Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Karot

[Poradnik]"Twój pierwszy kurs"

Recommended Posts

Cześć i czołem, po 5 latach od publikacji tego małego poradnika, na serwerze pojawiło się kilka zmian wizualnych, więc postanowiłem zrobić mały update.

Początki bywają trudne i problematyczne, ale właśnie ten krótki poradnik, w jakimś stopniu Ci pomoże. Jeżeli jesteś doświadczonym użytkownikiem komputera, nie będziesz miał problemów z dołączeniem na serwer.

 

Pierwszym Twoim krokiem będzie wybór języka, czynność tą będziesz powtarzać przy każdym logowaniu się na serwer.

Wybierz odpowiadający Tobie język, najedz na wybraną flagę myszką i kliknij PPM.
Drugim krokiem jest rejestracja/logowanie. Z tą częścią jesteś "zaprzyjaźniony".

You must be signed in to read this content


Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem konta, jedyne co musisz zrobić to wpisać dane do logowania i kliknąć "Zaloguj się". Jeżeli jeszcze nie masz konta na Naszym serwerze, poniżej okienka logowania znajduje się opcją rejestracji. Wystarczy kliknąć "Zarejestruj się".

You must be signed in to read this content

 

Po zalogowaniu się, wyświetli Ci się okienko z panelem postaci. Właśnie w tym miejscu wybierasz miejsce spawnu Twojej postaci. Jeżeli nie masz postaci, łatwy i szybki sposób możesz to zrobić przy pomocy zakładki "Nowa postać". Jedyne co będziesz potrzebować to imię i nazwisko postaci. Jeżeli masz ochotę zmienić skina swojego wirtualnego truckera, możesz to zrobić pod zakładką "Zmień skin". Wybór miejsca startu ma znaczenie, a to ze względu, że nie wszędzie jest wystarczająco dużo pojazdów.

You must be signed in to read this content

 

Udało się! Możesz zaczynać zarabiać wirtualne dolarki na życie. Każdy ze spawnów ma inną ilość pojazdów, nie na każdym znajdziesz takie same pojazdy. Teraz jedyne co zostało do zrobienia to wybór pojazdu i udanie się na załadunek. Załadunki są oznaczone ikonką szarego pudła( K3LeG4Y.png ). Jeżeli chcesz załadować swój pojazd, musisz się udać właśnie do takiego miejsca. Z tym nie powinno być problemu, na mapie załadunków jest od groma. Pamiętaj, żeby poruszać się po autostradach potrzebujesz urządzenie ViaBox! Owe urządzenie możesz zakupić pod ikonką VIA( Mc0FHuV.png )

You must be signed in to read this content

 

Po dojechaniu na załadunek, wystarczy kliknąć przycisk "H" na Twojej klawiaturze. Po zrobieniu tego, wyświetli Ci się pierwsze okienko w którym musisz kliknąć "Załaduj".

You must be signed in to read this content

 

Po przejściu tego prostego kroku, Twoim oczom ukaże się lista dostępnych towarów na Twoje score. Każdy pojazd ma różne kategorie towarów, które może załadować. Z listy dostępnych towarów dla Ciebie wybierz jeden oraz kliknij "Załaduj".

You must be signed in to read this content

 

Po wybraniu towaru, wyskoczy okienko z dwoma opcjami. Losowy, bądź też sam wybiorę. Jak sama nazwa mówi, losowy rozładunek to miejsce w które zabierze Cię system, a opcja druga, sam wybiorę, pozwoli Ci na wybranie rozładunku.

You must be signed in to read this content

 

W następnym okienku po wybraniu rodzaju Twojej dostawy, ukaże Ci się okienko z ilością towaru jaki chcesz załadować. Przy pomocy suwaka wybierasz dowolną ilość towaru i klikasz "Ładuj". Pamiętaj, że wszystko powyżej 100% może zostać ukarane mandatem w przypadku kontroli policji.

You must be signed in to read this content

 

Po załadowaniu towaru, u góry ekranu pojawi Ci się wiadomość systemowa, iż pojazd został załadowany pomyślnie. U dołu ekranu pojawią się wszystkie dostępne informacje o Twoim towarze. Jeżeli wybrałeś rodzaj dostawy "losowy", na pasku pojawi się także informacja gdzie masz dostarczyć towar.

You must be signed in to read this content

 

Jeżeli nie znasz się zbyt dobrze na mapie stanu San Andreas, po kliknięciu klawisza F11 wyświetli Ci się mapa. Jeżeli wybrałeś losowy rozładunek, Twój cel będzie oznaczony przy pomocy czerwonego migającego znacznika( ePkZWYr.png ).

You must be signed in to read this content

 

Po dojechaniu do miejsca zrzutu Twojego towaru, jedyne co musisz zrobić to kliknąć ponownie klawisz "H", tak jak przy ładowaniu,  Twoim oczom ukaże się kolejne okienko, w którym musisz wybrać opcję rozładunku. Kliknij "Rozładuj" i cierpliwie oczekuj, aż pracownicy magazynu rozładują Twój towar.

You must be signed in to read this content

 

Po rozładowaniu towaru, ponownie wyskoczy okienko w górze ekranu mówiące o tym, że towar został pomyślnie rozładowany. Zapłata za przewiezione zlecenie trafia prosto do Twojej kieszeni. Na początek kokosów nie zarobisz, ale z biegiem czasu odblokujesz kolejne towary i nowe możliwości.

You must be signed in to read this content

 

Edited by Karot
  • Like 12
  • Thanks! 5
  • Haha 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. In order to use the websites of Polski Truckerski Serwer, you also need to accept the rest of our Terms of Service and Rules which are available here: Privacy Policy, Guidelines