Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Gang

Obowiązek używania kierunkowskazów? - Ankieta

Obowiązkowe kierunkowskazy?  

243 members have voted

1. 1. Czy chcesz obowiązku używania kierunkowskazów na serwerze?

• Tak
      130
    • Nie
      113

Recommended Posts

Celem tej ankiety jest poznanie Waszego zdania o obowiązku używania kierunkowskazów na serwerze. Chodzi o sygnalizowanie zamiaru skrętu (np. na skrzyżowaniu), zjechania z drogi lub zmiany pasa. 

Jaki to ma cel? Chodzi głównie o podniesienie realizmu oraz urozmaicenie rozgrywki, jak i o poprawę kultury na drodze. Obecnie mamy ładne kierunki, które można dostosować do podmianek itp, które niestety i tak są rzadko używane wśród graczy na drodze, co często bywa przyczyną nieporozumień i kolizji. Jednak zanim zagłosujecie - przemyślcie sprawę porządnie, bo wiąże się to też z nowymi trudnościami na drodze, mandatami itp. 

Zapraszam do głosowania i wyrażania swojej opinii na w/w temat w tym temacie. :)

O zakończeniu głosowania i ostatecznej decyzji poinformujemy w odpowiednim terminie. :)

Pomysł wydaje się dobry. Tak jak wspomniałeś, podniesie to realizm w grze - jednak, są i minusy takich zmian. Ja akurat cenię sobie realizm, więc będę się do tego stosował - czyli jestem na tak. Problemem jest wielkość mapy San Andreas, w której skrzyżowania są niemal obok siebie - kierowca, aby nadążać z włączaniem kierunków będzie się poruszał z bardzo małą prędkością. Oczywiście to przez niektórych będzie odbierane jako plus bądź jako minus. Jednak, zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwo na ulicach i pomoże użytkownikom na płynne poruszanie się po skrzyżowaniach.

A ja i tak i tak używam kierunkowskazów. Wychodzę z założenia, że po to są wprowadzone żeby właśnie ich używać. Ale jak najbardziej będę głosował na "Tak". :)

Domyślam się, że większość głosów oddanych na "nie" padło od graczy, którzy są przekonani, że policja będzie jeździć za każdym z osobna i sprawdzać, czy używa kierunkowskazów. Cóż - można ten obowiązek wprowadzić jedynie na autostradach, czy drogach szybkiego ruchu - wiadomo, że nie każdy może w mieście klikać co 3 sekundy inny przycisk, żeby zmienić kierunek - a na autostradach odrobina takiej kultury nie zaszkodzi, kiedy zjeżdża się bez sygnału na zjazd z autostrady komuś prosto przed maską. Jak dla mnie pomysł fajny, myślę, że policja nie musi być bardzo zobligowana do obserwowania migaczy graczy - tylko w określonych sytuacjach. Tak czy inaczej, będą przeciwnicy i zwolennicy. Ja jestem w tej drugiej grupie. Jeśli coś istnieje, to niech nie będzie tylko "dla jaj".

Jeżeli mandat będzie wynosić powiedzmy że 5 score za głupie nie włączenie kierunkowskazu to podziękuję za taką zabawę. Pewnie dużo osób musiałaby się przyzwyczaić do właczania, gdyż wcześniej ich poprostu nie używała. I jeszcze mamy za to przepłacać mandatami. Póki co wstrzymam się od udzielenia głosu.

By Pawelo,

Wysokość mandatu też możecie proponować tutaj, póki co nie ma żadnych sztywnych ustaleń :)

Grałem na Truckerskim serwerze na ktorym byly kierunkowskazy i praktycznie nikt ich nie używał. Tak ze niema większego sensu dodawac kierunkowskazy skoro i tak nikt ich nie bedzie używał.

By MaveR,

Proszę stosować się do zasad ortografii oraz interpunkcji.

ale kierunkowskazy są.. tylko nie są obowiązkowe. 

Moim zdaniem obowiązkowe kierunkowskazy nie są dobrym pomysłem co najwyżej pomysłem dobrym będzie na Autostradach i drogach szybkiego ruchu ale klikając w mieście gdzie jest dużo animacji typu " stacje, domki, rozładunki. spawny. wagi i wgl" to jest złym pomysłem bo nie wszyscy gracze mają dobrego kompa i strasznie w mieście ścina jak się czasem jedzie. ja np. mam tak że jak włączę awaryjne to mi ścina grę ale tylko w miastach. 

Mandat za to moim zdaniem nie powinien być wysoki bo nie każdy o tym pamiętam 

propozycja Mandatu to :

1500$ i 2 pkt score.

Sądząc po wynikach na tą chwilę, są wyrównane więc nie widzę sensu wprowadzania takiego obowiązku. Pewnie wprowadzenie spowodowałoby bunt, że mandaty itd. itp. Moim zdaniem to od gracza zależy, czy jest na tyle ambitny i chce urealnić swoją rozgrywkę to będzie tych kierunkowskazów używać. Jak nie to nie, ja bynajmniej bym nikogo nie zmuszał :D Jakoś MTA mi nie podchodzi to takich rzeczy...

Zgadzam się z Cavernem kto będzie chciał to będzie włączał kierunkowskazy,ale niektórzy gracze mają straszne lagi gdy ktoś włączy awaryjne lub kierunkowskaz ja nie mam z tym problemów lecz inni gracze którzy nie mają jakiegoś tam super kompa mogą mieć problemy z grą i zniechęcić graczy do serwera.

By Pawelo,

Pierwsze slysze zeby komus te kierunki lagowaly :D one nie sa jakims ciezkim wodotryskiem

Myśląc tak o tym temacie, wpadłem na pewien pomysł. Za nie używanie kierunkowskazów mandat... A zróbmy odwrotnie. Za używanie kierunkowskazów nagradzajmy! Kiedy np. Dany administrator na spect widzi, że dany gracz przez długi czas używa kierunkowskazów, to ze swojej własnej inicjatywy może nagrodzić danego gracza jakimś drobnym upominkiem, dajmy na to że 300$. Tak samo mogą też postępować gracze, ale w to akurat bym wątpił. Myślę, że taki pomysł byłby lepszy, choć ma swoje minusy i też nie jest obowiązkowy.

Edited by Cavern

Ja jestem na nie bo i tak nie bedzie chcialo nikomu uzywac sie tych kierunkow a jak ktos chce wiecej realizmu to niech we wlasnej iniciatywie je wlacza //NoCoTy

Wielokrotnie byłem świadkiem, gdzie jadąc za jakimś graczem, chcąc uniknąć kolizji informował o kierunku jazdy, jeśli miała nastąpić jego zmiana :) Mandat i obowiązek za to to raczej zbędny deal. 

Ja jestem na nie bo i tak nie bedzie chcialo nikomu uzywac sie tych kierunkow a jak ktos chce wiecej realizmu to niech we wlasnej iniciatywie je wlacza //NoCoTy

Jak Ci się nie będzie chciało to mandacik Cię zachęci i całą resztę. 

Według mnie to jest potrzebne, bo co rusz są jakieś chore sytuacje właśnie przez brak kierunkowskazów.

Jak Ci się nie będzie chciało to mandacik Cię zachęci i całą resztę.

Według mnie to jest potrzebne, bo co rusz są jakieś chore sytuacje właśnie przez brak kierunkowskazów.

Co ty czlowieku chcerz to jest ankieta i kazdy ma swoje zdanie a ty zakladasz ze zostanie wprowadzone Edited by michaltrak33
By Krzychu,

NoCoTy, dziękujemy za Twoją opinie, wystarczy.

Raz próbowałem jechać tempomatem w SF i sygnalizować manewry. Niemal niewykonalne (przynajmniej dla mnie).

Ciężko byłoby mi wcisnąć do pada kierunkowskazy, musiałbym z czegoś zrezygnować.

Mimo wszystko, zrobienie użytku z tej funkcji poprawi bezpieczeństwo na drogach, a w szczególności na skrzyżowaniach. 'Milion' razy czekałem jak głupi, bo myślałem, że typ jedzie na wprost.

Anyway, jak dla mnie na tak. Na pewno taki obowiązek nie zaszkodzi. Na PTS i tak mało osób dba o styl jazdy 24/7, więc kto będzie chciał, to użyje.

BTW, a jakby tak rozwiązanie z gry Mafia? Po maksymalnym skręcie odpalał się kierunkowskaz i gasł po puszczeniu skrętu. Do GTA trzeba by to trochę dostosować, bo mapa jest o wiele bardziej zwarta.

Automatyczne kierunki brzmią nawet spoko.

pvLgRiY.jpg

Kierunki służą do informowania o zamiarze skrętu odpowiednio wcześniej, a nie w trakcie :p

No i poziomu skrętu kół grając na klawiaturze (jak zdecydowana większość) nie da się zbadać, zawsze będą albo prosto albo maksymalnie w bok, więc migałbyś na każdym łuku. Ten pomysł raczej odpada.

No ale tak zrobić, że jak włączać kierunek to trochę się świeci i potem sam gaśnie.

Ja jestem na nie. Kto chce to używa, kto nie chce to nie używa. Osobiście używam kierunków, gdy widzę, że za mną ktoś jedzie, więc informuję go o zamiarze skrętu. Jak dla mnie dobrze będzir jak zostanie tak jak jest :D

Ze względu na dużą rozbieżność zdań graczy - wciąż trwają prace i rozmowy na temat kierunkowskazów. Nie jesteśmy w stanie określić terminu ostatecznej decyzji, więc prosimy cierpliwość i zachęcamy do dalszego głosowania. :)

Ja jestem na nie, zacząłem grę około 2009~ roku, parę lat później również grałem ale był reset. Teraz wróciłem i myślę, że skoro tyle czasu dało radę grać bez kierunków, to może tak zostać ;)

Kierunkowskazy to bardzo dobra opcja :) Szczególnie podczas bardzo gęstej mgły. Nawet podczas zwykłej jazdy informujemy o zmianie pasa ruchu bez nagłego wymuszenia, więc jestem na tak :)

Jestem na nie ponieważ to jest tylko gra a nie realne życie no i bez przesady nie można tyle realizmu pchać bo to może źle wpłynąć na serwer.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this