Skocz do zawartości
Criminal

Płyta główna oraz procek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mój braciszek chciałby zwiększyć wydajność swojego kompa który służy do grania, netu.

Na części może wydać ok 650zł.

Ma obudowę, dysk, ram 8g, zasilacz Coolermaster 600w gold i kartę graficzną gtx 660ti . Chcę wymienić płytę oraz procka na coś szybszego.

Obecnie ma fx-6100 a mb to jakieś msi ale ona nie nadaję się do użytku już ponieważ ma spuchnięte kondensatory.

Coś polecicie, intel czy amd nie ma aż takiego znaczenia, byle to było szybsze i bardziej wydajne.

Edytowane przez Criminal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowe, czy używane? jak nowe to nawet i5 nie wyrwie za tą cenę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie jestem jakimś specem od kompów, ale warto się zainteresować procesorem intel core i5-2500K, i5-2400 też jest dobry, znalazłem na Allegro coś takiego: https://allegro.pl/zestaw-msi-ms-7707-usb-3-0-core-i5-2400-cooler-i7410021896.html 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślałem coś na i5 ale 3 lub 4 generacji.

Używane bo nowe to wiadomo.

Edytowane przez Criminal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile aktualne, tutaj całkiem przyzwoita płyta główna i procesor z odblokowanym mnożnikiem + chłodzenie w pakiecie. Puścić to chociaż na 4GHz tak jak ma obecny właściciel i będzie o wiele wydajniejsze od tego FXa.

Edit: Opcja nr 2 - Procesor i7 2600 + płyta główna + chłodzenie

Edytowane przez H.T.Simple

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@EDIT WSZYSTKO JEST NOWE

Znalazłem coś takiego co do płyty to nie wiem czy jest legit, od asrocka taka płyta to koszt około 180zł

Co do procka nie wiem czy akurat ten wystarczy twoim wymaganią a tylko dlatego, że ma 4 rdzenie co do tego procka jest jednym z najlepszych i jest prawie na równi z i5 8400, akurat i5 jest mocniejszy, bo ma już 6 rdzeni no ale kosztuje tyle co twój budżet.

Edytowane przez ファビアン

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wziąłeś pod uwagę tego, że do i3-8100 trzeba RAM DDR4, więc w 650 to się ni chu chu nie zamknie. Do tego ta płyta to jest najsłabsza padaka, która w przyszłości by się zagotowała jakby wsadzić tam i7

i3-8100 również nie jest nawet w pobliżu równi z i5-8400. i5 ma 2 rdzenie więcej i wyższy zegar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, sprawa wygląda tak, budżet wzrósł do 1000zl.

Kupić i5 6600k i do tego dobrą płytę, jeśli tak to możecie coś polecić aby można procka podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i5 8400 lepsze od i5 6600k dodatkowo ma 2 rdzenie i 2 wątki więcej, płyta to kurde lipa, bo jak masz ramy ddr3 to ogranicza Ciebie 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No niestety  ta suma 1k jest nieprzekraczalna, pamięci muszą zostać jedynie procek i mb zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i7 6700 + płyta z roczną gwarancją + chłodzenie (o ile sprzedający ma ramkę montażową do Intela) = 999 zł licząc już z kosztami wysyłki.

Co prawda procesor zablokowany a płyta bez radiatorów na sekcji zasilania, ale chipset Z170 więc jest możliwość OC w jakimś stopniu. Schładzacz szału nie robi ale wciąż jest znacznie lepszy od Intelowskiego .

Opcja nr 2

i7 4770K + płyta główna = 1013,60 licząc z wysyłką. W tym przypadku brakuje chłodzenia i trzeba by dokupić chociaż BOX Intela tymczasowo (OLX bądź jakiś pobliski serwis komputerowy powinien mieć na zbyciu) a w przyszłości zamontować jakieś lepsze (np. Fera)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, H.T.Simple napisał:

i7 6700 + płyta z roczną gwarancją + chłodzenie (o ile sprzedający ma ramkę montażową do Intela) = 999 zł licząc już z kosztami wysyłki.

Co prawda procesor zablokowany a płyta bez radiatorów na sekcji zasilania, ale chipset Z170 więc jest możliwość OC w jakimś stopniu. Schładzacz szału nie robi ale wciąż jest znacznie lepszy od Intelowskiego .

Opcja nr 2

i7 4770K + płyta główna = 1013,60 licząc z wysyłką. W tym przypadku brakuje chłodzenia i trzeba by dokupić chociaż BOX Intela tymczasowo (OLX bądź jakiś pobliski serwis komputerowy powinien mieć na zbyciu) a w przyszłości zamontować jakieś lepsze (np. Fera)

Myślę że to będzie najlepszy wybor, te 2 opcje ale będę brata cisnąć na tą pierwszą z z i7.  Sam bym to brał ale nie mam kasy na zbyciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obie są z i7 :P

Opcja nr. 2 jest mniej upierdliwa i bezpieczniejsza jeśli chodzi o podkręcanie. Wystarczy zmienić mnożnik i wszystkie funkcje działają, Przy odpowiednim chłodzeniu może poszłoby coś w stylu 4,3 GHz bez wysiłku. Bardziej bym właśnie ją polecał, chociaż ceny 4 generacji wciąż są zaporowe.

Opcja nr 1 umożliwia jedynie "non-k OC" (wady tej funkcji zalinkowałem w poście) a płyta główna to golas bez radiatorów na sekcji zasilania. Wiele na tym nie ugra nawet jakby się zdecydował podkręcić.

Edit: Oczywiście zaleta na płytę pod 6700 jest taka, że ma rok gwarancji, której płyta zalinkowana dla 4770K nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie doczylem doadnie, wybór zostwie bratu.

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi