DarXe

Statystyki Firm PTS

103 posts in this topic

Recommended Posts

STATYSTYKI FIRM PTS

Aktualne firmy współpracujące: Mecha Industries, AS Logistic, Petrol, Arche & Telos, Zoomie

Osoby pomagające przy aktualizacji bazy graczy: Sonny91, Prawiczek

Aby dołączyć do firm współpracujących należy wysłać plik .xml, który służy do wypłat. Należy wysyłać te dane co tydzień, najlepiej do niedzieli rano.

Dane, pliki bądź propozycje - pisać na Discord DarXe#6686

Pierwsze statystyki, które wykonałem są z okresu rozliczeniowego 13 lipiec - 20 lipiec.

Link: 

You must be signed in to see this content

Aktualna baza graczy, wszystkie wydania statystyk są dostępne tutaj: 

Bezpośredni do bazy, zbiorczych rankingów: 

Archiwum kursów i minut: 

Informacje (update 18 sierpień)

You must be signed in to read this content

Edited by DarXe
Prawiczek dołącza do aktualizowania
  • Like 18

STATYSTYKI FIRM PTS#2

Okres rozliczeniowy: 2019-07-20 01:00:06 - 2019-07-27 01:00:06

Link: 

Edytowałem główny post oraz dużo pozmieniało się w wyglądzie statystyk.

Jak na razie każda tabelka pokolorowana jest na ten sam kolor - na czasie przemaluje na takie, jakie firmy mają w rozliczeniach :) 

28-07-19_at_05.26_PM.PNG 

W zmienionym także panelu wyżej dodałem średnią kursów, średnią zarobków w podsumowaniu oraz w każdym arkuszu z daną firmą.

Pojawiły się 3 nowe wykresy: średnia kursów, zarobków oraz średnia za kurs w danej firmie.

Dążę do automatyzacji i następnym celem będzie dopisanie id do każdego gracza. Miłego oglądania, następne nowości i statystyki już za tydzień.

Edited by DarXe
  • Like 10

STATYSTYKI FIRM PTS#3

Okres rozliczeniowy: 2019-07-27 01:00:05 - 2019-08-03 01:00:05

Link: 

Screen_Shot_08-04-19_at_01.06_PM.PNG

Przypisałem id graczom i dzięki temu w wygodny sposób wklejam dane z plików .xml oraz szybciej aktualizuję bazę danych graczy.

Zrobiłem nowy wykres Średnia score pracowników w danej firmie.

Poprawiłem sortowanie tabelki - dodałem do formuł dokładne dopasowywanie i dzięki temu baza graczy nie musi być sortowana rosnąco, aby nie było błędów.

Miłego oglądania, następne statystyki już za tydzień :)

• Like 12

STATYSTYKI FIRM PTS#4

Okres rozliczeniowy: 2019-08-03 01:00:05 - 2019-08-10 01:00:05

Link: 

unknown.png

Nic nowego się nie pojawiło, jedynie w bazie graczy zmieniłem sortowanie z id na score (malejąco).

Baza zapisanych graczy powiększyła się o 30. Zapisuję wszystkich graczy, którzy przekroczyli 50 score.

Miłego oglądania, następne statystyki już za tydzień :)

Edited by DarXe
  • Like 6

STATYSTYKI FIRM PTS#5

Okres rozliczeniowy: 2019-08-10 01:00:05 - 2019-08-17 01:00:05

Link: 

NOWOŚĆ! Wykres stanów kont firmowych po wypłatach, wykonana przez @Wersjon

0ZgjpH5.png

Troszeczkę się pozmieniało. Od tego wydania do statystyk będzie dodawany powyższy wykres. Dzięki czasochłonnej pracy @Wersjon udało się pozbierać ogromną ilość danych. Będzie ona aktualizowana co kolejne wydanie statystyk.

Do pomocy przy aktualizowaniu bazy graczy przyłączył się @Sonny91, dane będą częściej aktualizowane. Arkusze Google nie są mu obce :D

Aktualizowana na bieżąco baza graczy jest widoczna pod linkiem wszystkich wydań. Można też dodawać komentarze do komórek, jeśli się widzi błąd.

Bezpośredni link: 

Zaktualizowałem też informacje, ważna rzecz dotycząca użycia filtru sortowania.

Baza zapisanych graczy powiększyła się w tym tygodniu o 14.

Tyle ze zmian, a na następne statystyki zapraszam już za tydzień :) 

Edited by DarXe
Aktualna bazy graczy, zmiana typu pliku
  • Like 10

STATYSTYKI FIRM PTS#6

Okres rozliczeniowy: 2019-08-17 01:00:05 - 2019-08-24 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

W tym wydaniu pojawiło się dużo zmian, między innymi mediana dzięki której w inny sposób popatrzymy na statystyki. Na przykład jeśli w danej firmie było dużo nieaktywnych graczy to mediana będzie o wiele mniejsza niż w firmach, które wykazały się większą aktywnością.

Mediana też ma to do siebie, że nie uwzględnia wartości za bardzo odstających. Przykładem będą zarobki w firmie Petrol z dzisiejszych statystyk. Ich średnia wynosi 147661, a mediana wynosi 27934 - ogromna przepaść. Spowodowane jest to tym, że jeden pracownik zarobił 600k+, dwóch następnych po 300k, gdzie jest to rzadkość.

Wielu w Petrol nie wyrobiło w tym tygodniu normy. Mediana zatem jest dobrym wskaźnikiem co do aktywności w danej firmie :)

ZMIANY

• Dodano medianę w każdym podsumowaniu oraz 2 wykresy: mediana na kurs, mediana score pracowników w danej firmie
  • Zmieniono kolorystykę podsumowań
  • Dodano "Zmienne kolory" w arkuszu ALL, a przy okazji zmieniono je na kolor Truckerów i jego odcienie (tabelki firm też będą tak kolorowane)
  • W kolumnie firma w arkuszu "Players" i "ALL" zostały dodane kolory odpowiednie do firmy/frakcji, które wcześniej zrobił @Sonny91 do tabelki z aktualną bazą graczy.
  • 4 pierwsze wykresy zmieniłem ze słupkowych na kolumnowe

W tym tygodniu dzięki aktualizacjom @Sonny91 baza zapisanych graczy powiększyła się aż o 37 nowych rekordów, w tym 28 wraz ze znanym score. Z mojej strony poszło tylko kilka aktualizacji już znanych graczy, także wielkie dzięki za pomoc.

To wydanie pierwszy raz zrobiłem z poziomu Arkuszy Google i tak już pozostanie - wykresy wyglądają tragicznie jeśli pobierzemy plik i otworzymy go w Excelu.

Planuję przenieść wszystko do nowego arkusza, typu Arkuszy Google tak jak to zrobiłem w Aktualnej bazie graczy. Nie będzie już trzeba klikać przycisku "Otwórz w: Arkusze Google", otworzy się tak samo jak plik z aktualną bazą.

To już wszystko. Milej niedzieli i do następnego tygodnia :) 

Edited by DarXe
  • Like 8

STATYSTYKI FIRM PTS#7

Okres rozliczeniowy: 2019-08-24 01:00:05 - 2019-08-31 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

ZMIANY

• Zmieniono kolorystykę tabelek każdej z firm
  • Przeniesiono wszystko do arkuszu typu Arkusze Google i dzięki temu przeglądanie jest o wiele wygodniejsze :)
  • Tabelka z aktualną bazą graczy też została przemalowana, zmieniono styl kolorowania nazw firm
  • W spoilerze wyżej od teraz będzie umieszczany link do aktualnej bazy graczy

Baza zapisanych graczy wraz ze score powiększyła się o 29 (179->208), a w sumie o 45 rekordów(221->266).

To co miałem w planach zrobić to wykonałem. Od tego wydania już nie będzie trzeba się logować czy pobierać arkusza aby zobaczyć statystyki w najlepszym wyglądzie. Wszystko zostało przeniesione do Arkuszy Google, gdzie nie ma już typu pliku xlsx.

Miłego oglądania :)

Edited by DarXe
  • Like 6

STATYSTYKI FIRM PTS#8

Okres rozliczeniowy: 2019-08-31 01:00:05 - 2019-09-07 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

ZMIANY

• Przeniesiono arkusz z bazą graczy na sam początek
  • Zmieniono kolor tabelki Zoomie
  • Od teraz w arkuszu ALL nie będą brani pod uwagę gracze, którzy nie dostarczyli ani jednego kursu
  • Na następny tydzień zostanie zmieniony styl tabelki z podsumowaniem

Baza zapisanych graczy wraz ze score powiększyła się o 14 (208->222), a w sumie o 31 rekordów(266->297).

Edited by DarXe
  • Like 5

STATYSTYKI FIRM PTS#9

Okres rozliczeniowy: 2019-09-07 01:00:06 - 2019-09-14 01:00:06

Link: 

Podsumowanie, wykres

Zmian nie ma, jednak @Sonny91w tym tygodniu pozbierał ogromną ilość danych z forum oraz ode mnie (zdjęcia Tab z serwera).

Moich danych było od lipca 2017 aż do teraz. Sonny znalazł zdjęcia z forum sięgające 2014 roku. W bazie pojawiło się mnóstwo starych wyjadaczy :E 

Baza zapisanych graczy wraz ze score powiększyła się AŻ o 442 (222->664), a łączna ilość rekordów wynosi 676.

• Like 7

STATYSTYKI FIRM PTS#10

Okres rozliczeniowy: 2019-09-14 01:00:05 - 2019-09-21 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

W bazie zapisanych graczy pojawiły się dwie nowe kolumny. Pozycja według score pokazuje pozycje gracza w rankingu bez względu na to jak posortowana jest tabela. Dobrze to widać przy sortowaniu po firmach. Takie urozmaicenie wykonał  @Sonny91, a ja dodałem kolumnę "Score do miejsca wyżej" - kolumna ta działa tylko wtedy, kiedy baza posortowana jest po score malejąco. Oba pomysły wymyślił Sonny :) 

Baza wraz ze score powiększyła się o 26 (664->690), a łączna ilość rekordów wynosi 701.

Edited by DarXe
  • Like 6

STATYSTYKI FIRM PTS#11

Okres rozliczeniowy: 2019-09-21 01:00:05 - 2019-09-28 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Baza wraz ze score powiększyła się o 16 (690->706), a łączna ilość rekordów wynosi 717.

• Like 7

STATYSTYKI FIRM PTS#12

Okres rozliczeniowy: 2019-09-28 01:00:05 - 2019-10-05 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Baza wraz ze score powiększyła się o 12 (706->718), a łączna ilość rekordów wynosi 229.

Jeśli zostaną zrobione wypłaty firm Boosman oraz Timber - dodam je do statystyk.

• Like 6

STATYSTYKI FIRM PTS#13

Okres rozliczeniowy: 2019-10-05 01:00:05 - 2019-10-12 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Baza wraz ze score powiększyła się o 17 (718->735), a łączna ilość rekordów wynosi 746.

Całkowicie usunięto firmę Bossman ze statystyk.

• Like 5

STATYSTYKI FIRM PTS#14

Okres rozliczeniowy: 2019-10-12 01:00:05 - 2019-10-19 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Baza wraz ze score powiększyła się o 16 (735->751), a łączna ilość rekordów wynosi 762.

• Like 5

STATYSTYKI FIRM PTS#15

Okres rozliczeniowy: 2019-10-19 01:00:05 - 2019-10-26 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Baza wraz ze score powiększyła się o 11(751->762), a łączna ilość rekordów wynosi 773.

• Like 5

STATYSTYKI FIRM PTS#16

Okres rozliczeniowy: 2019-10-26 01:00:05 - 2019-11-02 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Baza wraz ze score powiększyła się o 9(762->771), a łączna ilość rekordów wynosi 782.

• Like 7

STATYSTYKI FIRM PTS#17

Okres rozliczeniowy: 2019-11-02 01:00:05 - 2019-11-09 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Zostały dodane 2 nowe wykresy: Mediana kursów i mediana zarobku w danej firmie. W końcu znalazłem czas aby posprzątać dane potrzebne do wykresów i teraz będzie mi łatwiej usuwać i dodawać do nich firmy.

Dziękujemy za zdjęcia listy graczy z serwera dostarczonych przez @Polak333. Zostały już dodane do bazy, a jeśli ktoś ma jeszcze stare (od lipca wstecz) zdjęcia graczy z listy pod Tab to proszę podesłać do mnie na discordzie :) 

W tym tygodniu barierę 10 000 score przekroczył @PiotrMagnum, a @Frg_BR, który ma najwięcej score dociągnął dzisiaj do 18 000! Jeszcze raz gratki dla nich :D

Postaram się częściej pisać o takich osiągnięciach (o ile zauważę), a może przebijacie jakąś granicę i chcecie się tym pochwalić - piszcie dc.

Baza wraz ze score powiększyła się o 19(771->790), a łączna ilość rekordów wynosi 800.

Edited by DarXe
mediana kursów, a nie mediana na kurs
  • Like 7

STATYSTYKI FIRM PTS#18

Okres rozliczeniowy: 2019-11-09 01:00:06 - 2019-11-16 01:00:06

Link: 

Podsumowanie, wykres

NOWOŚĆ! Miesięczny ranking aktywności graczy według dostarczonych kursów.

Od dzisiaj dla graczy z pierwszych 10 miejsc największej ilości kursów będą przypisywane punkty. Im wyższe miejsce tym więcej punktów. Żeby było sprawiedliwie to dodałem większe różnice pomiędzy miejscami: 6 i 5, 4 i 3, 2 i 1. Wliczyłem też punkty z 2 poprzednich rozliczeń listopada - ich ilość będzie resetowana na początku każdego miesiąca (pierwsze rozliczenia na dany miesiąc) - następny reset będzie 8 grudnia. W planach mam do zrealizowania kilka pomysłów, które w jakiś sposób będą pokazywały ciekawe wyniki - sprawi to, że statystyki firm nie będą już jedynie wykresami. Myślę też o nagradzaniu miejsc (top 10) pod koniec miesiąca, co doda szczyptę rywalizacji - jakbym sam to sponsorował to kwoty nie byłyby duże, a symboliczne  - chyba że będą sponsorzy :D

Ranking został dodany w wersji surowej, bez kolorów i innych dodatków. Zrobiłem też odpowiednie formuły, które w zupełności ułatwiają mi obliczanie punktów. Ranking można znaleźć w ostatnim arkuszu i będzie on dodawany do każdego wydania statystyk ukazując aktywność poszczególnego gracza tydzień po tygodniu. Tabela z sumą punktów będzie zawsze sortowana malejąco po punktach - tutaj też mam pomysł, aby pokazywać jak zmieniło się miejsce z tygodnia na tydzień.

A.. jeszcze jedno - zrobiłem gotowe widoki w aktualnej bazie graczy.

Baza wraz ze score powiększyła się o 32(790->822), a łączna ilość rekordów wynosi 831.

Edited by DarXe
Drobne poprawki
  • Like 6

STATYSTYKI FIRM PTS#19

Okres rozliczeniowy: 2019-11-16 01:00:05 - 2019-11-23 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Miesięczny ranking aktywności graczy według dostarczonych kursów został już ukończony.

W poście wyżej zostały opisane plany - większość z nich została zrealizowana. Myślałem też o osobnym punktowaniu firm według stanu wykresów, lecz to kolejna taka większa robota jak z tym rankingiem i muszę się zastanowić które dane będą odpowiednie, aby ukazać aktywność - na razie pada na medianę.

Należy pamiętać, że aktualny ranking kończy się na rozliczeniu z 30 listopada, a nowy "sezon" zacznie się 8 grudnia z gwarantowaną pulą nagród $100000 ode mnie, do której można się dołożyć jako sponsor.

Rozłożenie puli na miejsca (*czytaj w opisie niżej, które) będzie się odbywać proporcjonalnie do ilości punktów, także każde miejsce pod koniec miesiąca zostanie nagrodzone. Przy puli 100k te nagrody są raczej symboliczne, ale kto wie - może będą sponsorzy :) 

Krótki opis rankingu

Kto widział surową wersję ten widział, ponieważ wszystko robiłem na żywca -w poprzednim wydaniu statystyk, ale mam zdjęcia jak to wyglądało:

Baza wraz ze score powiększyła się o 71(822->893), a łączna ilość rekordów wynosi 901.

Edited by DarXe
  • Like 5

STATYSTYKI FIRM PTS#20

Okres rozliczeniowy: 2019-11-23 01:00:05 - 2019-11-30 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Miesięczny ranking aktywności na listopad został zamknięty i od następnego tygodnia zostaje otwarty ranking na grudzień (już z nagrodami).

Do puli dołożył się @Sonny91($100000) - łączna kwota wynosi $200000 i tak jak pisałem zostanie rozłożona dla pierwszych 10 pozycji proporcjonalnie do uzyskanych punktów już za miesiąc (29 grudnia).

Dla przykładu:

Co jeszcze wymyśliłem? Żeby podkreślić wygranych z poprzedniego miesiąca rozpoczną ranking z taką ilością punktów jaką zajęli pozycję. Żeby wszystko było jasne to też podałem przykład - ostatnie 2 zdjęcia w spoilerze wyżej.

W Aktualnej bazie graczy został dodany monitoring z forum, a w połączeniu z aktualną bazą daje podgląd np. kto był dawno aktualizowany.

Sonny zaś postanowił zrobić zbiorcze rankingi punktów aktywności oraz ilości kursów na dany tydzień dla każdego gracza - super mu to wyszło.

Nie wszystko jest ukończone, ale efekty pracy można zobaczyć pod linkiem bazy (umieszczany jest zawsze w pierwszym spoilerze na samym dole).

Bezpośredni do bazy: 

Baza wraz ze score powiększyła się o 10(893->903), a łączna ilość rekordów wynosi 911.

Edited by DarXe
  • Like 9

STATYSTYKI FIRM PTS#21

Okres rozliczeniowy: 2019-11-30 01:00:05 - 2019-12-07 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Miesięczny ranking aktywności na grudzień został otwarty, pula nagród to nadal $200000. Zmiana pozycji na ten tydzień jest w porównaniu do końcowych pozycji z listopada - zostały doliczone punkty, tak jak to opisałem w poprzednim poście.

Monitoring, który znajdował się w bazie graczy został przeniesiony do osobnego arkusza z powodu dość długiego zapisu, co powodowało opóźnienia formatowania kolorów - nawet całkowitego zawieszenia. Dlatego też z Monitoringu Beta zrobiła się wersja Lite.

Dzisiaj nad nim popracowałem i dodałem porównywanie nazw graczy z bazą graczy - jeśli się różnią to są pokazywane te z bazy. O wiele ułatwia to aktualizację, a lepiej po nicku niż po id :) Poprawiłem też formułę porównującą i nie pokazuje tam graczy z tagami lub ze statusem AFK. Dla graczy z takim statusem został też zrobiony specjalny format wyświetlenia.

Monitoring jest odświeżany makrem co 5 minut, dzisiaj ustawiłem wyzwalacz. W zależności od tego kiedy zostanie zaktualizowany monitoring na forum to takie będzie opóźnienie. Mógłbym ustawić co minutę, ale nie ma takiej potrzeby i mogłoby to przeszkadzać w aktualizacji, czy samym sprawdzaniu kto jest online. (Nie da się co 2 minuty, 3, 4 - jest wybór 1, 5, 10 itd.)

Baza wraz ze score powiększyła się o 8(903->911), a łączna ilość rekordów wynosi 919.

Edited by DarXe
  • Like 6

STATYSTYKI FIRM PTS#22

Okres rozliczeniowy: 2019-12-07 01:00:05 - 2019-12-14 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

Zmiany

• Z wykresów "Mediana kursów w danej firmie", "Mediana zarobku w danej firmie" został usunięty pasek "ALL" - nie odwzorowywał on mediany wszystkich pracowników, ponieważ od któregoś wydania statystyk nie są uwzględniani Ci, którzy dostarczyli 0 kursów
  • Usunięto wykres "Mediana na kurs"
  • W tabelce podsumowania dodano wartość minimalną i maksymalną na kurs (również w arkuszu z daną firmą)
  • Dodano 2 wykresy - najmniej i najwięcej na kurs w danej firmie
  • W rankingu aktywności wyróżniono nagradzane pozycje oraz dodano kolory nazw firm
  • @Sonny91 w bazie graczy dodał zbiorczy ranking minut - można w łatwy sposób porównać aktywność pracownika w danej frakcji 
  • @Wersjon popracował nad wykresem, który znajduje się w spoilerze wyżej

Baza wraz ze score powiększyła się o 9(911->920), a łączna ilość rekordów wynosi 928.

• Like 7

STATYSTYKI FIRM PTS#23

Okres rozliczeniowy: 2019-12-14 01:00:05 - 2019-12-21 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres

W monitoringu zmieniono sposób wyświetlania liczby graczy - jeśli ktoś ma status AFK to wtedy pokazuje liczbę aktywnych graczy / liczbę wszystkich na serwerze.

Baza wraz ze score powiększyła się o 59(920->979), a łączna ilość rekordów wynosi 986. Dziękujemy za screeny listy tab od @KoloXD oraz @Om_Ega

Edited by DarXe
Omega ma sobowtóra
  • Like 8

STATYSTYKI FIRM PTS#24

Okres rozliczeniowy: 2019-12-21 01:00:05 - 2019-12-28 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres, wygrani w rankingu

Nagroda za grudniowy ranking aktywności należy się dla:

1. @Frg_BR (oddano do puli)

2. @Om_Ega (oddano do puli, +$50 000)

3. @drftmn (oddano do puli)

4. @Mainamach (nie odebrano)

5. @Flimbo (odebrano)

6. @Xaho (odebrano)

7. @MarcineK14 (nie odebrano)

8. @LumberJack (nie odebrano)

9. @SebGre (oddano do puli)

10. @Niventill (odebrano)

(po nagrodę należy się zgłosić do końca stycznia - jeśli się jej nie odbierze to kwota przechodzi do puli nagród na kolejny miesiąc)

Zmiany:

W tym miesiącu tego nie zrobiłem (nie zmieniamy zasad w trakcie gry :>) - w następnym końcowym etapie, w przypadku takiej samej ilości punktów o miejscu będzie decydować suma dostarczonych kursów z całego miesiąca - powyższe ułożenie jest przypadkowe, według listy (zdjęcie tabelki w spoilerze).

Od tego wydania statystyk w kolumnie z rankingu "suma punktów" widać sumę z aktualnego miesiąca i w nawiasie łączną ilość punktów (punkty bonusowe za listopad, wcześniej pokazywało tylko łączną ilość punktów). 

Baza graczy, ich id oraz score powiększyły się o 16(979->995), tyle samo wynosi łączna ilość rekordów, dziękujemy za pomoc @Pawelo

Edited by DarXe
9. @SebGre (oddano do puli)
  • Like 8

STATYSTYKI FIRM PTS#25

Okres rozliczeniowy: 2019-12-28 01:00:05 - 2020-01-04 01:00:05

Link: 

Podsumowanie, wykres, wygrani w rankingu

ARCHIWUM: 

Miesięczny ranking 10 najaktywniejszych graczy w firmach na styczeń został otwarty, aktualna pula nagród wynosi $300000 + $92776 (oddane do puli z nagród)

Do puli wpłacili: @Om_Ega$50000, @Sonny91  $150000 i gwarantowane $100000 ode mnie.

Baza graczy, ich id oraz score powiększyły się o 15(995->1010)

Edited by DarXe
Wykres Wersjona :>
  • Like 3