Skocz do zawartości
Vaniliovsky

#31 Wywiad - Grzan3k

Rekomendowane odpowiedzi

11989741_wywiady.jpg

11989742_.jpg

Dobry wieczór! No i mamy piątek weekendu początek! Dzisiaj wyjątkowy gość! Główny Administrator!

Dzisiaj moim kolejnym gościem jest @Grzan3k. Nie ma więc na co czekać!

Vaniliovsky: Witaj. Na początek coś prostego. Powiedz nam gdzie mieszkasz, ile masz lat i jak się nazywasz :)

Grzan3k: Czołem. Nazywam się Dominik, mam 18 lat i aktualnie mieszkam w Raciborzu, generalnie nic ciekawego.

Vaniliovsky: Witaj Dominik! Jeśli pozwolisz na początku zapytam Cię o tegoroczną maturę. Jak Ci poszło?

Grzan3k: Trudno powiedzieć, jeśli chodzi o podstawy to wiedziałem czego się spodziewać i w jaki sposób się przygotowywać, więc w zasadzie żadnego zdziwienia po maturach nie było, natomiast jeśli chodzi o rozszerzone przedmioty, to mam mieszane uczucia co do mojego wyniku.  

Z pewnością nie będą to wyniki, które mnie usatysfakcjonują i to one zdecydują, czy wybiorę się na studia, czy może jednak na Wyspę Rozczarowania.

Vaniliovsky: Załóżmy że jednak wyniki będą usatysfakcjonujące czego Ci oczywiście życzę. Na jakie studia zatem masz zamiar się wybrać?

Grzan3k: Początkowo moim marzeniem było udać się na studia artystyczne, głównie o kierunku grafik komputerowy, jednakże moje oczekiwania były chyba nieco wygórowane i zderzenie z rzeczywistością spowodowało, że zmieniłem plany. 

Aktualnie chciałbym udać się na kierunek związany stricte z finansami, odkąd pokochałem matematykę to pomyślałem, że będzie to ciekawą alternatywą i jednocześnie nowym zainteresowaniem, w którym sukcesywnie nabywam wiedzę związaną właśnie z finansami, ekonomią i gospodarką.

Vaniliovsky: O proszę. Czyli matematykę można powiedzieć masz w małym paluszku. No cóż. Ładne plany i życzę dążenia do nich. No dobrze. Skoro już wiemy jak Ci poszła matura i na jakie studia zamierzasz się wybrać, przejdźmy dalej. Obecnie mieszkasz w Raciborzu. Opowiesz nam troszkę o Twoim mieście? Czy ma może jakąś ciekawą historię?

Grzan3k: Miasto jako tako nie posiada żadnych wyróżniających się walorów, które mogłyby przyciągać turystów z wielu zakątków miast, aczkolwiek jak każde miasto posiada własną historię. Pozwól, że nie będę jej tutaj opisywał, bo raz - zanudziłbym wszystkich na śmierć, a dwa - w internecie jest wiele dostępnych materiałów na temat naszego miasta. 

Walorami pochwalić się nie możemy, ale za to posiadamy własną "markę" piwa, nosi bardzo zaskakującą nazwę - Piwo Raciborskie. Jeśli ktoś miał okazję go spróbować, to wie o czym mówię, dla niewtajemniczonych - polecam.

Vaniliovsky: Tak tak. Masz rację nie ma się co rozpisywać bo wszystko o Twoim mieście jest w internecie. Piwo Raciborskie. Jeszcze zapytam czy jednak wolisz piwo czy wino? Między społecznością PTS-a zdania się podzielone.

Grzan3k: Jeśli miałbym wybierać między piwem a winem, to wybrałbym piwo co oczywiście nie znaczy, że częściej korzystam z tego trunku.  Wszystko zależy od tego, na co mam bardziej ochotę i z kim miałbym dany trunek spożywać.

Vaniliovsky: Czy jeśli dostałbyś się na interesujące Cię studia, będzie konieczność przeprowadzki do innego miasta i opuszczenia Raciborza?

Grzan3k: Oczywiście, chociaż trudno to nazwać przeprowadzką, to fakt, mój adres zamieszkania nieco się zmieni. Wydaje mi się, że jeśli ktoś chce studiować poza murami swojego miasta, to musi też się liczyć z tym, że będzie musiał sobie znaleźć jakieś mieszkanko, tudzież akademik, w którym będzie mieszkał na czas studiów. 

Osobiście jestem z tego faktu bardzo zadowolony, nic tak nie uczy samodzielności jak właśnie długi pobyt poza swoim domem. Sumienność i odpowiedzialność mam już w sobie wypracowaną, więc pozostaje mi tylko poddać je generalnej próbie.

Vaniliovsky: No dobrze. To powiedz nam jeszcze o jakim profilu skończyłeś szkołę :)

Grzan3k: Na pewno o pomylonym, nie mam pojęcia jak się tam znalazłem i jak udało mi się przetrwać te 3 lata, ale jakoś się udało. Profil dotyczył stricte biologii oraz geografii, na moje szczęście byłem świadkiem cudów w tej drugiej grupie, lecz sam fakt bycia w klasie o takim profilu powodowało u mnie dreszcze na ciele. 

Jedynie co mi się przyda przydało, to wiedza zdobyta z zakresu ekonomii oraz gospodarki, która zawierała się w podstawie programowej z geografii.

Vaniliovsky: A obecnie jak dobrze rozumiem czekasz na wyniki matury i nie masz jakiejś dorywkowej pracy?

Grzan3k: Złożyłem podania do kilku zakładów i czekam na odzew, a przynajmniej na taki liczę, bo może i być tak, że nikt się nie odezwie. Z drugiej strony miałem możliwość podjęcia pracy, ale z niewiedzy nie mogłem jej podjąć. 

Głównie chodziło o książeczkę, która jest wymagana do pracy, w której jest kontakt z żywnością. Na badania i te sprawy trzeba trochę czekać, więc oferta pracy stała się automatycznie unieważniona.

Vaniliovsky: Jeśli się nie mylę chodzi o książeczkę sanepidowską. Tak, masz rację. Ja osobiście czekałem na jej wydanie tydzień. Dobrze drogi Dominiku. Czy znasz równie dobrze jak matematykę jakieś języki obce? :P

Grzan3k: Tak, dokładnie chodzi o tę książeczkę. Równie dobrze może niekoniecznie, lecz nie mam z nimi problemów. Znam język angielski oraz niemiecki na poziomie dobrym.  

W jednym umiem się porozumieć, w drugim tylko słuchać. Język niemiecki jest jednym z języków, który chciałbym znać bardzo dobrze, uwielbiam go słuchać, lecz niestety nigdy nie miałem tyle chęci by się go w pełni nauczyć. 

Nie zamierzam jednak rezygnować, postawiłem sobie cel, by nauczyć się go na tyle, by móc swobodnie z niego korzystać, czy to w mówieniu, czy też pisaniu. Przede mną długa droga, ale będę traktował to bardziej jako aspirację, aniżeli obowiązek.

Vaniliovsky: Dobrze znając te języki otwiera Ci się droga do pracy za granicą. Czy coś myślałeś już o tym?

Grzan3k: Pewnie, że myślałem. Nie jest to nic pewnego, więc nie chciałem o tym wyżej wspominać, natomiast mam takie plany. Celowałem w Austrię, a w jaki konkretnie typ pracy - nie mam pojęcia. Nie będę wybrzydzał, grunt by wyjechać, troszkę zarobić, a przy okazji dokształcić się w ubóstwianym przeze mnie języku.

Vaniliovsky: Miejmy nadzieję że Twoje plany dojdą do skutku. Dominiku czy interesujesz się może sportem? A może jakiś sport dla zdrowotności uprawiasz?

Grzan3k: Siebie mogę określić jako człowieka asportowego, proszę nie mylić z e-sportem. Niestety żaden ze sportów nie wzbudza u mnie uradowania, od czasu do czasu coś tam pooglądam, ale to bez zobowiązań. Kiedyś dużo biegałem, później przestałem i tak przeistoczyło się to w lenistwo. 

Niegdyś lubiłem także jeździć na rowerze, na moje nieszczęście nowo zakupiony rower został bardzo szybko skradziony, więc dałem sobie spokój. 

Później otrzymałem kolejny, lecz to już nie było to samo i jakoś trudno było mi się z tym faktem pogodzić, więc na rower wychodziłem sporadycznie. Koniec końców jedyny sport jaki uprawiam, to spacernictwo (przepiękna dyscyplina).

Vaniliovsky: Oczywiście. Spacer to także samo zdrowie! Zrobiłeś może prawo jazdy?

Grzan3k: Pewnie, że zrobiłem. Prawo jazdy to było coś, o czym marzyłem od czasów podstawówki. Mój ojciec jest zawodowym kierowcą i kiedyś chciałem również takim zostać, lecz później dopadła mnie choroba, która zniszczyła moje truckerskie marzenia. 

Jeździć lubię i raczej z tego nie zrezygnuję, każdy spędzony czas w samochodzie, to czas dobrze spożytkowany, nawet jeśli moja podróż jest bezcelowa.

Vaniliovsky: Pochwalisz się jakim autem jeździsz?

Grzan3k: Nie ma się tutaj czym chwalić, bo nie jest to mój osobisty samochód, a mojej mamy. Jest to Citroën C3, mały, zgrabny i wszędzie się zmieści. Po mieście sprawdza się idealnie, na dłuższe trasy zalicza kilka wpadek. Nie mniej jednak narzekać na niego nie mogę, bo prowadzi się świetnie, jednak w przyszłości jeśli miałbym kupować swój pierwszy samochód, z pewnością byłby to Peugeot 206.

Vaniliovsky: Czekamy zatem na zakup auta i wrzucenie zdjęć na forum :D Dominik a jak u Ciebie z polityką? Interesujesz się coś w tą stronę?

Grzan3k: Jestem tak samo apolityczny, co asportowy. O polityce nie będę się wypowiadał, bo najzwyczajniej w świecie jej nie śledzę, również na nią nie narzekam, bo nic w tym kierunku nie robię. Nie wiem, więc nie się nie wypowiem i niektórym z was to samo zalecam, bo przeglądając forum czasem można natknąć się na zbędne komentarze, które jedynie czym się wyróżniają, to próżnością, ale to już tak mimochodem.

Vaniliovsky: Powiedz nam jakie są Twoje zainteresowania. Czym najbardziej się interesujesz?

Grzan3k: Najbardziej interesuję się szeroko pojętą psychologią, która jak pisałem w swoich podaniach, wzbudza u mnie wielką fascynację. Relacje międzyludzkie, problemy, zainteresowania, zawsze powodowały u mnie ciekawość do takiego stopnia, by zagłębić się trochę w tym temacie. Akceptacja, tolerancja, życie w środowisku przeróżnych ludzi, to są tematy godne uwagi, a które ludzie bardzo często lekceważą. 

Jak zachowują się ludzie w obliczu niebezpieczeństwa, dlaczego podejmują takie decyzje i wybory w swoim życiu, a nie inne - takie gdybanie, które uwielbiam. Każdy z nas posiada indywidualny mechanizm działania, który w każdym swoim obliczu jest czymś niezwykłym, czymś nowym do poznania i równie ciekawym co poznawanie nowych osób. 

Posiadam bardzo fajną książkę, która zwie się "Pokochaj siebie" i wbrew pozorom, wcale nie opowiada o tym, jak pokochać siebie, a raczej stara się nam pokazać przyczynę braku akceptacji własnej osoby, czy też posiadanych kompleksów. Metody wywoływania poczucia winy, przyzwyczajenie a spontaniczność, perfekcjonizm, krytykanctwo i wiele innych to jedynie smaczek tematów zawartych w tej książce, serdecznie polecam ją każdemu ;)

Vaniliovsky: No muszę Ci powiedzieć ciekawa ta psychologia :P A jak u Ciebie z talentem grania na instrumentach? Niektórzy admini z tego co się dowiedzieliśmy grywają sobie czy to na flecie :D czy to na gitarze. A jak jest u Ciebie? :D

Grzan3k: Nie sądziłem, że wśród administracji granie na flecie jest aż tak popularne, ale warto to wiedzieć (hehe). No cóż, muszę Cię zaskoczyć, bo swego czasu również grałem na flecie. Nie dlatego, że chciałem, a raczej dlatego, że musieliśmy. Nic ciekawego, po skończeniu podstawówki szybko odłożyłem ten instrument do szuflady i tak do dnia dzisiejszego sobie leży. 

Marzyło mi się nauczyć grać na fortepianie, lecz sam sprzęt jak wiadomo do tanich nie należy, a też nie chciałem namawiać rodziców do kupna go, więc sobie dałem spokój. Podejrzewam, że nie na długo bo jak dorosnę i będę na własnym utrzymaniu, o to takowy sprzęt się z pewnością pokuszę, tylko gdzie ja to zmieszczę to nie wiem.

Vaniliovsky: Gdzieś miejsce zapewne się znajdzie :D W jakie grasz gry prócz MTA? Widziałem że często grasz w Lola :D

Grzan3k: Poza MTA gram w Csa 1.6, w wyżej wspomnianego lola, czasem też w h1z1, ogólnie to już mniej grywam. Niegdyś grałem w Wiedźmina, Gothica, Morrowinda, Neverwinter'a. Ogólnie trochę tych gier było, ale najbliżej mojego serca jest jednak Counter Strike 1.6, który na zawsze przy mnie zostanie. W tę grę gram już bardzo długo czasu i jak na razie nie zamierzam przestać. 

W sumie dzięki tej grze poznałem "tajniki" zarządzania, administracji, bo grając na różnych serwerach społecznościowych angażowałem się również w życie forum, co zaowocowało zdobyciem odpowiedniego doświadczenia, które później pozwoliło mi obejmować właśnie takie stanowiska, jak Head Admin.

Vaniliovsky: No widzisz czyli gry też uczą ale i bawią. Dobra powiedz jeszcze co byś zrobił gdybyś wygrał w lotto 50 mln złotych.

Grzan3k: Przyznam szczerze, że nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale jeśli miałbym zdecydować to na pewno część z tych pieniędzy oddałbym rodzicom, kolejną część oddał na jakieś szczytne cele, a pozostałą część przeznaczyłbym na samego siebie. Zapewne w coś bym zainwestował, trudno mi powiedzieć w co dokładnie, ale na pewno u mego boku takie pieniądze by się nie zmarnowały, a już na pewno nie zostałyby spożytkowane w głupi sposób.

Vaniliovsky: No i to się nazywa dobrze rozporządzać pieniędzmi. No dobrze Dominik. Przejdźmy do PTS. Jak zawitałeś na PTS? Pamiętasz pierwszy raz?

Grzan3k: Na PTS'ie pierwszy raz zawitałem 13 kwietnia 2013 roku, dokładnie wtedy założyłem także konto na forum. Pamiętam, że grałem wtedy na platformie SAMP, która cieszyła się dużą popularnością i osobiście bardzo dobrze wspominam te czasy. Co prawda, miałem wtedy 14 lat, ale bawiłem się wyśmienicie. Poznałem tam takie osoby jak Orzeł, Luniak czy Hakir, których serdecznie pozdrawiam! 

Jeszcze wtedy podania pisało się poprzez maila, co ma swoje plusy i minusy chociażby takie, że jak sobie wejdę na swoją pocztę, to w każdej chwili mogę zerknąć do starych podań, które powodują u mnie zażenowanie. Plusem natomiast jest postęp, jaki mogę dostrzec na przestrzeni tych lat, czy to w wypowiadaniu się czy też w funkcjonowaniu

Vaniliovsky: Czy zdajesz sobie sprawę że to już 5 lat odkąd zawitałeś na PTS?

Grzan3k: Tak, zdaję sobie z tego sprawę, że to już szmat czasu. Nigdy mi przez myśl nawet nie przeszło, że kiedykolwiek przejmę pałeczkę po inspektorze i to mi będzie dane tutaj zarządzać. Jak widać życie potrafi pisać różne scenariusze i jestem tego chyba żywym dowodem.

Vaniliovsky: No właśnie czy nie obawiałeś się przyjąć tej funkcji i nie miałeś wątpliwości z powodu innych adminów o dłuższym stażu na PTS?

Grzan3k: Czy się obawiałem? Jedynie czego się obawiałem to tego, że mogę zawieść inspektora, bo ową funkcję już pełniłem wielokrotnie, więc wiedziałem z czym mam do czynienia. Natomiast co do wątpliwości czy w ogóle takie posiadałem, myślę, że nie. Ta decyzja nie należała do mnie, tylko do inspektora. 

To on wybrał mnie, więc musiał mieć ku temu jakiś powód, ode mnie zależało jedynie to, czy zgodzić się czy jednak odrzucić, ale nie mógłbym mu tego zrobić. Pozostali administratorzy na pewno mieli jakieś obawy czy też wątpliwości, bo taka nagła zmiana rządów chyba zaskoczyła każdego. 

Mam tylko nadzieję, że uda mi się ich nie rozczarować i udowodnić, że inspektor się nie mylił co do wyboru.

Vaniliovsky: Myślę że inspektor się nie zawiódł :) Co Ci się nie podobało na PTS zanim zostałeś adminem lub headadminem?

Grzan3k: W głównej mierze chyba atmosfera. Fakt faktem, jest unikalna i niepowtarzalna, ale posiada pewne luki odnośnie relacji międzyludzkich. Może też wynika to z tego, że na sieci, której rządziłem społeczność była nieco bardziej zgrana i trochę bardziej komunikatywna. 

Tutaj niestety są pewne dysfunkcje, jeśli chodzi o szacunek do drugiego człowieka. Nikt nie jest idealny, Święty i w ogóle, ale dziwi mnie tylko fakt, że pewne rzeczy puszcza się płazem. Być może jest to również wina regulaminu, bo jest dosyć ogólnikowy, a być może wina systemu czy też przyzwyczajenia graczy. 

Jednego jestem pewny, do zmiany tego na pewno będę dążył, na jednych wpłynie to korzystnie, na drugich nieco mniej. Co mogę jeszcze powiedzieć, kilka osób prawdopodobnie pożegna się z forum i serwerem, no chyba, że do tego czasu okażą choć odrobinę zainteresowania zmianą. 

Nic na siłę, ale marudzenie nikomu jeszcze nigdy nie pomogło, a też nie chciałbym za każdym razem wchodząc na forum, widzieć jak jeden na drugiego naskakuje. Każdy problem egzystencjalny proszę rozważać we własnym zakresie i nie przenosić go na forum, bo nikomu to nie pomaga, a co najwyżej szkodzi.

Vaniliovsky: No więc wiadome osoby od dziś muszą się pilnować. Pamiętasz może jaka była Twoja pierwsza firma czy też frakcja na PTS? :P

Grzan3k: Wnioskując po kolejności wysłanych podań, to była to firma Cargo Logistic. Z tego co widzę to nie pracowałem tam za długo, aczkolwiek to była moja pierwsza firma i zarazem praca na PTS'ie. Miesiąc później coś mi się przestawiło w główce i postanowiłem wysłać podanie na szefa tejże firmy i ku mojemu zdziwieniu - wygrałem. 

Nie umiem sobie przypomnieć jak wyglądała wtedy moja działalność jako szef, ale chyba niezbyt dobrze skoro firma po jakimś czasie upadła... Później wstąpiłem do pogotowia i tam poznałem właśnie tych trzech napów. No i tak jakoś zostało, nie zamierzałem odejść z pogotowia, bo atmosfera była tam świetna i do pozazdroszczenia. 

Później pewnie coś jeszcze robiłem, ale trudno mi sobie przypomnieć co konkretnie.

Vaniliovsky: A teraz obecnie pracujesz w policji. Zamierzasz długo z nami zostać? Czy jednak obowiązki H@ nie pozwalają zbytnio na granie?

Grzan3k: Zgadza się, trudno mi powiedzieć na jak długo zagoszczę w ciemnoniebieskich barwach, choć mam nadzieję, że nie będzie to krótki okres czasu. Jutro może już mi się odwidzieć, także naprawdę trudno jest się tutaj określić, przynajmniej mi. Czy obowiązki H@ są aż tak straszne i czasochłonne? 

Zależy, tak naprawdę składa się na to wiele czynników, które w większym bądź mniejszym stopniu zależą od tego jak długo będzie mi dane robienie jakichś rzeczy, czy to z forum czy z serwerem. Trudno jest też się w jakikolwiek sposób płynnie po tym wszystkim poruszać, bez odpowiedniej mocy skryptowej (czyt. bez Pawła). 

Niestety ten fakt na chwilę obecną jest możliwy tylko do zaakceptowania, choć po cichutku liczę, że to się niebawem zmieni.

Vaniliovsky: Wszyscy liczymy na szybki powrót Pawła. Co z projektem GI? Czy ktoś podesłał ciekawy projekt odnośnie tej wyspy?

Grzan3k: Podesłał, czy ciekawy to już od was zależy. Z pewnością wszystko inne pobija obecny projekt wyspy, który chyba nie do końca został przemyślany podczas tworzenia. Niebawem miejmy nadzieję, że będzie wam dane korzystać z nowej wyspy, która w moim przekonaniu jest o niebo lepsza, od obecnej wersji.

Vaniliovsky: Zatem czekamy z niecierpliwością na nową wyspę :) Czy według Ciebie od Twojego pierwszego wejścia na serwer czyli w 2013 roku do dnia dzisiejszego dużo zmieniło się na serwerze?

Grzan3k: Zapewne tak, chociaż wszystko jak przez mgłę. Na MTA zawitałem pod koniec 2015 roku, więc chyba za wiele powiedzieć na ten temat nie mogę, aczkolwiek oglądając dawne screeny, poniekąd tak - zmieniło się. Pod względem technicznym z pewnością coś ruszyło do przodu, w inne dziedziny się nie zagłębiałem, także nie wiem.

Vaniliovsky: Wiele osób czeka na to pytanie. Jak zaczęła się Twoja przygoda z administracją. Opowiesz nam jak to się zaczęło?

Grzan3k: Moja przygoda z administracją zaczęła się całkiem przypadkiem, bo na pewno tego nie planowałem. Grając sobie spokojnie na serwerze, można było bardzo często dostrzec widniejącego inspektora na webie, który konwersował sobie z graczami. Co jakiś czas jednak nawoływał do mnie, z początku nie byłem świadomy tego co niebawem miało nastąpić, myślałem, że po prostu ot tak mnie zagaduje. 

Coraz częściej nawoływał mnie na przysłowiowy "dywanik", a konkretnie na rozmowę. Po jakimś czasie zacząłem się domyślać, o co może mu chodzić, lecz nigdy nie miałem w tym przekonaniu 100% pewności. W końcu zagadując do niego dowiedziałem się o co konkretnie mu chodziło i też w ten sposób złożyłem podanie, które zostało później zaakceptowane. 

Najpierw moderator, później administrator serwera, a na samym końcu administrator główny. W ten sam sposób co wyłowił mnie inspektor, to samo zrobiłem ja, gdy byłem jego prawą ręką. Wyławiam najczęściej te osoby, które nie mają za dużo chęci, czy też odwagi, aby złożyć samemu podanie, czasami trzeba taką osobę zachęcić do tego.

Vaniliovsky: No tak jak pisałem wcześniej inspektor może być dumny z jego zastępcy :smiley: To co Dominik. Nikt nie chciał to może Ty zdradzisz co czeka nas - graczy na 10-lecie serwera? 

Grzan3k: Nic nie powiem, bo nie chciałbym zepsuć niespodzianki. Musi to być coś, co wystrzeli was z kapci, ale jednocześnie nie zawiedzie. Nie będzie to łatwe zadanie, ale zrobimy co w naszej mocy, czasu mamy bardzo dużo więc i wykonanie powinno być dopracowane do perfekcji.

Vaniliovsky: Czyli zmian możemy spodziewać się w grudniu? ;)  Czyż tak? :)

Grzan3k: Nic nie powiem! ;)

Vaniliovsky: Ale jesteś! No dobra to pozostaje tylko czekać :) Jak wiemy do naszej społeczności dołącza też PTS tym razem na platformie SA-MP. Co o tym sądzisz?

Grzan3k: Zaczynałem na SAMP, więc fajnie byłoby znowu ten serwer u nas zobaczyć, co sądzę? Skoro zaakceptowałem ten fakt, to znaczy, że nie miałem nic przeciwko temu. 

Uważam, że można dać temu szansę i zobaczyć co z tego wyniknie, jeśli wyjdzie z tego klapa, to będzie to łatka przypisana tylko i wyłącznie do nich, nie do nas. Od nas w tym kierunku nie jest nic zależne, nie ingerujemy w pracę nad tym serwerem i to co tam się dzieje, należy tylko i wyłącznie do zakresu obowiązków Ramba.

Vaniliovsky: Dobrze Dominik. Ode mnie ostatnie pytanie. Ale musisz przygotować się na sporo pytań od anonimów którzy odwalą trochę pracy za mnie :D A ostatnie pytanie to: Twoje największe marzenie to?

Grzan3k:  Moim największym marzeniem jest otwarcie własnej firmy, trudno powiedzieć dokładnie jakiej i czym by się zajmowała, ale mimo wszystko. Gdyby faktycznie do takich działań miałoby dojść, to pewnie bym się nad tym głębiej zastanowił, na chwilę obecną mogę tylko pomarzyć. Zaczynajmy zatem temat z anonimami :D

Vaniliovsky: Proszę uprzejmie!

Anonim 1: Kiedy wyniki na administratora? Raiden już nie jest adminem wiec chyba ktoś przyda się do pomocy przy firmach? :P

Grzan3k: Aktualnie nie zamierzam nikogo przyjmować. Obecny skład radzi sobie doskonale, więc przy tym na razie zostaniemy. Jak ktoś się mocno wyróżni na tle innych, to pewnie do tego tematu znowu powrócę.

Anonim 2: Kiedy pijemy?

Grzan3k: Chyba wiem od kogo jest to pytanie. Co mogę na ten temat powiedzieć? Jak przyjedziesz do mojego miasta, lub gdzieś w okolice, to daj znać - to się zjawię.

Anonim 3: Kiedy wyłączycie kryzys?

Grzan3k: Nie wyłączymy.

Maksymo: Czy dobrze ci jako Head Admin?

Grzan3k: Dobrze, od zawsze obracałem się w tym środowisku, więc czuję się w tej roli, jak ryba w wodzie.

Anonim 4: Czemu jesteś tostem?

Grzan3k: To jest dobre pytanie, na pewno nie dlatego, żeby mnie jeść, a chyba dlatego, że byłem mały i do głowy przychodziły mi same dziwne myśli, w tym też myśl ustawienia sobie takiego nicku :D

Anonim 5: Jak odnajdujesz się w nowej roli głównego administratora? Jakie kwestie dotyczące serwera chciałbyś zmienić w pierwszej kolejności?

Grzan3k: Co do roli głównego administratora, to odpowiedź znajdziesz nieco wyżej, natomiast co chciałbym zmienić w pierwszej kolejności? Na pewno sposób myślenia niektórych osób, może też chciałbym zmienić nieco koncepcję prowadzenia serwera, trochę wnieść świeżości. 

Ogólnie planów jest dużo, ale sam ich nie zrealizuje, dlatego też pewne rzeczy trochę trwają, zanim zostaną zrealizowane.

Anonim 6: Czy jesteś zadowolony z pracy adminów? 

Grzan3k: Powiem tak, jestem. Natomiast nie jestem z tych, którzy zostali przeze mnie odesłani na urlop, bo bez powodu tego nie zrobiłem. Wszystko ma swoje granice i takowe też zostały przekroczone, zacznę od adminów, a później od graczy, by nie było, że znęcam się tylko nad graczami. Żartuję oczywiście, ale porządek chciałbym mieć.

Anonim 7: Na co najbardziej zwracasz uwagę w podaniu osób którzy napisali bądź chcą napisać podanie na moderatora serwera? 

Grzan3k: W podaniach najczęściej zwracam uwagę na rzetelność zawartych tam informacji, jeżeli ktoś mi pisze, że jest kulturalny i nie sprawia problemów, po czym ja po tygodniu wchodzę i takową osobę upominam, mutuję czy też kickuję, to chyba średnio coś z tą rzetelnością. Na tej podstawie zaufania na pewno nie zbudujemy, a już na pewno takową osobę nie chciałbym mieć w swoich szeregach. 

Albo jesteście zgodni w obu kwestiach - pisanych i tych praktykowanych na serwerze, albo darujcie sobie pisanie podań. Szanujmy siebie nawzajem.

Anonim 8: Jak wiemy na PTS jest PTS Klub. Czy na sampie będzie SA-MP Klub? 

Grzan3k: To zależy tylko i wyłącznie od Ramba. Jeżeli będzie chciał, by taki klub miałby istnieć - to tak będzie.

Anonim 9: Kiedy inspektora się pozbędziesz z PTS? :D

Grzan3k: Twoje niedoczekanie. Nigdy się go nie pozbędę, bo to jemu wszystko co tutaj osiągnąłem zawdzięczam, więc w morze hipokryzji nie chciałbym się zagłębiać, bo jak raz tam zanurkujesz, to później ciężko z niego się wynurzyć.

Anonim 10 : Co sądzisz o otaczającym nas świecie?

Grzan3k: Sądzę, że świat jest piękny, niezależnie od tego jak bardzo trywialnie to zabrzmi. Boli mnie jedynie fakt ograniczeń, chociażby takich, że nie możemy swobodnie wyrażać własnych uczuć, przekonań, poglądów, bo na każdym kroku czyhają ludzie, którzy za wszelką cenę będą to wszystko chcieli zniszczyć. 

Nigdy na tym świecie nie będzie zgody, równowagi, ale bez jaj, skupianie się na innych osobach, wyszczególnianie ich wad, podkreślanie jak bardzo niektórzy są źli, sztuczni i w ogóle najgorsi, po co to komu?

Anonim 11: Kiedy zamkniesz PTS-a? 

Grzan3k: Nie planuję zamknięcia.

Anonim 12: Kiedy pts na gta5? 

Grzan3k: Nie zasłużyliście

Anonim 13: Czy system dawania banów zostanie zmieniony? Ktoś taki kto wykrada hasła do kont ma ub a ten kto raz przewinił już nie? Jak to jest? 

Grzan3k: Temat prowokujący do dyskusji i słusznie. Na ten moment nie jest to ujednolicone, kary za przewinienia są jednakowe, lecz unbany już losowe. Wszystko zależy od admina banującego, czy ten jednak da drugiej osobie tą szansę, czy może jednak nie. 

Obiecuję wam, że coś w tej kwestii zrobię, żeby było to mniej więcej równe, aby nie było, że są równi i równiejsi, ale na ten moment mam inne priorytety.

Anonim 14: Jak oceniasz pracę PTS Klubu odnośnie organizacji eventów? 

Grzan3k: Mają swoje upadki i wzloty, uważam, że każdy wkłada trochę swojego serca w to co robi i jeśli coś jest zrobione na odwal się, to poniekąd może to trochę o czymś świadczyć, ale wracając do pytania, to uważam, że co do eventów wykonują świetną robotę. Rozmyślam jednak nad przeistoczeniem tego klubu w coś innego, ale to też temat na inną okazję.

Anonim 15: Czy masz przygotowanego zastępce gdybyś nagle odszedł z PTS? 

Grzan3k: Mojego zastępcę aktualnie szkolę, więc jak go wyszkolę i trochę się w temat zanurzy, to myślę, że takowy będzie. Szczególnie, że prędko nie zrezygnuje, więc będzie miał ponad to czasu na przygotowania.

Anonim 16: Wszystkie podania na adminów czytasz czy jak widzisz kogoś nick to sobie myślisz: nie, jeszcze nie Twój czas.

Grzan3k: Staram się nie nikogo nie szufladkować, ale jeśli widzę jakiś podejrzany nick, który zapadł mi w pamięci (ale to tak negatywnie) to z automatu nie czytam tego podania. Szkoda mojego czasu na osobę, która ma gdzieś czyjeś starania i jedynie czym szpanuje, to głupotą.

Anonim 17: Czy będzie możliwość a może już jest wpłacania datków na serwer np na konto bankowe a nie tylko pay-pal? Nie wszyscy są w stanie wpłacania na payl-pal - tylko na konto bankowe. 

Grzan3k: Niebawem w tej kwestii powinno się sporo zmienić. Czas leczy rany, czas również powoduje pustkę w życiu, czas buduje relacje, czas znęca się nad nami, czas ma generalnie dużo określeń, więc niestety jedynie co mogę powiedzieć, to kwestia czasu.

Vaniliovsky: Nasz wywiad dobiega końca, chcesz może kogoś pozdrowić? A może przekazać coś społeczności PTS? 

Grzan3k: W kwestii pozdrawiania będę powściągliwy, bo zapewne kogoś pominę, lecz chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim, którzy w jakiś sposób mnie umacniali czy też pomagali, a w szczególności chciałbym podziękować inspektorowi, któremu zawdzięczam miejsce, w którym aktualnie się znajduję. 

Natomiast co chciałbym przekazać naszej społeczności, no przede wszystkim tego, byście przestali się ścigać, to nie jest wyścig szczurów, kto jest lepszy a kto gorszy. Im więcej będziemy się porównywać do innych, tym gorzej dla nas. 

Apeluję również byście się powstrzymali z pewnymi docinkami, komentarzami czy tym bezsensownym marudzeniem, bo chcąc nie chcąc, ale jak trafi taki dzień, to poleci czystka. 

Dla dobra nas wszystkich, bo jak mamy cokolwiek tutaj budować, tworzyć, jak na każdym kroku są jakieś waśnie, kłótnie i zamiast zająć się sprawami ważnymi, musimy ogarniać wasze bezsensowne spory. 

Każdy z nas ma dwie drogi, lewą i prawą, to zależy od was, którą z dróg wybierzecie, ale liczcie się z tym, że każda z nich niesie za sobą pewne konsekwencje.

Vanilliovsky: Serdecznie dziękuje za ten wywiad Dominik i że znalazłeś czas. Nie ukrywajmy. Trochę nam się zeszło :) I życzę powodzenia we wszystkich Twoich planach no i dostania się na wymarzone studia. 

Grzan3k: Sporo czasu, ale było warto. Również dziękuję i życzę samych sukcesów w świecie dziennikarstwa ;)

Vaniliovsky: Dzięki! :)