Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Zykfrydes

Ankieta dot. wywiadów "mówionych"

Ankieta dot. wywiadów "mówionych"  

37 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy jesteś za wprowadzeniem wywiadów "mówionych"?

• Jestem za!
      22
    • Jestem przeciw!
      15

• Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 08/07/19 at 06:00 PM

Recommended Posts

Witam wszystkich!:clap:

Jakiś czas temu otrzymałem propozycję od @Wersjon, by zmienić trochę format wywiadów i zamienić wywiad tekstowy na wywiad "mówiony". Wywiad miałby być w postaci filmu, a właściwie nagrania rozmowy na discordzie. Chciałbym, byście to wy zdecydowali, czy zamieniamy starą, dobrą i tradycyjną metodę na innowacyjny pomysł.

W ankiecie można brać udział do dnia 7 sierpnia br. do godziny 20:00!

Wybierzcie mądrze! :uszanowanko:

P.S. Możecie dawać również swoje wizję dotyczące nowej formy wywiadów. :) 

Edited by Zykfrydes

Wg mnie można dodać formę "mówioną" ale pozostawiając też starą formę. Być może nie każdy będzie chciał użyczyć swego głosu, a tak ma wtedy możliwość pisanej formy :D

Rozumiem, że osoba udzielająca wywiadu miałaby prawo do wyboru? /// Zykfrydes

Dokładnie tak :E

Edited by Sonny91

Sama odpowiedź tak/nie mnie nie satysfakcjonuje więc chciałbym z góry napisać jaki prawdopodobnie by był problem z wywiadami "mówionymi". 

Myślę, że to nie jest dobry pomysł bo do wywiadów mówionych trzeba osobę, która będzie potrafiła płynnie i wyraźnie prowadzić taki wywiad i być w pewnym sensie związana z tym typem działań(wiadomo że prowadzący wywiadów nie prowadzą ich bez powodu, mają umiejętności, dzięki którym z łatwością przychodzi im prowadzenie czegoś takiego). Oprócz tego może być sporo wątpliwości co do jakości dźwiękowej takich wywiadów. Dodatkowo wiadomo stres może czasem zabić taki wywiad, a takie rzeczy zdarzają się nawet w radiach.

Aczkolwiek nie bronie spróbować, tylko pytanie czy to miałoby wtedy formę dłuższych rozmów czy np lekkiej pogawędki?

Ogólnie wizja wywiadów mówionych jest spoko, można sobie włączyć i słuchając można dalej grać, prawda?.
To można porównać do jazdy samochodem i słuchania w radiu wywiadu z jakąś gwiazdą. 

Jednakże nie każdy jest życzliwy by użyczyć swojego głosu i nie każdy potrafi odpowiadać właśnie pełnym zdaniem, także w razie wywiadu tak/nie można by było jednak przenieść to na papier. Drugą sprawą jest, że np. ja. Lubię sobie usiąść wieczorkiem do wywiadu i poczytać co tam jakiś nap ma do powiedzenia.

Plusy głosowej:
+ Można słuchać nie przerywając danej czynności.

+ Wygoda

+ Przy dobrym mikro nie będzie zapewne problemu tego słuchać

Minusy:

- słabszy mikrofon

- odp: tak/nie

-  niektórych może drażnić głos innych, przy czym wypowiedzi słuchaczy mogą pokrzywdzić w sposób szyderczy rozmówcę.

Przy ostatnim minusie, tutaj niezależnie od chęci na rozmowę rozmówcy może właśnie być dla chamowatych słuchaczy głos naszego rozmówcy,
Osobiście mam nadzieję, że nasza społeczność już na tyle dorosła, że nie będzie z tym żadnych problemów :) 

Pozdro!

Jeśli zostanie pozostawiony transkrypt, to jak najbardziej

Chcę wnieść też pewien pomysł i dodatkową myśl ponieważ jak wiadomo nie każdy rodzi się w 100% zdrowy więc najlepiej zrobić film z napisami iż gdyż nie każdy będzie mógł słyszeć dany wywiad czytaj osoby głuche.

Oczywiście, że tak, ale powinna być opcja wyboru. Jak ktoś nie chce w ogóle udzielić głosu, to byłaby tylko wersja tekstowa, a przy udzieleniu głosu wersja głosowa + wersja tekstowa (dla lepszej wygody, trzeba by wtedy to przepisać). Natomiast jeśli kogoś irytuje czyjś głos to wtedy czytałby tylko wersję tekstową, co do szyderstw - ten poziom chyba już dawno minął, jak ktoś się obawia czegoś takiego, to po prostu nie bierze udziału w wywiadzie głosowym i tyle. Ważna kwestia jest taka, żeby prowadzący mówił płynnie, dynamicznie i w sposób jak najbardziej zbliżony do profesjonalnych osób. Myślę, że czasy mikrofonów za dziesięć złotych z biedronki minęły, a jak faktycznie byłyby z nimi problemy - wtedy lepiej nie robić danego wywiadu głosowego (najważniejsza kwestia, by prowadzący miał odpowiedni mikrofon, a osoba, która udziela wywiadu może taki mieć, ale nie musi - wtedy wersja tekstowa to lepsze rozwiązanie).

@daw3dEk6, nie ma sensu, ale można. Jeśli ktoś jest głuchy, to czytałby wersję tekstową i problem rozwiązany, ona powinna być podstawą, a wersja głosowa dodatkiem.

Edited by Fabio

W dniu 30.07.2019 o 22:50, daw3dEk6 napisał:

Chcę wnieść też pewien pomysł i dodatkową myśl ponieważ jak wiadomo nie każdy rodzi się w 100% zdrowy więc najlepiej zrobić film z napisami iż gdyż nie każdy będzie mógł słyszeć dany wywiad czytaj osoby głuche.

Może od razu zatrudnimy kogoś kto migowym będzie jeszcze leciał.