Sign in to follow this  
Mayweather

Propozycje zmian firmowych

51 posts in this topic

Recommended Posts

You must be signed in to read this content

Co stoi na przeszkodzie zebyscie to wy jako zwykli gracze zapraszali nowe twarze do gry? Nie wszystko musi robic administracja. My zapewnimy rozgrywke, wy zalatwcie sobie graczy do firm. Niech to bedzie transakcja dwustronnie wiazaca, a nie tylko marudzenie 😉

Nawiązując do postu @DonQ'a, gdzie jednym z tematów była jednorodność firm, wpadł mi do głowy pomysł. Skoro są firmy, które wożą na stacje paliwo, to równie dobrze może powstać firma, która wozi jedzenie do restauracji, którego ilość spada wraz z konsumpcją graczy. Nie mam konkretnego pomysłu jakby to miało funkcjonować na razie, a sam zamysł. 

Edited by Saskus
  • Like 5

Pawelo, z całym szacunkiem, lecz na swoim przykładzie jestem w stanie powiedzieć, że może to być co najmniej trudne. Osobiście udało mi się namówić dwóch znajomych do - jak to oni mówili - "ETS w GTA". Zaznaczę - że były to osoby, które miały małą styczność z GTA:SA jak i platformą MTA. Jak można się domyślić, pograliśmy kilka godzin, swoją grę skwitowali słowami "Fajne, ale nie chce mi się tego ogarniać" (Tego, czyli "ogarniać mapy, gry i serwera). 

Więc jeśli my - gracze - mielibyśmy szukać graczy na nasz piękny serwer (bez sarkazmu, na prawdę tak uważam), to takich, którzy mają już jakąś znajomość z grą jak i platformą. Szczerze to nie wiem, czy jest taka możliwość, abyśmy sobie - cytuję - "załatwili graczy do firm" w inny sposób, niż reklamowanie PTS na jakichś forach związanych z GTA:SA bądź także MTA. Gorąco pozdrawiam.

• Like 3

Rozumiem, dzieki za info jak to wyglada z twojej perspektywy. Wiadomo ze nie kazdemu przypadnie do gustu 15letnia gra i jej mechaniki. Ale probowac trzeba na rozne sposoby 😉

• Like 1

W  odpowiedzi na sugestię Saskusa pomyślałem o tym samym, w tym zasugerowałem uzupełnienie zapasów kawy na stacjach, że jakaś firma odpowiedzialna za jedzenie może być odpowiedzialna za dostarczanie kawy na wszystkich stacjach, można to zrobić z frakcjami  To, że niektóre firmy były odpowiedzialne za przewóz wielu narzędzi pomocy drogowej, materiałów medycznych dla Pogotowie, być może broni lub „biletów” dla policji, to tylko sugestia.  PD: Przepraszam za Zły polski, użyłem tłumacza Google

• Like 6

Akurat co do Pomocy Drogowej, Pogotowia i Policji, uważam, że to zbędne, ponieważ, to by było podobne co zwykłe wożenie towarów, dlatego według mnie, najlepsze firmy będą takie, które będą posiadały możliwość uzupełniania dóbr konsumpcyjnych, które ulegają wyczerpaniu. 

• Like 1

To są propozycje zmian firmowych, a nie dyskusje na temat firm. 

• Thanks! 1

To jeszcze odpowiadajac ogolnie na caly post. Nie jest oczywiscie niczym odkrywczym ze transport... bywa nudny 😉 Czego by tutaj nie wymyslic nowego to i tak finalnie wszedzie sa dostawczaki i zestawy i jezdzi sie nimi w kolko. Wszystko sie predzej czy pozniej znudzi w każdej formie jaka by nie wymyslic. To trzeba lubic, trzeba zlapac bakcyla, trzeba widziec cos wiecej w calej tej zabawie. Nie tylko kase i punkty ale tez i spolecznosc. Spolecznosc to jest cos czym sie mozemy dumnie szczycic od lat, bo to my wszyscy budujemy tutaj ta unikalna atmosfere.

No ale wracajac do sedna. Wjedzie troche zmian, które od roku systematycznie planuje i juz nie zlicze ile notesow mam zapisanych tym wszystkim. Konsultacje z Ekipa tez te plany ciagle rozwijaja i precyzuja. I wiele z tych zmian sie wam poczatkowo najzwyczajniej w swiecie nie spodoba (a w zasadzie to juz teraz to dobrze widac), bo zaburzą one calkowicie ta monotonie ktora tu od wielu lat panuje, to do czego jestescie na codzien przyzwyczajeni. Ale musicie zaczac sobie zadawac pytanie czy chcecie tych zmian czy nie, bo wielu z was ma tendencje to narzekania że nic się nie tu nie rusza, a jak już się rusza to z kolei do narzekania że kiedyś to było lepiej - ot syndrom Polaka 😉 Jesli chcecie zmian, to dajcie nam robic swoja robote, dajcie troche zaufania ze wiemy co robimy i czekajcie na efekt finalny. A efekt finalny to jest długoterminowy cel. Nie jutro, nie za tydzień ani nie za miesiąc. Efekt finalny to suma wszystkich drobnych i wiekszych rzeczy rozciągniętych na przestrzeni wielu tygodni. Tak wiec jesli w glebi ducha nie chcecie jednak nic zmieniac w swoich PTSowych realiach, to przykro mi ale idzcie se od razu szukac innego kącika dla siebie, bo one i tak sie tu pojawia bez wzgledu na wszystko 😛

• Like 13
  • Thanks! 1
  • Hehe 1

W towarach też brakuje sporo urodzaju, szczególnie po przekroczeniu jakiegoś tam 2000 score trzeba grać z pół roku żeby odblokować kolejny towar. Nie wspomnę już o score powyżej 5000 bo to jakiś rok, może półtorej gry żeby odblokować jeden towar który ładuje się dokładnie tyle samo i płaci 50$ więcej. Potem pozostaje poświęcić drugie tyle żeby zarobić o kolejne 50$ więcej, wyżej już są tylko Towary PTS do których realnie nie można zdobyć już dostępu.

Realnie powyżej 5000 scora se można grać co najwyżej z nudów, nie ma żadnego celu ani sensownej nagrody za wykonanie go.

• Like 1

Prosiłbym się już trzymać tematu, bo to miejsce na konkretne propozycje zmian w samych firmach. No ale krótko odpowiadając na offtop: wiem co was boli w rozgrywce i zapewniam że z czasem te aktualne problemy pójdą w niepamięć. Za to pewnie będą inne 😄  Kto wytrwały ten doczeka

• Like 1
  • Hehe 2
  • I'm confused 1

Chciałbym bardziej zadać pytanie niż propozycje.

Mianowicie chodzi mi o to czy będą jeszcze jakieś zlecenia firmowe i ewentualnie jakieś konkursy dla firm?

Pytam się ponieważ w ostatnim czasie za bardzo nic się nie dzieję. Ostatnie wystawione zlecenia firmowe są z marca. 😄

• Like 1
  • Thanks! 1

Osobiście uważam że brak zleceń bardzo źle odbił się na aktywności serwera. Nie rozumiem dlaczego z dnia na dzień przestały one istnieć a do tej pory żaden z ministrów nie przekazał żadnej informacji na ten temat.

• Like 7

Nie wiem czy inni użytkownicy się ze mna zgodzą, ale - pół roku to już chyba czas najwyższy na powrót 

• Like 9
Przez Cropek.,

Spokojnie wrócą, te pół roku minęło jak 2 miesiące :D

Czas aby serwer wrócił do dawnych czasów i prawdziwej tradycji, to także utrzymanie serwera, nowatorskie sposoby zwiedzania, tworzenie eventów dla graczy, a także to, że firmy mocno motywują pracowników, wiedzą encilionowie że zarobiłeś dużo pieniędzy i że firma nawet Ci nie dziękuje, chociaż wiem, że większość daje bonus za liczbę punktów zarobionych w tygodniu i które są wymienione w Oil-Globe i Oil-Trax jako nowe firmy na serwerze .

Również w pewnym momencie, biorąc pod uwagę fakt, że TimberTrades definitywnie zamknął swoje podwoje dla PTS, chciał również, aby ta firma była odpowiedzialna za transport zarówno drewna, jak i kruszyw, które służyłyby w sposób komplementarny do materiałów budowlanych, chociaż na razie serwer podaje z powodu braku aktywności zawodników.

A jeśli chodzi o ostatni powód, dla którego serwer jest w przeszłości, dobrze by było, aby jako rodzaj reklamy i / lub propagandy na serwerze uzyskać dostępne frakcje i firmy, które są w tej chwili, aby gracz miał wiedzę i zainteresowanie byciem częścią prestiżowej frakcji i firmy. Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że wszystkie sugestie zostały uwzględnione. 🤠

Edited by Orion91
  • Like 2
  • Thanks! 1
  • I'm confused 2

Potężne zlecenia nie zostały zapomniane, musicie nam zaufać i czekać spokojnie :3 

• Thanks! 1
  • Hehe 3

Wiem, że coś takiego było w którejś firmie, ale co myślicie o kontraktach zawieranych między pracownikami a właścicielem lub zarządzającym firmą? Na prostej zasadzie: pracownik zobowiązuje się do wykonania, załóżmy, 300 kursów z pełną ładownością w ciągu 5 tygodni na stawce 70% i po tym czasie i spełnieniu warunków kontraktu może odejść z firmy bez kary, pozostać z następnym kontraktem lub na zasadach obowiązujących obecnie. Być może spowoduje większe zaangażowanie szefów w sprawy firm a także zwiększy ochotę graczy do jazdy.

Edited by Thor69
  • Like 3

Szczerze to nie każdy może dać radę wyrobić takiej normy. Niektórzy grają sporadycznie. Chyba, że byłaby inna norma niż wskazałeś to może bardziej byłoby to realne. Ogólnie fajna propozycja do dopracowania w szczegółach.

• Like 1

Myślę że Thor miał na myśli to, że zarząd firmy by ustalał z pracownikami ile będzie wynosić ich norma. Ogólnie fajny pomysł chociażby jak wspomniałeś o większym zaangażowaniu zarządu firmy. Moim zdaniem obecny system jest dość słaby i firmy często tracą biorąc pracowników, którzy nic nie robią i odchodzą bez kar, bo niefajnie karać ludzi, a co dopiero kiedy jest to znajomy. 

@Thor69 pomyślałem też o umowach na okres próbny, bądź umowę o zlecenie, czyli tak jak napisałeś gracz ''podpisuje'' umowę i jest zobowiązany wykonać zlecenia np. przez trzy tygodnie będzie musiał przewieźć 75 pełnych kursów (czyli takich gdzie ładuje co najmniej 100% towaru i nie mniej) jeżeli pracownik tego nie wykona zostanie nałożona na niego odpowiednia kara. Druga umowa byłaby na stałe (co najmniej 3 miesiące), czyli gracz ma też do wyrobienia normę, ale jest ona brana pod uwagę przez większy okres czasu np. trzy miesiące na wykonanie odpowiedniej ilości kursów, którą ustali z zarządem. Różnica między tymi dwoma umowami polega na tym, że okres próbny/umowa o zlecenie muszą zostać wykonane z tygodnia na tydzień podczas gdy pracownik z umową na stałe może nie robić normy przez tydzień czy dwa byleby pod koniec miesiąca miał wyrobioną normę. Stawki i odpowiednie bonusy w postaci zwrotów za paliwo czy darmowe viaboxy byłyby też ustalane z zarządem firmy. 

Jak na razie tylko tyle mi się udało wyciułać z moich myśli po pracy :3 

• Like 2

Już poprzednio był taki problem: napisałem wyraźnie" załóżmy" . " Załóżmy" jest tutaj słowem kluczowym a liczby są przykładowe i nie jest to ściśle określona norma.

• Like 2

Hej, wyczekiwałem ten dzień już od dłuższego czasu. Dziś mija okrągły rok odkąd w dziale zleceń firmowych panuje cisza. Moja propozycja polega na powrocie zleceń. Przywrócenie tej formy rozrywki z pewnością odbije się pozytywnie na aktywności graczy zatrudnionych w prywatnych przedsiębiorstwach. 22 września zostaliśmy zapewnieni, że zlecenia wrócą w odpowiednim czasie. Dożyliśmy momentu, gdzie kanał sueski jest zablokowany i firmy liczą straty w miliardach dolarów. W tym momencie na pomoc powinni ruszyć truckerzy w swoich ciężarówkach, aby gospodarka dalej nie cierpiała. To chyba jest odpowiedni czas. Świat powoli się otwiera, rozkwita, nie bądźmy z tyłu!

Jestem prawie przekonany, że przeciw powrotowi zleceń nie była tylko sytuacja na świecie, lecz pewnie także były prowadzone prace w gamemodzie. Pytanie brzmi, czy nie można było od razu napisać, że zlecenia zostają zawieszone bądź odwołane? Wtedy przynajmniej człowiek by się pogodził ze swym losem, a nie łudził na powrót 😅

Chyba, że zlecenia wrócą w pakiecie z możliwoscią uzupełniania stacji przez "nowe" firmy (pamięta ktoś jeszcze o tym? 😛) lub z punktami firmowymi widocznymi w panelu.

Tą propozycją/opinią nie mam na celu atakowania ministrów ani administratorów. Moja szala goryczy przelała się i musiałem to z siebie wyrzucić. Trzymam kciuki za powrót zleceń! Pozdrawiam

Edited by Masiej
  • Like 14
  • Thanks! 9

No niestety chyba już ten serwer został zapomniany. Mamy wiosnę a w grze nadal czapki świąteczne i możliwość włączenia śniegu... Zlecenia które tak naprawdę generowały ruch w firmach nie istnieją "bo nie". A o dodatkowych firmach do rozwożenia paliwa bez możliwości rozwożenia paliwa juz nie wspomnę.

Beka!

• Like 8
  • Thanks! 1
  • Hehe 1
  • Sad 2

Wobec braku odpowiedzi ze strony administracji, ich intencja jest jasna, aby spodziewać się cudu w tę Wielkanoc.

• Like 1
  • Hehe 4
  • Sad 1

Jeśli śnieg włączony w okresie gdy kalendarzowa wiosna ledwo się zaczęła (i gdy na południu Polski wciąż jest trochę bieli) jest dla Ciebie czynnikiem decydującym o fajności serwera lub tego czy jest on zapomniany czy rozwijany, no to trochę przykro, ale takie Twoje prawo. Czapeczki są zostawione dla beki, więc w ostatnim słowie się poniekąd zgadzamy. Zarówno zima jak i czapeczki nie są ficzerami które przeszkadzają w rozgrywce. Jak sięgniecie pamięcią do poprzednich lat, to bywało, że śnieg "leżał" u nas dużo dłużej, także nawet nie mamy rekordu 😉 No ale dziękuję za feedback, rozumiem że takie rzeczy mogą się nie podobać i biorę na to poprawkę. Moim celem nigdy nie było i nie będzie uszczęśliwianie absolutnie wszystkich graczy za wszelką cenę - to jest niemożliwe i przede wszystkim niezdrowe. Jednocześnie wiem, że dużo rzeczy można zawsze zrobić trochę lepiej i wszyscy się staramy wyciągać wnioski.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że zlecenia generowały jakiś super ruch w firmach. Zainteresowanie zleceniami było u pojedynczych osób. Niektórzy mieli problem zmobilizować pracowników do tego, żeby je wozili. Nie był to jednak główny powód zawieszenia zleceń, nie zostały też wcale zawieszone "bo tak". Chodzi wyłącznie o kwestie techniczne związane z ich organizacją, które przez długi czas spychałem na dalszy plan. Potem przeszły chwilowo na pierwszy plan, miały ruszyć w listopadzie lub grudniu, przeciagnęło się na styczeń, ale nie wyrobiłem się w swoich deklaracjach ze względu na inne priorytety, a teraz mamy już prawie kwiecień bo czas zapierdziela 😉  W każdym razie to ja ponoszę pełną odpowiedzialność za to, że od roku nie ma zleceń. Nie wyrabiam się z wieloma rzeczami, za co mogę jedynie przeprosić i liczyć na zrozumienie. Dzięki nowym Developerom wszystko idzie jednak ku lepszemu, i o ile nadal priorytetem nie będzie zadowalanie absolutnie wszystkich graczy za wszelką cenę, to wiem że wysiłek włożony w serwer nie pójdzie na marne nawet jeśli nie każdemu się wszystko będzie podobało.

Wydawało mi się, że to ogłaszaliśmy lub odpowiadaliśmy na pytania w tej kwestii, ale zostałem dziś uświadomiony, że tak średnio. Mój błąd.

Post miał trochę pasywno-agresywny wydźwięk, ale wierzę w dobre intencje i rozumiem rozgoryczenie. Dzięki, że rozgrzebałeś temat, myślę że to było potrzebne 😉

Teraz przechodząc do sedna. Na Wielkanoc to bym się nie nastawiał, ale jest plan uruchomić zlecenia w ciągu najbliższego miesiąca. Jest tylko jeden szkopuł - mam obawy, że będzie na nie jeszcze mniej chętnych niż kiedyś, i że zbyt wielu osobom nowe zlecenia nie przypadną do gustu jeśli będziecie się nastawiali na podobny system do tego co kiedyś. Nie chcemy przywracać zleceń w takiej formie jak to były kiedyś, czyli tworzonych pod konkretną firmę (bo specjalizacje) i nie wymagających zbyt dużo myślenia. Wręcz przeciwnie - chcemy, żeby był większy element losowości, przeróżnej opłacalności tych zleceń, tak, żeby każda firma indywidualnie oceniała, czy jest w stanie podjąć jakieś zlecenie i czy się to kalkuluje. Chcemy też, żeby każde zlecenie mogła wziąć dowolna firma, żeby była jakaś walka o najlepsze oferty (kto pierwszy ten lepszy). To ostatnie oznacza, że muszą to być zlecenia na towary ogólnodostępne. Niestety już dawno zderzyliśmy się z szarą rzeczywistością - pracownicy firm nie lubią brać zleceń na towary, które nie są w specjalizacji firmy, bo to łamie ich utarty schemat dnia no i przede wszystkim utrudnia wyliczenie ile się zarobiło, bo każdy ciągle patrzy czy hajs pod F4 się zgadza.

W związku z tym z mojej strony krótka piłka - czy jeśli przywrócimy zlecenia w takiej formie jak opisałem wyżej, to będziecie nimi zainteresowani, będziecie się angażować? Tak jak pisałem - nie będzie żadnej gwarancji co do opłacalności, każda firma musi przekalkulować indywidualnie. Będą pojawiać się lepsze i gorsze oferty, ale raczej w większości chociaż minimalnie opłacalne. Od Waszego zainteresowania zależy, czy warto inwestować w to czas. Więc pytanie czy jesteście chętni na zlecenia w takim wydaniu czy nie?

• Like 2

Czuję się wezwany do tablicy.

Faktycznie, miał taki wydźwięk, za co przepraszam. Post napisany pod wpływem nagłego impulsu emocji 😜

Byłbym głupcem, gdybym miał na celu atak w stronę administracji. Wiem, że macie kupę roboty i obowiązków, które wykonujecie w wolnym czasie. Ogromne poświęcenie, na które większość - w tym ja - nie chce lub nie może sobie pozwolić.

Pozwól, że przedstawię swoją opinię.

Na pewno będę zainteresowany i na pewno będę się angażować, przecież nic się nie działo cały rok w tej kwestii. Jeśli pamięć mnie nie myli, zlecenia firmowe były jednym z punktów dotyczącym "rewolucji" pod nazwą Nowych wyzwań w świecie firm. W tym przypadku chciałbym zobaczyć rewolucję z prawdziwego zdarzenia. Wprowadzić nowe zlecenia, rzucić przedsiębiorstwa na głęboką wodę i obserwować, jak pływają. Oczywiście, jeśli jakaś firma mimo umiejętności pływania zacznie się topić, powinno zostać jej rzucone koło ratunkowe. To radykalne przedstawienie moich myśli, lecz bez wprowadzenia nie dowiemy się czy zainteresuje to resztę graczy. Można gdybać i dyskutować, ale bez praktycznego eksperymentu niczego się nie dowiemy.

Jestem gotowy na zmiany, jestem ich zwolennikiem. Trzymam kciuki za nowe zlecenia! Pozdrawiam!

• Like 2