Skocz do zawartości
Grzan3k

[ANKIETA] Pozbycie się nicków na mapie F11

Pozbycie się nicków na mapie F11  

118 użytkowników zagłosowało

Ankieta została zamknięta
  1. 1. Czy chcecie, aby spod F11 (mapa) zniknęły nicki, a ikonki były białe?

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 05.09.2018 o 21:00

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny raz testowałem rozwiązanie.

Jest trochę problem  z widocznością tych kropek. Są małe i niezbyt wyraźne, przez co widziałem jakieś 50% kropek, co spowodowalo, że kontrole odbywały się co 20 minut. Nastepnie przełączyłem na czarno białą mapę, było lepiej, ale dalej słabo. Niestety mapa jest zepsuta i nie pokazuje dokładnie położenia, co ją zdyskwalifikowało. Przełaczyłęm się na normalną mapę z tym że pobawiłem się przezroczystością, wtedy było jako tako z widocznością kropek.

Optymalnie by było jakby zostały takie okienka jak teraz z nickami z tym że czarne

Edit: troche źle się wyraziłem. Jeżeli jest mało graczy to trzeba poświęcić ogrom czasu na gapienie się w mapę, co jest poprostu nudne.

Edytowane przez Chlebek95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kurde to mi sie podobalo od poczatku w tym serwerze ze sa nicki :( a chcecie to zabrac eh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem tak - nicki pod F11 były/są bardzo przydatne i dziwne dla mnie jest ich usunięcie. Chociaż gdyby właśnie frakcjom/firmom pozostawiono funkcję zobaczenia swych nicków pod F11 to by było dobrze. Poza tym czekam na wyniki ankiety, a wraz z nią, wyniki w grze, bo wychodzi na to że większość serwera jest właśnie za tym

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli w rzeczywistości umawiam się z kumplem na piwo, imprezę czy nawet na wspólne wędkowanie to określa miejsce gdzie się spotkamy ale nie mam go na GPS czy innym urządzeniu oznaczonego w dokładnej pozycji. Nawet jeśli umówimy się w określonym miejscu np.: koło baru, kina itd. to raz znajdziemy się od razu a innym razem muszę na niego chwilę poczekać bądź obejść dane miejsce by go znaleść. Usunięcie nicków z pewnością dodało by do naszego serwera więcej realizmu. Jestem na tak i uważam że płacz policji jest śmieszny bo w rzeczywistości zatrzymując pojazd do kontroli dopiero po okazaniu dokumentów zostaje poznana nasza tożsamość. 

Edytowane przez PiotrMagnum

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Quick and dirty, ostatnio robiliśmy to w firmie, nie dość, że zostało samo dirty to jeszcze trzeba posprzątać :) Paweł, chyba nie przepadasz za działem QA :E Ja tam sam sobie to testowałem, troche niewygodne, ale da się grać. Rozumiem, że policja nie ma co liczyć na jakiekolwiek udogodnienia choćby nowe pojazdy, zwiększenie vmaxa?

A tak podsumowując, bo ankieta już zamknięta. Testy mnie przekonały, że można wyłączyć nicki i wielka tragedia się nie stanie.

Generalnie pomysł Pawela brzmi jak dobry plan, przedyskutować najważniejsze rzeczy i wrzucać na serwer.
Od tego momentu traktujcie jako dygresje:

Swoją drogą rzadko spotykam się z poglądem programistów "wrzucać bez testów", albo "wgrywajcie produkcje to nic nie zepsuje" i ile razy był po tym rollback xD? Sam zapewne wiesz ile razy miałeś cofany ticket w JIRA (czy tam innym redmine) przez testerów, albo po wgraniu na produkcje przyczepił się biznes :) . Jak to powiedział jeden frontend "Kto nigdy nie zje..ł produkcji niech pierwszy rzuci kamień" :P

Chyba w każdym podejściu do tworzenia oprogramowania, czy waterfall czy agile testy (no tu zależy od DoD) się pojawiają przed wypuszczeniem czegoś na produkcje.

Ale rozumiem też podejście Q+D biznes chce biznes dostaje :)

Edytowane przez Chlebek95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 hours ago, Chlebek95 said:

Swoją drogą rzadko spotykam się z poglądem programistów "wrzucać bez testów", albo "wgrywajcie produkcje to nic nie zepsuje" i ile razy był po tym rollback xD? Sam zapewne wiesz ile razy miałeś cofany ticket w JIRA (czy tam innym redmine) przez testerów, albo po wgraniu na produkcje przyczepił się biznes :) . Jak to powiedział jeden frontend "Kto nigdy nie zje..ł produkcji niech pierwszy rzuci kamień" :P

Chyba w każdym podejściu do tworzenia oprogramowania, czy waterfall czy agile testy (no tu zależy od DoD) się pojawiają przed wypuszczeniem czegoś na produkcje.

Ale rozumiem też podejście Q+D biznes chce biznes dostaje :)

Ale tu wcale nie chodzi o wgrywanie bez jakichkolwiek testów, ani o q+d bo nikt mi nie kaze tego zrobic na kolanie w 10 minut, tylko o implementacje niezbednego minimum żeby w ogole ruszyc z tematem. I to niezbedne minimum bedzie standardowo najpierw przetestowane przez administracje. Alternatywa jest przygotowywanie specyfikacji a-z przez dlugie miesiace, w ktorej i tak nie wszystko bedzie przewidziane. Dlatego w tym przypadku preferuje podejscie nie tyle "quick and dirty", co raczej "just ship it" :) Tym bardziej, ze nie potrafie sie tutaj dopatrzec jakiegos wielkiego ryzyka oprocz ewentualnych chwilowych niedogodnosci (zreszta nie pierwszych i nie ostatnich).

PS Gdybym mial do dyspozycji prawdziwe QA na PTS, to bym bardzo chetnie skorzystal, no ale zejdzmy na ziemie :P

PS2 Biznesu tez nie ma, albo raczej jest tylko jego jedna strona czyli "wymagam" ze strony ludu :D

PS3 Im wiekszy jest system ktory rozwijasz, tym wieksza szansa ze nie w pelni przetestowane zmiany beda smigaly na prodzie bez problemu, a za to te pozornie dobrze przetestowane wysypia sie w kompletnie nieprzewidziany sposob. Prawa Murphy'ego dzialaja az za dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A co tu testować? Wystarczy zastanowić się do czego była nam potrzebna lokalizacja konkretnego gracza. Za jaką potrzebą otwieramy mape pod F11 i sprawdzamy gdzie jest dany nick. Nie rozumiem co może pójść nie tak, gdy zobaczymy na mapie białe kwadraciki. Dla testów można sobie ukryć nicki w opcjach, tylko zostaną kolorowe kwadraciki, kolor-drużyna. Takze wdrożyć na serwer i jeśli pojawiają się jakieś błędy to poprawić je. Tylko jakie błędy? Przykładowo system blipów nie będzie działał jak należy choć nie wiem co to ma do on/off widoczności nicków na mapie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi