Skocz do zawartości
Mac™

Gamemod - pytania/propozycje/edycje

Propozycje graczy - mają się pojawić?  

60 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Nabijanie powietrza

2. 2. Zabezpieczenie ładunku

3. 3. System portierni

4. 4. Magnes do tachografu

5. 5. Egzamin ADR

6. 6. Osiągnięcia np. kupno pierwszego domu

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.07.2018 o 11:56

Rekomendowane odpowiedzi

Zbyszko, a czy wygląd ma jakieś na chwile obecną znaczenie? Nie ma, po prostu był wrzucony screen, by gracze mogli zobaczyć jak to mniej więcej wygląda. Prosiłbym nie zadawać takich pytań - bardziej skupcie się na propozycjach związanych z gamemod'em.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę się śmiał jak po tylu czasu tzn. pracach nad serwerem, będzie to totalne kopiowane [BRZYDKIE SŁOWO] xD

Lub stary gamemod zmieniony wizualnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

GameMod jest pisany od 0. :) Wszystkie obiekty, które się pojawią też są nowymi pomysłami graczy oraz Administracji. Więc nie ma tu mowy l żadnym kopiowaniu. Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 8.10.2018 o 21:01, =Rambo= napisał:

Zbyszko, a czy wygląd ma jakieś na chwile obecną znaczenie? Nie ma, po prostu był wrzucony screen, by gracze mogli zobaczyć jak to mniej więcej wygląda. Prosiłbym nie zadawać takich pytań - bardziej skupcie się na propozycjach związanych z gamemod'em.

Co mamy proponować jak nie wiadomo co jest zrobione do tej pory?  Mamy wymyślać coś co być może jest już gotowe?  Skoro czekacie na propozycje graczy proponuję podać info co i jak jest rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałbym się mylić, ale obawiam się, że to będzie stary gm z paroma nowościami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To przestańcie się obawiać i wymyślać jakieś bzdury tylko czekajcie cierpliwie niech chłopaki robią. Lepiej jak robią niż by mieli nic nie robić. Poganianiem nic nie zdziałacie, a wręcz zaszkodzicie. Chcecie by serwer działał kilkanaście lat, czy po kilku miesiącach wykitował? Odpowiedzcie sobie sami. 

Pozdrawiam. :)

@edit.

Dawid, nikomu w dupę nie wchodzę bo nie jestem z tego typu ludzi. Po prostu drażni mnie jak wszyscy zaczynają wypierać presję, a potem będą narzekać, że są błędy i niedopracowania. Też z chęcią bym zobaczył jakieś screeny, no ale to już nie zależy od nas.

Edytowane przez Procentowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Procentowy napisał:

To przestańcie się obawiać i wymyślać jakieś bzdury tylko czekajcie cierpliwie niech chłopaki robią. Lepiej jak robią niż by mieli nic nie robić. Poganianiem nic nie zdziałacie, a wręcz zaszkodzicie. Chcecie by serwer działał kilkanaście lat, czy po kilku miesiącach wykitował? Odpowiedzcie sobie sami. 

Pozdrawiam. :)

A ja mam wrażenie, że wchodzisz w cztery litery żeby dostać admina...

To nie są bzdury. Mija 5 miesięcy od chwili zapowiedzi a do tej pory dostaliśmy screen z randomowego serwera "żebyśmy mogli zobaczyć jak to wygląda"

Już było wiele serwerów, które działały kilkanaście lat np. PSP etc.

Ja jak  i przypuszczalnie  wielu graczy, chcielibyśmy zobaczyć jak to wszystko w tym momencie wygląda, wtedy mogłyby pojawiać się jakieś propozycję a tak jak widać zero odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To namówcie Maca by zaczął opowiadać. :) Skoro uważacie, że to będzie stary gamemod z małymi nowościami - to proponujcie te "wielkie" nowości - coś czego nie było na starym gamemod'zie. Ganiać, krytykować każdy potrafi, ale nieliczni czekają w milczeniu. Co Wam da poganianie? Nic. Nic nie było przez tyle czasu, to może być "NIC" jeszcze kilka miesięcy. Przynajmniej mam takie wrażenie, że kiedy krytykujecie, to Macowi odechciewa się robić. Bądźcie jeszcze bardziej niecierpliwi, nachalni, a gwarantuję, że każdy pójdzie w swoją stronę. A może by tak zmienić coś... w sumie już wiem co. Osoby niecierpliwe, niewierzące w ten projekt po prostu nie interesujcie się SAMP'em. Moja cierpliwość jest silna, ale dzięki "niedowiarkom" moja cierpliwość klęka. W osiem miesiący nie zbuduje się miasta. Nie posiadamy w zespole magika, który na pstryknięcie wykona cały gamemod i tysiące skryptów pod gamemod. Oczywiście, jestem głównym administratorem projektu SAMP - przecież mam tę moc by pogonić Maca. Oczywiście, że mam tę moc - ale teraz kwestia paru spraw - Kto z nas lubi czuć presje czasu? Presję, którą tworzą ludzie. Kto z Was lubi krytykę? Jasne, u niektórych buduje to silną osobowość i wielu chciałoby udowodnić, że się ludzie mylą - lecz pewnego dnia otwierasz oczy i mówisz "basta", pakujesz manatki i idziesz tam gdzie tej krytyki jest mniej.  Piszecie bzdury o tym, że będzie to niewypał, stary gamemod z lekkimi zmianami - skoro potraficie tak "kłapać" buzią i krytykować, to weźcie napiszcie gamemod, a gwarantuję, że każdy będzie zadowolony - Wy, ja i inni. Wy, bo gamemod będzie z "wielkimi" zmianami. Ja będę zadowolony i dumny z Waszego sukcesu. A inni, że mogą grać na "wielkim" gamemod'zie. Tylko teraz uwaga - "chlust" zimną wodą prosto w twarz. Bo przecież jesteśmy w Polsce, tu gdzie Polak Polakowi musi dosrać, podłożyć nogę, ubliżyć, wyśmiać, znieważyć, napluć w twarz. Zaraz... problem nie leży ogólnie w sercu Polski, bo przecież Polacy łączyli się w jedność i walczyli o Polskę - problemem są Polacy żyjących w XXI wieku. Przecież skoro gówno w życiu się nauczyłem, to będę pluć, kopać, bić, niszczyć, plądrować, ośmieszać, bo przecież mi nikt nic nie zrobi. Oczywiście, że ja nie odpowiem jadem tak jak Wy wylewacie z siebie na ten projekt. Lecz nie zapominajcie, że zbierasz to - co zasiejesz.

A teraz koniec lektury, dobrej nocy Wam życzę. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem @=Rambo= ma rację. Zniechęcacie takimi komentarzami Maca. Siedziałem cicho i tylko patrzyłem jak każdy sypie komentarze "to się nie uda", "to nie wyjdzie". Dajcie chłopakom popracować w spokoju i przestańcie tak spinać że "Projekt SAMP" to niewypał. Łatwo krytykować i narzekać ale żeby ktoś coś sam od serca coś zrobił jest was brak. Mac ma też życie prywatne a nie tylko skryptowanie SAMP'a. Ludzie okażcie chociaż trochę empatii i przestańcie chociaż pisać bezsensowne komentarze. 

Miłej nocy. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę tutaj po to, żeby można dodawać swoje propozycje dotyczące systemów transportu.

Transport A - Przewożenie załadunku z punktu "A" do punktu "B" tam gdzie chcemy i skąd chcemy. Wynagrodzenie za transport to przykładowo 500$.

Transport B - Losowe przewożenie załadunku z punktu "A" do punktu "B". Gracz musi dostarczyć załadunek z punktu "A" do miejsca gdzie system wylosował, czyli do punktu "B". Gracz nie ma możliwości rozładowania towaru w miejscu jakim chce - będzie możliwość anulowania zlecenia. Wynagrodzenie większe o 10% niż przy transporcie A.

Transport C -  Ten system polega na kontraktach. Co to są kontrakty - już wyjaśniam. Gracz ma możliwość podpisania kontraktu z daną firmą, siecią sklepów (przykładowo - tesco), daną fabryką itd. Kontrakt można by podpisać przykładowo od 7 dni do 30 dni. Gracz nie będzie mógł wozić innych towarów - jedynie to co mu nakazuje kontrakt. Im dłuższy kontrakt to zarobki większe - zerwanie kontraktu równa się tym, że na gracza zostanie nałożona kara finansowa. 

Kontrakty - przykładowo:

Kontrakt 10 dni - Zarobki 10% większe niż przy transporcie B.

Kontrakt 20 dni - Zarobki 15% większe niż przy transporcie B.

Kontrakt 30 dni - Zarobki 20% większe niż przy transporcie B.

Co nowego jeszcze jest planowane? Brak ograniczeń nowych firm oraz system, który sprawiłby, że każda firma miałaby swój skrypt.

Nowy system jest na tyle wygodny, że można wymyślać bez końca i na dodatek jedynym ograniczeniem powstawania firm byliby gracze. Jeżeli byłoby mało graczy, to ten system jakoś super nie zadziała tak jakbym tego oczekiwał. Lecz jeżeli byłaby większa liczba graczy - to wtedy ten system nie ma żadnych ograniczeń.

Przykładowo:

->  Czerwona strzałka to przy większej ilości graczy może być jedna firma. 

Wywóz drzew z lasu -> Tartak -> Fabryka palet -> Załadunki.

Brak palet na załadunku - to brak możliwości załadowania towaru.

Huta stali -> Fabryka obróbki metali -> Hartownia -> Fabryka części samochodowych -> Warsztat pomocy drogowej.

Brak części samochodowych w warsztacie pomocy drogowej - to dłuższy czas oczekiwania na naprawę naszego samochodu. To byłoby realistyczne rozwiązanie, bo żaden mechanik nie naprawia nam pojazdów w kilka sekund jak to miało miejsce na serwerze. 

Możecie dawać swoje propozycje dotyczące tej rewolucji jeżeli chodzi o systemy transportu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To miałbym propozycję dotyczącą tego.

Na początku jest możliwość brania jednego kontraktu, po zdobyciu określonej ilości score oraz wykonaniu określonej ilości kontraktów powstanie możliwość wzięcia drugiego kontraktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To są szczegóły Badyl na chwilę obecną. Kluczowym celem jest teraz ustalenie "obiegów" transportu.

Przykłady:

Wywóz drzew z lasu -> Tartaki -> Fabryki palet -> Załadunki.

Huta stali ->Fabryki obróbki metali ->Hartownie -> Fabryki części samochodowych -> Warsztat pomocy drogowej.

Platforma wiertnicza -> Port -> Rafinerie -> Stacje paliw.

Port/Lotnisko (eksport żywności) -> Hurtownie -> Bary/Sklepy żywnościowe.

I teraz możecie ustalać inne "obiegi" transportu. Brak ograniczonych możliwości, bo to można wymyślać bez końca.

Po co to? Po to żeby można było wykonać testy gamemodu. :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja proponuje dodać takie coś, że jedziemy na załadunek, ładujemy towar, idziemy do biura po dokumenty, odbieramy dokumenty towaru. Jedziemy na rozładunek, idziemy do biura magazynu, dajemy dokumenty, wracamy do pojazdu i albo od razu w biurze będą nam kazali rozładować, albo po kilku sekundach wyskoczy komunikat, że możemy rozładować towar. 

Można też by dodać taką opcje jak wystrzał opony, że on np jakiejś ilości km (losowej) wystrzeli nam opona i musimy zjechać na pobocze i wymienić koło. I każda naczepa i pojazd miałby po jednym kole zapasowym. A jakbyśmy np. go nie mieli to można by było go kupić u pomocy drogowej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Spoiler

1. Fabryka części samochodowych -> Fabryka pojazdów -> Salon pojazdów

2. Tartak -> Fabryka mebli -> Sklep meblowy -> Załadunki

3. Fabryka części do łodzi -> Fabryka łodzi -> Salon łodzi

4. Fabryka części do samolotów -> Fabryka samolotów -> Lotnisko

5. Fabryka części do pociągów -> Fabryka pociągów

6. Farma zboża -> Młyn -> Piekarnia -> Sklepy

7. Kurnik -> Sklepy

8. Farma zwierząt -> Zakład masarski -> Sklepy

9. Szwalnia -> Załadunki -> Sklepy odzieżowe

10. Huta szkła -> Fabryka wyrobów z szkła -> Załadunki

11. Fabryka części do łodzi -> Fabryka łodzi -> Port

12. Fabryka części do samolotów -> Fabryka samolotów -> Salon samolotów

Takie moje propozycje :E 

Edytowane przez Badyl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na chwilę obecną są potrzebne "obiegi" bez tego serwer nie ruszy do testów. Dlatego skupcie się na obiegach. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fabryka chmielu -> Fabryka browaru -> Bary/Kluby 

Na razie to tylko to mi przyszło do głowy :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem niektórzy gracze za bardzo chcą z serwera truckerskiego zrobić serwer RP. Pomysły dotyczące obiegów, w mojej opinii są jak najbardziej ok, bo wprowadzą powiew świeżości, jednak nie zapominajmy o tym, że to nie ma być serwer RP, lecz truckerski, bez przesady, że idziemy po dokumenty. Sam pomysł może i byłby w porządku, lecz za dużo z tym zabawy. Wymyślmy jeszcze okazywanie dokumentów w barach, żeby barman mógł nam legalnie sprzedać alkohol, bo przecież nie każdy jest pełnoletni. A co do obiegów, to moje propozycje:

Fabryka prochu czarnego -> Zakłady metalowe -> Fabryka broni -> Ammunation

Uprawa tytoniu -> Przemysł papierniczy -> Sklep z papierosami

Uprawa warzyw/owoców -> Przemysł spożywczy -> Załadunki

Uprawa herbaty -> Przemysł ,,herbaciany'' -> Załadunki

Edytowane przez Lemon.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Badyl, uciekasz od sensu istnienia tych "obiegów", za bardzo na siłę szukasz dużej ilości obiegów. To jest proste, ale nie znaczy, że nie trzeba tego przemyśleć.  To ma mieć sens. 

Jakie zastosowanie ma kopalnia złota? Żadne. Wrócę z pracy, a wrócę o 6, to na komputerze spróbuję wykonać instrukcje jak to wygląda. 

Chcę rozwinąć transport na szeroką skalę - i nie chcę żeby był transport bez celu. Aby był rozwój serwera, to musimy iść naprzód. Czyli nie tak jak to miało miejsce w 2009 roku gdzie w kopalni LV można było załadować tonę cukru i zawieźć ten towar do już sam nie wiem gdzie - np. na złomowisko. 

Kilka lat później transport poszedł naprzód i w kopalni LV można było jedynie załadować materiały sypkie takie jak węgiel, piasek, żwir itd. I nie można było zawieźć tego do sklepu Biedronki. Bo po jaką cholerę tam piasek. 

Spróbuję to przedstawić bez graficznej prezentacji jak to ma działać. 

Naprawiony samochód -> Warsztat samochodowy -> Hurtownia części samochodowych -> Fabryka części samochodowych -> Fabryka obróbki metali -> Huta metali. 

Przedstawiłem Wam to w odwrotnym kierunku. Nie będziemy mieć naprawionego samochodu, jeżeli nie damy go do mechanika. Mechanik nie naprawi samochodu nie mając do niego części. Hurtownia nie będzie mieć części jak Fabryka C. S. ich nie wyprodukuje. Fabryka C. S. nie wyprodukuje części skoro Fabryka O. M. nie obrobi metali. Fabryka O. M. nie zrobi obróbki metali jeżeli Huta nie dostarczy jej odlewów do obróbki. 

Po co to? Po to żeby kontrakty z firmami czy nowe firmy miały sens i robotę na okrągło. Dotychczas było tak, że pomoc drogowa naprawiała pojazdy, nikt nie wnikał skąd te części mechanik miał. Nie chcemy robić tego po to, żeby uprzykrzyć graczom rozgrywkę. Wręcz odwrotnie, chcemy żeby nie było monotoni. Przykładowo firma z przemysłu paliw dotychczas polegało to na:

Załadune w rafinerii -> rozładunek na stacji 

Jak to dalej wygląda to chyba nie muszę przedstawiać, bo każdy wie, że to się zapętla. Jak to ma wygląd przy nowym sposobie:

Płyniemy łodzią lub lecimy helikopterem do platformy wiertniczej, później dostarczamy towar na ląd gdzie towar przejmuje ciężarówka, która zawozi do rafinerii. Z rafinerii bierzemy już gotowe paliwo i dostarczamy na stację. Jest mniejsza monotonia? Jest, bo nie siedzimy cały czas za kółkiem ciężarówki. I nie robimy cały czas tego samego. 

To samo tyczy się wielu innych kwestii dotyczących gamemodu. W 2009 roku można było brać pojazdy ze spawnu, bo stały. Gdzie tak w rzeczywistości jest, że bierzesz pojazd stojący na parkingu - brak właściciela, kluczyki w stacyjce. Kilka lat później zmieniono to na komendę /pojazd. Teraz również wykonujemy rewolucje w tym kierunku, bo gdzie w rzeczywistości pojazd spada z nieba prosto przed nos po powiedzeniu słowa "pojazd". Teraz będą wypożyczalnie i pojazdy po wypożyczeniu pojawiać się będą w garażu. Chcemy zyskać graczy, to czas w końcu ruszyć naprzód i dokonywać rewolucji. Powiedzmy sobie szczerze gamemod z 2010 roku, nie różnił się zbytnio od tego co był w 2017 roku. Jedyną rewolucją było dodanie ogólnego transportu. Teraz czas uczyć się na błędach, bo to jedyna i ostatnia szansa. Wyciągnąłem wnioski z poprzednich błędów i przedstawiam Wam nowe rewolucję byście mieli wkład w ten serwer i te rewolucje dopieszczali. 

Edytowane przez Mac™

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, przyznam się, że nie chciało mi się wszystkiego czytać. Luuuudzieee to ma być serwer Truckerski, a co niektórzy podają propozycje związane bardziej z RP. Na co kurierka? Wystarczy, że będziesz woził sie buritto i rozwoził małe ładunki. Też nie wychodźmy poza skalę sampa, każdy wie, że samp jest ograniczony i nie zawsze będzie działać dobrze to, co chcemy żeby działało. Prosta sprawa - bierzemy zestaw, jedziemy do pierwszego, lepszego punktu, ładujemy pojazd i lecimy w dane miejsce, na co komu papiery? Zbędny czas, ta gra ma nas cieszyć, a nie nudzić, jak ktoś chce mieć takie "rarytasy" to niech pójdzie grać w ETS2 na multi, heh, co ja gadam, nawet tam takich rarytasków nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, ale tu przedstawiamy swoje pomysły :) I po to jest ten temat. A to już Administracja zadecyduje czy wprowadzą to na serwer czy nie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego, ja w pełni rozumiem, że temat powstał do przedstawiania swoich pomysłów, lecz co niektórzy nie wiedzą, że to ma być TYLKO serwer TRUCK, a nie serwer RP. Niektóre pomysły są bardzo związane z Roleplay, więc nie wyjeżdżaj mi tutaj, że po to jest ten temat, skoro przedstawiane są tutaj pomysły dot. RP

Edytowane przez begar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę RP też by się przydało.  Bo dla niektórych najlepiej by było,  aby jeździć tesco-ap i dostawać 2k za kurs i po 2tyg Kazdy by sobie kupił ville, auto i by się nudził i nie grał bo wszystko ma. Też nie mówię, aby jeden kurs robić 20min, ale nie Tak, żeby po 2tyg mieć juz wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi