karać permem.

Wiem napisałem tylko o karach ale jak będę miał więcej pomysłów to napiszę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyzwolenie na handel pieniędzmi serwerowymi przerodziło by się momentalnie w handel administracji, jak to się ma w wielu przypadkach - w celu dorobienia większych pieniążków (wykorzystując sztucznie pompowany hajsik), a wartość $ by spadła i ceny automatycznie się podniosły, i gracz który nie mialby ochoty kupować, a uczciwie zarobić grając nie mialby za wiele do powiedzenia i musiałby się do tego podporządkowywać.

Zresztą chyba teraz nie ma zakazu który jasno zabrania takich czynności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to popieram osoby wyżej - znieść limit pieniędzy ponieważ jest to czysty bezsens, do tego odwalaczy banować bez możliwości ub, no bo po co mają być takie toxic'i

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Osobiście również uważam, że powinien zostać wprowadzony taryfikator kar banicji oraz mute, oczywiście z odpowiednimi progami. Wiadomym jest, że ktoś przeklinający nagminnie powinien zostać ukarany banem, bo jest to ewidentne odwalanie, mimo "dość" niskiego stopnia toksyczności.

Dlatego też od tzw. perma powinno być jedno odwołanie, jak już powiedziałeś, ale to raczej w najgorszych przypadkach. Przybliżyć zasady banowania do kodeksu karnego np. tj. nagminne wulgaryzmy do 7 dni mute lub 24 h banicji. Bany czasowe nie podlegałyby wtedy apelacji, chyba, że ukarany miałby wystarczająco dobrą argumentację i dowody. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie. Wiele propozycji mi się podoba i jestem wstanie wprowadzić kilka z nich, po uprzednich poprawkach. Jedynie czego się nie spodziewajcie, to zniesienia przeklinania czy na tsay czy na ogólnym. Jesteśmy jednym z nielicznych serwerów, które mogą się poszczycić nienaganną kulturą osobistą (nie mówię tutaj o nowych graczach, którzy dopiero weszli i z grubej rury rzucają mięsem, ale mowa tutaj o tych, co już trochę grają).

Temat zostawię otwarty, na wypadek gdyby jeszcze wam się coś przypomniało i chcielibyście się tym z nami podzielić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wam się po drodze nasuną jakieś pomysły to śmiało tutaj możecie się nimi dzielić. Będziemy na bieżąco aktualizować regulamin, aż dojdziemy do pewnej granicy i na tym zakończymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym tutaj dodać iż bany powinny być troszkę inaczej brane pod uwagę. A mianowicie osoby, które faktycznie nie zasługują na unbana go dostają a osoby, które może faktycznie po upływie czasu się zmieniły. Może powinni być tak iż jakiś administrator załóżmy zbanował kogoś, wiadomo administrator zbanował to jego decyzja o unbanie, lecz każdy jest inny jedni dadzą unbana słusznie inni nie. W takim wypadku spraw główny administrator powinien też mieć jakiś głos w sprawie o unbana być może więcej osób, które zasługują na unbana go dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi