Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj przyjacielu. Od pewnego czasu oglądam dosyć dużo filmów i powoli mi się kończą tytuły do oglądania. Więc z pomocą przychodzi ten o to temat, w którym możesz składać swoje propozycje. Każdy będzie mógł ocenić film pozytywnie lub negatywnie w skali od 0 do 10. No i warto by było dać, z jakiej kategorii jest dany film. A o to jest przykład jak by to miało wyglądać. 

Tytuł: Projekt X

Rodzaj: Komedia

Ocena:  10/10

Rok wydania: 2012

Kilka słów o filmie: "Project X" to szalona komedia o przygodach grupki kolegów, którzy postanawiają zorganizować najbardziej wystrzałową imprezę urodzinową w historii. Film przedstawia widziane z perspektywy cyfrowych kamer przyjęcie zorganizowane przez nastolatków, które zupełnie wymyka się spod kontroli.

Lub jak chcesz możesz po prostu wymienić wszystkie filmy, które sądzisz, że można polecić.

Edytowane przez Kaziu_Motorynka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu jest kilka filmów, które mogę wam polecić na wieczór z kolegami lub samemu bądź z drugą połówką. Większość to filmy typu imprezy, alkohol, studenci/tki, bractwa, miłość itp. :) Ale też jest coś o samochodach 

1.Dziewczyna z sąsiedztwa
2.American Pie, czyli dowcipna sprawa (1999)
3.American Pie 2 (2001)
4.American Pie: Wesele (2003)
5.American Pie: Wakacje (2005)
6.American Pie: Naga mila (2006)
7.American Pie: Bractwo Beta (2007)
8.American Pie: Księga miłości (2009)
9.American Pie: Zjazd absolwentów (2012)
10.40 letni prawiczek 
11.Baby Driver
12.Jestem Legendą
13.Kac Vegas 1,2,3
14.Ted 1,2
15.Szybcy i wściekli (2001)
16.Za szybcy, za wściekli (2003)
17.Szybcy i wściekli: Tokio Drift (2006)
18.Szybko i wściekle (2009)
19.Szybcy i wściekli 5 (2011)
20.Szybcy i wściekli 6 (2013)
21.Szybcy i wściekli 7 (2015)
22.Szybcy i wściekli 8 (2017)

23.Pasażerowie
24.Supersamiec
25.Wieczny student 1,2,3
26.Pacyfikator
27.Eurotrip
28.Dziewczyna mojego kumpal
29.Ostra jazda
30.Koszmar Matki
31.Uratować Kumpla
32.Rrrrrrr
33.Jazda na maksa 
34. Szalony akademik 1 i 2
35. Mrówki w gaciach
36. Szalony weekend
37. Amerykańska dziewica
38. Piątek 1-3
39. Super Zioło
40. Harold i Kumar 1-3
41. Na ratunek kumplowi
42. Jump stret 1-2
43. Przyjęty
44. Chłopaczki z sąsiedztwa 
45. John Tucker musi odejść
46. Zamiana ciał
47. Męska damska rzecz
48. I love you Beth Cooper
49. Wredne dziewczyny 1-2
50. Zbuntowana księżniczka 
51. Napoleon wybuchowiec
52. Nowy
53. Czego pragnie dziewczyna
54. Twarda sztuka
55. O dwóch takich co poszli w miasto 1- 4
56. Old School
57. Szalona impreza
58. Spring Breakers
59. Kochanie poznaj moich kumpli
60. Króliczek
61. NIELETNI / PEŁNOLETNI
62. Sąsiedzi 
63. Pierwszy raz

64. Transporter 1- 3

65. Wycieczka szkolna (2005)

66. Szkolna imprezka 1-3

67. Strażnicy cnoty

68. Zakochana złośnica

69. Dziewczyny z st. trinian

70.  Wymarzony Luzer

71. Udający gliniarza

72.The Kissing Booth (2018)

73.Między nami kosmos (2017)

74.Ashby (2015)

Edytowane przez Kaziu_Motorynka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka, jako że ja jestem gościem który bardziej preferuje seriale nad filmami to sporo oglądam Netflixa i od czasu do czasu zdarzy mi się obejrzeć jakiś film z tego portalu i mimo, iż jest ich niewiele to mogę polecić te: (będę starał się edytować post razem z kolejnymi ciekawymi produkcjami) 

Spoiler

Nazwa: Amator (eng. Amateur)

Rodzaj: Dramat, Sportowy

Data premiery: 06.04.2018r.

O filmie: Dla fanów koszykówki lub chociaż jakiś fajnych historyjek związanych ze sportem ten film może być ciekawy. Film patrząc na recenzje jest średniakiem, mi osobiście się spodobał i urzekł prostotą i ciekawymi postaciami. Historia opowiada o młodym chłopaku z USA, który marzy o wielkiej karierze, ale ma wiele przeciwności które musi pokonać... tak w skrócie. Produkcja Netflixa więc na samą reżyserkę itp. nie ma co narzekać, szczerze polecam ode mnie 7/10.

============================================================================================================

Nazwa: Iverson

Rodzaj: Biograficzny, Dokumentalny, Sportowy

Data premiery: 27.04.2014r.

O filmie: Jest to biografia słynnego Allena Iversona - koszykarza który mógł być jednym z najlepszych w historii, ale jego charakter i ego mu to uniemożliwiło. Według mnie jest to idealny film nie tylko dla fanów koszykówki czy samego Allena, ale też dla wszystkich którzy próbują coś w życiu osiągnąć. Z owej biografii można wyciągnąć wiele wniosków i jest to po prostu historia warta uwagi, ode mnie 9/10. *nie jest to produkcja netflixa, ale jest dostępny na netflixie*

============================================================================================================

Nazwa: Interstellar

Rodzaj: Sci-Fi

Data premiery: 07.11.2014r. (Polska), 26.10.2014r. (świat)

O filmie: Co prawda nie jest to produkcja Netflixa, ale jest to film twórczości Christophera Nolana i jest po prostu warty uwagi. W moim osobistym rankingu jest spokojnie w TOP 3. Film z m.in. Oscarem za efekty specjalne musi być dobry, prawda? Przede wszystkim historia, po prostu wow, pamiętam jak byłem na tym w kinie i wiele razy podczas seansu można było usłyszeć płaczących ludzi i wcale nie dziwne, bo jest to solidny wyciskacz łez. Ponadto kadrowanie, praca kamery czy wspomniane już efekty specjalne są niesamowite. Nie można zapomnieć o postaciach granych przez Matthew McConaughey'a i Anne Hathaway na szczególne wyróżnienie zasługuje ten 1, który w tym filmie pokazał absolutny szczyt swoich możliwości. Opis ma być krótki, a szkoda bo o tym filmie można napisać esej, moja ocena 10/10. 

=============================================================================================================

Nazwa: Przełęcz ocalonych (eng. Hacksaw Ridge)

Rodzaj: Biograficzny, Dramat, Wojenny

Data premiery: 04.11.2016r. (Polska), 04.09.2016r. (świat)

O filmie: Dosłownie 2 minuty po napisaniu tego posta przypomniałem sobie o tym dziele sztuki i musiałem szybko go dopisać do tej listy. To co w tym filmie powala to historia, która jest oparta na faktach. Opowiada ona o Desmondzie Doss'ie, chłopaku który odmówił zabijania i noszenia broni na froncie podczas 2WŚ (!!) ze względów moralnych i religijnych. Był on sanitariuszem i chciał ratować życie, a nie je zabierać. Historia sama w sobie uderza mocniej niż Szeregowiec Ryan, mocniej niż Kompania Braci, mocniej niż Byliśmy Żołnierzami, mocniej niż cokolwiek innego. Za reżyserię odpowiada Mel Gibson, który doskonale czuje się w klimatach wojennych i tym razem też nie zawodzi, muzyka jest dobrana perfekcyjnie, a ujęcia z pola bitwy są brutalne i pełne krwi, czyli takie jakie być powinny ;p. Na wyróżnienie zasługuje też Andrew Garfield, który gra właśnie Desmonda, bo stanął na wysokości zadania i po prostu czapki z głów dla tego pana. Moja ocena to 10/10, polecam absolutnie każdemu.

Edytowane przez Lutek
dodałem jeszcze jeden film ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://www.filmweb.pl/film/Gra+o+wszystko-2017-774747 - Oparty na prawdziwej historii film o Molly Bloom, organizatorce nielegalnych gier w pokera o wysokie stawki. Zaczynając od początków działaności do momentu straty majątku.

https://www.filmweb.pl/film/Sugar+Man-2012-644473 - Nakręcony amatorskim sprzętem film dokumentalny o amerykańskim muzyku Sixto Rodriguez. Jego muzyka zdobywała popularność w RPA dzięki pirackim nagraniom a fani próbowali się dowiedzieć kto jest autorem nagrań, podczas gdy on nie był tego świadomy i pracował w USA jako budowlaniec. 

https://www.filmweb.pl/film/Prosta+historia-1999-821 - Również oparty o prawdziwą historię, w tym przypadku licząca 240 mil podróż Alvina Straighta który, ze względu na brak prawa jazdy, pojechał pojednać się z chorym bratem używając do tego celu kosiarki-traktorka na którą uprawnienia nie były wymagane.

https://www.filmweb.pl/film/Big+Lebowski-1998-13 - Bezrobotny hippis zostaje pomylony ze swoim bogatym imiennikiem i zostaje napadnięty we własnym mieszkaniu. Próbując odzyskać pieniądze za zniszczony w wyniku napadu dywan, miesza się w pasmo przestępstw, pomyłek i zbiegów okoliczności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Film: Champion 3: Odkupienie

Rodzaj: Sportowy,kryminał

Rok wydania: 2010

Ocena: 10/10

O czym jest film: Głównym bohaterem Undisputed III Redemption jest dobrze nam znany z poprzedniej części Uri Boyka, który dochodzi do siebie po kontuzji kolana. Kiedy uważa, że znów jest zdolny do walki wyzywa na pojedynek obecnego mistrza, Sykova. Pokonuje go i tym samym zajmuje jego miejsce w międzynarodowym turnieju więziennym. Stawka mistrzostw nie jest byle jaka. Wygrany otrzymuje wolność. Uri wraz z siedmioma innymi zawodnikami z różnych krajów zostaje przewieziony do więzienia w Gruzji, gdzie owy turniej ma się odbyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja polecam filmweb, osobiście to nie chcę mi się pisać tam opinii o filmach, nawet krótkich (może 2-3 razy tak zrobiłem :D), wystarczy że ma w miarę dobrą ocenę.

Może ktoś korzysta, mój filmweb, ew. zapraszam do dodania do znajomych. :D

http://www.filmweb.pl/user/Fabiosek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tytuł: Zielona Mila

Rodzaj: Dramat

Ocena: 10/10

Rok wydania: 1999

O czym jest film:  Emerytowany strażnik więzienny opowiada przyjaciółce o niezwykłym mężczyźnie, którego skazano na śmierć za zabójstwo dwóch 9-letnich dziewczynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi