Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lee

Kronika PTS

Recommended Posts

Ten prędkościomierz jest do dzisiaj :E

By Lee,

usunąłem to zdjęcie, zapomniałem o tej opcji na śmierć :E
dodałem zdjęcia które miałem. Po kupnie nowego komputera wszystkie zniknęły, a miałem je od 2010.

Stary prędkościomierz był spoko, w szczególności ten z czcionką z GTA :E

Ja na serwer trafiłem nie pamiętam jak, nie pamiętam kiedy. Pewnie po prostu wpisałem w wyszukiwarce "polski" i tak już zostało. Cel był taki sam jak w przypadku Lee, ale swojego dawnego nicku już nie pamiętam. Trochę się polatało burkiem na sobeicie jak jeszcze działał :E

Ogólnie ze mną było dokładnie tak samo, z tym, że mnie nikt w grę nie wprowadzał. Moją pierwszą firmą było AMM-Transport, rządził wtedy ten nap Virus, bodajże wspólnie z WhiteDragonem, jeśli dobrze kojarzę. Długo nie popracowałem, w sumie ciężko mi powiedzieć jak zakończyłem swoją przygodę z PTS przed reaktywacją. Potem zapomniałem o serwerze, przez dwa lata praktycznie nie miałem internetu. Kiedy w końcu udało mi się odzyskać dostęp do świata postanowiłem sprawdzić czy forum jeszcze istnieje. Całe szczęście okazało się, że jednak serwer działa, na początku nawet nie wiedziałem, że został zawieszony. No i tak to wyszło, że z Rudym męczycie się już ponad trzy lata. Może moja opowieść nie jest tak długa jak w przypadku Szpadla, aczkolwiek zawsze dobrze wspominałem PTS, jak to mówią "każdy wraca". Szkoda tylko, że nigdzie już nie mam ssów z konwojów administracji, co to zawsze chciało się z Wami napy pojechać, ale strzelaliście z rpg jak tylko się podeszło na tyle blisko, żeby dobrze wycelować :E

Łee to co to napisałem to zaledwie mała część z tego, co mam jeszcze do opowiadania. 

Kiedy pracowałem w petrolu to nie lubiłem za bardzo jeździć zestawami. Preferowałem bardziej rumpo lub bensona (nie pamiętam dokładnie, ale wtedy chyba nie było buritto jako pojazdu dostawczego). No i jeździłem sobie z jednego punktu do drugiego i robiłem score. Kiedyś w firmach dostawało się duże pieniądze. Wynagrodzenie za towar wpływało w 100% do osobistego konta oraz dostawało się wypłatę (bodajże 30k tygodniowo). Jeżdżąc tak od punktu do punktu, dzień za dniem, w końcu podjeżdżając do markera, udało mi się tak jakby z niego wyjechać i jeszcze raz do niego wjechać. Wykryłem w ten sposób buga, który polegał na ładowaniu/rozładowywaniu kilku załadunków na raz, otrzymując nawet w ciągu 5 minut z 20 score. Kilku graczy to wykryło i wysyłało do mnie prywatne wiadomości typu "jak to robisz", "powiedz a dam ci hajs", etc. Oczywiście kilka osób się dowiedziało i zaczęło tak działać. Były administrator - [N*Y*G]Leon bardzo szybko to wykrył, bo bodajże 2-3 godziny po całej akcji. Nasze score i pieniądze zostały zabrane, a my zostaliśmy ostrzeżeni (tak naprawdę ja, bo to ja wykryłem tego buga :E ).

PS: nie próbujcie, nie działa od 6 lat :v

Dobra to i ja napiszę to co pamiętam.

Na serwer trafiłem w 2012 roku. Z początku grałem na nicku PFKdawio44, liczna beka i pytania odnośnie paktofoniki bo myśleli. że jestem sezonowcem i nic nie wiem na temat tego składu, następnie z nicku zniknęło PFK, a jak dostałem się do policji po reaktywacji zostało samo Dawio. Jak tu trafiłem? a taki pewien mój kolega o nicku Reyal, co Lee ostatnio myślał, że to nowy gracz i podczas zabaw zakładałem za niego 5k mi o tym ciągle mówił jak i dwóch innych kolegów, których z nami już nie ma na serwerze m.in brat Reyal'a nie wiem jaki nick miał, oraz kolega Bumblebee, kiedyś grał tutaj na poważnie teraz jak przypadkiem się znajdzie istny troll i traktowany jest za 10 latka, a tak naprawdę jest od kilku dobrych lat dorosłą osobą. Pamiętam jak mi opowiadali jak tu ciężko zdobywa się score i ile trzeba grać, żeby uzbierać na najdroższe auto jakim było wtedy sabre i prawdopodobnie kosztowało 700k. Co tu dużo mówić po jakiś 5 dniach już miałem swoje pierwsze auto nie było to sabre, ale cadrona. A po jakiś dwóch tygodniach miałem więcej score od nich wszystkich razem wziętych. Sabre szybciutko trafiło w moje ręce, nie będę ukrywał po prostu przekręciłem kilka osób wtedy na wirtualny hajs, co prawda nigdy nie wyszło to na jaw. 

Pierwsza firmą do jakiej trafiłem było DT Logististic i trafiłem tam po kilku dniach gry, bo widzieli że jestem mega no lifem. Do napisania podania zachęcił mnie gracz reko200, a wtedy szefem był chyba Johnu, później Bedi, albo na odwrót. W firmie wtedy też trochę na lewiźnie śmigałem, bo potrafiłem brać ciągnik z truckerki, a naczepę firmową, żeby barwy zachować i takim sposobem unikałem tankowania i wydawania kasy na paliwo. Z DT Logistic trafiłem nie pamiętam, gdzie. Pamiętam, że śmigałem w pogotowiu, którego szefem był Maver, uciekłem stamtąd po 3 dniach, a uniknąłem kary za odejście w taki sposób, że Maver w ogóle nie grał i akurat nastąpiła zmiana szefa. To były czasy kiedy grę traktowałem na poważnie do takiego stopnia, że jak otrzymywałem mandat to normalnie zmarnowany dzień, a gdybyście widzieli jak ja bana dostałem, coś strasznego, przygnębiony, blisko "depresji" (ta depresja oczywiście żart} chodziłem przybity nie wiedziałem, gdzie się podziać i co zrobić ze swoim życiem. Ban otrzymałem za liczne wulgaryzmy, ale nie pamiętam od kogo. Przez pewien czas śmigałem z chłopakami co jakieś wałki robili na kasę i zawsze coś dostawałem od nich, tak naprawdę nie wiem z czym były te wałki, ale chyba z domkami, a co do nicków to pamiętam, że był w to zamieszany chyba Cormax. Po zawieszeniu serwera. potrzebowałem sporo czasu żeby się odnaleźć i zająć czymś nadmiar czasu. Poza tym wszystkim zawsze marzyłem o pracy w policji, ale było to dla mnie jak i dla moich kolegów. którzy zarazili mnie tą grą czymś po prostu niemożliwym. 

Po jakimś czasie od zniknięcia serwera z platformy MTA zobaczyłem, że znów się pojawił i postanowiłem tu wrócić. Swoją karierę po reaktywacji rozpocząłem w petrolu, zarządzał petrolem wtedy Baczu, następnie Raiden. Po petrolu nie pamiętam, gdzie trafiłem. Pamiętam, że w pewnym momencie zobaczyłem nabór do policji i postanowiłem spełnić swoje serwerowe marzenie i napisałem podanie, za pierwszym razem się nie udało, wtedy szefem był Polniak. Za drugim razem się udało,  byłem przejęty tym szkoleniem bo myślałem, że jest trudne i wypytywałem graczy na temat szkolenia i nawet pamiętam odpowiedź Legenda. jak zapytałem czy trudne jest szkolenie. Odpowiedział: Proste, jak j**anie. Ogólnie jak się dostałem szefostwo obejmował Polak. Troszkę pojeździłem radiowozem. Z policji trafiłem do Fast Cargo, którym zarządzał Logitech i z powodu braku czasu Logiego, podarował mi panel i obejmowałem stanowisko vice szefa w owej firmie. W sumie to robiłem wszystko co szef od naborów. po wypłaty. W końcu postanowiłem zrezygnować z tej firmy i złożyć wypowiedzenie. Firma niestety szybko po tym upadła. Następnie z tego co pamiętam złożyłem podanie do policji, dostałem się wtedy szefostwo obejmował Wade. Po zwolnieniu się z policji, pewnie zrobiłem sobie jedną z wielu przerw od gry, a jak trafiałem na serwer to uciekałem przed policją i na tym moja gra polegała. Po jakimś czasie wróciłem, Fast Cargo znowu było na serwerze, znowu trafiłem na vice szefa i znowu upadło, ale tym razem przez moją pomyłkę finansową. Odpocząłem trochę od serwera, miałem banów kilka. Jak już wróciłem do gry po tej przerwie pracowałem w AS Logistic, aktualnie dostałem się do policji, ale czekam na szkolenie. 

Przepraszam jeśli coś jest niezrozumiałe, ale nigdy nie byłem dobry w takich długich opowieściach. Oprócz tego zapomniałem, że po reaktywacji pracowałem w Pomocy Drogowej u Legenda. Pewnie pracowałem w wielu innych firmach, ale nie pamiętam jakich. 

Moja pierwsza wizyta na tym serwerze była dosyć dawno, bo już gdzieś koło 2009 roku. Jako gracz zaznajomiony z podstawową grą, GTA SA, chciałem pograć sobie w sieci. Od kolegi dowiedziałem się o czymś takim jak MTA oraz Polskim Truckerskim Serwerze. Dodam, że od zawsze jestem związany z platformą MTA, o SAMP nie słyszałem aż do 2013 roku. Początkowo serwer nie podobał mi się, nie wiem czemu, po prostu nie byłem przekonany co do tego wszystkiego, choć plusem była tematyka. Mimo osoba, która nie jest jakimś szczególnym fanem truckerki, to grywałem w serię 18 Wheel Of Steel, a to co nieco przekonało mnie do rozgrywki. Pamiętam, że jakoś na początku zaznajamiania się z serwerem, zauważyłem, że niejaki gracz KlimaT, wtedy pracownik taxi, rozwoził sobie towary. Napisałem na niego skargę, ale biorąc pod uwagę mój wiek (10 lat, rocznikowo 11), staż, wybujałe ego i sposób w jaki to napisałem (dokładnie nie pamiętam, ale na pewno było to chaotyczne, niespójne z masą różnych błędów w pisowni, w skrócie - masakra) spowodowały, że nie dostałem nawet odpowiedzi na tę skargę.

Po jakimś czasie od rozpoczęcia rozgrywki postanowiłem spróbować swoich sił w jakiejś z frakcji, kusiła mnie Policja, ale kolega stwierdził, że z moim stażem i wiekiem, ilością score i tak dalej nie mam nawet co startować, wybrałem więc Pomoc Drogową. Nie dostałem się za pierwszym razem, dopiero za drugim i nie dostałbym się, gdyby nie podanie napisane przez znajomego. Szefem frakcji był wtedy emPolak (Polak), pamiętam, że zasiadłem za kółko holownika i miałem egzamin. Polak jeździł za mną swoim białym elegantem/premierem. Jakoś się udało, egzamin był zdany (nie wiem czy to nie było po prostu szkolenie, już nie pamiętam) i mogłem brać się do pracy. Było całkiem spoko, jakiś czas popracowałem, a potem chciałem iść wypróbować inne miejsca. Najbardziej kusił mnie TAR-TEX, więc tam próbowałem, szefem był jakiś Łapa. Próbowałem, ale nic z tego, nigdy mi się nie udało tam dostać. Firmy miały wtedy elitarny status i w zasadzie nie dostałem się do żadnej z nich. Lżejszą frakcją było taxi, tam udało mi się dostać, a szefem był Jason. Pograłem jakiś czas, ale zostałem zwolniony z powodu banicji, z powodu podszywania się pod brata Maweja, banował [N*Y*G]Grzechu. Z uwagi na to, że był to perm na serial, to próbowałem wejść na serwer na innych sprzętach, wtedy banował już [N*Y*G]Leon. Po 29 próbach wejścia (tyle było komputerów w szkole), oczywiście na tym samym nicku, odpuściłem sobie. Wróciłem po reaktywacji, w listopadzie 2013 roku. Jako nieco starszy i nieco bardziej ogarnięty gracz, spróbowałem wrócić do frakcji, z którą miałem okazję mieć styczność za pierwszym razem. Po wystosowaniu podanka do szefa, Xra95, zostałem przyjęty, a po jakiś dwóch tygodniach szefostwo przejął Wieczny Student. Przez ten okres czasu aż do teraz, miałem okazję pracować w tejże frakcji przy dowództwie ponad 20 szefów. PD na początku nie było dla mnie najlepszą frakcją, jak większość chciałem dostać się do Policji. Od 2013 próbowałem aż do 2015, napisałem około 50 podań przez ten okres czasu, za jakimś razem, gdzie szefem był Polniak, udało się. Łącznie pracowałem tam około 4 miesiące z hakiem, jeszcze był tam Polak i Caros. Nie licząc Rapide-Travel, które było "półfirmą", to do dnia dzisiejszego nie miałem okazji w takowej pracować.

Ze starej "gwardii" na pewno pamiętają mnie niektóre osoby, zaczynające i grające w tamtym okresie, ale jest to małe przypomnienie i informacja dla nowych, że na przestrzeni lat wiele może się zmienić. Więcej raczej nie było z uwagi na banicję, ale to chyba jedyne co zapadło mi w pamięć :P

Ja swoją przygodę zacząłem również dawno, pamiętam jak wczoraj. Moim sunsiadem był znany zapewne wszystkim brtm, ja zielony wtedy w czym kolwiek mówię mu "dawaj do mnie kołuj mi te gre" no i wszedłem pod nickiem wldk (tak wiem ambitnie, 6 lat starszy ziomeczek miał to i ja chciałem nick w tej samej konwencji) i ujrzałem spawn (nie pamiętam gdzie ale chyba LS), no i jak to nowy gracz, napowałem to powjeżdżałem w kogoś, to komuś utopiłem pojazd (jak to młody chłopak co sie do gierki przez neta dorwał), potem sie troszkę uspokoiłem, i mówię beerteem to już czas, chce do firmy, i on mi żebym pisał podanie do firmy Virusa(nie pamiętam jak jego nick wyglądał), ja taki zajarany, pytam co to za firma jaki szef itp (powiedział ze firma dla graczy krótszych stażem a ze szef to nap). No i mnie nie przyjęli jak można sie było spodziewać bo obecnemu wtedy szefowi nie dawałem żyć jak wejdzie na serwer. A na sam koniec, dostałem bana od Polaka, nie pamiętam nawet za co, czy to za moją rażącą wtedy ortografię, czy może coś nawywijałem, i do samego końca ówczesnego PTS się nie pojawiłem, lecz nadszedł czas reaktywacji, no i wszedłem nowy ja, czysta karta, nikt nie pamięta, dokładnych swoich początków na obecnym PTS nie pamiętam, lecz wiem że w pierwszej kolejności trafiłem do PD, i tak na prawdę to dzięki temu że Legend mnie przyjął to gram do dziś, jak pamiętam było mi bardzo smutno, że nikt nie chciał mnie w firmie ani frakcji, ale już po PD ruszyła maszyna i zaczęło się, FC, pogotowie, aż w końcu, miejsce, do którego chciałem trafić od samego startu mojej gry na starym PTS czyli Policja(co nie zmienia faktu że po tym jak Caros sie zwolnił, przyszedł chyba Polak(nie jestem pewien), i wywalił mnie :E zresztą jak 3/4 obecnego składu).

Tak oto zaczęła się moja przygoda z PTS i trwa do dziś, poznałem wielu kolegów z którymi świetnie się dogaduję i mam nadzieję, że tak już zostanie.

PTS to nie tylko serwer, na którym jeździmy radiolką, ciężarówką, czy burkiem, PTS to miejsce spotkań, wymiany zdań, to miejsce w którym wielu z nas nie patrząc na otaczające nas problemy może odciąć się choć na chwilę od rzeczywistości, która go przytłacza, i spędzić mile czas w gronie przyjaciół na serwerze. 

Z mojej strony chciałbym podziękować chyba najbardziej inspektorowi, jak i wszystkim którzy tworzyli PTS od nowa, za trud i włożoną pracę w to aby to magiczne miejsce mogło funkcjonować.

Ja dopiero tu pszyszlem i chce popatrzeć i widzę ze kiedys byli fajnie a teraz lepiej!!!!!!!. TypowyJanusz

Edit ok angel juz nie bede

Edited by januszekw
By Angel,

Cieszymy się ale nie odchodźmy od tematu.

Ja na serwerek trafiłem w 2011 roku dzięki mojemu braciszkowi - Gierasowi. Utworzyłem swoją pierwszą postać, na początku serwer wydawał mi się jak każdy inny, że za jakiś czas upadnie, i że nie ma większego sensu dłuższa gra tutaj. No ale jednak na początku troszkę poodwalałem, aż parę dni później zacząłem grać na poważnie. Pierwszą firmą, do której się wtedy dostałem był KipperTrans. Ciekawie mi się pracowało, lecz odszedłem bo zrobiłem sobie przerwę od MTA. Pamiętam jedną historyjkę z tamtego okresu. Po szkole wszedłem na PTS'a i zacząłem wozić towary. Złapał mnie policjant (prawdopodobnie był to KlimaT ale not sure) za prędkość i zdenerwowałem się. Napisałem na niego skargę, za to, że źle wystawił mandat (WIĘCEJ RP! :E). Nie dałem żadnych dowodów, śmieszne wytłumaczenie, że brak RP i została ona odrzucona. Troszeczkę się zasmuciłem i uświadomiłem sobie wtedy, że to jednak serwer truckerski a nie RPG i tak się skończyła moja gra na tamten czas. Wróciłem jakoś koło bodajże kwietnia 2012 roku i dostałem się wtedy do DTL Logistic, w którym pracowałem aż do upadku serwera i w ogóle nie chciałem zostać tam szefem, mimo iż pracowałem tam najdłużej(po prostu bałem się wyzwania :D). Nadeszło zamknięcie serwera, zasmuciłem się i w sumie przez cały czas kiedy był serwer zamknięty pamiętałem o nim, gdy nagle nadszedł taki okres, że zapomniałem. W 2014 roku zainstalowałem MTA ponownie i zacząłem szukać jakichś fajnych serwerów - wtedy przypomniałem sobie, że był PTS i nastąpiło zamknięcie ale w wyszukiwarkę wpisałem Polski Truckerski Serwer. Moim oczom ukazał się nasz kochany serwerek. Wszedłem i kontynuuję grę do dzisiaj z przerwami co prawda ale jednak gram.

Widzę, że temat niestety trochę ucichł. Sam nie wiem kiedy dokładnie zaczęła się moja historia z PTSem. Było mniej więcej we wrześniu 2009 roku, a o serwerze dowiedziałem się z forum hardtrucksite. Często tam bywałem, o ile się nie mylę w poszukiwaniu modów do różnych Hard Trucków, szczególnie serii 18 WoS Pedal to the Metal :D Sam dokładnie nie pamiętam jaka była moja pierwsza praca ale było to jedno z dwóch: Taxi lub Petrol. Zarówno Taxi jak i Petrol prowadzili wtedy członkowie pamiętnego klanu NYG, odpowiednio Jason(jakieś tam cyfry xD) i paradise. Pamiętam jak dziś stres podczas testu do Petrol, jak musiałem wjechać zestawem na Mount Chillad. Po około 2 miesiącach postanowiłem spróbować napisać podanie do HTS-T, jednej z najlepszych firm w tamtym czasie ale o ile się nie mylę nie zakończyło się to sukcesem. Posiadam nawet screen mojego jakże kreatywnego podania xD

9knJJyW.png

Jak się potoczyła później moja kariera, niezbyt pamiętam. Pracowałem w wielu firmach, a także w pogotowiu, taxi i policji. Z PD zawsze byłem jakoś na bakier. Dosyć długi czas spędziłem w Kipper Trans, pracując za czasów Yeltrza czy Krzysztofera. Jednak zdecydowanie najdłuższy czas spędziłem pracując najpierw we wspomnianym HTS-T a później w BE&E. Przez długi okres czasu w obydwu wymienionych firmach pracowała stała ekipa, złożona z takich osób jak WombaT, Kubala, Wicio, Raimix, Gang i wielu innych. Nie powiem, lubiliśmy często sobie poodwalać o czym nawet powstał krótki filmik, który cały czas jest dostępny na Youtube. W żaden sposób nie był on planowany z policją itp, wszystko było w pełni spontaniczne :D Łapcie link: https://www.youtube.com/watch?v=x-YGoytgxfI. Tak, już w tamtych czasach woziłem się Premierem :D Jedną z najważniejszych sytuacji, w których pokazaliśmy jak zgraną byliśmy ekipą podczas pracy w BE&E było wyrzucenie Witka z firmy po kilku naszych wspólnych przewinieniach. Postanowiliśmy napisać do WombaTa, szefa naszej firmy, petycję o przywrócenie go do składu. Trzymajcie screena z naszych starań aby przywrócić naszego kompana do drużyny :D

tkDTvwd.png

Tego maila wysłałem w dniu 04.09.2012, czyli już ponad 5 lat temu :D Później w sumie sytuacja na serwerze się ustabilizowała. Praca tu, praca tam, upadek serwera, reaktywacja. Działo się na pewno wiele, bo inaczej zapewne by mnie już tu nie było. Po reaktywacji powrót do pracy w różnych miejscach i tak się jakoś kręci ta karuzela. Żałuję, że nie mam nigdzie zapisanych screenshotów sprzed lat, bo z pewnością byłoby co oglądać. Czasy kiedy pół życia spędzało się w Montgomery przemycając meksykanów w cysternach z jednego rozładunku na drugi (bez obecności policji na serwerze :D) już nigdy nie wrócą i trzeba żyć chwilą bieżącą :D Obecnie leci już 9 rok na serwerku i sam nie wiem czy jest się czym chwalić, czy powinienem jednak się złapać za głowę :E Tak czy siak, podoba mi się tutaj i polecam mocno!

Nie chce mi się pisać, ale wygrzebałem film z 2010 -.- jak zły wątek to sorry :D

https://www.youtube.com/watch?v=rfUXyU0241A

tutaj jeszcze konwój 

https://youtu.be/cHpSPdTUZT0

Słabo widac czat wiec wrzucam jeszcze fotki -.- z 2010 i 2015 roku pozniejsze

Screenshoty PTS

gallery71.jpg

gallery70.jpg

gallery72.jpg

Edited by max92