Skocz do zawartości
Muscu

Problem z interpretacja regulaminu serwera.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś na serwerze zauważyłem, że pewien gracz napisał male "dx" czy tam "xd" , mniejsza o to. Od razu dostał mute od administratora Cudak, który powiedział mi, że podchodzi to pod ten punkt regulaminu:

Cytat

Używanie niedozwolonych emotikonów pokroju Lenny Face -> Upomnienie -> Mute 5 minut -> Mute na tydzień

Niestety nie udzielił mi informacji dlaczego ten emotikon również jest dozwolony po prostu stwierdził, że ins tak kazał i koniec.

Po pierwsze chciałbym się dowiedzieć jakie to są emotikony "pokroju Lenny Face", bo jedyne co znalazlem w google to

Spoiler

comment_ef5Est1KZnMIYSku6KfOPORCTVIFLglM

Ja rozumiem, że na serwerze obowiązuje regulamin i netykieta, ale powoli dochodzi do lekkiej przesady bo za napisanie de facto emotikona "xd" tylko mniejsza czcionką, gracz dostaje mute na 5 minut, mimo że w regulaminie jest napisane, że najpierw powinno być upomnienie, ale już mniejsza o to.

Z moich obserwacji wywnioskowałem, że nie ma się co dziwić, że na serwer rzadko przychodzą na stałe nowi gracze, jeżeli widzą sytuacje, w której stały gracz dostaje mute za "xd". Według mnie administratorzy i moderatorzy serwera powinni trochę " popuścić pasa" i bardziej wyluzować, miejmy na uwadze to to nadal jest gra, a ludzie grają w gry po co? Dla rozrywki, relaksu itp.

Pozdrawiam.

PS. Proszę o rozpatrzenie tego problemu głównie przez @Polniak, ale również proszę wszystkich graczy o przedstawienie swojej opinii na ten temat.

Edytowane przez Muscu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli prosisz też o wypowiedź graczy, to wypowiem się pokrótce jako gracz i też członek administracji. Był zakaz za coś takiego jak "lenny face", bo poza tym, że był nagminnie używany, łamał też w pewien sposób regulamin, jeśli ktoś chce sprawdzić co to znaczy, a nie wie - niech wpisze w Google. Nie sądzę, żeby "dx" było złe. Wiadomym jest, że jak ktoś nagminnie tego używa np. spamuje, to dostanie mute za SPAM, ale czy powinien za samo użycie "dx"? Osobiście uważam, że nie. Nic to nie oznacza poza ewentualną odwrotnością "xd", nie jest szkodliwe samo w sobie, więc uznałbym to za zbytnią interpretacje i przesadzanie w karaniu, dla mnie to trochę wygląda jak karanie na siłę, takie jest przynajmniej moje zdanie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co wiem te małe ''xd', dx''' to są znaki swego rodzaju ''znaki specjalne'' i dlatego Cudak dał za to mute, tym bardziej, że gracze tego naużywają czasami i jest spam, dzięki mute na jednej osobie reszta ''może'' się opamięta i nie będą tym spamić, sam za to muty dostawałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

IMO Bardzo dobrze, że "znaki specjalne" są zabronione na czacie (szczególnie te rozpływające się na inne linjki). Gryzie się to z ustawioną czcionką i (przynajmniej dla mnie) jest po prostu nieestetyczne. Wystarczy że jedna osoba użyje a za moment znajdują się naśladowcy i spamują bez powodu przy każdej możliwej okazji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Muscu napisał:

Z moich obserwacji wywnioskowałem, że nie ma się co dziwić, że na serwer rzadko przychodzą na stałe nowi gracze, jeżeli widzą sytuacje, w której stały gracz dostaje mute za "xd". 

Słabe obserwacje, to nie jest powód, przez który nie ma nowych graczy, którzy chcieliby zostać tutaj na dłużej. Problem tkwi w zupełnie czymś innym, tak na marginesie. Pewnie zaobserwowałeś również, że już rzadko na serwerze spotyka się już nieco starszych graczy, mam na myśli graczy, poniżej chociażby 30k ID i którzy są w miare rozpoznawalni. Oczywiście- ID nie znaczy doświadczenia na serwerze, nie jest to miarą. 

Co do tematu tego tematu, to te Wasze xD czy Dx jest często nadużywane- zwłaszcza kiedy nie ma obecnego administratora na serwerze. Nie raz spotkałem się ze spamem, gdzie były tylko te durne xD, Dx napisane tak jakby inną czcionką, coś w stylu lenny face'a. Mute według mnie za to jak najbardziej się należy, żeby nie napisać że tępić takie zachowania :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie mutowanie za pojedyncze "ˣᵈ" jest przesadą - co innego z nadużyciem tego fikuśnego łamacza czcionek i emotki niepodobnej do lenny'ego, tutaj mute jest już na miejscu, bo to rzeczywiście spam. Co do każdej innej emotki pokroju małego "pal gumę" zasada powinna być taka - pojedyncze użycie okok, spamowanie - nieokok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie czepiałbym się tych znaków gdyby wnosiły one coś do dyskusji: jest dialog na czacie, ktoś w tym temacie wrzuca xd lub E i jest wszystko w porządku. Jeśli natomiast nagle ni z gruchy, ni z pietruchy ktoś wrzuca sobie taki badziew jeszcze w dodatku mniejszą czcionką to nie widzę problemu, aby go na kilka minut odseparować od czatu, zwłaszcza, że zazwyczaj robią to te same osoby i robią to specjalnie. Nie ma sensu wtedy upominać- po dwóch, trzech wpisach i tak się powtórzy. Natomiast mute na 5 minut już może swoje zdziałać. A dawkowany co kilka minut może sprawić cuda. Co do braku nowych graczy- gdybyście wszyscy podchodzili do nich jak należy nie byłoby żadnego problemu. No ale jeśli szlachta uważa się za kogoś lepszego, to niech się nie dziwi, że ludzie po kilku pytaniach nie otrzymujący żadnej pomocy po prostu wychodzą z serwera i mają go gdzieś. Wy piszecie sobie jakieś dziwne znaczki,a nowi gracze czytając to tracą ochotę na grę. Pod F9 nie ma odpowiedzi na wszystkie pytania, więc może troszkę więcej życzliwości dla nowych graczy i będzie lepiej. Odwalaczy pozna się od razu, ale szkoda tracić kogoś, kto mógłby tu z nami pograć dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Muscu napisał:

Z moich obserwacji wywnioskowałem, że nie ma się co dziwić, że na serwer rzadko przychodzą na stałe nowi gracze, jeżeli widzą sytuacje, w której stały gracz dostaje mute za "xd". Według mnie administratorzy i moderatorzy serwera powinni trochę " popuścić pasa" i bardziej wyluzować, miejmy na uwadze to to nadal jest gra, a ludzie grają w gry po co? Dla rozrywki, relaksu itp.

Kiepskie są te Twoje obserwacje, skoro twierdzisz, że gracze nie zostają u nas na stałe, ze względu na mutowanie osób, które w swoich wypowiedziach stosują zamiennik "Dx" bądź "dx". Zresztą nie ma co się dziwić, że Twoje spostrzeżenia są błędne, skoro za często tutaj nie grasz. Ale nie mowa tutaj o Twoich obserwacjach.

Nie przejmowałbym się samą "wagą" tego dziwnego, pokemońskiego "słowa" - Dx. Bardziej chodzi o fakt tego, że to coś, co jest przez was ostatnio nagminnie używane, stanie się bazą do używania innych dziwnych znaczków i wtedy dopiero każdy sobie zada pytanie. I co teraz? Skoro teraz nie będzie można za to mutować, to dlaczego w przyszłości będzie można mutować za inne tego typu znaczki, bądź inne wymyślne twory. Ponadto, nie będzie nawet trzeba na to za długo czekać, kilka tygodni i znowu coś nowego wymyślicie, co przecież "nie przeszkadza". Już pal licho samo "Dx". Ale wy to stosujecie w formie wykładnika, co już kompletnie psuje estetykę serwera.

Wracając, uważam, że nie jest to potrzebne. Aktualna średnia wiekowa serwera wynosi około 15. Każda dojrzała i starsza osoba wchodząc na serwer i widząc coś takiego może doznać lekkiego szoku. Podejrzewam, że w żaden sposób to nie wpłynie na jego decyzję o pozostaniu na serwerze, czy też nie, jednak zastanówmy się, czy społeczność chcemy tworzyć dla każdego, czy dla osób do lat piętnastu. Bo jeżeli to drugie, to równie dobrze moglibyśmy odpuścić mutowania za lenny.

Tak czy inaczej, cieszę się, że administratorzy nadal mutują za te wasze dziwne tworzy typu "dx". A czy tak pozostanie już do końca? Przekonamy się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, CaverN napisał:

Co do tematu tego tematu, to te Wasze xD czy Dx jest często nadużywane- zwłaszcza kiedy nie ma obecnego administratora na serwerze. Nie raz spotkałem się ze spamem, gdzie były tylko te durne xD, Dx napisane tak jakby inną czcionką, coś w stylu lenny face'a. Mute według mnie za to jak najbardziej się należy, żeby nie napisać że tępić takie zachowania :)

Ja nie mówię o spamowaniu tymi emotikonami tylko o zwykłym napisaniu "xd" w celu reakcji na czyjąś wypowiedź, emotikon ten jest powszechnie używany w internecie. Sam osobiście nie używam tego emotikona, ale nie widzę najmniejszego problemu, żeby napisać "xd" tyle tylko, że mniejszą czcionką. Chodzi mi głownie o sam fakt, że administracja serwera na siłę daje mute za  byle co. Dodatkowo, jeżeli już naprawdę koniecznie chcecie mutować za takie rzeczy to umieściłbym odpowiedni zapis w regulaminie, bo niestety aktualnie jest to nadinterpretacja regulaminu, bo "lenny face" i "xd" nie mają zupełnie nic wspólnego,

1 godzinę temu, Grzan3k napisał:

Kiepskie są te Twoje obserwacje, skoro twierdzisz, że gracze nie zostają u nas na stałe, ze względu na mutowanie osób, które w swoich wypowiedziach stosują zamiennik "Dx" bądź "dx". Zresztą nie ma co się dziwić, że Twoje spostrzeżenia są błędne, skoro za często tutaj nie grasz. Ale nie mowa tutaj o Twoich obserwacjach.

Nie twierdzę, że jest to główny powód, jest to jedna cząstka, która się wlicza do powodów. Mianowicie chodzi mi o to, że administratorzy na serwerze powinni trochę zluzować, nie twierdzę, że mamy usunąć zasady netykiety, broń Boże, chodzi mi o to, że tak jak wspominałem wcześniej jest to nadal tylko i wyłącznie gra, która ma nam dać możliwość chwili relaksu i takiego oderwania się od rzeczywistości. Każdy człowiek ma inny sposób na relaks, jeden lubi poleżeć, drugi pobiegać, a trzeci woli sobie pograć w grę przez internet i trochę się pośmiać w czym nie widzę najmniejszego problemu. Już od dłuższego czasu administracja ma taką opinię, że kara często zbyt rygorystycznie(nawet jak grałem wcześniej). Akurat ty Grzanek dobrze wiesz, że jestem zwolennikiem "wolności słowa" na naszym serwerze i wiesz również dobrze, że nie chciałem wprowadzić zakazu przeklinania na moim discordzie, na którym urzędował cały serwer, więc ukaraliście mnie i to przez was przez długi okres czasu nie miałem ochoty nawet 30 minut pograć na serwerze, bo cały czas miałem przed oczami sytuacje zwolnienia z policji za to, że nie chciałem oddać discorda.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Muscu napisał:

Mianowicie chodzi mi o to, że administratorzy na serwerze powinni trochę zluzować, nie twierdzę, że mamy usunąć zasady netykiety, broń Boże, chodzi mi o to, że tak jak wspominałem wcześniej jest to nadal tylko i wyłącznie gra, która ma nam dać możliwość chwili relaksu i takiego oderwania się od rzeczywistości. Każdy człowiek ma inny sposób na relaks, jeden lubi poleżeć, drugi pobiegać, a trzeci woli sobie pograć w grę przez internet i trochę się pośmiać w czym nie widzę najmniejszego problemu. Już od dłuższego czasu administracja ma taką opinię, że kara często zbyt rygorystycznie(nawet jak grałem wcześniej).

Powiedział to największy serwerowy służbista kiedyś pracujący w policji, hipokryta :)

najmocniej przepraszam, liczę się z konsekwencjami w postaci warna, ale musiałem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Każdy pisze "nap" i nikt mute nie dostaję. Po co komu mute za takie błahostki... Ktoś spami - dostaje mute i tyle. Nie ma tutaj filozofii, jedyne co trzeba wiedzieć, że lepiej nie nadużywać. Ja daję mute za to jak kilka z osób jedna po drugiej puści binda o rekrutacji, bo jest to dla mnie zbędny spam.  Jak dla mnie wszystko jest dozwolone, tylko z umiarem. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem krótko, można wszystko, ale z umiarem. Oczywistym jest, że w sytuacjach spamu, gdzie jedna osoba pisze xd, a za nią robi to samo 20 innych, wtedy mute jest jak najbardziej słuszny. Natomiast, jeśli ktoś używa tych różnych "znaczków" z rozwagą to ja nie widzę tu żadnego problemu. Wszystko musi mieć swoje granice. Czat to nie jest chlew. Jeżeli coś jest nadmiernie nadużywane i nie odnosi się do konkretnej wypowiedzi gracza, wtedy kara się należy.

Także pamiętajcie, wszystko z rozwagą i zdrowym rozsądkiem.

Temat zamykam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.