Skocz do zawartości
Mac™

Gamemod - pytania/propozycje/edycje

Propozycje graczy - mają się pojawić?  

60 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Nabijanie powietrza

2. 2. Zabezpieczenie ładunku

3. 3. System portierni

4. 4. Magnes do tachografu

5. 5. Egzamin ADR

6. 6. Osiągnięcia np. kupno pierwszego domu

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 31.07.2018 o 11:56

Rekomendowane odpowiedzi

Gwarantuje Ci, że nie będziesz mógł mieć wszystkiego w miesiąc, a tym bardziej w dwa tygodnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytanie skierowane do graczy!

Jaki chcielibyście mieć interface na naszym nowym serwerze?
Wychodzę do Was z propozycją czegoś w stylu przedstawionego poniżej:
LfjirZ5.png

Może wolicie standardowy pasek na dole ekranu z najważniejszymi informacjami? Czekam na Wasze odpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę że to dobry interface przedstawiony na screenshocie, choć mam zastrzeżenia. Przede wszystkim rozmiar - podoba mi się ale moim zdaniem zabiera on za dużo miejsca, tzn. usunąć tego skinka (bo i tak wiemy jakiego mamy). Reszte pozostawić tak jak jest, lekko zmniejszyć ogólnie (skalowanie) i mi by pasowało. Bo zauważyłem że wiele serwerów wali wielkie interfacy i jest wow, a potem to lekko przeszkadza w rozrywce na dalszą metę. I ostatnim punktem jaki chciałbym przedstawić, to mi się zdaje że wiele serwerów posiada podobne/te same interfacy. Trochę go spersonalizować kolorkami i tłem do serwerka i by było miód malina.

Ogólnie, stare interfacy są najlepsze ale myślę że to zły pomysł. Obecnie, to by wyglądało staro a świat leci do przodu i stawia się na wygląda i innovation (tak sobie po Angielsku napiszę). Praktyczność już dawno wyszła z mody, dlatego serwery RP przebijają RPG (takie off-topic porównanko ale chyba wiadomo o co kaman).

@Edit: Lekki mistake pisemny.

Edytowane przez Keizo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi tam się podoba. Popieram propozycję @Keizo żeby usunąć skina i pomniejszyć go troszeczkę. A reszta jest spoko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zauważyłem na screenie z panelu logowania przycisk "Sklep". Czy będzie możliwość kupna jakiś rang lub innych dodatków na serwerze za pomocą tego sklepu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dałoby radę usunąć te czarne tło? Według mnie troche oszpeca cały wygląd tego wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli usuniemy czarne tło będziemy widzieć interface gta. Samp nie daje możliwości wyłączenia owego elementu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy wraz z rozpoczęciem tworzenia wszystkiego od nowa zmieniła się koncepcja ogólnego transportu na jedynie ciężarówki, dostawczaki itp? Czy może nadal będą to też pociągi, samoloty i łodzie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie i Panowie!
Mniej więcej będzie taki interface jak na załączonym obrazku poniżej:

Spoiler

nCz2ef7.png

Przeżyjecie go jakoś? Szczere opinie - pozdrawiam!

@EDIT:

Ktoś wspomniał, że skin nie potrzebny, gdyż wiemy jaki nosimy.
Wyobraźmy sobie sytuację, gdy jesteśmy na służbie mamy na sobie robocze łachmany a chcemy iść kupić jakiś skin.. niby mało potrzebne jednakże moim zdaniem przyjemne dla oka.

Edytowane przez xCoreM52

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli chodzi o środki transportu, to tutaj się nic nie zmienia. Transport wodny, powietrzny oraz lądowy. 

Licznik musi być cyfrowy dlatego, że licznik analogowy (ze wskazówką) jest niedokładny przez co przykładowo przy pomiarze prędkości przez policjanta byłaby niepotrzebna/zbędna dyskusja. 

Interface - Tła nie można usunąć, to już wiemy. Pomniejszyć nie możemy, bo Jego wielkość już jest "najmniejsza" ponieważ przy pomniejszeniu obecnego odkryje nam się oryginalny interface.

Marcin, można by zamienić czarne tło na np. szare - to by jakoś tak nie gryzło w oczy. Jeżeli jest możliwość, to można by zrobić dwie wersje interface. Przykładowo: /interface1 byłby oryginalny interface wraz z nowym interface'm w postaci "paska" u dołu ekranu lub /interface2 w postaci tego z tym czarnym tłem.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@=Rambo= Rozwiązanie z dwoma interface'ami świetne :)

I pytanko Rambuś do Ciebie, jaką masz wizję na wykonywanie pracy jako przewoźnik w transporcie wodnym i powietrznym. Wszystko to zapowiada się ciekawie, chciałbym rąbka tajemnicy - uprzedzam, nie czytałem wcześniejszych postów, bo jestem zbyt leniwym podchorążakiem z SGSP, ale jak SAMP ruszy, to zawitam na pewno. :D Powodzenia panowie! Przyda się. :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mniej więcej taką samą jak w transporcie lądowym. Czyli transport ropy z platformy wiertniczej do portu, a portu do rafinerii, z rafinerii paliwo dopiero będzie trafiać na stacje benzynowe. Rozważam coś takiego by wydobycie ropy z platformy wiertniczej było mieszane - czyli jednego dnia wydobycie byłoby wielkie, a następnego dnia już mniejsze przez co by się wahały ceny na stacji paliw. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, =Rambo= napisał:

Rozważam coś takiego by wydobycie ropy z platformy wiertniczej było mieszane - czyli jednego dnia wydobycie byłoby wielkie, a następnego dnia już mniejsze przez co by się wahały ceny na stacji paliw. 

Według mnie coś takiego to by było bardzo dobre rozwiązanie :E  Przynajmniej by nie była ciągle taka sama cena paliw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Marcin, co do tego byś miał na spokojnie pracę od poniedziałku przy tworzeniu gamemodu.

• Spawny - będą polegać na kupnie lub wypożyczeniu pojazdu w salonie/wypożyczalni samochodowej. Nie będzie tak, że na spawnach będą ustawione pojazdy i biorę jaki chce lub też nie chcę komendy typu "/pojazd" gdzie wybieram sobie pojazd, a on mi przed nosem pojawia po spadnięciu z nieba. Gracz, w salonie/wypożyczalni będzie mógł kupić lub wypożyczyć pojazd na jakiś okres czasu. Dodatkowo gracze, którzy na starcie będą chcieli "zaoszczędzić" kilka groszy będą mieli możliwość podpisania kontraktu z daną firmą lub siecią sklepów. Przykładowo gracz podpisujący 7-dniowy kontrakt z siecią sklepów biedronka miałby na zadaniu dostarczać towar z hurtowni spożywczych do marketów "biedronka" przez okres 7 dni, np. takich marketów byłoby pięć na mapie. Kontrakt z firmami również by polegał na podobnym działaniu. Przy kontraktach gracz otrzymywałby pojazd od pracodawcy. 

• Firma budowlana Final-Build. Jak wie większość graczy ta firma ma na zadaniu remontowanie dróg - a raczej stawianie obiektów, które będą przypominać roboty drogowe, dodatkowym zadaniem tej firmy jest upiększanie prywatnych domów graczy (dodawanie roślin typu krzaki, drzewa czy też dodawanie garaży). Chciałbym by to trochę bardziej realistyczne było i miało jakieś większe rozwinięcie. Dotychczas pracownik stawiał obiekty i na tym Jego zadanie się kończy. Jak ja to widzę? Widzę to w ten sposób, że po zakończeniu stawiania większej ilości obiektów na drodze pracownik tej firmy miałby na zadaniu dostarczyć towar na budowę. Przykładowo - dostarczyć 120 ton piasku, 60 ton żwiru, 10 ton cementu, 10 "gruszek" betonu itd. I dopiero wtedy kiedy pracownik/cy dostarczą ten towar, to zacznie płynąć czas, po upływie czasu znikną roboty drogowe (Czas trwania remontu będzie zależeć od wielkości remontu - im większy tym dłuższy czas trwania prac i czas sięgać mógłby np. 30 dni).

Co do innych prac - jutro lub pojutrze spróbuję Ci opisać więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będzie coś w stylu samouczka/poradnika który pomoże rozpocząć grę w grze lub jakimś temacie na forum(jeden temat w którym najważniejsze rzeczy są opisane)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę, że bez tego serwer by nie ruszył. Samouczek to podstawa wraz z możliwością wyłączenia jego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi