Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
#Bolesław

Zostań dawcą szpiku

Recommended Posts

2pCiaHL.png

Z góry zaznaczę, że temat głównie jest przeznaczony dla osób pełnoletnich, więc jeśli nie chcesz marnować swojego czasu - opuść go.

Cześć, jakiś czas temu zamówiłem pakiet dawcy szpiku, pobrałem wymaz i odesłałem gotową kopertę na poprawny adres. Pomyślałem o Was. Osób chorujących nie brakuje, wręcz przybywa a dawców coraz mniej. Idąc za tym wszystkim wychodzę do Was z pewną inicjatywą.

Na pewno są osoby pełnoletnie w społeczności PTS, osoby te mogą już zostać potencjalnymi dawcami, jeśli tylko są ogólnie zdrowe i ich waga nie jest mniejsza niż 50 kg a masa ciała nie wyższa niż 40 BMI. To nie wszystko, osoba chcąca być dawcą nie może chorować na;

• Choroby układu sercowo-naczyniowego (np. zawał serca, zatorowość płucna, migotanie przedsionków, przebyta zakrzepica, tętniak aorty),
  • Choroby nowotworowe - przebyte lub czynne,
  • Choroby zakaźne (np. HTLV, HIV),
  • Transplantacje,
  • Choroby autoimmunologiczne (np. stwardnienie rozsiane, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, łuszczycowe zapalenie stawów),
  • Choroby układu nerwowego (np. zaburzenia ruchowe, epilepsja),
  • Choroby krwi i szpiku (np. talasemia, sferocytoza),
  • Zabuczenia psychiczne (np. schizofrenia, zaburzenia zachowania osób dorosłych),
  • Choroby endokrynologiczne (np. cukrzyca, nadczynność tarczycy).

Ponadto osoba chcąca zostać dawcą szpiku nie może chorować na np. wielotorbielowatość nerek, jaskre osteoporoze. Dawcą nie może zostać osoba, która miała liczne rozległe zabiegi operacyjne w znieczuleniu ogólnym (więcej niż trzy) z wyjątkiem cesarskich cięć oraz nie może mieć urazów wielonarządowych, dodatkowo leki wpływające na układ krwiotwórczy, cytostatyki oraz środki immunosupresyjne uniemożliwiają bycia dawcą.

Zamówienie pakietu dawcy jest zupełnie darmowe (finansowane przez DKMS) i nie jest skomplikowane, wystarczy wejść na stronę DKMS.PL i kliknąć w ZOSTAŃ DAWCĄ na czerwonym polu.

Przeniesie Was do paru prostych pytań, będziecie musieli wpisać datę urodzenia, przybliżoną wagę oraz wzrost a na końcu wpisać Wasze dane do wysłania pakietu DKMS.

Praktycznie to wszystko. Pakiet powinien dojść do Was w przeciągu tygodnia, dostarczony przez listonosza bądź pozostawiony w skrzynce pocztowej.

W kopercie znajdziecie wszystkie potrzebne informacje i instrukcje do pobrania wymazu oraz jak to wszystko poprawnie później odesłać, również czas oczekiwania na wyniki próbek Waszego wymazu. 

Teraz uwaga, sam temat to nie wszystko. Na zachętę oferuje dla dawcy 50.000$ w grze - co trzeba zrobić? W środku koperty znajdować się będzie egzemplarz dla dawcy (różowa kartka), chciałbym, aby osoba, która będzie poważnie zainteresowana zostaniem dawcą szpiku i nie zrezygnuje, gdy dowie się, że może nim rzeczywiście zostać (zostaniecie zaproszeni na szczegółowe badania, itp. - szczegóły w kopercie) wysłała takie zdjęcie z widocznym swoim nickiem w wiadomości prywatnej (oczywiście do mnie). Jak nie chcecie ujawniać swojego imienia i nazwiska - możecie te informacje zakryć. Chcę mieć stuprocentową pewność, że chociaż sam pakiet zamówiliście. Pamiętajcie - możecie dać komuś szansę na drugie życie.

Jeśli coś wyklucza Was z bycia dawcą to istnieje opcja darowizny (klik), za to również możecie spodziewać się $ w grze, ilość dopasuję do wysłanej darowizny.

Podobnie jak wyżej - osoby, które darowiznę wyślą - proszę o jakieś potwierdzenie w postaci SS na skrzynkę.

Temat miał być szczegółowo stworzony, lecz myślę, że taki również wystarczy, są najważniejsze informacje.

Dziękuję za poświęcony czas, do dzieła.

Odpuszczam e-dolary, dalej jednak możecie zostać dawcami i wesprzeć fundację. :)

Edited by #Boleslaw
Rezygnacja z $.