Skocz do zawartości
youngkoniur

Problem z balansem firm.

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Kolejnym tematem który poruszę jest to, że
prawie wszyscy pracownicy AgroGramal jeżdżą prywatnymi zestawami. No więc zaraz zaraz, mają wymagania dla dostawczaków, zarabiają w większości jak zwykła firma, więc
prawdopodobnie rozwiną się w błyskawicznym tempie do poziomu 10.

Rozmawiałem z Cudakiem o tym. Na dniach dostaniemy zakaz poruszania się zestawami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tutaj muszę się zgodzić, wymagania odnośnie ilości pojazdów są trochę z kosmosu. Pomińmy fakt, że w panelu jest limit 50 pojazdów posiadanych przez firmę, a do awansu z 6 na 7 poziom trzeba ich mieć 55 (jakim cudem w ogóle mamy te 7 gwiazdek? :E) Na te pojazdy i podatki nimi spowodowane trzeba zarobić, co jest szczególnie trudne dla firm z niskim poziomem specki. Proponowałbym zmniejszenie wymagań co do ich ilości szczególnie niższych poziomach tak, aby było to proporcjonalne do firm bez zestawów, tj.:

• Poziom 2 - 12 pojazdów
  • Poziom 3 - 18 pojazdów
  • Poziom 4 - 24 pojazdów
  • Poziom 5 - 32 pojazdów
  • Poziom 6 - 40 pojazdów
  • Poziom 7 - 46 pojazdów
  • Poziom 8 - 52 pojazdów
  • Poziom 9 - 60 pojazdów
  • Poziom 10 - 65 pojazdów

Kwestie związane ze spalaniem możnaby jakoś uwzględnić w opodatkowaniu samych pojazdów, bądź zarobkach na nich, jednak to nie wydaje mi się aż tak istotne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może trochę się wygłupię, bo czegoś nie rozumiem, ale dlaczego wymagane jest aż tyle pojazdów? Jeśli nawet każdy by miał przydzielony swój zestaw + dostawczaka to i tak kilka pojazdów będzie "pojazdami widmo". Na co one?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, youngkoniur napisał:

Wybaczcie za brzydotę tego tekstu, jednakże kopiowanie go z zewnętrznych programów wyszło okropnie i nie mam pojęcia jak to poprawić

To jest sprawka enterów w innym edytorze tekstu.

Pojazdy jak pojazdy. Aby osiągnąć wyższy poziom firmy trzeba posiadać ich więcej. Nie chodzi tutaj o to, kto ma swój prywatny zestaw czy nie. Kiedyś zostało to ustalone z góry, aby zdobywanie poziomów było nieco trudniejsze. Firma mająca wykupione full specki na pewno ma kasę na pojazdy, a uwierzcie - koszt specjalizacji na ostatnie 3 poziomy jest baardzo drogi. Jak u nas chcieliśmy mieć Petrol na 7 gwiazdkach to musieliśmy dokupić 5 pojazdów.

Co do firm mających inne wymagania to kiedyś o tym słyszałem, ale jakoś nigdy tego nie sprawdzałem, nie analizowałem. Skoro mają "za łatwo" i nie jest to sprawiedliwe w porównaniu do innych firm - powinno to zostać poprawione.
..i teraz to sprawdziłem i się złapałem za głowę.. - Dlaczego tak jest? XD

Tak jak napisałem 2 akapity wyżej - wymaganie jak wymaganie - powinno być. Jednak popatrzyłem tak na tą ilość pojazdów to... Po co? Wiecie, że aby awansować na 5 poziom firmy z 4 poziomu potrzeba AŻ 10 pojazdów więcej? To samo z 5 na 6 gwiazdę - też 10 więcej niż na 5. 20/25/30/40/50/55/60/65/70
Co poziom o 5 pojazdów, a tu nagle z bomby o 10 więcej. Komu te pojazdy? Jeśli z 4 na 5 trzeba kupić 10 pojazdów, a mamy 2 pracowników więcej na 5 poziomie to mają oni jeździć 'przykładowo' 5 ciągnikami i 5 cysternami ? Coś takiego.

9 godzin temu, Revzik* napisał:

wymagania odnośnie ilości pojazdów są trochę z kosmosu

+10

Teraz dodać jeszcze fakt, o którym mowa w tym temacie, że tamte firmy mają łatwiej - ale dlaczego? Z jakiego powodu mają mieć łatwiej, skoro ceny pojazdów są takie same? (Chyba, że mają tańsze to jeszcze lepiej). Nie jestem w stanie sam określić, dlaczego mają mniejsze wymagania. Nie wiem po co to jest zrobione, oświećcie mnie. Znam tylko jeden powód, dlaczego mają łatwiej - nie muszą kupować naczep :) Nawet nie mogą, skoro mają taką specjalizacje i nie wożą zestawami. Jeśli do teraz śmigali na privach to coś nie halo. Zatem awans na poziom 10: 32 pojazdy/ 70 pojazdów - no coś to normalniej teraz wygląda, co nie? Lecz nie możemy założyć, że firma kupuje tylko zestawy. A weźmy sobie awans na drugi poziom 6 pojazdów / 20 pojazdów, no współczynnik wymagań wynosi 0,3. Gdzie przy awansie na 10 poziom wynosi 0,45 (bliski połowie). 1 zestaw = dwa pojazdy. Pojazd w Agro/ML = jeden pojazd. Nie mają zestawów, więc ten współczynnik "0.45" nie jest taki zły. Tylko, żeby tak na każdym poziomie było, a nie na ostatnich, gdzie takich poziomów te firmy nigdy nie osiągną. Tabelkę wieczorem może trzasnę w excelu jak wyglądają współczynniki na każdym poziomie. Choć pierwsze to wyniki do rajdów muszę zrobić ;-) 

4 minuty temu, Lampard napisał:

Może trochę się wygłupię, bo czegoś nie rozumiem, ale dlaczego wymagane jest aż tyle pojazdów? Jeśli nawet każdy by miał przydzielony swój zestaw + dostawczaka to i tak kilka pojazdów będzie "pojazdami widmo". Na co one?

Tutaj wyżej masz odpowiedź dlaczego - wymagania. Lecz opisałem, że przesadzone.

Dobra koniec tej rozprawki, zwijam do szkoły.

Edytowane przez DarXe
odp Lampard

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O ile dobrze pamiętam wymagania dla firmy ML były takie same jak dla innych firm. Gdy zostałem szefem ML zacząłem wraz z Poonsem drążyć ten temat, dlaczego niby firma, która nie może poruszać się zestawami ma mieć takie same wymagania w kwestii taboru jak pozostałe, które zestawami jeżdżą. Przez bardzo długi okres czasu ML nie mogło wbić 3*, bo nie byliśmy w stanie zarobić na zakup potrzebnych pojazdów, z których też kilkanaście byłoby " pojazdami widmo". Dopiero po kilkunastu tygodniach doszło do rozmów na ten temat i został stworzony taki a nie inny system. To my sami wywalczyliśmy taki układ i proszę nie mieć do nas o to pretensji. Przez tyle lat system dla firm z zestawami był taki sam, bo nie potrafiliście o jego zmianę krzyczeć. I proszę nie wycierać sobie teraz twarzy firmami, które coś takiego zrobiły. Takie wymogi jak ma ML miały też i inne firmy powstałe później, ale jakoś już zniknęły z serwera, a ML ciągle jest na topie. Wniosek z tego taki, że nie wymogi, ale załoga się liczy. Piszcie do Min. Frakcji tak jak my pisaliśmy tygodniami, ale nie tykajcie tego, co ML sobie wywalczyło. A dodam tylko, że gdy niektórzy pracowali w ML, to bardzo im pasowały statystyki Baracków, lecz gdy się znudziło jeżdżenie tak wolnym pojazdem, to nagle wszystko przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli tak było to ja przynajmniej wszystko rozumiem, bo tak jak napisałem w moim poście o tych współczynnikach - 2 pojazdy w firmie to jak 1 pojazd w ML czy Agro teraz.
Jednak popatrzmy na taką tabelkę współczynników, o której pisałem, że zrobię.
unknown.png

Pojazd w firmie z obniżonymi wymaganiami to jak 3,33 pojazdy w firmie ze zwykłymi wymaganiami - tak to się czyta.
W drugą stronę - pojazd w firmie 1 to jak pojazd w firmie 2. 1 pojazd to jak 0,3 pojazdu w ML/Agro - a jak już pisałem współczynnik ten powinien być bliski 0,5 :) 

Moim zdaniem wymaganie 10 pojazdów więcej na tych dwóch poziomach to jest lekka przesada i można to zmienić i nie wiem.. dać je tam do wymagań na 10 poziom? Im wyższy poziom tym trudniej to trzeba to zachować.

12 godzin temu, DarXe napisał:

Jak u nas chcieliśmy mieć Petrol na 7 gwiazdkach to musieliśmy dokupić 5 pojazdów.

Tutaj nie dokończyłem.. Te pojazdy już kupiliśmy i teraz trzeba zbierać kasę na próg awansowy, oraz potrzebujemy pracowników - samo kupienie tych pojazdów nie było jakimś mega wyzwaniem skoro mieliśmy kasę z progu, awansując z 5 poziomu na 6.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dla mnie sensownym rozwiązaniem byłoby zastosowanie prostej reguły: ilość pracowników na danym poziomie x 2 + poziom firmy, a dla firm nie mogących poruszać się zestawami: ilość pracowników x 1 + poziom firmy. Pojazdy osobowe, które mogą pojawić się w firmie po awansie nie wliczają się do tego wyliczenia, podobnie pojazdy prywatne, które są używane do pracy na rzecz firmy. Podniesie to ilość kasy wymaganej do założenia firmy na zakup taboru lub wymusi poszukiwanie pracowników z własnymi pojazdami i zwiększy zaangażowanie pracowników w rozwój firmy. Być może przestaną pojawiać się firmy " widmo", które po kilku tygodniach idą pod młotek lub są likwidowane. Limit pojazdów w firmie zostanie ograniczony do maksimum 50 + osobówki z awansów, co ograniczy wysokość podatków a kasa zostanie w firmach. Dla firm jeżdżących " solówkami" plusem będzie możliwość dokupienia innego taboru, np. ML będzie mogło posiadać po 25 sztuk Baracków i Patriotów, czy inny układ. Podobnie w innych firmach- 25 zestawów lub 20 zestawów i 10 dostawczaków. Można też zastosować zasadę, że pojazd to ciągnik + naczepa i wtedy wymogi będą jednakowe dla wszystkich. Taką koncepcję chciałem przedstawić na zebraniu Administracji, ale myślę, że po tym wpisie już nie będę musiał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmniejszyć ilość wymaganych pojazdów oraz zwiększyć ilość wymaganych pieniążków:
FIRMY Z ZESTAWAMI:

Awans z poziomu 1 na 2:
Do awansu zarobienie pierwszego miliona, posiadanie 16 pojazdów.
//Przy 2 gwiazdce mamy 8 pracowników - 0 pojazdów widmo

Awans z poziomu 2 na 3:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 2 000 000$, posiadanie 22 pojazdów
//Przy 3 gwiazdce mamy 11 pracowników - 0 pojazdów widmo

Awans z poziomu 3 na 4:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 3 500 000$, posiadanie 26 pojazdów
//Przy 4 gwiazdce mamy 12 pracowników - 2 pojazdy widmo*

Awans z poziomu 4 na 5:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 4 500 000$, posiadanie 32 pojazdów.  
//Przy 5 gwiazdce mamy 14 pracowników - 4 pojazdów widmo*

Awans z poziomu 5 na 6:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 5 500 000$, posiadanie 40 pojazdów.  
//Przy 6 gwiazdce mamy 16 pracowników - 8 pojazdów widmo*

Awans z poziomu 6 na 7:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 7 000 000$, posiadanie 45 pojazdów.  
//Przy 7 gwiazdce mamy 18 pracowników - 9 pojazdów widmo*

Awans z poziomu 7 na 8:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 8 000 000$, posiadanie 50 pojazdów.  
//Przy 8 gwiazdce mamy 20 pracowników - 10 pojazdów widmo*

Awans z poziomu 8 na 9:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 10 000 000$, posiadanie 55 pojazdów.  
//Przy 9 gwiazdce - 15 pojazdów widmo*

Awans z poziomu 9 na 10:
Do awansu wymagane jest zarobienie przez firmę 12 500 000$, posiadanie 60 pojazdów.  
//Przy 10 gwiazdce - 20 pojazdów widmo*

Pojazdy widmo* - w skrócie nie zestawy.
Wymagania są jak dla mnie proporcjonalne z "nagrodami" za zdobycie gwiazdki

Edytowane przez Wersjon

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi