Skocz do zawartości
ZioMaL

Muzyczne przemyślenia ZioMaL'a

Rekomendowane odpowiedzi

700_FO64941316_84baf4074eddeb6adbb9f94ea

Cześć i czołem,

Zgodnie z tym, co napisałem pod swoja ankietą, ruszamy z tematem ;)

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że jeśli pojawi się w tym temacie jakaś opinia, to będzie ona subiektywna i macie prawo się z nią nie zgadzać.

Według ankiety (troszkę mnie to zaskoczyło) najchętniej poznalibyście nowości. Dlatego będę realizował to co sobie postanowiłem, czyli historię muzyki, podsyłając wam rożne ciekawe nowości (czasem z komentarzem) kiedy coś się ukarze. :)

W pierwszym poście przedstawię małe podsumowanie co ciekawszych nowości z kwietnia.  ;)

Zapraszam!

Na pierwszy ogień : Calvin Harris i Dua Lipa - One Kiss.

Ciekawa latynoska propozycja od  panów: Descemer Bueno oraz Enrique Iglesias - Nos Fuimos Lejos

Teraz coś w innym klimacie, interesujący kawałek od Thirty Seconds To Mars razem z Halsey - Love Is Madness

Grupa DNCE przyzwyczaiła nas do lekko funkowych kawałków, nie inaczej jest w tym utworze, w którym tylko współpracowali z włoskim duetem Merk & Kremont: Piosenka - Hands Up

Kolejny duet, tym razem z Rosji. Jak dla mnie bomba. Filatov & Karas - Kid at Heart

Znajdzie się też coś dla osób gustujących w rytmach House'a i Dupstep'u. Hardwell & Steve Aoki - Anthem

Nową piosenkę zaprezentowała nam Jennifer Lopez, ale osobiście się na niej zawiodłem. El Anillo

Na szczęście Ariana Grande mnie nie zawiodła ;) - No Tears Left To Cry

Wygląda na to, że mam ograniczoną ilość tych okienek z You Tube w jednym poście, dlatego w kolejnym zajrzymy na nasze polskie podwórko ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O twórcach kolejnej piosenki nie potrafię znaleźć informacji, ale jedno wiem. Zaprosili do współpracy naszą Martę Gałuszewską. Efektem tej współpracy jest świetna piosenka. Kush Kush ft. Marta Gałuszewska - Sweet & Bitter.

Całkiem przyjemny kawałek: Filip Lato - Halo Ziemia

Honorata Skarbek - Zasady

W kwietniu miała miejsce premiera oczekiwanego przez niektórych projektu "SOMA 0,5mg". Osobiście nie przepadam za rapem, więc nie przekonuje mnie to. Ale ponieważ wiem, że dużo z was lubi ten gatunek, znalazła się tu ta wzmianka. Singiel zapowiadający ten projekt. TACONAFIDE - Kryptowaluty

To by było na tyle z ciekawszych nowości w kwietniu. Dzięki za uwagę!

Edytowane przez ZiooMaaL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze, że nie masz pieniędzy, bo wydałbyś wszystko na ciuchy

U mnie spokojnie, powoli do przodu, u ciebie wahania jak kryptowaluty

Nie gadaj do mnie, sprawdzam kwit online

Pod materacem trzymam Bitcoina

Ale mi wpadł w ucho ten refren

Edytowane przez Hüquqivətəndaş

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przedstawiam wam nowe dziecko Celine Dion - Ashes. Nie najmłodsza, ale wciąż ze wspaniałym głosem. Wideo opublikowane dnia trzeciego maja, a w chwili pisania posta ma ponad 13 mln wyświetleń. Jest to piosenka z nowego Deadpool'a. Zastanawiałem się też jak to jeszcze skomentować,  ale wyręczył mnie sam Deadpool na końcu klipu. Zapraszam :)

Edytowane przez ZiooMaaL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podoba mnie się to, kiedyś robiłem coś podobnego na innym forum. :E Nie myślałeś, żeby bloga sobie założyć?

Ariana jest moja! :wub:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem, ale tego w necie jest w czort.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lata '50

W muzyce rozrywkowej panował Rock'and'Roll. Jedną z najbardziej rozpoznawalnych po latach postaci tego okresu jest Elvis Presley. Wykonawca takich przebojów jak Jailhouse Rock, Love Me Tender, Blue Suede Shoes, czy Hound Dog.

Niezwykła popularnością cieszyły się musicale. Dzięki nim ujrzeliśmy kolejną gwiazdę, może nie tyle znaną, co rozpoznawalną. Mowa tu oczywiście o Marilyn Monroe, która spędzała sen z powiek niejednemu mężczyźnie. Marilyn Monroe - Diamonds are a girl's best friend z musicalu "Mężczyźni wolą blondynki"

Kolejny wykonawca jest pochodzenia włoskiego, co daje się usłyszeć w jego twórczości. Dean Martin, bo o nim mowa, jest troszkę mniej znany, ale założę się, że wielu z was słyszało chociaż jeden utwór w jego wykonaniu. Dean Martin - Sway

Musical Grease został nakręcony co prawda w latach 70, ale jego akcja osadzona jest w latach 50. Filmu streszczać nie będę, jednak można w nim zobaczyć co było modne, i jakie gościły trendy ;)

John Travolt i Olivia Newton John - You're The One That I Want.

Chciałem już przejść na nasz rodzimy grunt, ale przypomniał mi się jeden niezwykle energiczny i myślę że bardzo rozpoznawalny utwór. Chuck Berry - Johnny B. Goode.

Od słów do czynów, W polsce wyglądało to tak:

Sława Prybylska - Pamiętasz była jesień. Piosenka z filmu "Pożegnania"

Dużą popularnością cieszył się Mieczysław Fogg. Baryton śpiewajacy nie tylko w operze ;)

Mieczysław Fogg - Już taki jestem zimny drań. 

To już wszystko na dzisiaj, jeśli macie jakieś propozycje czy sugestie dajcie znać. Jeśli masz jakąś nowość i chcesz żebym ją zaprezentował to wyślij mi prywatną wiadomość.

Dzięki za uwagę! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcale nie nowość, ale dopiero dzisiaj usłyszałem tą piosenkę w radiu. Niezbyt ambitna w tekście. Teledysk też mało ambitny i nie pokażę go bo uważam za troszkę niestosowny (Chociaż pasuje do tekstu). Ale jest coś co nie pozwala mi przejść koło tego utworu obojętnie. Nie jestem pewny czy to kwestia beat'u, melodii, czy instrumenty. Maruv pochodzi z Ukrainy, o Boosin nie potrafie znaleźć informacji.

Maruv & Boosin - Drunk Groove.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lata '60

Cześć i czołem,

Temat troszkę ucichł, ponieważ miałem trochę zajęć i nie miałem do tego głowy.

W 1965 r. w Londynie powstał Rockowy zespół Pink Floyd. Pierwszy album był doskonałym przykładem angielskiej muzyki psychodelicznej.

Pink Floyd - Astronomy Domine 

Następna wokalistka również powinna być rozpoznawana, ale nie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Cherilyn Sarkisian bardziej znana jako po prostu Cher zadebiutowała piosenką Bang Bang którą w odrobinę innej formie możemy usłyszeć w filmie "Kill Bill"

Kolejna z bardziej znanych piosenek z tego okresu: Roy Orbison - Oh, Pretty Women

I kolejna, ta stała się swoistym hymnem hipisów: Scott McKenzie - San Francisco 

Piosenka I'm a Believer kojarzona ze Shrekiem też powstała w latach 60. Jest dziełem zespołu The Monkees.

Lata 60 to też czas debiutu zespołu The Beatles. Ciekawostką jest, że zaprzestali w pewnym momencie koncertów, ponieważ ówczesny sprzęt nagłośnieniowy nie był w stanie zagłuszyć krzyków i pisków z publiczności. The Beatles - I Want to Hold Your Hand

W Polsce mieliśmy w tym czasie min. Skaldów Czerwone Gitary ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hamilton: An American Musical

Dzisiaj troszkę inaczej. Od zawsze podobały mi się musicale z Broadway'u. Studio Accantus, tłumaczy i nagrywa piosenki z musicali, bajek, filmów itp. Według mnie robią to cholernie dobrze, dlatego dzisiaj o jednym konkretnym musicalu, który wydaje mi się być jednym z bardziej interesujących, zarówno pod względem historii jaką opowiada, ale i też formy,  jaką prezentuje.

Musical zainspirowany biografią i życiem jednego z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych - Aleksandra Hamiltona. Opisuje nie tylko jego losy, ale  walkę o niepodległość Stanów Zjednoczonych. Jeśli chodzi o o formę, to w zdecydowanej większości, jest to rap. Samego rapu nie lubię, jednak ten jest bardzo melodyczny, z akompaniamentem wielu instrumentów. Mnie to przekonuje.

Nie będę przedstawiał wszystkich utworów w  przedstawieniu, bo jest tego naprawdę dużo, zajmę się tymi, które już opracowano w języku polskim ;)

Przedstawienie rozpoczyna utwór "Alexander Hamilton" streszczający nam życie Hamiltona od urodzenia, do momentu w którym rozpoczyna się spektakl, czyli chwili, w której Aleksander dopłynął do Nowego Jorku.

"You'll Be Back" To wiadomość od króla Jerzego III, który przypomina, że będzie walczyć o Amerykę.

Następne w kolejce są utwory, które w zasadzie muszą być zestawiane razie, bo wtedy historia jest kompletna.

"A Winter's Ball" oraz "Helpess". Historia... A zresztą posłuchajcie sami.

Zaraz po tych dwóch musi być przedstawiony utwór "Satisfied". Wszystkie trzy, tworzą jedną sekwencję.

Słucham tego w kółko i nie potrafię skonczyć ;)

Jeszcze jeden utwór "Dear Theodosia" został już opracowany, jednak YouTube robi jakieś problemy(dlatego te dwa są na vimeo). Jak rozwiążą problem to wrzucę ;)

A tutaj wszystkie utwory już w oryginale, ze śmieszną animacja rysunkową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cover piosenki z filmu "Miasto 44". Film mocny, warty obejrzenia. A piosenka? Posłuchajcie sami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tego pana kojarzę z niezbyt poważnych ról w filmach. Jednak okazuje się, że Paweł Domagała próbuje swoich sił także w muzyce. Według mnie, wychodzi mu to całkiem całkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.07.2018 o 14:37, ZioMaL napisał:

Tego pana kojarzę z niezbyt poważnych ról w filmach. Jednak okazuje się, że Paweł Domagała próbuje swoich sił także w muzyce. Według mnie, wychodzi mu to całkiem całkiem.

Imo piosenka bardzo średnia. Jedna z wielu, jaką można usłyszeć w topowych rozgłośniach radiowych. Brak polotu, nie ma iskierki, która przechyliłaby szalę w stronę pozytywnych emocji. Poprawny muzycznie, średnio tekstowo, wokal nie zachwyca. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Muzyka, kino, teatr czy literatura mają to do siebie, że trafiają w rożne gusta.

A o to, humorystyczny występ pt: :"Jak wygrać eurowizję." 

KLIK

Edytowane przez ZioMaL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wokalnie świetnie i ciekawie wybijany beat ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na kilka strumyków 24/7 nadających muzykę, jeden podszedł mi szczególnie i myślę że wielu z was też się spodoba, bo wiem że lubicie takie brzmienia.

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi