Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Majson

Samochody osobowe w naszej rodzinie

Recommended Posts

Skoro Micropolak jeździ Skodą to nie mogłem być gorszy i oderwałem się od "Auta ojca". Peugeot ma się dobrze, jest nawet do kupienia, jak ktoś chce hybrydę za 42,000PLNów to PW.

Do rzeczy, drogą kupna nabyłem UWAGA..... E46. @Gangpozdrawiam :E Tak, Tajniak, cymbał od Hond jeździ BMW. Co więcej, jest to touring, bo takie mam potrzeby bagażowe, a żeby śmiechów było więcej, jest to Diesel. Polift, 150km, skrzynia pięć biegów, z wyposażenia ma...klimatyzację, szyby w prądzie i to tyle z rzeczy, które używam, no jest jeszcze ta fikuśna otwierana szyba w klapie bagażnika. Lista rzeczy do zrobienia jest dłuższa niż ChangeLog serwera od 2010 roku, także proszę nie pisać, że zderzak jest koślawo spasowany, albo błotnik wgnieciony, jeżdżę tym autem i uwaga MAM OCZY!
PS: Jak ktoś ma jakieś graty to PW, chętnie odkupię!

3WxCA6j.jpg

Przebiegu ma 380,000km :E

Edited by Tajniak

Dawno mnie tutaj nie było, ale w sumie dużo się nie zmieniło :L

W marcu miałem tymczasowo rodzinnego gruza na dojazdy do pracy :E

jCUh2j0.jpg

Gat6YaB.jpg

eu1rgMo.jpg

b3gBt0z.jpg

Zdjęcia zrobione po prawie 6-cio godzinnym czyszczeniu auta..

Samochód 7 lat w rodzinie, ostatnio go sprzątałem 4 lata temu i od tego czasu nie było nic ruszone w środku, powiem szczerze, była masakra..

Następna nowość, sprzedałem w końcu Passata! Po 3 latach razem i prawie półtorej roku postoju odpalił, ale nie chciał jechać bo nie miał chłodnicy XD

qVSqjhz.jpg

Holowanko za Jaguarem XJ X300 Long z motorem 4.0 V8 na przelotowym wydechu było epickie, ludzie się pięknie oglądali za Passatem jak bulgotało V8 :E

Złomownia na kotle :E

Od lewej moje Corshe które zakatowałem w 40 minut po zakupie w grudniu, obok Passat, kumpla Laguna i Golf 3, wszystko jechało jedną lawetą na ostatnią podróż :E

WbI0CXC.jpg

Apropo Corshe, w Grudniu ją kupiłem, spaliła się i tak została na kotle, ale komuś się nudziło i nie potrafił poszanować czyjejś własności to się z nią zabawił..

lwmxs5h.jpg

1gqONWs.jpg

5X58iT5.jpg

t63KuKv.jpg

Ogólnie stało się to godzinę wcześniej zanim wróciłem z pracy, tego samego wieczoru dorwałem dowcipnisia, On zapłacił za swoje zdrowiem, a ja.. dwu miesięcznym "urlopem" :post-69:

Mój najnowyszy zakup, sprzed 2 godzin :E

ehdtazY.jpg

Zdjęcie trochę słabej jakości, bo ciemno i chyba coś mi się z telefonem dzieje :E

Jak umyję i ogarnę to wstawię więcej zdjęć, na ten moment mogę powiedzieć że to 2.0 w gazowni w automacie, wersja ghia :L

Teraz dwie ciekawostki:

Białe Corshe

UZxZl0p.jpg

Coś się spsuło :E

Pamiętacie Audi z pozytywem? Jeździ, ale po naprawie przyczepili się o przyciemniane lampy..

4AdzLID.jpg

Zdecydowanie lepiej wyglądała z przyciemką :E

Dwa moje wozidełka, Audi A4 b5 1.8T APU 2000r. Oczywiście w Quattro, oraz Golf III 1.9 TDI 1z 1995r. W syncro. Golf idze do żyda, a audi zrobię więcej fotek jak umyje :E

DIFOCyS.jpg

Piątkowa pielęgnacja Foczki. :)

1zxbck2.jpg

2a0kpom.jpg

v8fp1g.jpg

Honda o której wspominałem jakiś czas temu w Ciekawych fotkach. 

OwVMAZ8.jpg

xq35AEm.jpg

eKoV7hW.jpg

ob5B0VY.jpg

rli683L.jpg

Hx9YN7Q.jpg

Może następna sesja będzie z betą jak nie zapomnę. 

Trochę Czarnej :E

1YDgp7F.jpg

Lgcm56t.jpg

PG8K5KR.jpg

a no i chyba w tym miesiącu wlatuje podtlenek gazotu :E

@Draatwo Aleee koza :D Ale chociaż silniczek jak u mnie :)

Małe myju myju 
xnxBkiQ.jpg

@Marek no koza niestety ale u mnie takie tereny że jest idealne :D

Golfik jeszcze jest i żyje :E

VbnOOuw.jpg

Krajobrazowo gdzieś na Słowacji :D

9c666e17659f2799gen.jpg

Ostatnio korzystając z pogody postanowiłem troszkę "odkurzyć" Opelka i pochwalę się Nim. Skoro sposób osób tutaj wstawia swoje furki to i moja kolej! :D

A6CNMV4.jpg

bmFGoDP.jpg

W tym roku przyznam zakosztował mnie sporo :E, ale sprawuje się mega i aż miło się Nim śmiga :D. 

BMW skończyło na dachu (hehe Tajniak nie ogarnął 150km), shit happens. Kupiłem sobie na tymczasową furę V40, 1.9 115km na przelocie, bo mogę. Kopci jak stary Autosan, bo poprzedni właściciel zrobił sobie mapę na ileś tam koni. Aktualnie szukam godnego uwagi Accorda Coupe :D

Jakby ktoś się interesował, to V40 kosztowało mnie nawet nie pół pensji :L

gODTNJT.jpg 

Wczorajszy wypad w teren, moja vitara po prawej :D

bhRbQlk.jpg

Wybrałem się na małą przejażdżkę z @PanTerka zwiedzaliśmy wsie, nagle wypatrzyłem szutrową drogę w las, no i musiałem zerknąć dokąd mnie doprowadzi :D jako że miatka troszkę koza, to nie boi się terenu :E Pytanie gdzie mnie doprowadziła? do szlabanu, na którym był znak że to droga dla straży pożarnej, co ciekawe, to my tą drogą przyjechali :E gaśnice mam jak coś :E (chciałem dostać się na właściwą stronę, ale zamknięte było :C ) ważne ze zwiedzone, drogi sprawdzone, warto dodać że jak na las, drogi zajebiste :) słoneczko świeciło, chłodny wiatek z lasu przybywał, widoczki fajne (lubię lasy) no i co trzeba więcej? :D 

9NS3eWx.jpg

Przyszedł czas na następny samochodzik :) 

Kolejnym autkiem którym się wożę to niepozorna terenówka. Jest to Suzuki Vitara z 1997r. Pod maską silnik 1.6 16v 97km (w terenie taka moc wystarcza, nie wspominając o napędzie na 4 koła). Jest to wersja long. Kupiliśmy ją razem z bratem mając w głowie pewien projekt, w którym postanowiliśmy przystosować autko w teren. Po niekrótkim czasie powstała namiastka tego projektu lecz do końca jest jeszcze daleko ;) Na chwilę obecną zostały zmienione opony na Hankook Dynapro MT, podwyższenie auta, przemalowanie karoserii specjalnym lakierem Raptor, zamontowane stalowe zderzaki - przód, tył, stalowa osłona silnika, wleciała wyciągarka z liną syntetyczną, dołożony snorkel i kilka innych detali.

Tak samochód wyglądał niedługo po zakupie.

f8acba465fb34086gen.jpg

19e70f4ceac122a8gen.jpg

Tutaj podczas prac.

96b8e4d7101804dfgen.jpg

e4535050836d8ed3gen.jpg

c4cc33015be0e31fgen.jpg

No i nadszedł efekt końcowy.

4592e0c858299bdbgen.jpg

1cdd31e65e2dd11cgen.jpg

ff8017b27a769c1bgen.jpg

Dziś trochę pojeżdżone :D

RoTVgS4.jpg

imSvL1B.jpg

Edited by Matize

Wykurowałem się, miałem chęć powrotu wcześniej, lecz sytuacja wynikła jaka wynikła i się nie dało.

Jakiś czas temu dorobiłem się bestii jaką była Audi A6, długo się nie nacieszyłem przez pijanego kierowcę. Na szczęście nie czołówka, a "odbicie" i finał w drzewach.

zsHikxs.jpg

Xr7qaqv.jpg

sCn5vGr.jpg

Mogę się pochwalić mała bestia Corsa B 95r 

silnik 2.0 C20ne 115km kiedyś może cos sie zmieni na jeszcze

zawieszenie mts 40

hamulce przód 256mm tył jeszcze bębny 

wyposażenie znikome :D korbotronik 

gareg3wjxzss_t.jpg

a5ui5qny3tzk_t.jpg

Edited by PanTerka

Zajęte 2 miejsce na III Edycji Rodzinnego pikniku Offroad w Zalesiu. 50/60 zdobytych pieczątek . Tata za kierownicą, ja jako pilot :D

B4bwUqv.jpg

m9FaZ9V.jpg

LBtGiLX.jpg

ikejlZl.jpg

Edited by Matize

Minha aquisição desde o ano de 2019, um FIAT GRAN SIENA ATRACTIVE 1.4

aWOxBK5.jpg

Edited by Frg_BR

Oto mój nowy zakup. Mercedes W211 320 CDI 224KM 3.0 V6, Avantgarde. Autko z roku 2008 ma bogate wyposażenie, lakier oryginał i serwisowany do samego końca w Mercedesie. W następnym tygodniu go rejestruje i tablice już zarezerwowane z cyframi 211 :D.  

Rxty6K0.jpg

qFEcmZB.jpg

Mój tata też kupił sobie Mercedesa tylko W212 220 CDI 170KM również Avantgarde,  z lekka stylistyką AMG, felgi, dywaniki, czarna podsufitka , 2011 rok i tak samo do końca serwisowany w Mercedesie. Rejestracje również zarezerwowane 212 :P

2rnMJMQ.jpg

Edited by Matize

Czy u Andstala coś się zmieniło? Otóż nie. W ostatnim czasie troszkę chorował, lecz nakładem kosztów znowu jeździ, skręca, hamuje :yahoo:Przez ostatnie 1,5 miesiąca wpakowałem sporo gotówki, by panzer jeździł. Całe kompletne zawieszenie na dobrych częściach łącznie z amorkami sachsa. Po wymianie nacieszyłem się autem dosłownie TRZYSTA (300) kilometrów i kolejnym problemem okazał się klin na wale... Gdy już został ogarnięty, myślałem już powinien być spokój... i uwaga po 4 dniach zatarła się pompa wspomagania... :russian_roulette: Zatarło się łożysko na kole i przy okazji spaliło pasek, dym taki za autem, że świata nie było widać :E Byłem w takich nerwach że już planowałem go sprzedawać w cholerę, tak go miałem dosyć. Zmotywowałem się i wymieniłem na używkę (za 50 zł na szrocie xd), założyłem nowy pasek i auto znowu zaczęło śmigać! Jak inwestować w skarbonkę bez dna to inwestować, tydzień temu wymieniłem olej valvoline 10w40 łącznie ze wszystkimi filtrami, bo trochę się zapomniałem w tym pochłanianiu kilometrów i trochę przegiąłem z interwałem wymiany o 4 tys km :facepalm: Po wymianie przepalony już cały kocioł paliwa (tj 1000km) i zwiedziłem w ostatnim czasie sporo ciekawych miejsc. Sentyment chyba pozostanie do tego auta... W przyszłości planuje nieco zwiększyć mu moc i przy okazji wymienić dwumasę na zwykłe sztywne koło, bo już powoli kończy swój żywot. Ze mną już ponad 80 tys km, od 2,5 roku.

Gdzieś u sąsiada (Czechy)

26Es27K.jpg

Wczorajsze grasowanie po Dolnym Śląsku (zrobiłem 300km, zwiedzając Jelenią Górę, Karpacz, Szklarską Porębę) - na zdjęciu zabytkowy wiadukt kolejowy w Bolesławcu

thsOHMR.jpg

Malá Úpa - na granicy polsko-czeskiej (ps. zapomniałem dodać, że zrobiłem mu smoked front (:rofl2:))

XpIYnHD.jpg

Edited by Kubala
poprawka estetyczna

Tak czytam, przeglądam... to moze i ja cos od siebie dopowiem :D 

0VQiwa4.jpg

YvI4iGS.jpg
A wiec tak... mialem ja sobie BMW e36, mój pierwszy dupowóz, który był kupiony tak na prawdę na 4mc aby po dojeżdżać do pracy... cóż no troszkę się przedłużyło i została u mnie 4 lata i trochę się zmieniła (mała kolizja przyczyniła się do wyremontowania przodu) wleciała folia carbon na masce, dopieściłem błotniki, nosek, nerki, zderzak wszystko cycuś glancuś, przez 3,5 roku bez żadnego wkładu tak na prawdę, szczęściu nie było końca...no i zdechła. Może nie do końca bo jedynie zaczęła klekotać jak diesel mimo ze to benzynka z gazem. Co ja biedny zrobić miałem... 2 miesiące wcześniej władowałem w nią 1300zl w zawieszenie, wszystko glanc a tu taki klops... zeby wszystkiego było mało robiony w tym samym czasie co zawieszenie mechanizm szyby kierowcy tez zdechł...mialem dość, troszkę się zapożyczyłem no i zmienilem. Wybór był prosty, rodzice maja e46 wiec ja tez chcę mieć, bo model znam. Historia jak z bajki, szukałem idealnego egzemplarza z dosyć sporymi wymaganiami co do wyposażenia no i kurde... dupa, jak nie przerdzewiałe to brak tego co chcę mieć, no i coż począć, coż dalej robić jak ja BMW Lovers Forever!? A no zaczęły się poszukiwania po komisach, a nie w internecie. Jeżdzac od bramy do bramy spotkaliśmy z kumplem fajna Vectre C polifta, kazał wsiąść to wsiadłem i czar prysł. Ja wielbiący BMW jak muzułmanie allaha w Oplu?! Nie nie to nie może być to, szukamy dalej. Mijaly dni, szukać szukałem kiedy tylko miałem czas, no i znalazlem. Opla Vectre C przed liftem z benzynowym silnikiem 1.8 z morderczą mocą 122KM. Trochę ponad budżet, trochę nie BMW, ale duża, przestronna, fajnie wyposażona, no i nie przerdzewiała, a to spory plus :D No i stałem się posiadaczem tego cuda, co ciekawsze wyposażenie to np. Ksenon, czujniki parkowania przód i tył, WEBASTO, climatronic 2 strefy plus nadmuch z tyłu, szklany szyberdach, czujniki ciśnienia powietrza w oponach itd. Jak na 2004r. to fajna opcja, po takiej przesiadce, póki co miesiąc u mnie i jestem zadowolony :D Oczywiście dokładnie mówiąc jest to Opel Vectra C Hatchback 1.8 benzyna w wersji GTS :) 

PMuvorw.jpg

oraq6RA.jpg 

Poprzednie zdjęcia wygasły, więc wstawiam nowe. Przez te pół roku Ferdek spisuje się rewelacyjnie. W minionym tygodniu konserwacje przeszła tylna belka (sanki), mały rudawy nalocik, a że zima blisko to nie będę zwlekał. Co do reszty podwozia to jest cycuś, tylko ta nieszczęsna belka.

NcouGY4.jpg

tqEPYiF.jpg

HRtxp1Z.jpg

Tutaj belka przed

hTOjsjB.jpg

i po

qobVleb.jpg

Nowy Opelek w rodzine

Silnik 2.0 <>

Heble przód 288mm z omegi tyl seria 

Aluski beda orgi wiatraki 

Pakiet GIS po-lift bez maski 

Czeka na poprawki lakiernicze wiec aktualnie tylko jedno zdj :)

6d52kvygd546.jpg

Jakiś czas temu miałem dodać lepsze zdjęcia mojego nowego złomka, ale nie miałem czasu :v

Zdjęcie Mondeło sprzed roku jak stwierdziłem że trzeba umyć auta..

vy2pvPC.jpg

To było krótko po zakupie Audi, przy okazji umyłem A3 i Mondeło :L

gOUK7j7.jpg

Los 80-siątki jest nieznany, zagięło w nieznanych okolicznościach [*]

Mondeło od 2016 do teraz nie było praktycznie używane, sporadycznie jeździło " do kościoła i sklepu"

Kupiłem go w pod koniec Maja od znajomej a w Czerwcu  się popsuł i nie miałem czasu go ściągnąć na warsztat, ale po ponad miesiącu znalazłem chwilę czasu :E

ee0Wvqh.jpg

Zrobiłem nim prawie 1400km i poszedł automat :v

Po 6 dniach od odebrania od mechanika znowu się zepsuł..

EtITqlr.jpg

Ten sam schemat, brak czasu na ściągnięcie auta,  ta sama laweta, ten sam samochód i powrót na ten sam warsztat po prawie miesiącu postoju :E

Tym razem sprężarka klimy, zostało to zrobione wyjechałem z warsztatu i nie dojechałem do domu :E

Padł czujnik położenia wału i wałka rozrządu,  przy okazji wyszło że chłopaki zakładając pasek od sprężarki spie*olili rozrząd, następny miesiąc na warsztacie, ale w końcu jeździ :L

3TnD8JA.jpg

Zdjęcie z 6-cio dniowej jazdy bez awarii, ale tak w sumie teraz wygląda, ma tylko kilka nowych otarć parkingowych (najpierw stał pod KFC w Toruniu, potem pod jedynym niepłatnym parkingiem na starówce Świecia)

Ogólnie to typowy kanapowiec, miękkie zawieszenie, miękkie fotele, jazda jest całkiem przyjemna tym autem..

Z wyposażenia to dosyć bogato jak na 98r, El. szyby przód, grzana szyba przednia i tylna, el. i grzane lusterka, grzanie kuciapy na przednich fotelach, przeciwmgłowe z przodu, zmieniarka na 6cd, aux, czujniki parkowania z tyłu, nawigacja , dwa podłokietniki, podstawka pod dwa napoje w podłokietniku kierowcy nic nie warta bo nawet 1/3 energetyka w puszcze przy mocniejszym hamowaniu się przewraca , klima mrozi na -700*, po remoncie automatu skrzynia zmienia biegi jak marzenie, w ogóle nie jest odczuwalna zmiana nawet na trybie sportowym i więcej nie pamiętam z wyposażenia, no w sumie jeszcze za fotelem kierowcy ma z 50 puszek od monstera, bo to taki dupowóz na dojazdy do pracy :E

Może jak w końcu go porządnie umyję i posprzątam w środku to wstawię lepsze zdjęcia :L

2.0 w gazowni i automacie, niby około 130KM, ale Audi lepiej się zbierało mając podobną moc.. (katalogowo taką samą, 133KM)