Skocz do zawartości
Shot.

#37 Wywiad - Matthias

Rekomendowane odpowiedzi

MUYEeZd.jpg

Dzień dobry! Witam wszystkich w ten piękny piątkowy poranek. Piątki mają to do siebie, że zaczyna się weekend. No i jest nowy wywiad na forum. Dziś moim gościem 'dinozaur' PTSowy, były administrator, człowiek, który pogrzebał jedną z największych firm na serwerze, architekt, który współtworzył każdą wyspę na serwerze...

etoiy6D.png

Przejdźmy zatem do wywiadu!

Shot: Dzień dobry, wita was redaktor Shot! A dziś ze mną oczywiście @Matthias!

Matthias:  Dzień Dobry! Witam również wszystkich czytelników! To ja, Matthias :)

Shot: Matthiasku, ludzie na pewno chcieliby poznać, kto tak naprawdę siedzi przed monitorem i gra z nami na serwerze. Przedstawiłbyś się jako realna postać?

Matthias: Tak na prawdę mój nick większość z Was wprowadza w błąd. Moje prawdziwe imię to Marcin, i pochodzę z miasta o kryminalnej przeszłości - Pruszków. Mam dwadzieścia cztery lata i w najbliższym roku kończę studia II stopnia na Politechnice Warszawskiej. Aktualnie pracuje, i studiuje.

Shot: O cholercia, ale z ciebie przebiegła bestia. To pewnie taki kryptonim z mafii pruszkowskiej, hehe. Mam jeszcze pytanie co do twojego miasta, ale zanim to: jaką pracą się trudnisz?

Matthias: Co do nicku sam się kiedyś oszukałem, ale tak już do mnie przylgnął.

Od niedawna pracuję w dużej, greckiej firmie Sarantis - wiem że nikt jej nie kojarzy, ale zapewniam że każdy używa produktów :) Jestem na etapie przygotowywania do stanowiska planisty produkcji.

Mam szczególne szczęście do pracy w firmach kosmetycznych - wcześniej pracowałem w największej fabryce kosmetyków grupy L'Oreal.

Shot: Kurde no to fajnie, musi być ciekawie. Facet wśród kosmetyków. Chciałbym do jednej sprawy wrócić, bo mnie naprawdę nurtuje: Jak to się stało, że mając na imię Marcin wybrałeś nick Matthias? Opowiesz historię swojego nicku?

Matthias:  Było o bardzo dawno, ale jeśli pamięć mnie nie myli, to usłyszałem ten nick w jakimś filmie (a może to był kapitan bomba?). Na początku pisałem go przez jedno t, potem.zorientowałem się że jego pisownia wygląda inaczej.

Shot: O, czyli jednak to prosta sprawa. Powiedz mi teraz: W Pruszkowie przez ulicę trzeba chodzić z głową nisko, czy to już bezpieczne miasto?

Matthias: Aktualnie w Pruszkowie jest bardzo bezpiecznie, coraz więcej osób się tu osiedla, ze względu na bliskość Warszawy. Miasto na tym zyskuje, szybko się rozwija. Poza tym się właściwie niczym nie wyróżnia, ani na plus, ani na minus.

Shot: Czyli takie pryma sort. Jakie są twoje zainteresowania? Masz jakąś pasję?

Matthias: Pasjonują mnie prawie wszystko co jeździ (prawie wszystkie, bo na przykład wózki inwalidzkie nie leżą w kręgu moich zainteresowań).  Szczególnie samochody i motocykle klasyczne i youngtimery. Poza tym mam również sporo innych zainteresowań, włączając w to elektronikę, modelarstwo, majsterkowanie, historie. Ostatnio również próbuje sie nauczyć programowania.

Shot: Więc jesteś człowiekiem renesansu można powiedzieć. To nawet podobnie do mnie. Przejdźmy może zatem do twojej kariery na serwerze. Kiedy zacząłeś grać?

Matthias : Wiem że było to w 2009 roku, w okolicach wakacji. Kolega mówił że znalazł coś fajnego i graliśmy razem kilka dni. Potem po kilku miesiącach sobie przypomniałem o serwerze i grałem już sam. Nie pamiętam swojej pierwszej pracy, ale wiem że pracowałem dużo w pogotowiu (nawet jeszcze za czasów Czoła) i Tar-Tex, z czasem udało mi się zostać szefem Taxi - zastąpiłem tam Yeltrza.

Shot: Hoho, prehistoria PTSa. No to skoro mamy takiego wyjadacza: Serwer Twoim zdaniem na przestrzeni prawie dekady bardzo się zmienił? Na lepsze? Może na gorsze?

Matthias: Serwer się zmienił znacznie, oczywiście na plus. Mam wrażenie, że najbardziej dzięki pracy pawelo. Na przestrzeni lat na szczęście administracja bardziej się otworzyła na zmiany, chociaż wydaje mi się że do ideału jeszcze trochę brakuje. Wszystko zweryfikuje czas. Myślę że aktualnie powodem może być brak technika.

Shot: Brak technika z pewnością boli wszystkich, na pewno administracja niedługo rozwikła ten problem. Co do administracji, sam byłeś kiedyś administratorem. Kiedy to było i czym się zajmowałeś?

Matthias:  Moja pamięć nie jest tak dokładna jak pamięć Litka (to jego wina). Jednak z tego co pamiętam to było w okolicach 2010-2011 roku. Wtedy nie było ministerstw ani salonów z autami. Była grupa adminów którzy dbali o porządek, dwóch H@, admin od autek i domków. Początkowo moja funkcja była prosta - dbanie o porządek. Z czasem stałem się adminem stawiającym auta. W tamtych czasach admin od autek był kimś więcej niż teraz. Była to jedyna droga do posiadania pojazdu, przepisania go, przemalowania itp. Było bardzo dużo pracy z tym związanej.

Shot: Z pewnością musiałeś się dużo napracować i była to odpowiedzialna praca. Czemu więc nie otrzymałeś rangi emeryta?

Matthias: To jest dobre pytanie, bo posiadałem rangę emeryta. Myślę ze została mi odebrana przy reaktywacji serwera w 2014 roku.

Shot: Więc na nowej edycji zostałeś 'tylko' przemytnikiem. Moim zdaniem mógłbyś mieć tą rangę. Ale w sumie, to tylko kolorek nicku, a po tym wywiadzie na pewno więcej osób dowie się o tym, że swoje 5 groszy dorzuciłeś w historii serwera. Następna interesująca kwestia. Masz dosyć mało scora jak na takiego wyjadacza. Grałeś po prostu mniej po reaktywacji, czy to może jakieś kary?

Matthias: Po reaktywacji przypadało całe score i wszystkie zarobione pieniądze - jednym słowem był reset. Po reaktywacji grałem chwilę w 2014roku (kilka dni), a potem zacząłem od marca 2018roku i tak jestem do teraz.

Shot: Tak właśnie myślałem. Nawet teraz gdy nie jesteś administratorem uczestniczysz aktywnie w życiu serwera. Podjąłeś się w końcu budowy dużego projektu z Maksymo. Ile zajęło wam zbudowanie nowej Green Island?

Matthias: Gdy dowiedziałem się o planowanej zmianie GI na nowe, od razu zacząłem pracę. Pierwszą wersję zbudowałem sam w jeden dzień. Nie było w niej północnej części. Po konsultacjach z Grzankiem wyspa musiała być urozmaicona i powiększona. Wtedy doszła do skutku moja współpraca z Maksymem - rozbudowaliśmy wyspę, niektóre części przebudowaliśmy i w takiej postaci jaka jest widoczna na serwerze trafiła do, Grzanka. Ogólnie było to dość pracochłonne przedsięwzięcie. Same prace trwały jakieś 3-4dni normalnej pracy.

Shot: Z pewnością pracochłonne, ale też musiało wymagać sporych umiejętności. Sam buduje w map editorze i szczerze, podziwiam. Na chwilę obecną nie wiedziałbym nawet jak się za to zabrać. Czy w planach są też jakieś nowe projekty?

Matthias: Jak sam zauważyłeś jest to pracochłonne aktualnie mam znacznie mniej czasu niż jak budowaliśmy wyspę.

Aktualnie wszelkie projekty stoją, bądź poruszają się żółwim tempem.

Shot: Rozumiem, a szkoda. Wyspa wyszła wam świetnie. Możesz zdradzić czego dotyczą projekty?

Matthias: Aktualnie właściwie jest jeden projekt - rozbudowa wyspy GI. Jednak idzie on bardzo wolno do przodu.

Shot: Bardzo kibicuję, żeby wszystko udało się dopiąć. Narobiłeś ostatnio szumu na serwerze zamykając legendarną firmę Sprunk. Planowałeś to od momentu kiedy tylko zobaczyłeś, że jest przetarg?

Matthias: Po zbudowaniu GI miałem wystarczające środki na stworzenie firmy. Taka myśl przyszła mi gdy Weissbier  ogłosiło upadłość. Tuż po tym zacząłem myśleć nad pomysłem na firmę, spodziewałem się otwarcia rynku.

Dobre warunki do otworzenia firmy dał przetarg, firma praktycznie umierała na oczach graczy. Wiązało to się z wielkim szumem przy otwarciu przetargu, i tym, że ze strunka gracze sobie szydzili.

Pomyślałem, że muszę wygrać przetarg i wprowadzić powiew świeżości na rynku firm.

Shot: To racja, ja popieram decyzję ze względu na to, że to coś nowego i firma jest skonstruowana oryginalnie. Byłeś wcześniej szefem jakiejś firmy czy to twój pierwszy kontakt z zarządzaniem?

Matthias: Jak już wcześniej wspomniałem byłem szefem taxi - i to był mój jedyny kontakt.

To jest pierwszy raz kiedy mam okazje sprawdzić się na tym stanowisku.

Shot: Wybacz, chodziło mi o zarządzanie firmą. Bo Taxi było wtedy frakcją, czy firmą?

Matthias: Frakcją, jedynym jej zadaniem było nieodpłatne podwożenie graczy. Moim zdaniem sprawdziłaby się dalej, często gracze potrzebują dojechać do pojazdu który porzucili, albo zrespili spod wody przykładowo. Do tej pory na serwerze są pozostałości po taxi - postój pod wiaduktem obok centralnego truckstopa.

Shot: Więc uważasz, że mogłaby być reaktywowana?

Matthias: Tak, poza wożeniem ludzi teraz mogłaby też wozić "pasażerów".

Był bardzo fajny skrypt do pokazywania kierowcy taxi gdzie chcemy jechać, mógłby on zostać wykorzystany.

Jest to jakiś pomysł na firmę - tak apropos otwartego rynku.

Shot: Z pewnością ciekawy pomysł. Skoro jesteśmy przy zmianach na serwerze. Jest jakiś dodatek, który chciałbyś zobaczyć na PTSie?

Matthias: Może to marzenie ściętej głowy, ale chciałbym zobaczyć różne gałęzie transportu, i większe ilości graczy. wiem ze wywołam tymi słowami huczne rozmowy, ale fajnie by było tez zobaczyć PTS na innej platformie.

Shot: Na innej platformie masz na myśli SAMP, czy może inne GTA?

Matthias: Inne GTA, lub nawet inną grę.

Shot: Rozumiem. Różne gałęzie transportu są zapowiedziane właśnie na SAMPie. Miałeś kiedyś styczność z grą na tej platformie?

Matthias: Grałem tam, jednak PTS na sampie nie był najlepszym serwerem (nie chce w tym miejscu nikogo obrażać). Była tam bardzo rozwinięta konkurencja swego czasu, i miały znacznie lepszy gamemode. "Truckerzenie" na sampie właśnie na konkurencyjnych serwerach było znacznie lepsze od jazdy na mta.

Mam nadzieję, że aktualna edycja sampowego serwera będzie udana i zawierała ciekawy gamemode.

Shot: Ja również czekam, bo mam z SAMPem miłe wspomnienia. Tam zaczynałem. Powiedz mi może, to takie popularne pytanie u mnie, poznałeś przez PTSa ludzi z którymi utrzymujesz kontakt do dziś?

Matthias: Tak, jest pewna grupa takich ludzi. Właściwie te znajomości kształtowały sie w 2010-2012 roku i od tamtego czasu trwają. Chciałbym tutaj ich pozdrowić: pawelo, Talky, d3ph3ctu, p4ul, Rawcio, Tominoo, Kuday, brtm. :)

Shot: Pozdrowienia rozdane, myślę, że to dobry moment aby kończyć ten wywiad. Dziękuję Matthias za miłą pogawędkę i lekcje historii.

Matthias: Żegnam Was, do zobaczenia na serwerze!

Shot: Ja również żegnam, zapraszam klasycznie do śledzenia wywiadów. Papa!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na następny wywiad postaram się złapać @Ramirez. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie do niego, to zapraszam na PW. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matias, nie gadaj, ino chodź na ME budować dalej GI :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Matthias jechałem ostatnio i malo brakowało aby jakiś gownojad nie wjechal we mnie  :( Wiec nie jest bezpiecznie  :\

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi