Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sonny91

Jak prawidłowo dbać o skuter?

Recommended Posts

Cześć mobilki  :uszanowanie:

Zapewne wielu z was jest tu zmotoryzowanych więc postanowiłem o coś zapytać i zebrać garść porad  :banana:

 

Pół roku temu zakupiłem skuter. Jako że moja wiedza zatrzymała się na poziomie komarka/motorynki (ostatni taki sprzęt miałem 10 lat temu) to nie orientuję się za bardzo jak dbać o niego. Przy komarze wystarczyło mi zmienić świecę/olej co jakiś czas i wyczyścić gaźnik. Tu już dochodzą takie rzeczy jak akumulator czy różnego rodzaju filtry. Skuter to Router Bassa 2017, przebieg niecałe 3000 km. Dodam że niestety nie mam gdzie go schować i ciągle stoi na podwórku narażony na mrozy czy opady atmosferyczne. Interesują mnie rady typu: Co ile sprawdzić stan naładowania akumulatora, zużycie świecy, czyszczenie/wymiana filtrów itp. Póki co to przy niższych temperaturach odpalam go "na kopa" żeby rozrusznika nie rozwalić, a jak kilka dni nie jeżdżę to go odpalam aby trochę pochodził w miejscu. Nie chcę czasem sytuacji że potrzebuję gdzieś pojechać a ten za nic nie odpali lub co gorsza w trasie padnie.

 

 

Myślę że tym tematem będzie można też pomóc innym "świeżakom" w tym temacie  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nigdy nie miałem skutera ale skoro trzymasz go pod chmurką to (na logikę) warto jakąś płachtę zarzucić na niego aby go chronić przed warunkami atmosferycznymi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Co ile sprawdzić stan naładowania akumulatora, zużycie świecy, czyszczenie/wymiana filtrów itp.
 

 

 

Weź najlepiej ze dwie zapasowe świece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dbać o filter powietrza, co jakiś czas najlepiej sprawdzić go przedmuchać kompresorem. Filterek paliwa czasami lubi się z sam z siebie przypchać i podaje małą dawkę paliwa. Na zimnym silniku nie dawaj mu w palnik, niech silnik będzie odpalony z minutkę przed jazdą, sprawi to że zwiększysz żywotność silnika. Sprawdzać co jakiś czas stan oleju, wymieniać go zgodnie z zaleceniem producenta. Jeśli wiesz że będą mrozy, to wyciąg akumulator i zabierz go do domu. Chyba wszystko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×