Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Thor69

Emeryci

Thor69 last won the day on October 22 2019

Thor69 had the most liked content!

Community Reputation

1207 Doskonała

About Thor69

 • Rank
  Huge Trucker
 • Birthday September 1

Informations

 • Gram na
  MTA:SA
 • Płeć
  Nie ustawione
 • Nick
  Thor69
 • Lokalizacja
  Polska

Recent Profile Visitors

3032 profile views
 1. Thor69

  Delegacje, wymiany tylko za zgodą tak graczy chętnych na takie coś jak i szefów oraz lidera frakcji- tutaj nie może być mowy o jakimkolwiek swobodnym przepływie między frakcjami. Czas trwania takiej wymiany to oczywiście kwestia do dogadania- pracowałem tylko w pogotowiu i nie mogę tutaj narzucać czegokolwiek- 4 tygodnie wrzuciłem dla przykładu. Jeśli ustalony zostanie minimalny okres wymiany na 2 miesiące( również przykładowo), to powrót raczej na poprzednie stanowisko, a jeżeli zostanie przedłużony- przykro: traktujemy jako nowicjusza. Co do dni otwartych- popieram przedmówcę: były organizowane i wyszło bardzo fajnie. Nie oznacza to, że od razu ktoś się rzuci na daną frakcję, ale podobnie jest z okresem próbnym: mamy tydzień, dwa na zapoznanie się ze specyfiką danej frakcji tylko po krótkich testach początkowych. A przecież rozważamy tutaj kwestię wymian między frakcjami a nie rekrutację nowych pracowników. Zresztą: szefowie powinni orientować się kto mógłby nadawać się do takiej formy współpracy, a kto nie. Wydaje mi się, że jeśli uda się wypracować dobry system takowych wymian( nie jest powiedziane, że musi się udać od pierwszego strzału) to można będzie ustalić mocne i doborowe składy wszystkich frakcji a zwolnienia z powodu znudzenia pracą we frakcjach będą sporadyczne.
 2. Thor69

  Jeśli coś takiego miałoby dojść do skutku, to w pierwszej kolejności wszyscy pracownicy frakcji musieliby przejść odpowiednie szkolenia lub testy- nieważne czy ktoś pracował wcześniej czy nie. Każdy policjant powinien odbyć testy ambulansem oraz szkolenie z napraw, ratownik szkolenie z napraw oraz szkolenie z przeprowadzenia kontroli i mechanik szkolenie z przeprowadzenia kontroli oraz testy z ambulansu. Dobrym rozwiązaniem byłoby zorganizowanie dni otwartych we frakcjach, gdzie w pierwszej kolejności i niejako z obowiązku powinni w nich uczestniczyć pracownicy frakcji. Wymiana między frakcjami obejmowałaby tylko i wyłącznie pracowników z dłuższym stażem i za ich zgodą- nie może być tak, że " tygodniowy" ratownik przechodzi do PD lub policji. Dopuszczalne byłoby również czasowe zasilenie danej frakcji, tzn. w przypadku wakatów przez dłuższy czas gdy rzeczywiście zaczyna brakować " rąk do pracy", w porozumieniu między szefami i ministrem, osoba lub osoby chętne do takiego przejścia zostałyby oddelegowane na okres, załóżmy, 4 tygodni z zachowaniem jednak należności finansowej i score na poziomie dotychczasowym. Oczywiście jeśli byłoby to możliwe i niezbyt uciążliwe dla szefa frakcji przy wypłatach.Taki sam okres obowiązywałby w przypadku wymiany, chyba że gracze doszliby do wniosku, że przedłużają czas wymiany na następne 4 tygodnie i zostałoby to zaakceptowane przez szefów i ministra. W tym przypadku( wymiana) gracze zaczynają od najniższej rangi. Przy każdorazowym naborze do którejkolwiek z frakcji i uzyskaniu akceptacji, nowy pracownik musiałby obligatoryjne przejść szkolenia w pozostałych dwóch frakcjach, aby w razie potrzeby bez zbędnej straty czasu mógł podjąć inne obowiązki.
 3. Thor69

  Bardzo ciekawa propozycja- podniesie w końcu rangę pogotowia i zmniejszy nudę ratowników nie dając im czasu na głupie zabawy. problem tylko w stronie technicznej- gdyby udało się to wprowadzić byłoby super.
 4. Thor69

  Mamy coś takiego jak pożyczka z Ministerstwa Firm. A co byłoby gdybyśmy dali możliwość zainwestowania w firmę przez graczy z zewnątrz? Coś na zasadzie funduszu inwestycyjnego. Na ten przykład- mamy teraz dwie nowe firmy, które wchodzą w strefę działania Petrol-u, więc teoretycznie mają nieco trudniej niż inne firmy, które wchodziły na serwer w tereny zupełnie " dziewicze". Niektórzy gracze posiadają gotówkę, z którą nie do końca wiedzą co zrobić bo nie chcą kupować domków, pojazdów ponieważ i tak z nich przeważnie nie korzystają. Jest to kasa przez nich zarobiona i trudno jest im przeznaczyć ją na nagrody w losowaniach czy innych zabawach( niektóre eventy są po prostu zbyt śmieszne, aby wrzucić tam nieco pieniędzy na nagrody) a chcieliby je w jakiś sposób ulokować. Skoro jest możliwość zasilać frakcje dobrowolnymi wpłatami, to dlaczego nie wspomóc w ten sam sposób dowolnej firmy. Oczywiście na zasadach inwestycji. Przykładowo: firma X - jej wartość to 4kk( tabor, baza, konto), gracz chciałby zainwestować 2kk, czyli podnieść jej wartość do 6kk. Rzecz jest prosta: inwestuję 2kk w firmę, czyli mam 1/3 udziałów, na okres 3 miesięcy. Po tym czasie inwestor może wycofać swoje udziały w wysokości zależnej od wcześniejszych ustaleń: 2kk lub odpowiednia część udziałów( w tym przypadku 1/3), lub przedłużyć inwestycję( bez możliwości zwiększenia inwestycji z odpowiednią korektą udziałów). Zwykłe ryzyko inwestycyjne- można zyskać lub stracić. Jeśli firma się rozwija- nie stracimy a możemy zyskać, jeśli upada- zabezpieczamy najpierw roszczenia pracowników, później inwestorów. W pewnym stopniu pozwoliłoby to na ograniczenie upadłości firm, powstawania nowych nie do końca przemyślanych projektów i zwiększyło konkurencyjność na rynku pracy poprzez podniesienie atrakcyjności firm i większą kontrolę graczy nad poczynaniami niektórych właścicieli. Wysokość inwestycji i ich ilość musiałaby być ograniczona. To takie coś, co mogłoby urozmaicić nieco rozgrywkę i zmienić nieco sposób myślenia o innych. Luźna propozycja.
 5. Thor69

  Latem dopiero miała być 7*- wystarczyło przyjąć kilku dobrych graczy zamiast miękkie faje, pozbyć się nierobów i po dwóch miesiącach jest już 8*.
 6. Thor69

  Regulamin frakcji jasno określa godziny i warunki jakie muszą być spełnione aby pracownicy frakcji mogli przewozić towary. Jeszcze nie tak dawno był całkowity zakaz dorabiania na truckerce, później można było dorobić, ale tylko w określonych godzinach i nie na postaci zatrudnionej we frakcji( prawie wszyscy " frakcyjni" posiadali druga postać aby powozić sobie towary), następnie dano możliwość( według nowego regulaminu) już oficjalnie dorabiać na truckerce na postaci z frakcji. Teraz znowu następne ustępstwa. W myśl zasady: daj palec to zjedzą całą rękę, za niedługo frakcje będą normalnymi firmami przewożącymi towary. Zasada jest prosta- są udogodnienia, to korzystajcie z nich; nie pasują- odejść z frakcji i iść do firmy, tylko że za chwilę będzie: znudziło mi się wożenie towarów i chcę iść do frakcji. Ludzie- to nie jest odpustowy kram z zabawkami.
 7. Thor69

  Hmmm... Tak sobie wożę to zleconko i różne takie inne towary a w sumie to nie ma mnie w składzie firmy. Na czarno robię czy może na odroczony ZUS? Tarcza antykryzysowa chyba nie wypaliła.
 8. Poważnie+ona+ginie+?

   

   

 9. Thor69

  Przerabiałem to gdy byłem odpowiedzialny wespół z Pyrsonem za komis. Pomimo ustalonych godzin pracy komisu i tak często-gęsto musiałem podjeżdżać pod komisy poza tymi godzinami, bo akurat teraz i koniec. A gdy informowałem, że w sumie nie muszę ponieważ godziny są ustalone to po wstępnych: " no podjedź, co ci szkodzi" następowały: " przecież od tego jesteś i to Tobie powinno na tym zależeć, bo masz z tego kasę" a kończyło się często na: " to się gryźnij, kupię od Pyry albo od graczy". Ktoś wcześniej już gdzieś na forum pisał- pomimo ustalonych godzin pracy komisu i tak graczom to nie pasowało.
 10. Thor69

  Bo widzicie- administrator nie musi mieć szczególnych kwalifikacji w zakresie pracy na serwerze. Wystarczy aby był człowiekiem, który zawsze znajdzie czas aby " porozmawiać" z graczami, " wysłuchać" ich żalów i problemów, traktować graczy jak równych sobie a nie pokazywać kim to on nie jest i pomagać na miarę swoich możliwości i wiedzy. Obejmując dane stanowisko trzeba poświęcić swoją prywatną rozgrywkę na rzecz graczy, którzy też powinni zrozumieć, że czasami administrator może chcieć mieć chwilę dla siebie. Moja krótka przygoda z administracją skończyła się również z tego powodu, że chciałem być bliżej graczy. Jednakże zarzuty w kierunku niektórych administratorów, że nie odpowiadają na wiadomości nie będące w zakresie ich kompetencji uważam za niesprawiedliwe- jeśli gracz nie ma rozeznania do kogo powinien zwrócić się z danym problemem, to sam stawia sobie złą ocenę.
 11. Nick: Thor69( Egzekutor) Powód: Score: 9665 To już nie jest miejsce dla mnie- ciągłe " wezwania" spowodowane freezami podczas jakichś dzikich zabaw odstręczają mnie od aktywnej gry. Przepraszam Zaah i Bóbr, ale nie jestem w stanie dalej funkcjonować przy takich harcach. Dodam, że pomiędzy 17.02 a 17.43 takich wezwań było kilkadziesiąt. Jak sobie życzysz Thorze, zwolniłem Cię dzisiaj o godzinie 21:58. Kary nie dostaniesz, za fachową rękę i podejście Dziękujemy, że ponownie zawitałeś w naszych progach,życzę odnalezienia spokoju w innej pracy na serwerku!
 12. Thor69

  Dawno nie grałem w MP- napiszcie jak teraz się dostać na MP, bo, kuźwa, nie wiem.
 13. Thor69

  Dziękuję Zaah za informację. A do Kapiego- włącz zw podczas powrotu na bazę i poczytaj teksty w stylu:" ja pi...ę, teraz zw włączył" albo " no nie rób sobie jaj z tym zw". Może Ty się z tym nie spotkałeś, ale takie przypadki są dość częste, więc nie jest " po problemie", chyba że ktoś ma w głębokim poważaniu graczy, którzy potrzebują akurat w tej chwili pomocy pogotowia i zlewa samego siebie, bo na to się kiedyś-tam zdecydował. No ale skoro jakiekolwiek pomysły maja spotykać się z taką reakcją, to można o nich zapomnieć.
 14. Thor69

  No widzisz Niventill- chciałeś być mądrzejszy a wyszło jak zwykle. To ja Wam też dodatkowe uzupełnianie chcę podać na tacy a Ty przeciwko. Drugi post już tego nie zmieni. A z drugiej strony- to było poddane dla szefów pogo i ratowników w naszym dziale.
 15. Thor69

  Wiem, ze kiedyś było to już poruszane, ale podbiję ten temat raz jeszcze. Moglibyśmy się postarać o pns-a na bazie dla ambulansów i dystrybutor. Naprawy i tak mamy gratisowe w PD a szkoda ściągać mechaników z drugiego końca mapy skoro po skończonym dyżurze byłaby możliwość naprawy na bazie. Podobnie z paliwem- tankujemy do pełna i w drodze na bazę pojawiają się wezwania co wymusza konieczność powtórnego dojazdu na stację- przy niezmiennych cenach za usługi pogotowia od bardzo dawna koszt paliwa dla nas również powinien być stały a przy dystrybutorze na bazie byłaby taka opcja.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. In order to use the websites of Polski Truckerski Serwer, you also need to accept the rest of our Terms of Service and Rules which are available here: Privacy Policy, Guidelines