Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
FTDANTE

Propozycja dot. radaru

Recommended Posts

Zapewne była już taka propozycja i zapewne moja też będzie odrzucona.

Skoro policja ma uprawnienie do kontroli na rozladunkach to moim zdaniem policjanci nie powinni widziec na radarze pozostalych graczy...

Frustrujące troche jest jak na serwerze jest jakies 6-8 osob i policjant jezdzi sobie i kontroluje wszystkich na rozladunkach...jesli jest juz takie przyzwolenie to powinien sobie jezdzic i te rozladunki sprawdzac po kolei,a nie tylko tam gdzie sa gracze. Moim zdaniem jest to malo realistyczne i odpycha ludzi z serwera...bo z punktu do punktu to kazdy (tutaj mozna sobie dopisac) potrafi jezdzic.

Wiem z góry, że administracja i wszyscy "koledzy" ktorzy tu graja od wiekow beda przeciwni. Niemniej jednak liczę na kilka odpowiedzi z konkretnymi argumentami i chetnie je przeczytam.

Pozdrawiam

Mi to obojętne chociaż widzę konkretny argument, mianowicie problemy odnośnie tego, że gracz X miałby zbyt częste kontrole (policjant jechałby na chybił trafił).

Edited by Fabio

Po co? O to chodzi żeby policja widziała graczy, a gracze myśleli że cały czas jakis policjant jest za nim albo że gdzieś się na niego kampi, bez sensu ta propozycja.

Edited by Lemon.

Jestem za, a mianowicie dlatego, że po pierwsze przemyt jest nielegalny co nie? No tak i policja nie widzi go od razu i nie wie kto go ma i biorąc go ryzykujemy ze możemy dostać mandat ale nie koniecznie tymczasem kiedy sprobojemy uciec policji to oni nas widzą i to nie ma sensu bo tylko mandat pewny i większy.... a tak to usunąć by jeszcze zaległe mandaty jak ktoś ucieknie bo jak go policja złapie to owszem spoko mandat 2x a za ucieczkę z serwera 2x i zalegly to oczywiste. Druga sprawa jest ze mówi się o rownouprawnieniu wiec dlaczego oni nas widza w my ich nie?

Swoją drogą, propozycja taka była już kilkukrotnie, zresztą zgłasza je się w trackerze.

Sorry jesli zglosilem nie tu gdzie trzeba, troche nowy na forum jestem wiec prosilbym jesli jest taka mozliwosc by moderator przeniosl temat w odpowiednie miejsce :)

Chciałem podać jeszcze przyklad:

Ruszamy z naszego domu przykladowo z dzieckiem bez fotelika...czy policja przyjedzie nam na podworko i od razu wlepi mandat? nie bo o tym nie wie.

Rozumiem, to jest załadunek/rozładunek towaru i tu jeszcze kontrola przejdzie, ale cos takiego jak dzis mialo miejsce, gdzie jeden z policjantow zatrzymuje jednego z graczy na rozladunku i wypisujac na czacie "przemyt <3" z radoscia wlepia mandat, po czym jedzie na oddalony rozladunek na ktorym stoje ja, rozladunek ktory jest nieco schowany z boku mapy i po raz kolejny w czacie pojawia sie "przemyt <3" bez zadnego nawet przywitania i poinformowania o kontroli...to troche mija sie z duchem gry w moim odczuciu.

Drogi graczu :) Na serwerze było 8osób w tym (1pogo i 1policjant) Czyli wychodzi na to ze bylo 6osob. Zrobilem kontrole w dokach i gracz mial przemyt. Nastepnie nikogo nie bylo w lv byli tylko w SF i w AP wiec wybralem sie do AP gdzie ty byłeś, a ty na to, że to jest chamskie bo kontroluje o.o

Drogi graczu :) Na serwerze było 8osób w tym (1pogo i 1policjant) Czyli wychodzi na to ze bylo 6osob. Zrobilem kontrole w dokach i gracz mial przemyt. Nastepnie nikogo nie bylo w lv byli tylko w SF i w AP wiec wybralem sie do AP gdzie ty byłeś, a ty na to, że to jest chamskie bo kontroluje o.o

Nigdzie nie uzylem slowa chamskie tylko napisalem ze jest to nie fair ze jezdzisz z punktu do punktu na radarze, dlatego tez pisze ta propozycje, poniewaz uwazam ze dzialanie policji w taki sposob jest troche slabe. Nie mam pretensji ze mi ten mandat wlepiles bo obecny system na to pozwala.

A jeszcze przy okazji podejrzewam ze do policji bylo jakies szkolenie i nie uczyli tam ze pisze sie na przywitanie "przemyt <3"

Prosiłbym wszystkich adminów, żeby nie zamykali od razu tematu "bo to juz bylo" tylko żeby dokładnie przeanalizowali ten problem i wplyw takich sytuacji również na nowych graczy, mysle ze wprowadzenie takiej zmiany korzystniej wplyneloby na grywalnosc jak i lojalnosc graczy wzgledem serwera, a takze na nienaduzywanie kompetencji przez wyzej wymieniona frakcje.

Edited by FTDANTE

Zapewne była już taka propozycja i zapewne moja też będzie odrzucona.

[...]

Wiem z góry, że administracja i wszyscy "koledzy" ktorzy tu graja od wiekow beda przeciwni. Niemniej jednak liczę na kilka odpowiedzi z konkretnymi argumentami i chetnie je przeczytam.

Skąd takie wnioski dziwne? ;) Było to proponowane w trackerze i nie zostało jednogłośnie odrzucone. Kilku administratorów w tym ja nie było przeciwnych, więc niestety nie wiesz z góry wszystkiego. Pomysł jest dobry ale nie sprowadza się to tylko i wyłącznie do wyłączenia widoczności graczy dla policji (to jest najprostsza część) bo w rzeczywistości to ma większe konsekwencje i wymaga sensownego dostosowania do reszty aspektów rozgrywki.

Kiedys duzo gralem w CSa i na forach tak to z reguly bylo, ze jak padala jakas propozycja byla ona od razu beznadziejna i zamykana wiec chcac tego jakos uniknac napisalem to w takiej formule :)

Jakie przykladowe aspekty masz na mysli? Chetnie przeczytam :)

Edited by FTDANTE

Przykładowe dwa które pamiętam:

1. Zgłoszenia wypadków czy czegokolwiek z udziałem innego gracza. Aktualnie policja znajduje zgłaszanego gracza po nicku na mapie, więc do przeróbki jest dodatkowo system zgłoszeń. No i wtedy trzeba to zrobić tak, żeby zminimalizować szanse na nadużycia.

2. Nie wiadomo co z widocznością siebie nawzajem jeśli chodzi o wszystkich pozostałych graczy. Z jednej strony to też może prowadzić do nadużyć (jeden kolega na truckerce, drugi w policji i ogień) a z drugiej to głupio trochę nie widzieć gdzie są koledzy po fachu tylko pustą mapę (drugim wariantem chyba były białe blipy bez nicków zamiast całkowitej niewidoczności).

Może dodam też coś od Siebie.
Moim zdaniem faktycznie byłoby to ciekawsze, gdyby nieco chociaż zmniejszyć zasięg radaru. Przykładowo : jeśli Policjant jest w SF to powiedzmy ma widok na całe miasto , etc. 
Skoro teraz można tylko wozić Przemyt kiedy jest Policja Online to z pewnością byłoby to ułatwienie dla truckerów i Policjant nie miałby aż tak łatwo. 
Wiadomo , ze przykładowo jesli na serwerze jest online powiedzmy : 15 osób ( sami truckerzy, bądź pracownicy firm) plus z 2 policjantów to nie zawsze akurat trafi na tego co wozi ten Przemyt wiadomo :P . 
Nie wiem co o tym sądzicie :D być może trochę moja wypowiedź pomoże , moze w ogóle :D :E . Pamiętajcie , ze to tylko propozycja i nie musi być brana pod uwagę :D.
Fajnie jakby się wypowiedział ktoś z Policji co o tym sądzi .
Pozdrawiam.

Edited by IwanRk

Zabierzcie policji mapę i po problemie.

Biale blipy niby sa jakims pomyslem, niemniej takich sytuacji jak dzis nie zapobiegną (w sumie cos takiego to moglaby ograniczyc niewidocznosc graczy podczas zaladunkow/rozladunkow, ale mysle ze to raczej slaby pomysl :P).

Pawelo, faktycznie tu by sie trzeba bylo zastanowic nad tym systemem zgloszen.

IwanRk musze powiedzieć, że calkiem ciekawa bylaby to opcja, ale pewnie zrobienie tego dobrze by troche zajelo.

Skoro już jest propozycja, to wtrącę swoje 3 grosze. Mapa policji powinna obejmować jedynie znaczniki graczy najlepiej w jednym kolorze, bez nicków.

By Avenged,

O to to to!

Dodam propozycje (możliwe że nie wykonalną) aby policja widziała jakiś skromny kwadrat terenu w pobliżu :)

Moim zdaniem jest to malo realistyczne i odpycha ludzi z serwera...bo z punktu do punktu to kazdy (tutaj mozna sobie dopisac) potrafi jezdzic.

To nie jest serwer RP, jeśli komuś się nie podoba nie musi tutaj grać, jeśli ktoś chce poczuć trochę realizmu są od tego serwery Role Play.

Na RP praktycznie wszystko jest realne a co za dużo to nie zdrowo a akurat ta funkcje możnaby policji ograniczyć :]

Moim zdaniem jest to malo realistyczne i odpycha ludzi z serwera...bo z punktu do punktu to kazdy (tutaj mozna sobie dopisac) potrafi jezdzic.

To nie jest serwer RP, jeśli komuś się nie podoba nie musi tutaj grać, jeśli ktoś chce poczuć trochę realizmu są od tego serwery Role Play.

Kacper, w takim razie znieśmy też ograniczenia prędkości, przecież są niepotrzebne!

I właśnie o to chodzi, że dokładnie wiedziałeś gdzie masz jechać szukać kolejnego przemytu. Bez podglądu na graczy pod f11, musiałbyś się najeździć (napracować) by znaleźć kolejnego przemytnika. 

N- próba pchnięcia PTSa w stronę RP.

Ta, jasne, zabierzcie mapki, #nobocoto?

A po co truckerom prywatne auta i domy? Niepotrzebne, zabrać. Utrudnimy i urealnimy Wam pracę, będziecie mieszkać na firmowych bazach, a jak nie, to paszoł do lasu. Problem z głowy, co nie? Taki troche survival.

Po drugie primo, ultimo- dzięki mapce można ogarnąć typeczka, który za szybko śmiga w mieście. Jedziesz i skrócisz gościa. A potem wjedzie taki w Ciebie i będzie:

"Halo policia bo on wemnie wjechał za durzo jechał oddaj 300!!!!!! Mam ssy!!!!!1111"

Jak koza w tłuszcz obrośnie zechce wilkiem posmakować.

Z tego co mi wiadomo to praca policji polega na utrzymywaniu porządku, a nie siedzeniu w krzakach, obserwowaniu mapy i wybieraniu sobie do kogo teraz. Po okrojeniu mapy, odeszło by narzekanie, że pracownik tej frakcji się na kogoś uwziął. Należało by działać taktycznie, poza tym nadal było by widać, że ktoś jest na załadunku i można by zrobić kontrole.
Po drugie na mapie widać, że ktoś się porusza z duża prędkością. Wystarczy ruszyć cztery litery i również podjąć interwencje.

Po trzecie odnoszę wrażenie, że co niektórzy są przeciwni temu pomysłowi ponieważ skończy się chodzenie na łatwiznę.