Skocz do zawartości
Mac™

Gamemod - pytania/propozycje/edycje

Propozycje graczy - mają się pojawić?  

60 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Nabijanie powietrza

2. 2. Zabezpieczenie ładunku

3. 3. System portierni

4. 4. Magnes do tachografu

5. 5. Egzamin ADR

6. 6. Osiągnięcia np. kupno pierwszego domu

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.07.2018 o 11:56

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Lampard napisał:

Serwer będzie jedynie truckerski czy będą też łodzie, pociągi i samoloty?

Serwer będzie z ogólnym transportem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy gospodarka serwera została opracowana w taki sposób aby zapewnić długą i zawierającą ciekawe urozmaicenia rozrywkę? Jesteś(cie) w stanie podać orientacyjne zarobki w przeliczeniu na czas jaki potrzebny jest do kupienia domu, pojazdu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będą osiągnięcia za np. kupno pierwszego domu, auta czy przewiezienie x towarów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2018 o 13:40, Matthias napisał:

A rowerowy? :L

UberEats? :ougly:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy np oprócz autobusów będzie można pośmigać Taksówkami? :)

jesli tak to czy będą ogólnodostępne dla każdego?? :)

Edytowane przez IwanRk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19.07.2018 o 12:33, Badyl napisał:

Jaki jest średni czas ładowania towarów?

Maksymalny czas ładowania towaru to minuta.

W dniu 19.07.2018 o 13:43, Angel napisał:

Czy gospodarka serwera została opracowana w taki sposób aby zapewnić długą i zawierającą ciekawe urozmaicenia rozrywkę? Jesteś(cie) w stanie podać orientacyjne zarobki w przeliczeniu na czas jaki potrzebny jest do kupienia domu, pojazdu?

Jak długą tego nie wiem, wszystko zależy od tego jaki czas dany gracz będzie spędzał na serwerze. Tego nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Nigdy tego nie obliczałem, spróbuję na dniach coś pomnożyć/podzielić może dodać. :D

W dniu 21.07.2018 o 17:36, Polak333 napisał:

Będą osiągnięcia za np. kupno pierwszego domu, auta czy przewiezienie x towarów?

Nie ma takowej opcji w gamemodzie i raczej się nie pojawi. 

22 godziny temu, IwanRk napisał:

Czy np oprócz autobusów będzie można pośmigać Taksówkami? :)

jesli tak to czy będą ogólnodostępne dla każdego?? :)

Jasna sprawa, będą dostępne od pewnej ilości score.

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 21.07.2018 o 17:36, Polak333 napisał:

Nie wymagaj rzeczy nie możliwych :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, mazE napisał:

Nie wymagaj rzeczy nie możliwych :E

Taka opcja jest akurat możliwa z osiągnięciami ;d

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Badyl napisał:

Taka opcja jest akurat możliwa z osiągnięciami ;d

Ja o tym dobrze wiem :D Tylko wydaje mi się, że programista nie jest w stanie sprostać takiemu zadaniu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
17 godzin temu, mazE napisał:

Ja o tym dobrze wiem :D Tylko wydaje mi się, że programista nie jest w stanie sprostać takiemu zadaniu :E

Naprawdę? Jeżeli myślisz, że nie byłbym wstanie takowego zadania wykonać, to jesteś w błędzie. Tylko jest jedno ważne pytanie, po co takie coś dodawać?

Wiele napisanych systemów w gamemodzie były pierwszymi na serwerach sa:mp (dalej nie wiem czy nie są), przykładowo system towarów wzorowany z ETS'a (wybieranie zleceń, spawanowanie naczep na załadunku), zlecenia specjalne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilka szybkich zapytań, bo na wielu serwerach były takie opcje, co prawda mniej lub bardziej lubiane ale były.

Nabijanie powietrza, zabezpieczanie ładunku, system portierni i magnes do tachografu - czy któreś z wymienionych rzeczy będziemy mogli ujrzeć na SAMPie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siema, a ja mam pytnako o towary niebezpieczne, pewnie starzy gracze pamiętają że dawnoo temu był egzamin na ADR, kosztował on chyba 10'000$ i zawierał on jak dobrze pamiętam chyba 10 pytań związanych ogólnie z ADR'ami, a gdy go już zdaliśmy mogliśmy lądować towary typu paliwa itp. A pytanko brzmi czy macie zamiar taki kurs wprowadzić znowu na serwer? bo było to fajne urozmaicenie związane z tematyką serwera.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Mac™ napisał:

Naprawdę? Jeżeli myślisz, że nie byłbym wstanie takowego zadania wykonać, to jesteś w błędzie. Tylko jest jedno ważne pytanie, po co takie coś dodawać?

Wiele napisanych systemów w gamemodzie były pierwszymi na serwerach sa:mp (dalej nie wiem czy nie są), przykładowo system towarów wzorowany z ETS'a (wybieranie zleceń, spawanowanie naczep na załadunku), zlecenia specjalne. 

No pomyślmy chwilę, na chłopski rozum, urozmaicenie rozgrywki, opcja rywalizacji w osiągnięciach między graczami, zrobić to w taki sposób, żeby to wyglądało unikalnie, a nie tak samo jak na innych serwerach, które już były/są. SA:MP może i słabsza platforma od MTA, ale jak się coś wspólnie wymyśli to może wyjść coś naprawdę fajnego co przyciągnie nowych graczy do zagrania tutaj, jak i skłoni starych graczy do powrotu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na jakiej zasadzie ma działać frakcja JRG? Będzie skrypt w gamemodzie wzniecający pożary na mapie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 24.07.2018 o 16:42, drftmn napisał:

Kilka szybkich zapytań, bo na wielu serwerach były takie opcje, co prawda mniej lub bardziej lubiane ale były.

Nabijanie powietrza, zabezpieczanie ładunku, system portierni i magnes do tachografu - czy któreś z wymienionych rzeczy będziemy mogli ujrzeć na SAMPie?

W dniu 24.07.2018 o 22:29, Draatwo napisał:

Siema, a ja mam pytnako o towary niebezpieczne, pewnie starzy gracze pamiętają że dawnoo temu był egzamin na ADR, kosztował on chyba 10'000$ i zawierał on jak dobrze pamiętam chyba 10 pytań związanych ogólnie z ADR'ami, a gdy go już zdaliśmy mogliśmy lądować towary typu paliwa itp. A pytanko brzmi czy macie zamiar taki kurs wprowadzić znowu na serwer? bo było to fajne urozmaicenie związane z tematyką serwera.

Pozdrawiam.

W dniu 25.07.2018 o 10:46, mazE napisał:

No pomyślmy chwilę, na chłopski rozum, urozmaicenie rozgrywki, opcja rywalizacji w osiągnięciach między graczami, zrobić to w taki sposób, żeby to wyglądało unikalnie, a nie tak samo jak na innych serwerach, które już były/są. SA:MP może i słabsza platforma od MTA, ale jak się coś wspólnie wymyśli to może wyjść coś naprawdę fajnego co przyciągnie nowych graczy do zagrania tutaj, jak i skłoni starych graczy do powrotu ;)

Skoro rzeczy które bywały na serwerach były mniej lub bardziej lubiane dodałem ankietę do tematu, odpowiedzi można oddawać do jutra godziny 20:00. 

12 godzin temu, shot. napisał:

Na jakiej zasadzie ma działać frakcja JRG? Będzie skrypt w gamemodzie wzniecający pożary na mapie?

Tak, pożary są już gamemodzie. W głowię mam jeszcze kilka pomysłów dla JRG które będę planował dodać. JRG zajmować się również będzie wypadkami graczy. 

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zgodnie ze statusem Mac'a:

Nabijanie Powietrza - bardzo proste działanie, nie możemy ruszyć jeśli go nie nabijemy, więc wpisujemy komendę(czy wykonujemy inną czynność tu kwestia dowolna) i odczekujemy pewien czas, aż owe powietrze się nabije. Też ciekawe może być pewne utrudnienie, gdy jeździmy poza drogą, aby to powietrze mogło spaść, co zmuszałoby nas do ponownego jego nabicia.

Zabezpieczanie ładunku - podobne do powyższego, lecz tu dwie kwestie - albo zmuszamy gracza do zabezpieczania albo dajemy taką możliwość. W drugim przypadku towar możemy utracić/uszkodzić w wypadku niezabezpieczenia go lub dostajemy mniej za ładunek, gdyż go nie zabezpieczyliśmy. Oczywiście jest też kwestia kontrol, gdzie za niezabezpieczenie moglibyśmy dostać mandat(tu kwestia do dogadania ; ) )

System portierni - też nic specjalnego, lecz nadające lekkiego realizmu - może to być zwykłe oddawanie papierów dot. przewozu dla portiera albo kwestia otwarcia załadunków/rozładunków w danych godzinach.

Magnes do tachografu - nic prostszego jak słynny magnes stopujący nasze tacho, oczywiście przy kontroli policyjnej policjant może zauważyć fakt założonego magnesu(za co byłby oczywisty mandat). Kwestia do ustalenia to to czy magnes ma jakąś szansę na wykrycie, czy po prostu jak z przemytami na MTA - ryzyko jest ale tylko możemy użyć w obecności Policji.

Dalsze propozycje nie były ode mnie, więc większego pomysłu na nie nie mam :3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem czy jeszcze można składać propozycje, ale mam jedną - wprowadzić egzamin na prawo jazdy, składający się z np. 10 pytań, po odpowiedzeniu na nie poprawnie musielibyśmy przejść egzamin praktyczny, jazda po jakimś placu manewrowym czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam kilka propozycji jeśli chodzi o JRG: 

1. System służby, tj. jeśli strażak jest na służbie i dojdzie do zdarzenia to strażacy na służbie, którzy są aktualnie w koszarach, wtedy w koszarach wybucha alarm i charakterystyczny dzwonek.

2. Mod ubrań specjalnych i koszarowych dla strażaków, ubranie koszarowe w koszarach, a specjalne przy wyjeździe do jakichkolwiek działań.

3. Mod brania z samochodów różnego typu narzędzi (tj. gaśnica, wentylator, nożyce hydrauliczne, weber, torba R1) czyli, gracz który jest we frakcji, podchodzi do samochodu typu gba, gcba, slrt lub scrt, wyświetla się panel w którym można wybrać które narzędzie wybrać

Póki co to wszystko, mam w glowie jeszcze mod OSP, ale nie wiem co powie na to administracja :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, Szerszen napisał:

Mam kilka propozycji jeśli chodzi o JRG: 

1. System służby, tj. jeśli strażak jest na służbie i dojdzie do zdarzenia to strażacy na służbie, którzy są aktualnie w koszarach, wtedy w koszarach wybucha alarm i charakterystyczny dzwonek.

2. Mod ubrań specjalnych i koszarowych dla strażaków, ubranie koszarowe w koszarach, a specjalne przy wyjeździe do jakichkolwiek działań.

3. Mod brania z samochodów różnego typu narzędzi (tj. gaśnica, wentylator, nożyce hydrauliczne, weber, torba R1) czyli, gracz który jest we frakcji, podchodzi do samochodu typu gba, gcba, slrt lub scrt, wyświetla się panel w którym można wybrać które narzędzie wybrać

Póki co to wszystko, mam w glowie jeszcze mod OSP, ale nie wiem co powie na to administracja :)

1. JRG to chyba będzie (przynajmniej tak było) że to straż i pogotowie, bez koszar. 

2. i 3. nie wiem czy to potrzebne bo to nie serwer RP :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Radomski napisał:

1. JRG to chyba będzie (przynajmniej tak było) że to straż i pogotowie, bez koszar. 

2. i 3. nie wiem czy to potrzebne bo to nie serwer RP :D

No tak, tylko chodzi mi o to ze jrg bedzie mialo swoje koszary, a jesli o chodzi o to ze nie serwer rp to wiem i rozumiem, ale to by urealistycznilo rozgrywke :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Błagam dajcie se spokój z osiągnięciami, ani to potrzebne, ani przyjemne xD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, Matthias napisał:

Błagam dajcie se spokój z osiągnięciami, ani to potrzebne, ani przyjemne xD

Zawsze to jakieś urozmaicenie rozgrywki ;) i dodatkowo przy monotonnej rozgrywce (która po pewnym czasie występuje) takie osiągnięcia mogą zmotywować do gry. Nie rozumiem co ci to przeszkadza, na steamie też masz osiągnięcia na każdej gierce i nikt nie narzeka to czemu nie miało by być tutaj? ;D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Głosowanie w ankiecie trochę się przedłużyło :D, gdyż nie miałem dostępu do komputera od piątku. Ale z tego co zauważyłem wyniki nie zmieniłyby się. Wszystkie propozycje zostaną dodane na serwer.

Cztery pierwsze propozycje zostały opisane, zostały jeszcze dwie do wymyślenia. :wiesniak: @Lutek podsunął mi pomysł, aby niektóre osiągnięcia zaczerpnąć ze steama, dlatego wymyślajcie nowe nazwy do zaczerpniętych osiągnięć lub nowe. 

Cytat

Sardynka - skorzystaj z promu

Z domowego zacisza - kup ciężarówkę

Doświadczenie ponad wszystko - ukończ dostawy z wszystkimi typami naczep

Zzzz - skorzystaj z odpoczynku

Olej, nie benzyna! - skorzystaj ze stacji benzynowej

Kierowca testowy - przejedź 999km podczas zleceń

Morze sukcesów - uzyskaj 100'000$ ze zleceń

Do wymyślenia również są pytania na testy ADR.:wiesniak:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi