Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Grzan3k

Technik - co dalej?

Recommended Posts

Odwołując się do tego co pisałem w ogłoszeniach. Nie myliłem się w tym co pisałem, kilka dni temu @Rick zrezygnował z pełnienia swoich funkcji z powodu braku czasu. Nikt z nas nie jest od tego by osądzać, taka była jego decyzja - trudno. Jedni się tego spodziewali, drudzy zaś byli pełni oczekiwań. No właśnie, co z tymi oczekiwaniami teraz? Myślę, że to będzie ostateczny temat jeśli chodzi o nasze zmiany serwerowe. Nie chce nikogo oszukiwać, ani czarować, że będzie lepiej - prawdopodobnie nie będzie. A już na pewno nie bez waszej pomocy. O Pawła nie pytajcie. Jeśli zechce, to sam zabierze w tej sprawie głos. Nie będę pośrednikiem między wami a nim.

Zatem. Ostatnio wpadłem na pewien pomysł. Pomyślałem sobie, że skoro techników nam brakuje, to może warto zrobić coś, co by ich przyciągnęło. Mam tutaj na myśli oczywiście kasę, czyli płatność za wykonaną robotę, ale.. Tutaj nasuwa się kolejne pytanie. Ile technik za prace mógłby brać oraz to, czy nie okazałby się zwykłym oszustem. To jest niestety bardzo duży problem.

Jeżeli tego nie spróbujemy, to z tego miejsca mogę wam powiedzieć, że zmian po prostu nie będzie. Pomyślałem, że może wspólnie się do tego zabierzemy i znajdziemy kogoś, komu będziemy w stanie zapłacić za solidną robotę.

Trudno jest mi się tutaj wypowiedzieć, bo każdy chce zmian, ale tych zmian po prostu nie ma i nie będzie, jeśli sami czegoś nie znajdziemy.

Proszę się tylko nie wymądrzać. Szukam u was odpowiedniej rady na ten temat, a nie opinii experta.

Damy radę?

Chyba, że w naszej społeczności jest osoba która interesuje się programowaniem i jest w stanie dołożyć swoją cegiełkę w celu ulepszania serwera? Albo dla przyjemności i zdobycia doświadczenia, albo za drobną opłatę tak jak Grzan3k napisał.

W niedalekiej przyszłości mam zamiar iść na kursy z programowania w lua, może coś z tego będzie :E

P.S Na chwilę obecną mogę pomóc z forum.

Edited by Karol3000

Cześć! Nie są to dobre informacje. Co mogę zaproponować, poradzić, to mogę podać forum gdzie co chwila pojawia się ogłoszenie gdzie ktoś szuka technika do serwera MTA i są też ogłoszenia techników którzy chętnie podejmą się pomocy dla serwera. LINK: https://www.mpcforum.pl/topic/719865-szukasz-osób-do-zarządzania-serwerem-zobacz/

Można by wprowadzić może jakiś sklep SMS gdzie można by kupić np kolorowe światła. Czy nawet jakieś dobrowolne wpłaty. Pomoże to w opłaceniu np technika.

Ja od siebie mogę dodać że jeżeli będzie trzeba dorzucę parę groszy na technika.

Tak samo jak kolega wyżej tez mogę wspomóc pieniędzmi na technika jeżeli sie znajdzie.

To ja mogę pomóc przy szukaniu takowego, potrzebował bym podstawowych wymagań :)

To co napisał mimosek i nawet obeszłoby się bez wynagrodzenia - według mnie jest ono niepotrzebne. Kierujmy się w stronę przyjemności. Gra to przyjemność, spędzenie czasu z innymi tworząc społeczność. Programowanie także powinno iść tą drogą. Wynagrodzić można słowem. Przecież taka osoba, która dla kogoś coś zrobi - w przypadku serwera to dla całej społeczności - ma takie uznanie od graczy, takie miłe "coś" :D

Nie żebym tą pomoc porównywał z czasochłonną umiejętnością pisania skryptów na serwerze. Kilka prostych rzeczy może odpowiadać jednemu skryptowi, liczy się czas w jakim wykonujemy nasze "zlecenie". Nie za dużo wiem o takim programowaniu, a w dodatku w Lua - nie miałem styczności z tym językiem programowania, także nie będę głębiej wnikał w to czy jest to trudna umiejętność, czy też nie.

Można by również zareklamować tą wiadomość właśnie pod tym linkiem: http://gtao.pl/%3Cfont-colorcc9900%3Ereklama%3C-font%3E-polski-truckerski-serwer-vt96748.htm. Myślę, że parę osób by na pewno się odezwało jako iż gtao to popularna strona do reklamowania, tym bardziej że PTS został przyjęty pozytywnie przez ludzi na owym forum. Zresztą nie ma co ukrywać, że gtao cieszy się dużą publicznością co znaczy że wiadomość by dotarła do wielu ludzi.

Nie popadajmy w obłęd, bo z takiego mpcforum lub gtao wielu "programistom" będzie zależało na tym, żeby wykraść gamemode. Nie oszukujmy się, ale wciąż mamy najlepszy truckerski gamemode.

Nikt nie popada w obłęd, ale ludzie chcą zmian bo ile jest zaakceptowanych propozycji które zostały napisane parę lat temu ale jeszcze nie weszły w życie. Gdybyśmy szli tokiem rozumowania że wciąż mamy najlepszy truckerski gamemode, to po co się ogólnie rozwijać? Najlepiej to grać na tym samym przez następne lata no bo po co jak i tak nikt nie przebije z konkurencji. Może jest i wiele ''programistów'' którzy chcą wykraść gamemode ale bez przesady, przecież nikt nie chce pierwszego np. Janusza który umie robić w LUA.

Chętnie "coś" porobić mogę za darmo, ale moje zdolności wymagały by zatwierdzenia przez Pawelo. No i nie mam zbyt dużo wolnego czasu, bo za coś trzeba żyć. Tak jak pisałem w wiadomości do Grzanka, za jakiś okres czasu wyslalbym do niego skrypt pod nowe radio, bo akurat mam pomysł na nie. Nie chcę nic obiecywać, bo wszystko zajmuje czasu trochę. Ważne, żeby coś ruszyło. Jeżeli Grzanuta odpowiada Ci moja propozycja to mogę opisać, moja wizję nowego radia i powolutku coś z nim działać. Jakbyś był zainteresowany to wiesz kaj mi pisać.

Powiem tak, grając na 2 truckach przeżyliśmy takie "kupowanie gamemode" najczęściej wszystko jest spoko, przez pierwszy miesiąc ten ktoś tworzy dość dużo, a potem cichnie i gamemode ciągnie się przez pół roku. Jeżeli mielibyśmy zapłacić programiście to musi być to osoba przede wszystkim sprawdzona, a nie jeden z "listy na mpcforum". Jeżeli są tutaj osoby, które mają zdolności programistyczne to jeżeli mają czas i chęci to fajnie by było jak by pomogli. Pytanie czy to wszystko będzie współgrać z gamemodem napisanym przez Pawelo, jak wiemy każdy programista ma swój tok myślenia i pisze pod siebie.

Jak ktoś mnie nauczy to mogę robić :D

Ja umiem trochę, ale no, wiadomo jak jest

Ja w sumie mogę Wam pomóc bo nie jest tajemnicą że sporo programowałem w lua i nie tylko. Tylko Insiu się musi zgodzić ;)