Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
#Iwanowicz

Europa Universalis IV

Recommended Posts

Siemanko ;).
Jestem ciekaw czy znajdę tu jeszcze może oprócz mnie fanów tej gierki :E .
Póki co nie mam jeszcze jakiś mega osiągnięć w EU4 kilka screenów podsyłam i pochwalę się :D
1) Multi z kolegą :) ja grałem wpierw Wenecją, z której udało się stworzyć Włochy :)
095665008c17b.jpg 
2) Mój prywatny zapis Turkami/Kebabami :E 
1a2df79527df3.jpg
3) Kolejny z singla :D Grałem Polską , a dokładnie Unią Polsko-Litewską ;) 
4bda1f9e191a8.jpg

Jeśli ktoś chętny powymieniać się screenami lub pograć to pisać śmiało :) 

• Like 1

You must be signed in to read this content

You must be signed in to see this content

• Like 3

No ja też mógłbym se pograć

• Like 2

Siemanko :)
Co do gry w Europe : Jeśli jest ktoś zainteresowany śmiało możecie pisać mi na PW swojego steam'a :P .
Druga sprawa , a raczej pytanie :
W ogóle nie robi mi osiągnięć na Steam w Europie :/ ktoś wie może dlaczego tak się dzieje :/ ?? 

Nie robi ci osiągnięć, bo masz włączone mody, durna decyzja, no ale trudno.

22820ec997f15.png

Mój aktualny zapis :) - Grę zacząłem Krymem :D. Sojusz - Polska/Ottomanie/Irak. Spyta ktoś dlaczego Polska jest taka mała? Otóż Czechy i Pomerania( aktualnie Prusy) mówiąc wprost zjadły Polskie ja ją troszkę odbiłem :P- była Moim Wasalem zdobyłem dla Niej kilka Ziem i Polska sobie taka mała żyje :D. Sojusz ze mną gwarantuję jej na pewno jakieś przetrwanie :D.
Najważniejsza kwestia to Moja Militarka jest na równym poziomie ze wszystkimi mocarstwami co daje ułatwienie duze :) Trafiają mi się dobrze władcy był okres np: 4,4,4 lub 4,5,5 etc, :) 
Sojusz z Turkami miałem od samego początku miałem również chwilę z Moskwą :D. 
Najbliższe Cele- atakować Wschód (mało pkt administracyjnych tam tracę plus duża przewaga technologiczna, ich militarka ma max 15 poziom - mój aktualnie 20/21).

Dodatkowo pytanko: Ktoś chętny na wspólne granie ? :)

• Like 1

Coś temat jest cichy, kilka moich kampanii 

Holandia 

Polska z modem fractured earth

Słowacja 

Z Florencji utworzyłem Włochy a później odnowiłem Cesarstwo Rzymskie

• Like 2

Cześć !! 
Długo tutaj nic nie było, a ja wróciłem sobie do Europki :) :comando:. Powody miałem dwa: znowu zacząłem oglądać na internecie :E, a po drugie Mój Ziomek @RuMpO zaczyna gierkować :D. 
Próbowałem sobie w końcu zagrać na trybie bez możliwości wczytania gierki :D. Było kilka prób: 
1) Polska - zjadły mnie niestety bunty i kryzysy - wniosek brak odpowiednich idei przed połaczeniem Polski i Litwy.
2) Dania - ten sam błąd zaczeły się zmiany religijne i kryzysy finansowe - jak to mawia Pulchny "Pani Basia nie była po mojej stronie".
Czas się było odkuć, ale przyznam nie było łatwo :D.
FRANCJA!

Tak wygląda aktualnie:
moqfhMj.jpg

lkW0bHt.jpg

Drugi obrazek jak widzicie mam troszkę, więc nie mając najsilniejszej floty poleciałem w Afrykę, którą rozpoczął tworzyć mój poprzedni Wasal LEON. 
Kryzysy jakie napotkałem:
1) Jak zwykle finansowy - jako, że potrzebowałem niektórych ideii - zwykle wbijam (2 idee, technologia) byłem zacofany bardzo dyplomatycznie. Jak ktoś gra, wie im większe różnice w technologiach tym gorzej. Dopiero niedawno wyszedłem całkowicie na prosto.
2) OSMANIE. Mam sojusz z Polską i obiecałem sobie za wszelką cenę bronić tego sojuszu. Osmanie nagle wypowiadają wojnę Polsce - Polska, Austra i Francja mają o praktycznie 90k mniej wojska jak Turcy.  Zrobiłem jedyny błąd nie trzymałem wtedy mojego 90k oddziału blisko Siebie i dzięki temu Osmanie robili co chcieli.  Zabrali Polsce Mołdawie mimo, że już prawie uratowałem Polskę :/.
Po jakiś 30 latach Osmanowie wracają tym razem jestem przygotowany. Najsliniejszy generał podbijał forty 30k żołnierzy,  a 90k asekuracja + jedna 30 koło Polskich wojów :D. Po tym pięknym zwycięstwie Osmani nie byli już zagrożeniem, ale miałem z Nimi jeszcze kilka wojenek ;).

W najbliiższym czasie po zakończeniu tego zapisu chcę zagrać albo krajem kolonialnym, kimś w afryce lub zrobić poważny sprawdzian mamelukami. Tym 3cim próbowałem kilka razy. Tylko raz siadły mi sojusze :/ i niestety aktualizacja i zapis mi przepadł :D
Chce jeszcze pomyśleć nad jakimiś dodatkami - mam tylko ten od wasali, a chciałbym mieć ten z możliwością "fokusowania" pkt oraz z możliwością grając krajem (np: Ślaskiem wasalem Czech) wzywając innych o walkę o moją niepodległość :). Urodzinki się zbliżają może jeden zakupię :D.

Rozpisałem się dużo i teraz czekam czy ktoś jeszcze pyka lub ma ochotę popykać z Iwankiem!! :D
Ciaaao! :banan: :wiesniak:

• Like 2

Aktualizacja: Mam ciekawy dodatek z możliwością stworzenia Custom Nation - jeśli ktoś chcę popykać piszcie na pw lub na discordzie :) 
pozdro! :music: :hi2:

@SynMłynarza zasada podobna jak w przypadku ETS'a podstawka to jedno, główną robotę robią mody i DLC

• Like 1