Skocz do zawartości
MarcinWGM

Jak zdać prawo jazdy kat. C praktycznie za darmo!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym Wam przedstawić możliwość (Możliwe, że nie u każdego) zdania prawa jazdy kat C praktycznie za darmo.  Jedynie co musicie sobie opłacić to dojazd do szkoły jazdy, ew. dojazd na jazdy i egzaminy w WORD.

Wystarczy, że pójdziecie się zarejestrować do Urzędu Pracy i poprosicie o skierowanie na kurs  prawo jazdy (Nie w każdym urzędzie takie coś istnieje).  Jeżeli takie coś jest i skierują Was na taki kurs to MUSICIE załatwić sobie pracodawce, który przyjmie Was po zakończeniu kursu. Urząd opłaca Kwalifikację Wstępną oraz resztę kursu. W moim przypadku otrzymywałem jeszcze stypendium za to, że na taki kurs uczęszczałem. Na kurs można uczestniczyć od 18 roku życia pod warunkiem posiadania prawa jazdy kat. B. Chyba wszystko napisałem, myślę, że są osoby, które by chciały być kierowcami, a jak wiadomo prawo jazdy tanie nie jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wtrącę swoje 3 grosze. Jak ktoś nie zda egzaminu kilka lub kilkanaście razy to przestaje być to takie "praktycznie za darmo".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale to chyba nie dotyczy serwera MTA co nie??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zły dział, powinno być w Rozmowach ogólnych, w dolnej części forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Faktycznie, proszę o przeniesienie.

@Polniak No jak ktoś nie zda to musi już sobie opłacać, ale zobacz ile kosztuje Kwalifikacja oraz cały kurs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy to działa tak jak czasami z kursami na jakieś wózki widłowe itp.. co po zdaniu trzeba przez pół roku iść na staż z zakazem podejmowania w miedzyczasie jakiejkolwiek innej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe, musisz znaleźć pracodawcę, który Cię przyjmie i podpisać z Tobą normalną umowę o pracę. W moim przypadku pracodawca wystawił mi papierek, że mnie przyjmie na min. 6 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A u mnie wymagają 21 lat aby na taki kurs się zapisać. No cóż trzeba czekać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim przypadku było tak, jak u Nico, wymagali ode mnie ukończonego 21 roku życia, zanim mogłem rozpocząć szkolenie. Urząd wymagał ode mnie pisemnego potwierdzenia, że owy pracodawca mnie zatrudni u siebie, ale po zakończeniu kursu nie jest to weryfikowane przez urząd, czy faktycznie zacząłem pracować na danym stanowisku. Nie przychodziły żadne listy, o treści "oddaj pieniądze oszuście"... Nic z tych rzeczy. Co prawda podjąłem pracę jako kierowca, ale nie tam, gdzie miałem to na piśmie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi