Sign in to follow this  
Mist

Samochody osobowe w naszej rodzinie

1670 posts in this topic

Recommended Posts

Jak wiadomo - Honda uwielbia olej :E

spacer.png

A tutaj podczas wymiany rozrządu w Hondzince 🃏

spacer.png

A tak na serio (niestety)... Honda Civic liftback (tzw. angielka), silnik oczywiście 1.4 o mocy jednego woła roboczego, troszkę pordzewiała, ale najważniejsze że z gazem!! Niestety ograniczony budżet powiedział jasno - albo honda, albo jeździsz MPK 🤐

spacer.png

Tak wiem - koza jak Mitsubishi Pajero, ale nie opłaca się inwestować (może kiedyś utnę sprężyny :E)

spacer.png

Dokładnie tak - na felgi także był ograniczony budżet😔

spacer.png

Przynajmniej środek ładnie utrzymany!

spacer.png

A teraz ciekawostka.. Ta Honda była nagrodą od polsatu w jakimś teleturnieju, nawet mam na to papiery 😆

spacer.png

A teraz co jest najdziwniejsze... Oprócz tego co widać, czyli tylne nadkola, to podłoga i progi są zdrowe! I podsumowując to wszystko, podczas gdy miałem Astre, Polówkę i Felicię - niczym nie jeździło się tak dobrze jak tym (wygodne siedzenia, wspomaganie, centralka z pilota, lepsze wygłuszenie niż tam oraz co najważniejsze - wielowahacz robi robotę w porównaniu do belki)

• Like 4

Jakby ktoś się zastanawiał jakim złomkiem aktualnie jeżdżę..
bB54D29.jpg

Tak, nadal złomdeo 🤭

DAmb73N.jpg

8Xj8g6z.jpg

Jak na 22-latka całkiem dobrze się trzyma, mam go już rok i chyba jeszcze trochę nim pojeżdżę :E

• Like 4

A tu mój Passat B5 1.9 TDI 130km 

You must be signed in to read this content
  • Like 2

A o to moja furka jaką aktualnie jeżdżę. 🙂 
spacer.pngspacer.png

• Like 6

Nowy gruzz u Wheel'a!

Typowe E3śmietnik do gnojenia!

iYZDQg4.jpg

hjwXq4x.jpg

BGzXzvl.jpg

YLivTV4.jpg

Uc7xt0H.jpg

vTGn5nz.jpg

Ogólnie może Wam ten gruz coś przypominać, mianowicie..

XJDw82u.jpg

🤭

W skrócie, 1.6 w benzynie ze szperą nawet daje radę, pobawić się można a jak się nie opanuje to nawet nie szkoda :E

Plusem tego auta jest to, że buda jest w praktycznie idealnym stanie blacharskim, jedyne ognisko rdzy jest na drzwiach kierowcy, minusem przelotowy wydech który przykuwa bardzo na siebie uwagę i chcę to zmienić jak najszybciej :L

• Like 3
  • Hehe 1

F8O6dWN.jpg

• Like 3

No i ****....

Honda niestety zakończyła swój żywot... Służyła dzielnie do momentu, w którym pewien ktoś (żeby nie pisać brzydko) wymusił pierwszeństwo

Ale w zamian kupiłem zimowego wojownika, który nie jest wojownikiem, a zdrową serią XD. Poczciwe 1.8 (niestety bez IS), klimatron, który w pełni działa! Dałem za to tyle co nic, ale za to podłoga i progi całe, lakier troszkę odchodzi, do roboty łożyska i hamulce, oprócz tego wszystko jest igiełka! Polecam cieplutko kupić gruzina :truck:

EDIT!!!

BMW aktualnie tak się prezentuje :crazy:

03232b1ecd82068d.jpg

Edited by micropolak
  • Like 2
  • Sad 1

You must be signed in to see this content

Familia w natarciu 😈

• Like 1

Po zakupie autka planowałem się tu pochwalić ale tak się zbierałem że prawie rok minął 😂

Volvo V50 R-Designe z 2012 roku 2.0l D3 150 kunia automat, w wyposażeniu takie bajery jak: nawigacja, czujniki deszczy, zmierzchu, swiatła do jazdy dziennej zamiast przeciwmgielnych, automatyczna klima dwustrefowa itp.

x6nB7ak.jpg

• Like 5
  • Thanks! 1

U mnie mała zmiana floty :L

aiiCaRM.jpg

vR45LYg.jpg

Forda sprzedałem bo potrzebowałem coś większego, Astra kupiona kompletnie przypadkiem, bo szukałem całkowicie czegoś innego ale jestem z niej zadowolony :E

Miałem kupić E39 3.0 Diesla, Audi A4 B8 ale okazały się trupami i przypadkiem trafiłem na Asteroidę, to wziąłem :E

Silnik 1.6 benzyna, chociaż szukałem diesla bo robi 450km na strzała ale nie jest najgorzej, ważne że jest sprawne, trzyma się kupy i ma klimę :E

Dodatkowo tymczasowo dostałem Lupo i mam pod domem codziennie zlot lupo, w garażu stoją jeszcze dwa czarne lupo, te środkowe akurat jest moje :L

ENHwYYT.jpg

No i ogólnie przesiadłem się na coś ciut większego, od lutego jeżdżę ciągle busami, aktualnie służbowo dostałem Forda Transita 2021 rok, w tydzień naklepałem mu 3k km po Berlinie i jednym wyjazdem nad morze :E

mK3FWpz.jpg

Ale głownie jeżdżę Sprinterami, teraz mam dostać znowu busa od Mana ale zobaczymy jak to będzie 🤷‍♂️

• Like 2

W 2018 roku jako swoje pierwsze auto zakupiłem Volvo S60 I D5 (163km) z 2001 roku. Wspólnie pokonywaliśmy tysiące kilometrów w podróżach krótszych, a czasem dłuższych szczęśliwie bez żadnych większych przygód.

D2f9LfO.jpg

W październiku ubiegłego roku niestety po niefortunnym przebiegu zdarzeń musiałem się pożegnać z moją "perełką".

OUr2mqE.png

Był to wspaniały samochód, który mimo że był już z epoki nowoczesnej motoryzacji miał swoją duszę.

W ten sposób na blisko miesiąc zostałem bez samochodu. Ale jakoś do pracy dojeżdżać trzeba. Szukałem najtańszego auta aby tylko jakoś przetrwać zimę która nas nie oszczędzała. Wybór padł na kolejnego szweda jakim było Volvo 850 (140km) z 1996 roku. Bardzo fajne autko, jednak było bardzo zmęczone i pordzewiałe.

1AaS7iQ.png

(Rewelacyjne auto do zimowych zabaw pomimo przedniego napędu)

Z 850 rozstałem się w marcu tego roku. 

Obecnie korzystam z samochodu mojej mamy który dostała od mojego taty na rocznicę ślubu. Jest to Volvo V70 III D5 (185km) z 2009 roku. Bardzo dynamiczne, pojemne i co najważniejsze wygodne.

dqy2Npd.png

PGhnLcs.jpg

• Like 1

Mój cukiereczek W202 AMG 1.8 122km.

Spalanie: 1-3 kpl. opon/dzień.

• Sad 1

Piątek późny wieczór

hSLyK47.jpg

Sobota koło południa

lkyfOr1.jpg

Szczerze mówiąc przez 3 dni w PL nawet nie miałem czasu zrobić zdjęć :E

Jak się ogarnę ze wszystkim to zrobię więcej zdjęć, na ten moment mogę powiedzieć że w końcu kupiłem coś, co chciałem, a nie coś, co musiało jeździć byle mi dupę wozić z Niemiec do Polski :L

W skrócie, 2.7 CDi, 170KM w manualu, jedzie szybko, bokiem lata :E

Dzisiaj odbył swoją pierwszą trase 450km, średnie spalanie niższe o 1.5L i prędkość minimalna od 160 do 220, a nie 120-140 na tempomacie Astrą :L

• Like 4

Tydzień temu zakupiłem niegdyś flagową limuzynę marki Volvo

jakim jest S80 I generacji.

Samochód pochodzi z 2001r. i może się pochwalić przebiegiem ponad 500tyś km.

Silnik jaki napędza ten krążownik to 5-cio cylindrowa benzyna o pojemność 2.4l szczycąca się mocą 140 koni mechanicznych.

Jest w niej trochę do zrobienia ale nie byłbym sobą gdybym nie kupił auta gdzie nic robić nie trzeba.

YoW3NPs.jpg

zQR9Qlr.jpg

Niestety pogoda w Dolnej Saksonii nie rozpieszcza ale kiedyś zdjęcia zrobić trzeba. 😄

Miałem zrobić lepsze zdjęcia, ale coś się nie mogę za to zabrać :E

3GyyUc1.jpg

8Ls9IRT.jpg

86xG9Vw.jpg

DYTFDVX.jpg

4Qi8V3O.jpg

Więcej lepszych zdjęć na ten moment nie będzie, bo stoi na zimówkach XD

Ogromny przeskok w komforcie jazdy w porównaniu do Astry, mimo że jest to podstawowa wersja Elegance, ale robić 450km na strzała w astrze było uciążliwe, w dodatku trwało to minimum 5h, czasami nawet 6h, teraz tą samą trasę potrafię wykręcić w 3.5h, przed pierwszym śniegiem udało mi się go przetestować na długim dystansie i wysokiej prędkości :E

Po zrobieniu prawie 3k km, stwierdzam że przy lekkim deszczu nie da się jeździć bez kontroli trakcji, nie mówię już co się działo jak śnieg spadł :E

• Like 1

Rudolf_S80 (To jest insta jak coś xD)

Jeździ zarejestrowany i ma się dobrze oraz ma zmieniony rozrząd, a także zimowe oponki.

3Nk4nMG.jpg

dRrnI6P.jpg

Tutaj taka ciekawostka kto odgadnie jakie info ukryłem w rejestracji stawiam piwko.

jmxCv5O.jpg

te2OQun.jpg

RRAgXzs.jpg

Teraz byle do wiosny.

Szczerze mówiąc, to z MS 8024 ciężko coś wywnioskować xD

Jedynie z OS mogę wywnioskować że jest to Osnabrück :E

W moim przypadku nie miałem zbytnio weny żeby wymyślić coś do BAR, dlatego zarejestrowałem mietka w Polsce, w sumie drugim powodem były kosmiczne podatki XD

• Like 1

Już tłumaczę skoro jedyny podniosłeś rękawicę 😄 OS prawidłowo MS to moje inicjały oraz cyfry ale, można to też przeczytać w inny sposób. OS M i teraz S 80 jako model samochodu marki Volvo oraz 24 można rozczytać jako pojemność silnika 2.4l. Taki to mój szatański plan się zrodził.

• Like 1

No to Ci się szczerze mówiąc udało, ja od dłuższego czasu zastanawiam się nad BAR od Eberswalde lub BER od Bernau, ale ostatecznie chyba wyjdzie B od Berlina, ale co dalej to nie mam pomysłu, zależy jeszcze czy zostawię sobie aktualne auto, czy jednak wleci Golf R nad którym się zastanawiam od jakiegoś czasu, no ale to wtedy leasing i nie wiem jakie tablice dostanę, czy będę mógł wybrać bo to różnie z tymi leasingami jest XD

• Like 1

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this