Skocz do zawartości
Polak333

Problem z wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

A do tego zestawu co podał H.T.Simple (tego z i7-2600K) można wrzucić 1060 3 gb?, tak w ogóle jakbym postawił zestaw na tym i7-2600K i np 1060 3 gb to poleci ets 2/ats na ultra zawsze i wszędzie na tych 60 fps czy nie za bardzo?

Wiecie co, przeglądałem sobie trochę jutuba w poszukiwaniu kompów do gier, znalazłem o takie coś: 

Czy warto się zainteresować takim zestawem? i7-3770K i GTX 970 4 gb, chyba dobry co nie?

Edytowane przez Polak333

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

970 nie 1070, poza tym będę głównie grać w MTA, ETS 2, ATS oraz prawdopodobnie GTA 5, wydaje mi się że do tego wystarczy 1060 3 gb i ten zestawik z i7-2600K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obudowę to ja mam, a z tymi dyskami ssd to chyba lepiej dla mnie 120gb, chce tylko postawić na nim system (dysk 1 tb mam w starszym kompie [WD]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I7 2600K ogarnia karte graficzną Do 1070 Ti so.. Na spokojnie. 1080 Ti jest już za mocna dla niego i nie wykorzystuje 100% tej karty tylko jakieś 50%. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłeś skan dysku MHDD? Dysk prawdopodobnie nie wyrabia, ale da się go naprawić bez utraty danych. Ogarnij bootowalnego pendrive z MHDD zrób skan z opcją REMAP. Na pewien okres bez problemu to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obudowę to ja mam, a z tymi dyskami ssd to chyba lepiej dla mnie 120gb, chce tylko postawić na nim system (dysk 1 tb mam w starszym kompie [WD]

IMO dysk lepiej 240. Chociażby ETS2 i GTA 5 na niego wstawisz oprócz systemu. Na x-kom jest teraz promocja 269,00 za niego. Jeśli masz x-kom w pobliżu to możesz odebrać za darmo zamówienie i zaoszczędzisz tym sposobem kilka dyszek.

Skoro masz już obudowę, a mimo wszystko wybierzesz SSD 120 - celuj wtedy w GTX 1060 6GB

I7 2600K ogarnia karte graficzną Do 1070 Ti so.. Na spokojnie. 1080 Ti jest już za mocna dla niego i nie wykorzystuje 100% tej karty tylko jakieś 50%.

Chyba gdy masz monitor o rozdzielczości 1024x768 :lol:

Edytowane przez H.T.Simple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO dysk lepiej 240. Chociażby ETS2 i GTA 5 na niego wstawisz oprócz systemu. Na x-kom jest teraz promocja 269,00 za niego. Jeśli masz x-kom w pobliżu to możesz odebrać za darmo zamówienie i zaoszczędzisz tym sposobem kilka dyszek.

Skoro masz już obudowę, a mimo wszystko wybierzesz SSD 120 - celuj wtedy w GTX 1060 6GB

Chyba gdy masz monitor o rozdzielczości 1024x768 :lol:

Popatrzyłem po tych 6gb wersjach, jest jakaś duża różnica między wersją z 2 wiatrakami, a jednym? Wiem chyba tyle, że więcej wiatraków = mniejsze temperatury, ale głośniejsza praca. Nadal procesor by wyrabiał? (chodzi ten i7-2600K) Tak w ogóle do tego procka to kupić tego coolera Fera? Co do karty taka może być? https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192-bit-2xdvi-d-hdmi-dp-box-gv-n1060wf2oc-6gd-974808/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrzyłem po tych 6gb wersjach, jest jakaś duża różnica między wersją z 2 wiatrakami, a jednym?

Z jednym wentylatorem to głównie pomniejszone wersje. Głośne pod obciążeniem i gorące lub mniej wydajne.

Wiem chyba tyle, że więcej wiatraków = mniejsze temperatury, ale głośniejsza praca.

Nie

Nadal procesor by wyrabiał? (chodzi ten i7-2600K) Tak w ogóle do tego procka to kupić tego coolera Fera?

Da radę. Jeśli bierzesz zestaw zalinkowany w poście #23 (o ile wciąz aktualny) to chłodzenie Thermaltake dostajesz w pakiecie.

Jeśli zależy ci na ciszy, Gigabyte jest jednym z głośniejszych. MSI Gaming  jest o niebo lepsze ale też droższe. W jednej cenie z Gigabyte jest jeszcze Palit

Edytowane przez H.T.Simple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Popatrzyłem po tych 6gb wersjach, jest jakaś duża różnica między wersją z 2 wiatrakami, a jednym?

Z jednym wentylatorem to głównie pomniejszone wersje. Głośne pod obciążeniem i gorące lub mniej wydajne.

Wiem chyba tyle, że więcej wiatraków = mniejsze temperatury, ale głośniejsza praca.

Nie

Nadal procesor by wyrabiał? (chodzi ten i7-2600K) Tak w ogóle do tego procka to kupić tego coolera Fera?

Da radę. Jeśli bierzesz zestaw zalinkowany w poście #23 (o ile wciąz aktualny) to chłodzenie Thermaltake dostajesz w pakiecie.
Jeśli zależy ci na ciszy, Gigabyte jest jednym z głośniejszych. MSI Gaming jest o niebo lepsze ale też droższe. W jednej cenie z Gigabyte jest jeszcze Palit
A właśnie znalazłem wczoraj na xkomie wersję z 2 wiatrakami od Palita za ok. 1300 zł chyba, generalnie to chyba się skuszę na tą kartę, wziąłbym jeszcze ten zestawik za 1k z tym i7 i będzie git, czy np. ta 1060 wejdzie do tej mb z zestawu i czy ten zasilacz wystarczy? Sry że tyle pytań ale nie znam się zbytnio na komputerach Edytowane przez Polak333

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak na sam koniec - jakieś porady dot. składania komputera? Na co uważać? Kiedyś słyszałem, że jak np. nie wyładujemy mikroładunków z ciała to można zepsuć GPU przy dotyku czy coś takiego, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tak na sam koniec - jakieś porady dot. składania komputera? Na co uważać? Kiedyś słyszałem, że jak np. nie wyładujemy mikroładunków z ciała to można zepsuć GPU przy dotyku czy coś takiego, czy to prawda?

Dać 20zł dla kogoś kto się zna żeby złożył

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Komputer jest jak klocki LEGO. Wszystko pasuje tylko na jeden sposób. 

O ile nie masz zamiaru szorować procesorem po dywanie albo owijać płytę główną kocem to nic się nie stanie. Dotknij się niemalowanej rurki od grzejnika, a jak masz paranoję to rękawiczki gumowe ubierz i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.