Skocz do zawartości
Vaniliovsky

#24 Wywiad - Polniak

Rekomendowane odpowiedzi

11424780_wywiady.jpg

11424782_156.jpg

Dobry wieczór! No i mamy piątek weekendu początek! Dzisiaj wyjątkowy gość! Administrator Serwera! 

Dzisiaj moim kolejnym gościem jest @Polniak. Nie ma więc na co czekać!

Vaniliovsky: Witaj. Na początek coś prostego. Powiedz nam gdzie mieszkasz, ile masz lat i jak się nazywasz :)

Polniak: Cześć, na imię mam Rafał, mam niespełna 25 lat i mieszkam w Legionowie pod Warszawą.

Vaniliovsky: Witaj Rafał! Legionowo pięknie miasto! Zechcesz nam coś troszkę o nim opowiedzieć? :)

Polniak: Miasto jak każde inne. Ostatnimi czasy zasłynęło przez coraz większą liczbę stale powstających rond oraz absurdalnie wykonywanie wszelkich inwestycji drogowych. 

Poprzez fakt, że osiedla się tu coraz więcej ludzi, władze miasta pozbywają nas terenów zielonych, których i tak jest tutaj jak na lekarstwo, a na ich miejsce stawiają bloki mieszkalne.

Vaniliovsky: Im więcej tym lepiej! Szkoda że zamiast przybywać terenów zielonych, przybywają bloki mieszkalne. 

Drogi Rafale powiedz nam czy mieszkasz w domu jednorodzinnym czy w bloku i czy zamierzasz w najbliższym czasie zmienić miejsce zamieszkania?

Polniak: Od urodzenia mieszkam w domu jednorodzinnym. Jeżeli chodzi o zmianę miejsca zamieszkania, to w najbliższej przyszłości nie planuję żadnych migracji. Dobrze mi jest tu gdzie żyję  :).

Vaniliovsky: Świetnie :) To teraz powiedz nam gdzie pracujesz i czym się zajmujesz.

Polniak: Pracuję w firmie handlingowej, zajmującej się obsługą lotnisk w Polsce w zakresie obsługi pasażerskiej i towarowej tzw. cargo. Pracuję w oddziale Warszawa-Modlin. Moja praca generalnie polega na kompleksowej obsłudze pasażera od momentu jego pojawienia się na lotnisku aż do momentu wejścia do samolotu.

Vaniliovsky: O proszę! Jak oceniasz tą pracę? Lubisz robić to co robisz?

Polniak: Lubię i to bardzo. Praca jest specyficzna, w której cały czas coś się dzieje. Dlatego nie jest to praca dla osób lubiących pracę typowo biurową.

Vaniliovsky: Rozumiem. A czy w takiej pracy są jakieś śmieszne sytuacje? Pamiętasz czy coś Ci się śmiesznego przydarzyło w tej robocie? :)

Polniak: W tej pracy cały czas dzieje się coś śmiesznego. Każdy dzień przynosi nową, sensacyjną przygodę. Zdecydowanie najśmieszniejsi są pasażerowie, którzy pierwszy raz odbywają podróż samolotem i kompletnie nie potrafią odnaleźć się w środowisku lotniskowym :). 

Bardzo często też, śmieszą mnie kłótnie ludzi, którzy przez swoją głupotę źle zarezerwowali bilet i obwiniają siebie nawzajem ;).

Vaniliovsky: No to przynajmniej się troszkę uśmiejesz w tej pracy. A teraz z innej beczki. Ktoś proponuje Ci inną lepiej płatną pracę, np za biurkiem. Czy zmieniłbyś obecną na tą lepiej płatną?

Polniak: To zależy czy bym się w niej odnalazł. Ogólnie nie preferuję przesiadywania 8 godzin za biurkiem, chyba ze na PTSie :D. Ta praca musiałaby mnie bardzo zainteresować żebym zdecydował się ją podjąć. 

Niestety, ja wolę wykonywać pracę, którą lubię ale za nieco niższą stawkę, niż gonić za pieniądzem. Jak to mówią "Ten kto lubi swoją pracę, nigdy nie chodzi do pracy".

Vaniliovsky: No dobrze. Skoro pracujesz na lotnisku i masz styczność każdego dnia z ludźmi czy to z Polski czy z zagranicy, musisz znać też raczej języki obce prawda? Czy niekoniecznie?

Polniak: Tak, władam biegle językiem angielskim. Ten język zdecydowanie wystarcza, aby dogadać się z obcokrajowcami. Niestety bez znajomości angielskiego nie mamy co szukać pracy w branży lotniczej.

Vaniliovsky: Możesz nam jeszcze zdradzić czy jesteś zadowolony z zarobków?

Polniak: Po ostatnich podwyżkach jakie dostaliśmy jest już trochę lepiej. Aczkolwiek, w dalszym ciągu nie jest to kwota, która do końca by mnie satysfakcjonowała.

Vaniliovsky: No to tylko życzyć kolejnych podwyżek i powodzenia w pracy! Teraz powiedz nam czy masz rodzeństwo?

Polniak: Dzięki. Tak mam siostrę starszą o 2,5 roku :).

Vaniliovsky: Super! :) A jakie masz zainteresowania? Czym najbardziej się interesujesz?

Polniak: Uwielbiam czytać książki o tematyce kryminalnej, horror oraz thriller. Moim ulubionym autorem jest bez dwóch zdań mistrz dreszczowców Stephen King.

Vaniliovsky: Czy przeczytałeś wszystkie książki tego autora? :P

Polniak: Nie. Przeczytanie wszystkich jego książek to nie lada wyczyn, ponieważ jest ich ogromna ilość. Ale kilka pozycji już jest za mną :).

Vaniliovsky: I którą najbardziej byś polecił?

Polniak: Zdecydowanie jedną z jego pierwszych pod tytułem: Cujo. Najbardziej mnie wciągnęła ze wszystkich. Opowiada ona o psie, który krótko mówiąc rozrywa ludzi na strzępy.  Czytałem tą książkę z wielkim zainteresowaniem. Pewnie dlatego, że lubię takie klimaty :).

Vaniliovsky: Wiadomo :D No dobra. W takim razie życzę przyjemnego czytania kolejnych książek! To teraz przejdźmy do PTS. Jak zawitałeś na PTS? Pamiętasz pierwszy raz?

Polniak: Jasne, że pamiętam. Był rok 2010, lato. Wtedy na tapecie była gra Euro Truck Simulator 1. Jako, że jestem fanem takich gier, ta gra była powodem moich nieprzespanych nocy. Równoległe grywałem w MTA, wtedy jeszcze na serwerach typu Race. 

Pewnego dnia, pomyślalem, że fajnie było by połączyć obie gry w jedną. Zacząłem szukać w MTA takich serwerów wpisując w wyszukiwarkę frazę truck. 

Ku mojemu zdziwieniu oczom mym ukazał się jedyny znaleziony Polski Truckerski Serwer. Wszedłem na ten serwer dnia 31 sierpnia 2010 roku i gram tu do dnia dzisiejszego :).

Vaniliovsky: Czyli można powiedzieć w ostatni dzień wakacji :) To już 8 lat odkąd grasz na PTS.  Dużo się zmieniło od 2010 roku do dnia dzisiejszego na serwerze? :) Oczywiście według Ciebie.

Polniak: Zmieniło się bardzo dużo. Serwer poszedł do przodu, cały czas jest unowocześniany i modernizowany pod kątem technicznym oraz gamemodu. Natomiast jedno od tych prawie 10 lat nie zmieniło się w ogóle.  Atmosfera. I ta niech pozostanie w niezmienionej postaci.

Vaniliovsky: Zapytam Cię również czy pamiętasz może swoją pierwszą firmę czy frakcję?

Polniak: Ciężko jest mi sobie przypomnieć, gdyż niestety pamięć już nie ta. Było to albo AMM albo TAR-TEX. Nie przypomnę sobie teraz w której z tych byłem wcześniej.

Vaniliovsky: Rozumiem. Obecnie jesteś w firmie Petrol jako Vice-Szef. Jaka atmosfera panuje w tej firmie i czy polecasz firmę Petrol! 

Polniak: Firma jest jak najbardziej godna polecenia. Obowiązek uzupełniania stacji sprawia, że firma ta w pewnym sensie wyróżnia się na tle innych. Co do atmosfery, to jest ona zmienna wraz z rotacją pracowników. Maksymo jako szef daje radę i niech pozostanie nim jak najdłużej (mógłby tylko więcej płacić hehe).

Vaniliovsky: Pozdrawiamy Maksymo napa :D Jak wiemy jesteś członkiem PTS Klubu. Powiedz jak zaczęła się Twoja przygoda z PTS Klubem.

Polniak: Początkowo celem PTS klubu było zrzeszenie graczy interesujących się tematyką truckerki i chcących dzielić się nawzajem swoją wiedzą i doświadczeniem. 

Jako że, ja również poniekąd interesuję się tą tematyką, to postanowiłem napisać podanie i odziwo udało się. W poźniejszym czasie Klub zmieniał swoją strukturę aż dotarł do formy jaką obecnie reprezentuje, co nieco odbiega od pierwotnego zamysłu ;).

Vaniliovsky: A co należy do Twoich obowiązków w klubie? 

Polniak: Ja zajmuję się ubieraniem wszelkich ogłoszeń o eventach w słowa. Dbam o to , aby treść ogłoszenia była jasna, klarowna a zasady eventów było opisane w sposób zrozumiały dla wszystkich.

Vaniliovsky: Wiesz coś na temat, kiedy gracze mniej więcej mogą się spodziewać kolejnego eventu organizowanego przez PTS Klub?

Polniak: Na pewno w niedalekiej przyszłości PTS Klub otworzy swój kolejny worek z eventowymi niespodziankami :).

Vaniliovsky: Okej. Co sądzisz o nowym H@? Czy myślisz że Grzan3k wprowadzi świeżość na serwer? :)

Polniak: Myślę, ze jest to odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku, co nie oznacza, że cieszę się z rezygnacji inspektora. Grzan3k wie co ma robić i mam nadzieję, że wykorzysta dobrze swoją szansę. Każdy ma swój konkretny plan na dalszą przyszłość serwera. Jestem pewny, ze Grzan3k ma w głowie kilka świeżych pomysłów, które popchną  nasz serwer ku jeszcze lepszej przyszłości.

Vaniliovsky: Okej. To teraz powiedz nam jak zaczęła się Twoja przygoda z administracją.

Polniak: Zacznijmy od tego, że nigdy nie planowałem objęcia stanowiska administratora. Grałem na serwerze jak każdy przeciętny gracz. Było to koło 2011/2012 roku. Pamiętam, że pracowałem wtedy w Policji. Pewnego dnia podczas pełnienia służby, prywatną wiadomość napisał do mnie inspektor z pytaniem czy możemy porozmawiać. Podczas rozmowy inspektor zapytał mnie czy nie chciałbym objąć stanowiska moderatora.  

Nie ukrywam, że zdziwiło mnie to, gdyż wtedy jeszcze byłem w miarę świeżym graczem i nie stawiałem sobie tak wysoko idących celów. Po odbyciu rozmowy z inspektorem na Teamspeak'u otrzymałem rangę moderatora na forum oraz na serwerze, z czego jestem bardzo zadowolony, gdyż dzięki temu mam zaszczyt piastować stanowisko moderatora.

Vaniliovsky: Posiadasz rangę Administratora Serwera. Co należy do Twoich obowiązków?

Polniak: Obecnie jestem członkiem Ministerstwa Transportu, gdzie odpowiedzialny jestem za sprawy związane z wprowadzaniem pojazdów na serwer oraz ich handlingiem. Również do moich obowiązków należy prowadzenie Komisów pojazdów używanych.

Vaniliovsky: Chciałbyś sprawdzić się w czymś innym niż w MT?

Polniak: Chciałbym nauczyć się biegle władać Map editorem, aby wprowadzać różne remonty na serwer czy też tworzyć nowe elementy mapy. Niestety nie zostałem obdarowany talentem do Map editora.

Vaniliovsky: No dobrze drogi Rafale. Myślę że ja już co miałem do powiedzienia to powiedziałem. Teraz czas na anonimy. Czy jesteś gotów? :)

Polniak: Jak najbardziej. Jedziem z tym!

Vaniliovsky: Proszę uprzejmie! :D

Anonim 1: Kiedy można się spodziewać licytacji pojazdu ekskluzywnego?

Polniak: Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to najbliższą licytację chciałbym przeprowadzić już w czerwcu :).

Anonim 2: Czy wiesz że ze wszystkich administratorów cenię, lubię i szanuję najbardziej Ciebie? :) Pytanie. Czy będziesz  potrzebował kogoś do pomocy do komisu? 

Polniak: Nie. Daję radę samemu ;). Poza tym, wolę sam obsługiwać komis. Nie lubię jak ktoś miesza mi w moim artystycznym nieładzie. Gdy ogarniam go sam to wiem jakie auto, kiedy i komu zostało wydane :).

Anonim 3: Czy możemy liczyć na częstsze promocje/licytacje w komisie?

Polniak: Postaram się zrobić co w mojej mocy.

Anonim 4: Ile zarabiasz kasy z komisu ? :D

Polniak: Niestety, tajemnica służbowa. Jeżeli jesteś mężczyzną to pamiętaj, ze gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach.

Anonim 5: Czy wkrótce zamierzasz zrezygnować czy z funkcji członkowstwa w PTS Klub czy z administratora? 

Polniak: Nie. Chciałbym sprawować obie te funkcje jak najdłużej się da. Chciałbym w dalszym ciągu mieć wpływ na rozwój serwera i wspierać resztę administracji pomysłami na urozmaicenie gamemoda.

Anonim 6: Co z sultanem który miała oddać administracja? Kiedy to nastąpi? 

Polniak: Termin jego oddania jest nieokreślony. Cały czas trwają poszukiwania tego jednego, jedynego mężnego woja, który swoimi zasługami dostąpi zaszczytu zaśiąścia za sterami tej wspaniałej maszyny.

Vaniliovsky: Nasz wywiad dobiega końca, chcesz może kogoś pozdrowić? A może przekazać coś społeczności PTS? 

Polniak: Chciałbym serdecznie pozdrowić Tajniaka, mego chlebodawcę Maksyma i resztę pracowników Petrolu oraz oczywiście Was drodzy gracze. Pamiętajcie, czerpcie z serwera jak największą przyjemność, albowiem po to on został stworzony. Miłujcie się nawzajem a nie rzucajcie sobie kłód pod nogi. 

Jesteście jedną wielką rodziną, tworzącą tą wspaniałą atmosferę jaka panuje na naszym serwerze. Bądzcie dobrzy dla innych, bo pamiętajcie Karma wraca. 

Wszystkiego dobrego.

Vaniliovsky: Dobra, nie zabieram więcej Ci cennego czasu. Dziękuję Ci że znalazłeś trochę czasu! Serdecznie dziękuję za wywiad :)

Polniak: Dzięki serdeczne za rozmowę :)