Skocz do zawartości
Mac™

Gamemod - pytania/propozycje/edycje

Propozycje graczy - mają się pojawić?  

60 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Nabijanie powietrza

2. 2. Zabezpieczenie ładunku

3. 3. System portierni

4. 4. Magnes do tachografu

5. 5. Egzamin ADR

6. 6. Osiągnięcia np. kupno pierwszego domu

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.07.2018 o 11:56

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

wiem, że już od dawna czekacie na tego gm'a, ale zawsze coś wypada i nie mogę go ukończyć. :E Nie chce pytań w tym temacie kiedy go skończę i kiedy start serwera. Temat zakładam abyście mogli złożyć jakiekolwiek propozycje odnośnie serwera, a my je przeanalizować i dodać do gamemoda.

Na bieżąco będę starał się odpowiadać czy proponowana rzecz jest już w gm'ie, czy może trzeba będzie ją dodać lub odrzucić. ;) 

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak będą działać salony i system posiadania aut? jakieś limity?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Wersjon napisał:

Jak będą działać salony i system posiadania aut? jakieś limity?

Początek gry gracz będzie zaczynał bez żadnego pojazdu i od dawien dawna znanej nam komendy z sa:mp /pojazd, gracz będzie miał odpowiednią ilość funduszy aby wypożyczyć pojazd o najsłabszych osiągach w wypożyczalni pojazdów. Przy wyjściu gracza pojazd znika. Przy ponownym wejściu pojazd będzie można przywrócić o ile czas wypożyczenia nie minął.

Posiadając już własny dom i odpowiednie fundusze będzie można zakupić pojazd z salonu, czy będzie jakiś limit na te pojazdy? Tego jeszcze sam nie wiem. 

Screen z jednego z salonów,

10x7zpj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest już ustalone ile się będzie dostawać za kurs? Jeśli tak to raczej będzie trudno aby coś osiągnąć czy łatwiej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

co do ilości posiadanych autek to proponuje dać bez limitu, ale dodać opcje "Garażu/przechowalni aut" gdzie można schować auta,a wyciągnięte mieć maksymalnie 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to fajnie jakby ktoś napisał co już jest zrobione. Będzie łatwiej nowe propozycje składać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Badyl napisał:

Jest już ustalone ile się będzie dostawać za kurs? Jeśli tak to raczej będzie trudno aby coś osiągnąć czy łatwiej?

Oczywiście, że trudniej. Nie chcemy aby po tygodniu napienia na serwerze (jak @Orzel67 :E) gracz miał wille Madd Dogga. 

@Wersjon do przedyskutowania jeszcze.  :)

1 godzinę temu, Xr95 napisał:

W sumie to fajnie jakby ktoś napisał co już jest zrobione. Będzie łatwiej nowe propozycje składać. 

Wszystkiego nie jestem w stanie wypisać, gdyż nie mam tego nigdzie zapisanego, ale najważniejsze i to co mi przyszło do głowy wypisuje:

- rozbudowany system towarów z grafiką wzorowaną z ETS, do systemu zostanie jeszcze dodane coś na wzór starego TNS

- system konwojów który posiada TeamChat oraz panel zarządzania konwojem

- restauracje wzorowane z singleplayer'a, tzn że gracz wchodzi do restauracji aby zakupić jedzenie

- system domów, nie jest jakoś rozbudowany dlatego możecie składać propozycje co można z takimi domkami robić :)

- system posiadania pojazdów, również nie jest najbogatszy w przeróżne opcje

- 4 rodzaje paliw (benzyna, gaz, diesel, paliwo lotnicze), do pojazdów z benzyną można zamontować gaz

- rozbudowane lotto, losowania co godzinę; zakup kuponów w sklepie; kupon można sprawdzić do 3 dni od kupna czy nastała wygrana; liczby można samemu wpisać bądź kupić na ,,chybił trafił'',

- pożary, awarie pojazdów, leczenie graczy przez medyków, firmy & frakcje

- ładunki specjalne spawnowane co 15 minut i oznaczone czerwoną kwadratową strefą na mapie w której trzeba szukać naczepy

Kilka sceenów z serwera

2jewwzs.jpg

10x7zpj.jpg

mug8ch.jpg

Kph3d5s.png

Mój mózg więcej nie pamięta :paperbag2:

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli system towarów ma wyglądać tak samo jak na ETS2? Czyli mamy trucka, a na załadunku czeka na nas gotowa naczepa?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Xr95 napisał:

Czyli system towarów ma wyglądać tak samo jak na ETS2? Czyli mamy trucka, a na załadunku czeka na nas gotowa naczepa?

Dokładnie, na ostatnim screenie w poprzednim moim poście widać panel wyboru zleceń. Po wybraniu zlecenia, naczepa jest spawnowana na załadunku i przypisana do gracza. Załadunek oraz rozładunek oznaczony na mapie. 

Posiadamy również rozbudowany prom startujący z doków Los Santos na wyspę co 4 minuty od 7 rano do 20, w pozostałych godzinach otworzony zostaje most. Lecz zastanawiamy się jeszcze czy zostanie ów wyspa dodana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy na serwerze będzie funkcjonował system fotoradarów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Zielus napisał:

Czy będzie jakiś system podmianek?

Podmianki na pojazdy/skiny może instalować każdy gracz bez wyjątku. Słyszałem coś o systemie podmianek z MTA z możliwością wyłączania danej podmianki, lecz na platformie sa:mp niestety nie da rady takowego wykonać.

@Matthias, tak.

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ich lokalizacje  będą się zmieniać, albo coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Matthias napisał:

Ich lokalizacje  będą się zmieniać, albo coś?

Lider oraz vice lider policji posiada panel zarządzania fotoradarami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te ładunki specjalne to chyba były na starym PTS na SA:MP'ie, ale nie jestem pewien :D

Będzie coś w stylu GPS'a?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Planujecie wprowadzić tachografy żeby urealnić grę ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Badyl napisał:

Te ładunki specjalne to chyba były na starym PTS na SA:MP'ie, ale nie jestem pewien :D

Będzie coś w stylu GPS'a?

Na pewno nie za tworzenia Domenica, można je jedynie kojarzyć z Polskiego Serwera Przewozu tworzonego również przez nas.

Będzie dodany raczej w aktualizacjach (jeżeli chodzi o gps na bary/stacje itd), lecz kto wie :)

7 minut temu, TheIbox napisał:

Planujecie wprowadzić tachografy żeby urealnić grę ?

Oczywiście, że na SA:MPie od dawien dawna istniał tachograf. Czas nabijany jest jedynie za kierownicą pojazdów ciężarowych i dostawczych większych np. flatbed. Zazwyczaj dozwolony czas jazdy był to 40 minut.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli ktoś posiada klawiaturę bez num pada to co wtedy? 

Dodam również opcje przeglądania pojazdów/jedzenia strzałkami. :)  || Mac

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda sprawa z przemytami? Uzykujemy je normalnie z listy zleceń czy w jakiś inny sposób? 

Normalnie z listy zleceń. Nazwa towaru wtedy będzie wyświetlona na czerwono w liście. Towary nielegalne będą dostępne od odpowiedniej ilości score. :) || Mac

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Mac™ napisał:

Będzie dodany raczej w aktualizacjach (jeżeli chodzi o gps na bary/stacje itd), lecz kto wie :)

Bardziej mi chodziło o coś takiego, że gdy się bierze ładunek to na mapie pokazuję się trasa do rozładunku. Wiem, że na MTA da się coś takiego zrobić, ale na SA:MP?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie, czy będzie możliwość kupna własnej naczepy i załadowanie do niej towaru?

Drugie pytanie czy będzie RoadTrain ( ala. 2 naczepy :-P ) ?

Edytowane przez Stalion

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 godzin temu, Badyl napisał:

Bardziej mi chodziło o coś takiego, że gdy się bierze ładunek to na mapie pokazuję się trasa do rozładunku. Wiem, że na MTA da się coś takiego zrobić, ale na SA:MP?

Niewykonalne.

15 godzin temu, Stalion napisał:

Pytanie, czy będzie możliwość kupna własnej naczepy i załadowanie do niej towaru?

Drugie pytanie czy będzie RoadTrain ( ala. 2 naczepy :-P ) ?

Tak, pojazd ciężarowy oraz naczepę można zakupić oraz zaparkować pod własnym domem.  

RoadTrain będzie, o co chodzi z dwiema naczepami, nie wiem. Wszelkie pomysły które proponujecie z MTA proszę o opisanie, gdyż na MTA mam jakieś 10/20 score :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Serwer będzie jedynie truckerski czy będą też łodzie, pociągi i samoloty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Mac™ napisał:

RoadTrain będzie, o co chodzi z dwiema naczepami, nie wiem. Wszelkie pomysły które proponujecie z MTA proszę o opisanie, gdyż na MTA mam jakieś 10/20 score :E 

Wydaje mi się, że chodziło mu o coś w tym stylu: 

Spoiler

Edytowane przez Badyl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Badyl napisał:

Wydaje mi się, że chodziło mu o coś w tym stylu: 

Ukryj zawartość

Takie rzeczy na SAMPie można robić po stronie klienta, nie zrobisz tego po stronie serwera. Dobrze zrobiony mod(ktoś musi zrobić to w zmodelerze a potem oskryptować) + Cleo4 i np taki skrypt jak ActiveDashboard zrobi robote.

Sorka że tak się wwalam ale chyba większość tu nie rozumie że na SAMPie modyfikacje w większości leżą po stronie użytkownika(oprócz tekstur i modeli obiektów).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi