Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
CaverN

Propozycje zmian firmowych

Recommended Posts

Tak jak w nazwie tematu, skoro powstał temat we frakcjach, to pomyślałem że założę taki temat w firmach i pragnę Was wysłuchać odnośnie propozycji, zmian i postaram się jakoś zadziałać. :)

• Like 4
By Lemon.,

Temat nadal aktualny. Jeśli były jakieś propozycje nierozpatrzone, to napiszcie je ponownie i będziemy nad nimi myśleć.

PETYCJA/WNIOSEK/PROPOZYCJA

Dodatkowe dowody przemytów na bazach

W związku z ostatnimi wydarzeniami - "aferą przemytową" składam propozycję, której wprowadzenie powinno uniemożliwić powstanie wątpliwości przy wydawaniu kolejnych kar za przetrzymywanie przemytów na bazie.

Obecnie z tego co zauważyłem ministerstwo swe dowody opiera tylko na podstawie komendy /towar oraz /wlasciciel. Do tej pory jak widać to wystarczało, ale moim zdaniem po doświadczeniach ostatnich dni należy dowody te wzbogacić również o screeny z panelu firmy(rozumiem że ministerstwo ma dostęp do paneli wszystkich firm) gdzie ewidentnie widać załadowany ładunek i brak jego rozładunku. 

To rozwiązanie pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wystawioną karą, uspokoi to zarówno pracowników(oskarżonych) oraz szefów firm.

Ponadto uważam, że dowody powinny być jawne - dodawane do ogłoszeń o karach dla firmy. Dlaczego? Zarówno osoba oskarżona jak i szef firmy mają możliwość podejrzenia w każdej chwili czego dokładnie dotyczy kara. Również inne firmy mają wgląd w to co "dzieje" się w innych przedsiębiorstwach oraz czego można spodziewać się po pracownikach(jeśli kilka razy firma dostaje karę za jednego pracownika - pracownik wysokiego ryzyka).

Apeluje do szefów firm, aby zapoznali się z powyższą propozycją. Tu chodzi o spokój w naszych firmach, rozwianie wszelkich wątpliwości oraz wykluczenie oskarżeń w kierunku ministerstwa o brak stronności.

Petrol - @Niventill

Arche & Telos - @Lukee

Zoomie - @Lipazy

AS Logistic - @Wersjon

TimberTrades - @Gondi

Mecha Industries - @Om_Ega

Mam nadzieję, że propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie zarówno przez ministerstwo @Lemon., @Vaniliovsky jak i @Pawelo, któremu ministerstwo bądź co bądź jest podległe. Naprawdę wierzę w to że wprowadzenie tego rozwiązania pozwoli uspokoić  firmową społeczność naszego serwera.

Pamiętajmy, że jest to gra, pamiętajmy że na serwerze mamy się zrelaksować. Kary(uczciwe), konkurencyjność rynku jest fajna, ale takie sytuacje jak ta w ostatnich dniach spowodowała pewnego rodzaju stres, zdezorientowanie i zdenerwowanie u osób, które zostały niesłusznie oskarżone.

• Like 15

Zbędna rzecz z dwóch powodów. Szefowie widzą to samo w panelu co ministrowie. Drugi powód ważniejszy, śledztwo wykazało brak jakichkolwiek problemów z zapisywaniem ładowanych towarów(do tej pory zakładano taką możliwość)

• Like 4

Ja natomiast (a nie jak dziad ins) popieram drugą propozycję, tj. przedstawianie dowodów o wykrytym przemycie, może nawet w przypadku kary za nienależyte zachowanie u pracownika firmy x itd (ale do wglądu dla karanej firmy, a potem przekazywanej do opisanego w dalszej części postu "ptysiowego rejestru kierowców"). Wtedy poniekąd można byłoby pomyśleć o jakiejś ptysiowej bazie kierowców dostępnej dla zarządu każdej firmy (?), która miałaby na celu filtrować niezbyt przestrzegających regulaminu gagatków i w ten sposób też minimalizować ryzyko, że ktoś zostawi przemyt na bazie albo odwali jakąś inną, niezbyt dobrą dla firmy, akcję. W rezultacie wyszło by z tego takie 2 w 1, a wówczas firmy będą mogły prowadzić działania prewencyjne współpracując między sobą, a ministerstwo dalej będzie karać za to, co nie zostało wyłapane (albo jeśli osoba jest jeszcze czysta). Wiadomo, nie będzie to system idealny, bo wciąż potrzebne będzie czujne oko zarządu na osoby mogące wykorzystać swoją czystość. Niby wyszła z tego odrębna propozycja, ale jak dla mnie poprzednia propozycja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania tej, zaproponowanej przeze mnie (i byłoby to coś nowego).

Edited by Niventill
  • Like 7

You must be signed in to read this content

Właśnie podsunąłeś mi pomysł, aby do aktualnej bazy graczy którą wykorzystuje do statystyk dodać kolumnę, która  dla odpowiedniego gracza zawierałaby informację z opinią na serwerze + kolumna z krótkim opisem - dlaczego.

Edited by DarXe
  • Like 6

Głupota. Szef firmy bądź frakcji powinien mniej więcej wiedzieć, z kim ma do czynienia, a nie bazować na podstawie listy poprzednich szefów. Każdy jest inny, tak samo z szefostwem, więc takie coś jest mocno krzywdzące dla osób, które się zresocjalizowały. Jeśli ktoś nie potrafi chociaż odrobinę zweryfikować, kogo bierze do firmy - no to niech nie bierze nikogo i tyle. Chcecie robić biografię każdego gracza z serwera? Co zrobił, za co miał bana, jakiej wartości karę dostał? Nie gram już na serwerze, ale nie widzę wielkiej liczby graczy, tego typu działania raczej zniechęcają. Poza tym na jakiej podstawie wystosowana byłaby taka opinia? Równie dobrze może być to były członek administracji, który już w administracji nie jest, ba, może nawet jest zbanowany - czyli wystosował np. opinię, że gracz to odwalacz, więc nie przyjmować, po czym sam odwalił podwójnie.

• Like 6

Zacznę od tego, że pomysł błyskawicznie wpadł mi do głowy i pisząc posta nie rozwinąłem do końca swojej wypowiedzi - pisałem to z telefonu.

Dokładnie i taki efekt chciałbym uzyskać poszerzając bazę o potrzebne do tego informacje. Jednak wiem o co Ci chodzi i tylko z tą częścią posta się zgodzę.

Szef firmy powinien być odpowiedzialną osobą, także powinien wiedzieć kogo do niej przyjmuje, ale czy nie może skorzystać z pomocniczych informacji? Niech ktoś mi teraz napisze, że nie bierze pod uwagę przyczyny zwolnienia z poprzedniej firmy. Tu już czasem można zauważyć małe kłamstewka graczy  - w zwolnieniu napisze że ma mało czasu, a tydzień później lub nawet po kilku dniach pisze podanie do kolejnej firmy, prawda?

Czy to będzie wieczne? No przecież nie i nic takiego nie napisałem. Opinia jest zmienna. Przecież gracz może się poprawić - każdy popełnia błędy.

Taka baza miałaby być tylko narzędziem pomocniczym. To szef decyduje czy wybierze danego gracza do firmy czy też nie. 

Moim zdaniem takie coś jeszcze bardziej zadziałałoby na psychikę gracza - żeby nie robił nieodpowiednich postępowań, bo jeśli takie uczyni to na pewien czas nie będzie mógł dołączyć żadnej firmy ( :) było?)

A skądże, w żadnym wypadku nie chciałbym szufladkować graczy. Tutaj nawet nie chodzi o bany, przecież zapisywanie ich jest zupełnie bez sensu, ponieważ aby kara została ściągnięta zbanowany musi napisać co robił, wyrazić skruchę - po prostu chce się poprawić. Takiego czegoś nie ma, gdy gracz bana nie dostanie. Nic o nim nie wiemy jak może postąpić w kolejnej, podobnej sytuacji. Jedyne co może otrzymać to karę firmową i na tym się kończy.

Takie działania motywują do pomyślenia nad swoim zachowaniem. Gracz jeszcze bardziej będzie się starał poprawić jeśli będzie świadom, że jego czyn został zapisany w bazie graczy, która i tak nie ma 100% wpływu na decyzje szefa :D

Co do opinii.. to byłyby jakieś proste wskaźniki, np. czy zdarza mu się dostać muta na czacie, czy jest wybuchowy, czy w ostatnim miesiącu otrzymał karę firmową, a może w przypadku nowych graczy - czy nie przeszkadzają w rozgrywce innym.  Nie dodam przecież kolumny i nie będę dla każdego gracza od razu wystawiał opinii. Kto by też chciał nad tym siedzieć. Nie będę tutaj opisywać, ja tylko dałem pomysł i źle postąpiłem robiąc to tutaj rzucając myśl na wiatr (?). Taka baza nie przyda się raczej dla stałych bywalców, bo każdy ich kojarzy i wie czego można się po nich spodziewać, są niestety wyjątki.

• Like 12

Zrobienie screenshota, upload i wstawienie do posta nie zajmą jakoś specjalnie dużo dodatkowego czasu w stosunku do całej kontroli, tak więc popieram pomysł.

• Like 7

Fajnie byłoby gdyby wróciła możliwość rangi dobroczyńca :)

• Like 3
By Lemon.,

No właśnie ten pomysł troszkę utknął w miejscu, ale spróbuję coś zdziałać :)

Może to nie propozycja, ale tematu z pytaniami nie ma, więc muszę zrobić to tutaj. Co z specjalizacją Towary PTS, każda firma oprócz Arche&Telos ma ją w jakiś sposób rozwiniętą, a jak dobrze wiemy z dniem wczorajszym przestała możliwość posiadania pojazdu do tejże specjalizacji.

Zależy pod jakim kątem pytasz. To jest specjalizacja niestandardowa, która wraz z zamknięciem PTS Klubu traci racje bytu. Ze względu na groszowe koszty rozwoju tej specjalizacji nie przewidujemy żadnych zwrotów pieniędzy czy innych rekompensat. Nie mamy jeszcze żadnych konkretnych planów co z nią zrobimy, czy będzie jakoś inaczej wykorzystana w przyszłości czy nie, także póki co nie będziemy jej nikomu usuwać (no chyba, że komuś bardzo przeszkadza to możemy ją zabrać indywidualnie na prośbę szefa).

• Like 2

Taka luźna propozycja ode mnie:
Jak widzę firmom dość sprawnie idą zlecenia. Skoro zlecenia  mają się pojawiać raz w miesiącu może warto dać znacznie więcej tych kursów + w miarę możliwości zarobek za nie.  

Jeśli oczywiście czas wam pozwala na tyle: proponuję także, aby pojawiały się 2 zlecenia w miesiącu: jedno trudne i  raz łatwe/średnie. 
Łatwe/Średnie - 
mogą być podobne zarobkowo do tych co się pojawiły ostatnio, ale mam nadzieję, że Trudne będzie można chwile powozić :D

Pozdrawiam Szanowne Ministerstwo :E :wiesniak:.

@Lemon. połącz od razu wypowiedź  ( nie wiem czego nie mogę edytować tej wyżej)
No to małe niedoczytanie  teraz dokładniej zwróciłem uwagę, że piszę o tych trudnych :D- ale propozycję można jak najbardziej rozważyć. 

• Like 4
By Lemon.,

Nie wiem kto Ci powiedział, że zlecenia będą raz w miesiącu ;)

Cześć.
Co prawda temat służy do propozycji, ale mam nadzieję, że nikomu nie przeszkodzi jeśli zadam tutaj to pytanko.

Jak już na pewno większość graczy widziała ruszył przetarg na firmę paliwową mam kilka pytań w związku z tym:
1) Czy nie obawiacie się przepychu na stacjach? W sensie nowa firma narzuci jakąś normę paliwową (załóżmy) i czy nie będzie spin nie potrzebnych pomiędzy Petrol vs Nowa Firma?
2) Czy planujecie jakieś spotkanie Szef Petrol / Szef Nowej Firmy / Ministerstwo gdzie np: nastąpi podział co do tankowania? ( Bo jak np: tutaj rozumiem, Abonamenty na stację zostają tak jak są) . Czy np: taki podział obowiązków będzie gdzieś ogłoszony? 
3) Czy nie obawiacie się, że w związku wiadomo mniejszą ilością graczy 2 firmy paliwowe utrzymają się? 

Myślę, że te 3 to takie najważniejsze i zaspokoi to nie tylko moją ciekawość :) 
Prośba @Lemon. @Cropek. - w razie czego jeśli bardzo by raził ten post przenieście temat w odpowiednie miejsce - z góry dziękuje :) :uszanowanko:.

• Like 8
By Cropek.,

Dokładniejsze informacje na pewno się ukażą gdy zajdzie taka potrzeba.

Witam.

Patrząc na ilość osób pracujących w Petrol a widząc przetarg na kolejną firmę o tej samej charakterystyce chciałbym coś zaproponować.

Mianowicie zamiast tworzyć kopię Petrol to może zrobić przetarg na jakąś firmę autobusową? Serwer posiada całkiem przyzwoitą ilość przystanków. Możliwe, że takowa propozycja już miała miejsce a nawet i była taka firma. Jeżeli napisałem w złym dziale swoją propozycję to proszę o przeniesienie a jak kopia czyjeś propozycji to proszę usunąć. Hejty mile widziane ;)

Z góry dziękuję za przeczytanie mojej skromnej propozycji. :)

• Like 5
By drftmn,

Dementuje jakoby miała to być "kopia Petrolu". Liczymy na waszą kreatywność. "Szukamy osób z pomysłem na firmę poza wspomnianym przewozem towarów ciekłych."

Jeśli się nie mylę, to w autobusach można sprawdzić stan osobowy w każdym momencie, dlatego też autobusy są na przegranej pozycji na samym starcie. Dotyczy się to wszystkich pojazdów, które mają na celu przewóz ludności. Aby taka firma kiedyś w przyszłości miała rację bytu, musiałoby to być usunięte. Tzn to, że w realnym życiu idzie na miejscu policzyć stan osobowy nie ulega żadnej wątpliwości, ale moim zdaniem nie jest to dobry pomysł na realia PTSa, gdyż właśnie z tego powodu są te pojazdy bardzo stratne. 

• Like 1
By Cropek.,

Różnica między 100% a 110% jest na tyle mała, że nie wiem czemu autobusy byłyby na przegranej pozycji na samym starcie. I nie wyobrażam sobie żeby zmienić widoczność ilości przewożonych osób. Zresztą policja jest od 8 do 24, później nie mogą wchodzić także 110% darmowe przez 8h.

Już nie przesadzajmy. Kiedyś wgl nie było wag i policja zawsze widziała ile jest towaru i serwer funkcjonował. Ponadto to co już napisał @Cropek. finansowa różnica między 100 a 110 jest niewielka. 

• Like 1

Jeżeli chodzi o autobusy i taksówki to może dobrym pomysłem byłoby zrobić, że tylko autobusy/taksy miały by zamiast 110% to np 130% i zarabiałby dużo więcej niż zwykłą firma transportowa, która wozi 110% max ale z tym ryzykiem, że policjant widzi od razu przeładowanie coś za coś tak zwane

• Like 7

Może przedstawie moje oficjalne stanowisko co do statusu transportu osobowego na naszym serwerze. Aktualnie nie ma i w najblizszej przyszlosci nie bedzie robione nic w kierunku rozwoju tego systemu. Wrecz jest calkiem prawdopodobne, ze bedzie on na dluzszy czas calkowicie usuniety ze wzgledu na to jak bardzo bruzdzi nam w rozgrywce.

Przewóz osob od zawsze dziala w oparciu o ten sam system co towary i niestety nie ma to w dalszej perspektywie absolutnie zadnej racji bytu. Przewozu osob na PTS  nie da sie naprawic paroma prostymi fixami. To trzeba zaorać i stworzyc od nowa z glowa jako zupelnie niezalezny system, bez absurdow zwiazanych z wciskaniem go na sile na rowni z transportem towarow, bo to sa zupelnie inne realia ;)

Na ten moment priorytetem sa zmiany jedynie w zakresie przewozu towarów, a transport osob zostanie usmiercony na czas nieokreslony.

• Like 14

To moze nie usuwac i zostawic jako dodatek jak do tej pory? Skoro nie planujesz ulepszen to po prostu niech sobie bedzie. Mysle, ze autobusy i przystanki nie przeszkadzaja az tak bardzo. Moze i nie sa dopracowane tak jak by sie chcialo, ale ciagle sa swojego rodzaju dodatkiem, a jak wiadomo dodatki sa potrzebne. Ja gdy bylem na truckerce to zawsze chetnie wbijalem w autobus i sobie jezdzilem dla odmiany raz na jakis czas. 

Wlasciwie to nie ma nawet powodu dla ktorego by byla taka potrzeba zeby rezygnowac z transportu osob nawet w aktualnej wersji. 

• Like 6
By Pawelo,

Tez chetnie wbijalem na autobus, ale to nie zmienia faktu ze bruzdzi mi to w planach i w kodzie przy kazdej modyfikacji zwyklych transportow. Nie chce nikomu dawać nadziei, że przewóz osób będzie przeze mnie supportowany w takiej formie jak jest teraz, bo nie będzie ;) Za duza strata czasu

Nie wiem na jakiej zasadzie teraz będą uzupełniane stacje jak są 3 firmy paliwowe, ale wpadł mi do głowy pomysł troszke do dopracowania jeśli w ogóle byłoby zainteresowanie. Chodzi mi pomysł taki, aby firma np. wykupywała stacje pod swój szyld, i każdą wykupioną tylko ona tankuje, jednak nie wiem jak rozwiązać to z finansami, gdyż wiadomo, że na obecną chwile Petrol mogłaby wykupić każdą 😄 

• Like 1
By Cropek.,

Spokojnie wszystko w swoim czasie

Wtedy zrodzi się monotonia, w kółko będzie uzupełniać się te same stacje. Biorąc do tego pod uwagę jeszcze, że jedne stacje są bardziej eksploatowane niż inne, mogłaby się zrodzić monotonia i nuda. Chociaż sam pomysł dosyć ciekawy.

By Cropek.,

To nie jest temat to pogawędek, następnym razem na PW piszcie sobie :D

Mamy coś takiego jak pożyczka z Ministerstwa Firm. A co byłoby gdybyśmy dali możliwość zainwestowania w firmę przez graczy z zewnątrz? Coś na zasadzie funduszu inwestycyjnego. Na ten przykład- mamy teraz dwie nowe firmy, które wchodzą w strefę działania Petrol-u, więc teoretycznie mają nieco trudniej niż inne firmy, które wchodziły na serwer w tereny zupełnie " dziewicze". Niektórzy gracze posiadają gotówkę, z którą nie do końca wiedzą co zrobić bo nie chcą kupować domków, pojazdów ponieważ i tak z nich przeważnie nie korzystają. Jest to kasa przez nich zarobiona i trudno jest im przeznaczyć ją na nagrody w losowaniach czy innych zabawach( niektóre eventy są po prostu zbyt śmieszne, aby wrzucić tam nieco pieniędzy na nagrody) a chcieliby je w jakiś sposób ulokować. Skoro jest możliwość zasilać frakcje dobrowolnymi wpłatami, to dlaczego nie wspomóc w ten sam sposób dowolnej firmy. Oczywiście na zasadach inwestycji. Przykładowo: firma X - jej wartość to 4kk( tabor, baza, konto), gracz chciałby zainwestować 2kk, czyli podnieść jej wartość do 6kk. Rzecz jest prosta: inwestuję 2kk w firmę, czyli mam 1/3 udziałów, na okres 3 miesięcy. Po tym czasie inwestor może wycofać swoje udziały w wysokości zależnej od wcześniejszych ustaleń: 2kk lub odpowiednia część udziałów( w tym przypadku 1/3), lub przedłużyć inwestycję( bez możliwości zwiększenia inwestycji z odpowiednią korektą udziałów). Zwykłe ryzyko inwestycyjne- można zyskać lub stracić. Jeśli firma się rozwija- nie stracimy a możemy zyskać, jeśli upada- zabezpieczamy najpierw roszczenia pracowników, później inwestorów. W pewnym stopniu pozwoliłoby to na ograniczenie upadłości firm, powstawania nowych nie do końca przemyślanych projektów i zwiększyło konkurencyjność na rynku pracy poprzez podniesienie atrakcyjności firm i większą kontrolę graczy nad poczynaniami niektórych właścicieli. Wysokość inwestycji i ich ilość musiałaby być ograniczona. To takie coś, co mogłoby urozmaicić nieco rozgrywkę i zmienić nieco sposób myślenia o innych.

Luźna propozycja.

Edited by Thor69
  • Like 18

Jako, iż podły wirus sieje zament to proponuję by na czas złagodzenia rozprzestrzeniania się wirusa zaprzestać pobierania podatku firmowego, ponieważ aktualna sytuacja jest bardzo ciężka :).

• Haha 3
By Cropek.,

Nie

Czytając w ostatnim czasie o wielkich zmianach przypomniała mi się stara myśl. Aktualnie na serwerze jest 8 firm. Dokładniej rozchodzi mi o to czym one się zajmują. Z tych 8 aż 8 firm tylko 3 zajmują się czym innym do których z chęcią człowiek pójdzie bo nie ma tego samego. Hmmm o co mi dokładniej chodzi? Chodzi o to że Petrole mają tylko cysterny, AT mają zestawy ale też secu to już też coś innego no i nowa firma Oil która wozi się barakami. Reszta firm ma to samo i jedyne co ich różni to inna specka ale no w obecnym czasie to większość ma taką samą. Moim zdaniem fajnie by było zobaczyć na serwerze te 8 firm tylko gdy każda będzie miała coś innego np Zoomie tylko wywrotki, Asy tylko burtówki, Timbery tylko chłodnie no i inne firmy np inne pojazdy które by się dogadało. To są przykłady tylko. Aktualnie gracze zmieniają te firmy ponieważ to się nudzi nie ma nic sensownego tylko jazda od załadunku do załadunku a od czasu do czasu na stacje. Jest wiele innych sposobów by urozmaicić grę truckerów. Dodanie jakiś happy hour by nie było głupotą czy też powrót zleceń. Bym zapomniał dodać, przy tych zmianach na każdy inny pojazd spoko opcją by było gdyby każda firma miała swoją własną specke którą inna firma nie możne mieć. A nawet może to teraz by była fajna opcja żeby każda firma mogła zrobić swoja własną specke.

Drugim pytaniem do Ministerstwa to czy 20 osób w firmach które zdobędą dany poziom czy to jest sensowne? Dostaną awans 4-5 firm i co z resztą? Reszta nie będzie miała ludzi do gry. A jak widać aktualnie krucho z nowymi twarzami na serwerze.

No i jeszcze ostatnie pytanko, czy jest w planach dodanie nowych poziomów firm? Bo aktualnie Petrol osiągnęło max. Tylko żeby za awans nie było opcji zwiększenia ilości osób w firmie tylko inne opcje np takie jak kupno własnego motorka dla firmy i też inne opcje. 😄 

• Like 13
  • Thanks! 2
  • Haha 1