Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CaverN

Propozycje zmian firmowych

Recommended Posts

Tak jak w nazwie tematu, skoro powstał temat we frakcjach, to pomyślałem że założę taki temat w firmach i pragnę Was wysłuchać odnośnie propozycji, zmian i postaram się jakoś zadziałać. :)

By Lemon.,

Temat nadal aktualny. Jeśli były jakieś propozycje nierozpatrzone, to napiszcie je ponownie i będziemy nad nimi myśleć.

PETYCJA/WNIOSEK/PROPOZYCJA

Dodatkowe dowody przemytów na bazach

W związku z ostatnimi wydarzeniami - "aferą przemytową" składam propozycję, której wprowadzenie powinno uniemożliwić powstanie wątpliwości przy wydawaniu kolejnych kar za przetrzymywanie przemytów na bazie.

Obecnie z tego co zauważyłem ministerstwo swe dowody opiera tylko na podstawie komendy /towar oraz /wlasciciel. Do tej pory jak widać to wystarczało, ale moim zdaniem po doświadczeniach ostatnich dni należy dowody te wzbogacić również o screeny z panelu firmy(rozumiem że ministerstwo ma dostęp do paneli wszystkich firm) gdzie ewidentnie widać załadowany ładunek i brak jego rozładunku. 

To rozwiązanie pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości związane z wystawioną karą, uspokoi to zarówno pracowników(oskarżonych) oraz szefów firm.

Ponadto uważam, że dowody powinny być jawne - dodawane do ogłoszeń o karach dla firmy. Dlaczego? Zarówno osoba oskarżona jak i szef firmy mają możliwość podejrzenia w każdej chwili czego dokładnie dotyczy kara. Również inne firmy mają wgląd w to co "dzieje" się w innych przedsiębiorstwach oraz czego można spodziewać się po pracownikach(jeśli kilka razy firma dostaje karę za jednego pracownika - pracownik wysokiego ryzyka).

Apeluje do szefów firm, aby zapoznali się z powyższą propozycją. Tu chodzi o spokój w naszych firmach, rozwianie wszelkich wątpliwości oraz wykluczenie oskarżeń w kierunku ministerstwa o brak stronności.

Petrol - @Niventill

Arche & Telos - @Lukee

Zoomie - @Lipazy

AS Logistic - @Wersjon

TimberTrades - @Gondi

Mecha Industries - @Om_Ega

Mam nadzieję, że propozycja zostanie rozpatrzona pozytywnie zarówno przez ministerstwo @Lemon., @Vaniliovsky jak i @Pawelo, któremu ministerstwo bądź co bądź jest podległe. Naprawdę wierzę w to że wprowadzenie tego rozwiązania pozwoli uspokoić  firmową społeczność naszego serwera.

Pamiętajmy, że jest to gra, pamiętajmy że na serwerze mamy się zrelaksować. Kary(uczciwe), konkurencyjność rynku jest fajna, ale takie sytuacje jak ta w ostatnich dniach spowodowała pewnego rodzaju stres, zdezorientowanie i zdenerwowanie u osób, które zostały niesłusznie oskarżone.

Zbędna rzecz z dwóch powodów. Szefowie widzą to samo w panelu co ministrowie. Drugi powód ważniejszy, śledztwo wykazało brak jakichkolwiek problemów z zapisywaniem ładowanych towarów(do tej pory zakładano taką możliwość)

Ja natomiast (a nie jak dziad ins) popieram drugą propozycję, tj. przedstawianie dowodów o wykrytym przemycie, może nawet w przypadku kary za nienależyte zachowanie u pracownika firmy x itd (ale do wglądu dla karanej firmy, a potem przekazywanej do opisanego w dalszej części postu "ptysiowego rejestru kierowców"). Wtedy poniekąd można byłoby pomyśleć o jakiejś ptysiowej bazie kierowców dostępnej dla zarządu każdej firmy (?), która miałaby na celu filtrować niezbyt przestrzegających regulaminu gagatków i w ten sposób też minimalizować ryzyko, że ktoś zostawi przemyt na bazie albo odwali jakąś inną, niezbyt dobrą dla firmy, akcję. W rezultacie wyszło by z tego takie 2 w 1, a wówczas firmy będą mogły prowadzić działania prewencyjne współpracując między sobą, a ministerstwo dalej będzie karać za to, co nie zostało wyłapane (albo jeśli osoba jest jeszcze czysta). Wiadomo, nie będzie to system idealny, bo wciąż potrzebne będzie czujne oko zarządu na osoby mogące wykorzystać swoją czystość. Niby wyszła z tego odrębna propozycja, ale jak dla mnie poprzednia propozycja jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania tej, zaproponowanej przeze mnie (i byłoby to coś nowego).

Edited by Niventill

32 minuty temu, Niventill napisał:

Wtedy poniekąd można byłoby pomyśleć o jakiejś ptysiowej bazie kierowców dostępnej dla zarządu każdej firmy (?), która miałaby na celu filtrować niezbyt przestrzegających regulaminu gagatków i w ten sposób też minimalizować ryzyko, że ktoś zostawi przemyt na bazie albo odwali jakąś inną, niezbyt dobrą dla firmy, akcję.

Właśnie podsunąłeś mi pomysł, aby do aktualnej bazy graczy którą wykorzystuje do statystyk dodać kolumnę, która  dla odpowiedniego gracza zawierałaby informację z opinią na serwerze + kolumna z krótkim opisem - dlaczego.

Edited by DarXe

6 godzin temu, DarXe napisał:

Właśnie podsunąłeś mi pomysł, aby do aktualnej bazy graczy którą wykorzystuje do statystyk dodać kolumnę, która  dla odpowiedniego gracza zawierałaby informację z opinią na serwerze + kolumna z krótkim opisem - dlaczego.

Głupota. Szef firmy bądź frakcji powinien mniej więcej wiedzieć, z kim ma do czynienia, a nie bazować na podstawie listy poprzednich szefów. Każdy jest inny, tak samo z szefostwem, więc takie coś jest mocno krzywdzące dla osób, które się zresocjalizowały. Jeśli ktoś nie potrafi chociaż odrobinę zweryfikować, kogo bierze do firmy - no to niech nie bierze nikogo i tyle. Chcecie robić biografię każdego gracza z serwera? Co zrobił, za co miał bana, jakiej wartości karę dostał? Nie gram już na serwerze, ale nie widzę wielkiej liczby graczy, tego typu działania raczej zniechęcają. Poza tym na jakiej podstawie wystosowana byłaby taka opinia? Równie dobrze może być to były członek administracji, który już w administracji nie jest, ba, może nawet jest zbanowany - czyli wystosował np. opinię, że gracz to odwalacz, więc nie przyjmować, po czym sam odwalił podwójnie.

Zacznę od tego, że pomysł błyskawicznie wpadł mi do głowy i pisząc posta nie rozwinąłem do końca swojej wypowiedzi - pisałem to z telefonu.

4 godziny temu, Fabio napisał:

Szef firmy bądź frakcji powinien mniej więcej wiedzieć, z kim ma do czynienia, a nie bazować na podstawie listy poprzednich szefów. Każdy jest inny, tak samo z szefostwem

Dokładnie i taki efekt chciałbym uzyskać poszerzając bazę o potrzebne do tego informacje. Jednak wiem o co Ci chodzi i tylko z tą częścią posta się zgodzę.

Szef firmy powinien być odpowiedzialną osobą, także powinien wiedzieć kogo do niej przyjmuje, ale czy nie może skorzystać z pomocniczych informacji? Niech ktoś mi teraz napisze, że nie bierze pod uwagę przyczyny zwolnienia z poprzedniej firmy. Tu już czasem można zauważyć małe kłamstewka graczy  - w zwolnieniu napisze że ma mało czasu, a tydzień później lub nawet po kilku dniach pisze podanie do kolejnej firmy, prawda?

4 godziny temu, Fabio napisał:

, więc takie coś jest mocno krzywdzące dla osób, które się zresocjalizowały.

Czy to będzie wieczne? No przecież nie i nic takiego nie napisałem. Opinia jest zmienna. Przecież gracz może się poprawić - każdy popełnia błędy.

3 godziny temu, Fabio napisał:

Jeśli ktoś nie potrafi chociaż odrobinę zweryfikować, kogo bierze do firmy - no to niech nie bierze nikogo i tyle.

Taka baza miałaby być tylko narzędziem pomocniczym. To szef decyduje czy wybierze danego gracza do firmy czy też nie. 

Moim zdaniem takie coś jeszcze bardziej zadziałałoby na psychikę gracza - żeby nie robił nieodpowiednich postępowań, bo jeśli takie uczyni to na pewien czas nie będzie mógł dołączyć żadnej firmy ( :) było?)

Chcecie robić biografię każdego gracza z serwera? Co zrobił, za co miał bana, jakiej wartości karę dostał?

A skądże, w żadnym wypadku nie chciałbym szufladkować graczy. Tutaj nawet nie chodzi o bany, przecież zapisywanie ich jest zupełnie bez sensu, ponieważ aby kara została ściągnięta zbanowany musi napisać co robił, wyrazić skruchę - po prostu chce się poprawić. Takiego czegoś nie ma, gdy gracz bana nie dostanie. Nic o nim nie wiemy jak może postąpić w kolejnej, podobnej sytuacji. Jedyne co może otrzymać to karę firmową i na tym się kończy.

, tego typu działania raczej zniechęcają. Poza tym na jakiej podstawie wystosowana byłaby taka opinia?

Takie działania motywują do pomyślenia nad swoim zachowaniem. Gracz jeszcze bardziej będzie się starał poprawić jeśli będzie świadom, że jego czyn został zapisany w bazie graczy, która i tak nie ma 100% wpływu na decyzje szefa :D

Co do opinii.. to byłyby jakieś proste wskaźniki, np. czy zdarza mu się dostać muta na czacie, czy jest wybuchowy, czy w ostatnim miesiącu otrzymał karę firmową, a może w przypadku nowych graczy - czy nie przeszkadzają w rozgrywce innym.  Nie dodam przecież kolumny i nie będę dla każdego gracza od razu wystawiał opinii. Kto by też chciał nad tym siedzieć. Nie będę tutaj opisywać, ja tylko dałem pomysł i źle postąpiłem robiąc to tutaj rzucając myśl na wiatr (?). Taka baza nie przyda się raczej dla stałych bywalców, bo każdy ich kojarzy i wie czego można się po nich spodziewać, są niestety wyjątki.

Zrobienie screenshota, upload i wstawienie do posta nie zajmą jakoś specjalnie dużo dodatkowego czasu w stosunku do całej kontroli, tak więc popieram pomysł.

Fajnie byłoby gdyby wróciła możliwość rangi dobroczyńca :)

By Lemon.,

No właśnie ten pomysł troszkę utknął w miejscu, ale spróbuję coś zdziałać :)