Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grzan3k

Emeryci

Everything posted by Grzan3k

 1. Grzan3k

  Fajna inicjatywa, być może będzie to nawet warte uwagi, natomiast cała otoczka z głosowaniem i uzyskaniem AŻ 20 głosów, wydaje mi się całkowicie zbędna. Tak czy siak, czekam na rezultat
 2.  

  1. Karot
  2. Sonny91

   Sonny91

   Nie mój gatunek muzyczny, nie mój język ale wielki szacun za klip i słowa :banan::thumbup2:

  3. Frea

   Frea

   Mein Herz in Flammen

   Will dich lieben und verdammen

 3. Jest mi niezmiernie powitać nowego ministra, a jest nim @Fabio. Będzie on również odpowiedzialny za estetykę serwera, także od teraz również możecie różne prace do niego podsyłać. (większe szanse, że szybciej wgra niż ja, hehe).
 4. Z dniem dzisiejszym rusza temat z waszą inicjatywą. Od teraz każdy z was może pochwalić się własnym projektem. W tym temacie będą umieszczane informacje o waszych remontach na serwerze. Co muszę zrobić, aby mój remont pojawił się na serwerze? Przede wszystkim napisać prywatną wiadomość do @Liq, @WiejskaPyra oraz @Shot.. Proszę nie tworzyć kilku wiadomości, tylko stworzyć jedną. Tytuł wiadomości: [Remont] Miejsce* Ważne, aby plik z remontem posiadał w nazwie wasz nick oraz miejsce występowania. Jak długo będą widniały remonty na serwerze? Remonty będą miały określony czas funkcjonowania. Każdy remont będzie wgrany na okres jednego miesiąca. Po tym czasie remont zniknie z serwera a jego miejsce zastąpi inny. Jak dużo będzie remontów na serwerze? Aktywnych remontów na serwerze będzie 5. Oczywiście ich liczba może ulec zmianie, wszystko zależy od tego, jakiej "kategorii" będzie ten remont. Aktywne remonty: - Okres funkcjonowania remontów: - * - Proszę podać dokładne miejsce występowania remontu.
 5. Grzan3k

  Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że temat powstał specjalnie dla was. Przede wszystkim z waszą inicjatywą i pomysłami możemy coś zmienić. Co z tego, że ja sobie coś wymyślę, skoro może to być nietrafne z założeniami serwera. Wy, jako gracze i pracownicy frakcji pewnie macie swoje pomysły na zmiany czy też na nowości. Jestem otwarty na każdą propozycję, rozpatrzę ją indywidualnie co nie znaczy, że z każdą się zgodzę. Śmiało, bez obaw proponujcie. Od razu ustalmy sobie jedną zasadę. Umieszczacie tutaj swoje propozycje, a nie odpowiedzi na czyjeś pomysły. Jeżeli macie jakieś uwagi co do przedstawionych pomysłów, możecie to sobie obgadać na pw czy gdziekolwiek chcecie, ale nie w tym temacie! Jeżeli zobaczę delikwenta, który pokusi się złamać to jedną, jedyną zasadę, to uduszę. Nie będę miał nawet chwili zawahania, aby wlepić takiej osobie warna. Oczywiście żadnego wzoru tutaj nie ma. Forma dowolna, byle przejrzysta i spójna.
 6. Nawiązując do tego tematu w trackerze, chciałbym poznać waszą opinię, ale poprzez głosowanie w ankiecie. Ankieta będzie publiczna, z tego względu, że musimy wiedzieć, czy głosy w ankiecie są rzetelne czy też nie. Posunięcie z usunięciem nicków spod F11 wiąże się ze zmianą rozgrywki na serwerze, więc nie chciałbym mieć sytuacji, w której osoba zbanowana na serwerze, głosuje w ankiecie. Tylko i wyłącznie dlatego ta ankieta będzie publiczna. Data zamknięcia ankiety: 05.09.2018r 23:00
 7. Niedługo to wy zaczniecie prosić administrację by wam auta odblokowywali pod domkami, byście mogli je zabrać na hangar, skoro potraficie nawet z parkingu zabrać pojazd na hangar
 8. Grzan3k

  Pozwolę sobie skomentować. Ta sama śpiewka w wytłumaczeniu od X apelacji, ten sam powód i to samo myślenie. Przykro mi, że ktoś taki jak Ty, nie potrafi przyznać się do błędu, nie mówiąc już o przeprosinach. Egoizm zbyt mocno naciska na rozum i przejmuje nad nim kontrolę co zresztą starasz się nam udowodnić w każdej apelacji. Nie zmienisz swojego zachowania, bo tego nie chcesz, chcesz natomiast po raz enty udowodnić, że permanentne bany nie mają tutaj znaczenia i robić co Ci się żywnie podoba. Mam szczerą nadzieję, że osoba rozpatrująca tę apelację, weźmie pod uwagę całą Twoją przeszłość tutaj i podejmie słuszną decyzję. Szczególnie zważywszy na budowaniu społeczeństwa na nowych osobach.
 9. Grzan3k

  Przemytnicy to grupa osób, które w jakiś sposób przyczyniły się do rozwoju naszego serwera. Pomoc nie tylko obejmowała chęci i zaangażowanie w życie serwera, ale także drobiazgowe, finansowe wsparcie. Każda pomoc jest dla nas ważna, zatem też chcielibyśmy wam to jakoś wynagrodzić i usprawnić ówczesną, zwyczajną rangę. Przywileje Przemytnika: Większa pojemność skrzynki na prywatne wiadomości Możliwość ustawienia tła w profilu Zwiększona liczba przyznawania reputacji Edycja własnego wpisu na Shoutboxie Możliwość ukrycia własnego posta Edycja posta bez dopisku o edytowaniu (tak zwane edytowanie ukryte) Możliwość dodania 15 osób do prywatnej wiadomości W prawdzie mówiąc wydaje się to dużo opcji (bądź nie), ale dla nas liczy się gest oraz pomoc. Niech wam te przywileje dobrze służą. Pamiętajcie o zdrowym rozsądku, bo również jest możliwość odebrania rangi Przemytnika w przypadku, gdy zachowanie będzie niezgodne z regulaminem. Ranga Przemytnicy jest przyznawana na okres jednego miesiąca. Po tym czasie będzie można znowu otrzymać tą rangę poprzez ponowną wpłatę. W przypadku chęci dokonania wpłaty należy napisać prywatną wiadomość do @Grzan3k z tytułem “Przemytnik - wpłata”. Otrzymacie od nas odpowiednie informacje.
 10. Grzan3k

  Kiepskie są te Twoje obserwacje, skoro twierdzisz, że gracze nie zostają u nas na stałe, ze względu na mutowanie osób, które w swoich wypowiedziach stosują zamiennik "Dx" bądź "dx". Zresztą nie ma co się dziwić, że Twoje spostrzeżenia są błędne, skoro za często tutaj nie grasz. Ale nie mowa tutaj o Twoich obserwacjach. Nie przejmowałbym się samą "wagą" tego dziwnego, pokemońskiego "słowa" - Dx. Bardziej chodzi o fakt tego, że to coś, co jest przez was ostatnio nagminnie używane, stanie się bazą do używania innych dziwnych znaczków i wtedy dopiero każdy sobie zada pytanie. I co teraz? Skoro teraz nie będzie można za to mutować, to dlaczego w przyszłości będzie można mutować za inne tego typu znaczki, bądź inne wymyślne twory. Ponadto, nie będzie nawet trzeba na to za długo czekać, kilka tygodni i znowu coś nowego wymyślicie, co przecież "nie przeszkadza". Już pal licho samo "Dx". Ale wy to stosujecie w formie wykładnika, co już kompletnie psuje estetykę serwera. Wracając, uważam, że nie jest to potrzebne. Aktualna średnia wiekowa serwera wynosi około 15. Każda dojrzała i starsza osoba wchodząc na serwer i widząc coś takiego może doznać lekkiego szoku. Podejrzewam, że w żaden sposób to nie wpłynie na jego decyzję o pozostaniu na serwerze, czy też nie, jednak zastanówmy się, czy społeczność chcemy tworzyć dla każdego, czy dla osób do lat piętnastu. Bo jeżeli to drugie, to równie dobrze moglibyśmy odpuścić mutowania za lenny. Tak czy inaczej, cieszę się, że administratorzy nadal mutują za te wasze dziwne tworzy typu "dx". A czy tak pozostanie już do końca? Przekonamy się.
 11. Zum Geburtstag viel Glück ;)

 12. Grzan3k

  Na wstępie, chciałbym uprzedzić, że treść tego tematu będzie długa, ale bardzo ważna, więc jeśli uda Ci się dotrwać do końca to sprawi mi to ogromną przyjemność. Zatem zaczynajmy z tematem. Przede wszystkim chciałbym zacząć od pewnego rodzaju problemu, który mnie nieustannie goni i nie pozwala odejść. Mianowicie chodzi o wasze rozeznanie w sprawie załatwienia rzeczy związanych z pojazdami, domkami, bugami itd. Jak dobrze wiecie, u nas funkcjonują ministerstwa, które są odpowiedzialne za trzymanie porządków w pewnych sektorach naszej gospodarki. Zatem, jeżeli macie problem z pojazdem (zmiana koloru, sprzedanie go, odbugowanie itd.) to wpierw uderzacie do osoby odpowiedzialnej za to, w tym przypadku do @Tajniak. Gdy będziecie mieli problem z domkiem (zmiana interioru, zakup nowego, sprzedanie) to udajecie się do @Marek. Jeżeli w firmie nie dzieje się za dobrze, są problemy, któraś firma gra nie fair to uderzacie do @Lipazy oraz @Cudak. Dlaczego ja o tym piszę? Dlatego, że ostatnio zalewacie mnie z prośbami o pomoc z domkiem, autkiem, firmą czy Bóg wie z czym jeszcze. W większości przypadków nie odmawiam, bo skoro mam uprawnienia to czemu miałbym nie pomóc, tylko z drugiej strony pojawia się kolejny problem. W ten sposób przyzwyczajacie się do tego i zamiast uderzać do poszczególnych osób, to udajecie się od razu do mnie. Dobrze, mam ten czerwony kolor, mam tutaj sprawować władzę i pilnować, ale zrozumcie, że ja jestem sam, a was jest multum, jeśli ja każdego dnia miałbym wam pomagać z autami, domami, firmami, frakcjami, do tego kierować administracją, podejmować decyzje w sprawie nowych techników (o czym niżej), grać swobodnie, wymyślać nowe rozwiązania itd. to ja się prędzej wykończę, niż cokolwiek produktywnego zrobię. Przechodząc do meritum, umówmy się drodzy gracze na to, że jeśli będziecie mieli problem z danego sektora gospodarki, to w pierwszej kolejności udajecie się do osoby odpowiedzialnej za to, a dopiero na samym końcu do mnie. W ten sposób ja się skupię na tym co mam zrobić, wy dostaniecie to czego chcieliście i każdy z nas będzie szczęśliwy - obustronna korzyść. Teraz temat rzeka, pełny zagadek, pomówień, plotek i w ogóle już słyszałem tyle historii, że nie sposób ich spamiętać. Powiem wprost, nie będę wam mydlił oczu, nie będę niczego obiecywał, po prostu powiem jak jest. Paweł otwarcie przyznał, że nie ma już chęci tworzenia i tą decyzję musimy uszanować, wiele dla PTS'a zrobił, więc ma prawo w spokoju się oddalić i trochę odpocząć. Tylko, żeby teraz nie zostać z niczym i żeby nie stać w miejscu, trzeba ponownie poszukać nowego technika. Co prawda jeden się wcześniej do nas zgłosił, ale okazało się, że nie może kontynuować naszego projektu i zwyczajnie odszedł. Po raz kolejny stagnacja, ale by z niej wyjść potrzeba inicjatywy zarówno z naszej strony, jak i z waszej. Śmiało mogę powiedzieć, że wznawiamy poszukiwania techników. Dla nas liczy się słowność, zaufanie i komunikatywność. Jeśli te 3 warianty zostaną spełnione, to gwarantuję, że współpraca będzie udana. Jeżeli nic nie uda się w tym kierunku poczynić, zostaniemy z niczym, to znaczy będziemy musieli "żyć" z aktualnym stanem, czyli jak do tej pory. Dodatkowo, płacz, lament i narzekanie nic w tym nie zmienią, sytuacja się zmieni dopiero wtedy, kiedy znajdzie się odpowiednia osoba na odpowiedni stanowisku. Również gadki typu "Nic nie robicie", "Zróbcie coś w końcu", "Za czasów insa było lepiej" niczego nie zmienią, w niczym nie pomogą, a nas już nawet nie ruszają. Od zawsze była mowa, że Ptysia tworzą wszyscy, niezależnie od posiadanej rangi. Każda porażka, jest porażką wspólną. Jak widzicie, zaczynają się także problemy z forum oraz z serwerem, w głównej mierze spowodowane problemami ze strony hostingu, na które nie bardzo mamy wpływ, a jedynie co możemy to przenieść forum oraz serwer na inny hosting, ale ten, kto ma choć błahe pojęcie na temat przenoszenia z jednego hostingu na drugi, ten wie, że nie jest to coś co można sobie ot tak zrobić - na poczekaniu. A nawet jeśli się da, to na pewno nie w naszym przypadku, bo tutaj sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Po co w ogóle ten temat? Bo dawno takiego nie było, a też nie chce mi się was robić w ciula. Mówię jak jest i każdy kto dotrwał do tego momentu, powinien zrozumieć, czemu to wszystko tak długo trwa, skąd te problemy, skąd moje nastawienie do niektórych spraw, skąd tyle zmian (typu nowe GI, zmiany w firmach/frakcjach), nie robimy tego jak ktoś ujął "nie potrafią wprowadzić zmian skryptowych, to wprowadzają nowe wyspy" (coś w tym stylu), tylko robimy to po to, byście cokolwiek jeszcze mieli z tej gry. W jakiś sposób chcemy ją urozmaicić, skoro mamy takie pasmo niepowodzeń, a raczej pasmo nieszczęścia, które mam nadzieję niebawem z nas zejdzie. Jeżeli ktoś jest rozeznany i obyty w środowisku programistycznym i zna kogoś, kto mógłby się podjąć takiej roboty (kwestia z zapłatą do dogadania), to proszę się do mnie zgłosić. Każda pomoc się tutaj liczy, każdy z was ma szansę dołożyć cegiełki do tego przedsięwzięcia. Tym co stale nam pomagają i wspierają, rzecz jasna szczerze dziękuję, bo bez was to byśmy zapewne już dawno szurali po podłodze. I choćbym tego nie okazywał, to wiedzcie, że zawsze będę to doceniał. „Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”
 13. Grzan3k

  Bez zbędnych ceregieli. Dałem dupy jeśli chodzi o sprawy techniczne, miałem kilku potencjalnych kandydatów na stanowisko skryptera, ale z dziwnych powodów porezygnowali. Było to już jakiś czas temu, a od tamtego momentu nic się nie zmieniło. Nie wiem czym to jest spowodowane, może zwyczajnie czerwony kolor nie był mi pisany, albo przestałem się dobrze sprawdzać w tej roli. Zatem, nie przeciągając tego, nowemu właścicielowi w miarę możliwości pomogę ze znalezieniem skryptera (lub nie), oby mu się poszukiwania powiodły. jednak by nie odejść z pustymi rękami, przygotowałem dla was ciemną wersję forum, mam nadzieję, że choć to wam się spodoba. Co do całej reszty, macie odpowiedź w drugim zdaniu mojej wypowiedzi. Styl możecie zmienić na dole.
 14. Grzan3k

  Od początku, Twoje zachowanie pozostawiało wiele do życzenia, zresztą jak każdego, którego banuję. Przejdźmy jednak do rzeczy, postanowiłeś posunąć się o krok dalej i wykorzystać nasz content, do stworzenia własnego, lecz z małym potknięciem po drodze, a mianowicie, chyba nie przewidziałeś tego, że zorientujemy się o Twoim plagiacie. Pal licho, że sobie skopiowałeś nasz układ działów opisy i regulamin, mnie bardziej boli fakt, że zrobiłeś to bezprawnie, bez poinformowania, a gdy zwracałem Ci uwagę, abyś to zmienił, miałeś mnie w dupie. Przykro mi, najpierw traktujesz innych jak śmieci, a potem oczekujesz od nich odkupienia, czy zrozumienia? Żałosne. Mało tego, nawet nie tknąłeś palcem w tej sprawie, żadnych przeprosin, żadnej rozmowy - okej, może nie każdy człowiek posiada kulturę. Dodatkowo, myślałeś, że jak stworzysz nowe konto, nazwiesz je randomowo i zgłosisz się do nas, że możesz poskryptować, to weźmiemy Cię z marszu? Dobre sobie, szybko żeśmy doszli do tego, że to Twoje konto. Teraz wisienka na torcie, jeśli będziesz miał jaja to sam zechcesz się przyznać, jak ładnie jedziesz naszą społeczność i jak masz czelność w ogóle tutaj przychodzić i prosić o unbana, bo przecież Ty zrozumiałeś swoje błędy. Gówno prawda, niczego nie zrozumiałeś, a przychodzisz tylko po to, by później się pochwalić swoim kolegom po fachu, jak to łatwo nas zmanipulowałeś czy jak Ci łatwo poszło z ubanem. Jesteś człowiekiem, który nie potrafi uczyć się na błędach, jesteś zarozumiały i patrzysz tylko na własne dupsko, ale myślę, że kiedyś na tym po prostu ucierpisz. Apelację oczywiście odrzucam, a Tobie radzę się stąd zabierać jak najszybciej. Swoich kolegów również trzymaj przy pasie, bo nie chcę ich tutaj widzieć.
 15. Grzan3k

  To jest Twoja ostatnia szansa, jeśli jej nie wykorzystasz, już jej nigdy od nas nie otrzymasz. Trzymaj nerwy na wodzy. Unban
 16. Wszystkiego najlepszego! :grzanka:

  1. Frg_BR

   Frg_BR

   Parabéns, felicidades e muita saúde. :urodzinki:

 17. Pronounce your nickname ;d
  https://youtu.be/3DxMSufIIqY?t=52s

  1. Gyro

   Gyro

   Not bad, but I can do better :E
    

 18. Grzan3k

  Stwórz nowy temat, pojawi Ci się z automatu wzór i uzupełnij tam co trzeba, bo na chwilę obecna nic nie zdziałam.
 19. Grzan3k

  Klasyczna wymówka, że trzeba było rozładować emocje na serwerze i w ogóle jakoś odreagować. Równie dobrze mogłeś to zrobić na innym serwerze, na innej grze, w inny sposób, ale wybrałeś AKURAT ten lub po prostu przypomniały Ci się dobre czasy głupkowatego zachowania. Wierzę też, że istnieje cień szansy, że choć trochę coś Ci się w głowie poprzestawiało i teraz, będziesz inaczej funkcjonował, albo.. - zwyczajnie siebie oszukuję. Tak czy inaczej, zbanować po raz kolejny nie jest trudno, więc szansę można Ci dać.
 20. Grzan3k

  Zapraszam pod koniec września.
 21. Dzięki wszystkim za życzenia ;)

  1. Angel

   Angel

   No właśnie, nie ma za co, mimo że nie miałem okazji złożyć życzeń :/

 22. Grzan3k

  Na zasłużony odpoczynek udają się @Gang oraz @Marek. Dziękuję wam za wkład i pomoc przy serwerze, myślę, że coś się kończy, a coś zaczyna. Wasze starania na pewno nie pójdą na marne. Natomiast na rozmowę zapraszam @MjolnirThor oraz @Buster. Dodatkowo, chciałbym ogłosić, iż @Polniak zostaje moją prawą ręką. Od teraz również będziecie mogli się do niego zgłaszać, w sprawie zmian w rozładunkach, towarach, stacjach itd. Po części odciąży to mnie, a Polniakowi pozwoli nabrać trochę doświadczenia.
 23. Grzan3k

  @Tajniak udaje się na zasłużony spoczynek, dziękuję Ci za wkład włożony w rozwój serwera oraz za chęci prowadzenia komisu. @Vaniliovsky awansuje na stanowisko administratora serwera. Do tego obejmie pieczę nad warsztatem. Natomiast Tajniaka w komisie zastąpi @WiejskaPyra
 24. Grzan3k

  Nie będę ukrywał, ale osobiście przestałem przeglądać trackera, z dwóch powodów. Jednym z nich jest brak odpowiedniej osoby do realizowania ich, a drugi to zwyczajne lenistwo w przeglądaniu tylu propozycji. Zatem, aby nie pozostać gołosłownym i nie zostawić was z tymi propozycjami, proponuję, abyście wszystkie najważniejsze propozycje umieścili w tym temacie, abym wiedział od czego trzeba zacząć. Zróbmy to według wzoru, aby zachować w tym temacie jakiś porządek. Wzór: Link do propozycji (max 3): Czy wymaga udziału Pawła?: Dodatkowe informacje (opcjonalnie): Zapewne część z waszych propozycji niekoniecznie tyczy się samego programowania, więc może się obejść bez Pawła, ale też wiem, że jest i część, gdzie ta pomoc Pawła jest nieunikniona, więc po to jest ten temat, abym wiedział co możemy zrobić my, a co może zrobić Paweł. O wspomnianym stylu w poprzednim temacie powiem tyle, że jakoś na przełomie sierpnia (początek), powinien się pojawić. Druga sprawa, zajdzie trochę reform w ministerstwach oraz zostanie poprawiony wygląd składu administracji. Prosiłbym o zaangażowanie, wiele osób zarzucało, że nie czytamy trackera (co jest prawdą), więc tworzę ten temat dla was.
×